Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגברים

Ben4196
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני רוצה לקנות מגבר דרך אמזון התקציב הוא 2000שח

יש לי שתי אפשרויות ללכת על

CERWIN VEGA V1100.5

או לחרוג מהתקציב ולקנות את

Alpine PDX-V9

אני לא יודע מזה אקטיבי

השאלה שלי היא כזאת האם Alpine יוציא יותר מה סאב והרמקולים או שעדיף ללכת על

CERWIN VEGA

האם חיווט של 4G מספיק או שעדיף 2G

איך הסאב והרמקולים אני עדיין יכול להחזיר אותם

בהמשך מתוכנן להוסיף זוג רמקולים אחוריים ובידוד

תודה מראש לעוזרים

עריכה אחרונה על ידי Ben4196
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהאלפיין יהיה עדיף. הנתונים שלו עדיפים בכל. אבל כמו שציינת, הוא גם עולה בהתאם.

בחוברת ההוראות שלו (ובדר"כ בכל חוברת כזו) מצוין שימוש בכבל 4AWG עם סייג של שימוש במפצלים לצורך ריבוי מגברים ו/או אורך כבל גדול.

והשאלה בכלל היא לגבי השימוש במגבר 5 ערוצים. בהמשך גם למה ששאלת בפרטי -

לא כל מגבר 5 ערוצים הוא 4+1. כלומר לא בהכרח יש הפרדה מלאה של מעגלי הכוח וההגברה. זה לא נתון שתמיד מפורסם.

לעבוד אקטיבי, הכוונה שהטוויטרים והמידבאסים של הסט קומפוננט יקבלו כל אחד ערוץ הגברה נפרד, והחיתוך יתבצע ישירות מהר"ד במקום מהקרוס שלהם. כך למעשה אתה מנצל 4 ערוצי הגברה לקומפוננט שברשותך.

אבל גם כתבת שאתה מתכוון אולי בעתיד להוסיף סט קואקסלי אחורי ולהגביר אותו. אז כן, זו אפשרות (אם כי בעיני רבים מיותרת, שכן מוזיקה אמורה להגיע מלפנים), אבל עוד אפשרות יכולה להיות כרגע רכישת מגבר 4 ערוצים ולהגביר איתו את הקומפוננט ואת הסאב בגישור (רק לשים לב לחיבור בטור של הסלילים במקרה הנ"ל, כדי להשיג התנגדות סופית של 4 אוהם), ובעתיד תוכל לשדרג ולהוסיף מונובלוק ולהעביר את הערוצים שמתפנים לסט אחורי אם בכך תחפוץ.

ובכל מקרה, אני ממליץ בחום לבדוק הצעות יד שניה על מגברים. יש המון ציוד איכותי בפורום למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עדיף ללכת על מגבר 4 ערוצים ומונו בלוק?

אני יכול ללכת על Alpine PDX-F4 ו Alpine PDX-M6

אבל זה יוצא לי יותר יקר מפשוט לקנות את Alpine PDX-V9

אני מעדיף להוסיף גם רמקולים אחוריים כי אני לא נוסע לבד ברכב

אני לא מתכוון לעבוד אקטיבי

אני החזרתי לחנות את הסאב והרמקולים אני רוצה קודם לגבש דעה

ואז לבחור אותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף מאחת הסיבות שלא תמיד יש הפרדה מלאה בין הלוח של המונו לבין הלוח של הארבע ערוצי.

אומנם לפעמים זה עדיף משיקולים כלכליים.

אבל תיקח בחשבון שברוב המקרים של מגברים לא HIGH END בעלי 5 ערוצים ערוץ המונו לא כזה חזק בתצורת פעולה של 4 אוהם וגם לא תמיד ירד ל-1 אוהם שלפעמים עדיף אם אתה מעוניין בויתור זניח על האיכות לצורך אספקת עוצמה יותר גבוהה לסאב.

שים לב שמגברים כאלו שוב פעם לא HIGH END ברובם גם CLASS-D ואין מה לעשות ברוב המקרים לא יגיע לאותה איכות כמו מגבר CLASS A/B.

