Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אין לך ניסיון,הייתי פונה למקום שמתעסק עם דייטלינג לבדוק איתם,אם תרשום מאיפה אתה אפשר יהיה להמליץ לך על מקום.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבר'ה, השריטה בטמבון. פלסטיק, לא פח. שאלתי חברת דיטיילינג ואמרו לי שאפשר לטשטש שריטה כזו בקלות. דעתכם? כמה אמור לעלות? תודה. השריטה לא גדולה במיוחד, אולי 1.5-2 סמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך צבע לבן על הטמבון, ברור לכולנו שהצבע מהרכב ששפשף אותך משמע - כמו שזה הופיע זה גם אמור להיעלם.

הייתי נוסע לחנות הקרובה לביתך וקונה פוליש משפשף קצת ונגמר הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא צבע לבן אלא שריטה עמוקה מאד. דיטיילר אחד אמר לי שאפשר לטשטש וזה אפילו לא יעלה יקר מדי, הייתם ממליצים ללכת לפחח או לדיטיילר? אם כן, אפשר המלצה על פחח מאזור חולון/בת ים/ראשלצ (ת"א עדיפות אחרונה, מעדיף מקומות שקרובים אלי יותר) שעושה עבודה טובה וגם זול למדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הדגשים שצריך לשים לב כאשר אני הולך לפחח לעשות תיקוני צבע עם מכחול?

כי הפחח שהייתי אצלו אמר שאין צורך בשום הכנה או פוליש לפני או אחרי, רק מורח את הצבע על השריטה ושעדיין יראו את זה רק במקום בשחור (צבע השריטה) בלבן (צבע הרכב).

הגיוני או לחפש מישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי פוליש למכה שעשו לי בצד של הרכב ( תמונות לפני כמה עמודים ) וזאת התוצאה שנשארה ביחד עם כמה שריטות קטנות :

באמצע הפגיעה בלבן נראה לי שזה הפח של הרכב - מה כדאי לעשות עם זה ? לקנות עט צבע כזה ולצבוע ?

ואם אני משאיר את זה ככה יש סיכון שתתפתח חלודה ?

20170211_135037.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי חברים, הלכתי לדיטיילר, אמר לי לקנות צבע לפי קוד הרכב ולכה. (טופ קולור יקרנים, 70 שח לספריי ע"פ קוד צבע ו 70 ללכה??? ). לפי ההוראות ניסיתי למלא את השריטה העמוקה הזו ב כמה שכבות של צבע רגיל ועוד שכבה או 2 של לכה. כמו שחשבתי, יצא לי די מעצבן..כאלו בליטות של צבע (TOUCH UP PAINT BLOBS), שטח לא שווה בגובהו.

[אצלם לכם את השריטה לאחר התיקון. היא עדיין לא התמלאה לגמרי , למרות שעשיתי כמה שכבות בהפרש של 10 דקות בין אחת לאחת. היה ממש "חור" למלא לכל אורך השריטה הזו.]

בכל מקרה לגבי ה BLOBS/בליטות האלו -- טופ קולור אמר לי שאפשר להשתמש בטינר, דיטיילרים אמרו לי שהם משתמשים באיזופרופיל אלכוהול לא מדולל אבל גם ממש מעט ספירט יכול לעזור. יש ברשת חברה בשם LANGKA שמציעה במיוחד מוצר שנקרא BLOB REMOVER שאמור להסיר בליטות של תיקוני צבע שנעשו במכחול.

(הם יקרים רצח, בגלל זה לא הולך עליהם, 30 דולק לבקבוקון מסכן או 40 דולר לערכה שכוללת 3 בקבוקונים לתיקון כולל)..לדעתי ממש מעט טינר (דיטיילר אחד אמר לי שספירט לא מזיק, ואילו בטינר עלי להשתמש בזהירות) על קיסם אוזניים ושפשוף מאד נקודתי על הבליטות של הצבע לא יזיקו לצבע הרכב (אצלי השריטה העמוקה לאללה הזו היא מתחת לפנס הערפל, מקום שיחסית פחות נראה לעין). עוד דבר שיכול להסיר - מסיר זפת מהרכב ושומנים שונים שמוכרים בכל מיני חנויות, או ANTI SILICONE ספריי.

בדקתי בהרבה מקומות ברשת, למי שלא רוצה להתעסק עם פולישים ושיופים בנייר זכוכית (הרכב חדש, בן חודש, לא שווה לשייף אזור שלם בטמבון בשביל דבר כזה, וכמובן שלא שווה ללכת לפחח ולעשות צביעה כוללת), תיקון טאצ' אפ נקודתי עם מכחול וצבע לפי קוד רכב זה הפתרון היחיד. הבעיה - כאמור - היא הבליטות המכוערות של צבע עודף. דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצה הגורל ואיזה אישה שאני לא אנקוב בכינוי שמתאים לה, נתנה לבת שלה עם גרביים וכפכפים לנהוג והיא נכנסה לי באוטו. עזבו את הסרט של "מה, לא פגענו בכלל", ועד הרגע שהיא מוסרת לי את הפרטים ומתחננת שאני לא אפעיל את הביטוח, החלטתי שאני מנסה למזער נזקים לבד.

הנזק לא גדול, חוץ מ3 שריטות של 2-3 ס"מ בצבע לבן (ירד הצבע) נראה שכל השפשוף זה רק צבע שלה. כנראה שיש גם עיקום של הטמבון האחורי (המגן בוץ מאחורי הגלגל התעקם, כנראה שיש עיקום) כדאי לפסוח על זה? את הרוב הורדתי עם WD-40, ומחר בבוקר אני אמשיך במלאכה כי עכשיו כבר לא רואים כלום.

יש לי 2 שאלות.

הראשונה היא, באיזה עוד חומרים להשתמש? הWD40 עושה עבודה טובה אבל אני רוצה משהו בשביל הפיניש.

והשאלה השניה היא - כמה כסף לקחת מהם? אני לא רוצה לקחת את הרכב לפחח כי אני פוחד שאת השריטות הוא יצבע לי בצבע אחר ולא בדיוק באותו צבע מה שיהיה מכוער, אז אני אעשה הכל בעצמי. כמה נהוג לקחת על הדבר הזה אם אני לא הולך למוסך?

*עריכה

ראיתי שיש שרשור, מצטער, לא שמתי לב, אם אפשר להעביר אז גם בסדר

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^תמונות?!

לישר את הטמבון אתה יכול באופן עצמי, אם יש גישה לחלק האחורי לחמם אותו עם בלאוור/פן למצב שהוא חם ועל הצד שיש צבע לשפוח מים פושרים/קרים ואז הפלסטיק יחזור לקדמותו.

לגבי שריטות ושאר הסלט תעלה תמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השריטה ממש עמוקה היה אפילו צריך לחשוב על בונדו של פחחים, היית מכין את השטח ופשוט ממלא מעט פחות(כמובן מנסה למסך אזורים). לאחר מילואי משייף מעט ועובר עם הצבע שרכשת מטופ קולור(כמובן לעבוד עם מיסוכים) שבועיים שלושה(אפילו יותר) אחרי זה לעשות פוליש ידני על האזור וסוגר עיניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

קניתי מאזדה 3 ספיריט בצבע כסוף מטאלי ויש מספר פגמים בצבע שארצה לתקן.

הבעיה הקריטית ביותר היא ירידת לכה וקילוף צבע בדלת.

בנוסף קיימים מספר שפשופים ושריטות לא עמוקות (ציפורן לא נתקעת) שאני חושב שירדו בפוליש אך אשמח לדעתכם.

אשמח לקבל המלצה לבעל מקצוע שעושה פוליש ווקס טוב מספיק כך שיעלים את השריטות אך גם שיודע לבצע תיקוני טאצ' אפ.

תודה רבה,

אלכס.

IMG_3732.jpgIMG_3733.jpgIMG_3734.jpgIMG_3735.jpgIMG_3736.jpgIMG_3737.jpg

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...