Kill the ROAD and not YOURSELF

לכולם שמי שגיא תמיד שמח לעזור :)

כרגע סיוויק 05'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שאלה בנוגע לסאב

כרגע יש לי

pioneer x2750bt

Alpine PDX-V9

phd cf 6.1

המגבר שלי מוצא 556W RMS לסאב

אני שמעתי סאב של אלפיין 250W RMS

והוא נשמע טוב עדיף לחפש משהוא שינצל את הכוח של המגבר?

או ללכת על האלפיין?

w5njjnqflmdd.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשת בפורום יד שניה אחרי סאב אחר?

לא שמעתי את אלפיין אז אני לא יכול לתת לך ביקורת

אבל אם המגבר מספק כ 500 לערוץ המונו אז עדיף לך משהו יותר נציל כמובן.

אבל שוב פעם זה תלוי מה אתה שומע וכמה אתה רוצה

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

כרגע סיוויק 05'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף ללכת על חדש

משהו מוזר המגבר שלי שרף 3 סאבים

JBL 8" 150 RMS

JBL 12" 350 RMS

RockFord 12" P1 250 RMS

יכול להיות שיש בו בעיה או שהוא חזק מדיי להם?

בגלל זה אני רוצה ללכת על סאב שצורך הרבה RMS

איזה עדיף

RockFord P3 12" 600RMS

Alpine SWR 12" 500-1000RMS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא שרף שלושה סאבים אז כנראה או שהגיין היה פתוח מידי וגם היה באס בוסט או שכנראה שבאמת יש תקלה במגבר שכדאי לבדוק

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

כרגע סיוויק 05'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט הפיוניר 2750 עם אות מוצא של 4V (ברור שמקסימום ושברגיל פחות).

הגבול התחתון של הגיין במגבר הוא גם 4V, ולכן היפוטתית/תאורטית המגבר מספק את מלוא ההספק (כ-550W) לסאבים האומללים עם הספק ספיגה מקסימלי של 150-350W. וזאת כמובן בהנחה שהגיין על מינימום.

יש לך תמונה של הכיוונים הנוכחיים במגבר ו-HU?

בגדול, אם אתה רוצה להצליח לעבוד עם סאבים "חלשים" ועם המגבר המדובר, בתור סיפתח גיין על מינימום.

הייתי בשקט מרים את הפילטר סאבסוניק גבוה ככל הניתן וכמובן לחתוך LPF ממגבר/HU כראוי באזור ה-60-120Hz.

יתכן ותידרש הנחתה נוספת דרך ה-HU כדי להימנע מהספק גבוה מדי (קצת יותר גבוה זה בסדר, אבל לא להיסחף), ורצוי לבדוק שאתה לא מגיע לעיוותים כבר באות המוצא מה-HU (אפשרי רק עם אוסילוסקופ/מכשיר ייעודי).

כמו כן, עקרונית, גם סאבים "חזקים" אתה יכול לשרוף אם הכיוונים לא נכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3mjqzygyhlgo.jpg

luztwmnirmrz.jpg

ymyumkxixzt2.jpg

אני מגיעה ביום חמישי למפגש אני רוצה לקנות סאב חדש יש בעיה אם הסאב צורך 50RMS יותר ממה שהמגבר מספק?

איזה מהסאבים האלה יותר מתאים לי?

RockFord P3 12" 600RMS

Alpine SWR 12" 500-1000RMS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב (או כל רמקול לצורך הענין) לא צורך שום דבר. הוא סופג הספק.

אין שום בעיה עם הספק הספיגה הנומינלי (RMS) של הסאב יהיה קצת מעל למגבר ולהפך.

קודם תראה אילו סאבים הם מציעים שם (מאמין שהנטיה תהיה לכיוון של הרץ, לפי אחד הפרסומים בשרשור בדביק, 700 במקום 1200, למשל). יכול להיות גם שתוכל לשמוע במקום מספר סאבים, ואז תוכל לבחור לפי מה שמתאים לך יותר.

שים לב ששני דגמי הסאבים שאתה ציינת מגיעים בתצורה של שני סלילים של 4 אוהם (סופי 2 או 8 אוהם) או שני סלילים של 2 אוהם (סופי 4 או 1 אוהם). למגבר שברשותך הייתי ממליץ על האפשרות השניה בחיבור סופי 4 אוהם. ההספק המוצהר זהה, אבל שאר נתוני ההגברה בדר"כ טובים יותר בהתנגדות גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...