Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר 4 הילוכים

lolmit
שימו לב! השרשור הזה בן 2619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

רציתי לשאול מה ההיגיון מאחורי גיר 4 הילוכים ? היה לי בפוקוס שלי 2007 גיר 4 הילוכים וזה נוראי !! זה רועש במהירויות הגבוהות.

אשמח להסבר

בנוסף לכל ההסברים שהיו פה התשובה מאוד פשוטה, זה היה הסטנדרט מבחינת ההתקדמות הטכנולוגיות באותם שנים, לכל המכוניות המשפחתיות אז היו 4 הילוכים באוטומט. 5 הילוכים ויותר היו רק בקטגוריות גבוהות יוקרות יותר, וגם לא אצל כל היצרנים.

היום אצל יצרני יוקרה יש כבר תיבות 8 הילוכים אפילו בדגמים לא מאוד יקרים. אני מניח שתוך זמן לא ארוך הן יגיעו גם למכוניות פשוטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גיר 4 הילוכים קיים גם ברכבים חדשים זולים יחסית, כמו פיקנטו למשל. למה? כי זה יותר זול ליצרן וזה טכנולוגיה בדוקה ואמינה מאוד מאוד. כמה שיש יותר הילוכים, ככה הסיבוכיות עולה, ככה אורך חיים פוטנציאלי של גיר מתקצר (הם גם שומרים על ממדים קומפקטיים ומשקל נמוך).

אין שום דבר רע באוטומט 4 הילוכים מבחינת אמינות, להפך (אומנם יש כמה דוגמאות היסטוריות שהיצילחו לייצר גיר לא אמין במיוחד, למשל 01M של VAG, גיר AL4 שמבוסס על אותו גיר של VAG ועוד כמה כוכבים).

היום, רוב המוצרים האפנתיים לרוב מספקים אורך חיים קצר יותר מאשר הטכנולוגיות המיושנות יותר והלא אפנתיות של לפני שני עשורים. הסיבה סיבוכיות, דרישות פנטיות לתקנות של זיהום אויר ורצון הלקוחות לקבל כמה שיותר כמה שיותר זול.

noknok, רוב מטוסים עם מנועי פרופלור הם TURBO PROP ולא מנועי בוכנה בעירה פנימית. אבל לפרופלור יש יתרונות במהירות נמוכה יותר, לכן עוד ניראה הרבה מאוד שנים כלי טיס מבוססי פרופלור.

הAL4 לא פותח על בסיס גיר של VAG,הוא פותח בשיתוף פעולה של PSA ורנו {ששם נקרא DPO}.

מתוך נסיון עם שישה רכבים עם הגיר הזה אני חייב להגיד שהוא הוכיח אמינות יפה מאד,הרכב היחידי שלי שדרש איזשהו תיקון או שיפוץ הוא ה406,וגם זה קרה בקילומטראז של מעל 200K והרכב היה בן 14.

לדעתי היצרן היחידי שמשווק את הרכב שלו עם גיר 4 הילוכים זה קיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הAL4 לא פותח על בסיס גיר של VAG,הוא פותח בשיתוף פעולה של PSA ורנו {ששם נקרא DPO}.

מתוך נסיון עם שישה רכבים עם הגיר הזה אני חייב להגיד שהוא הוכיח אמינות יפה מאד,הרכב היחידי שלי שדרש איזשהו תיקון או שיפוץ הוא ה406,וגם זה קרה בקילומטראז של מעל 200K והרכב היה בן 14.

לדעתי היצרן היחידי שמשווק את הרכב שלו עם גיר 4 הילוכים זה קיה.

גם יונדאי I20 ואני לא מבין איך קיימים אידוטים שקונים את הרכב הזה כשהמתחרות נותנות יותר בפחות מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונים. המחירים מנופחים אך ורק בשביל שוק הליסינג.

אין קשר בין מספר ההילוכים בתיבה הפלאנטרית לרמת האמינות שלה.

הוספת הילוכים לתיבה דורשת סה"כ עוד גלגלי שיניים.

אם ככה, אז למה יצרניות לא המשיכו בקו יצור הזה אלא התחילו עם כול מיני פתרונות לא איכותיים/לא אמינים בדמות תיבות רובוטיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי טורבו פורופ נועדו למסלולים קצרים יחסית (כגון חיפה,קריית שמונה וראש פינה).

בנוסף זה מאפשר לבנות מטוסים שיכולים להיות במקומות קרים יותר וקצרים כגון מסלולי קצרים בחור כלשהו כמו בקנדה או גרינלנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטוסי פרופלור קיימים היום ובשימוש לא מעט לטיסות קצרות טווח(תל אביב-אילת וקפריסין-ישראל לדוגמא).

זה לא באמת פרופלור, זה טורבו פרופ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא כאן:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_01M_transmission#Predecessors

הם מבוססים על אותו גיר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא כאן:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_01M_transmission#Predecessors

הם מבוססים על אותו גיר.

קראתי הכל,אין שום אזכור לAL4 אני לא מבין למה אתה מתכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחד שלא הבנתי , אתם טוענים שגיא פלנטרי עם 6 הילוכים היה ״טכנולוגי״ מדי בשביל שנת 2007?

כן, בגלל שהוא מורכב יותר, בנוי יותר קומפקטית, דורש מחשב ניהול מתקדם יותר וכתוצאה מכך בשנת 2007 היה עדיין יקר מאוד עבור מכונית משפחתית. לא היית משלם תוספת מחיר נגיד 10% או 15% על גיר 6 הילוכים במקום 4.

בדיוק כמו מנוע טורבו שאז היה רק במכוניות ספורט יקרות והיום כבר כמעט בכל סופר מיני.

עם הזמן טכנולוגיה מתפתחת והופכת להמונית וזולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחד שלא הבנתי , אתם טוענים שגיא פלנטרי עם 6 הילוכים היה ״טכנולוגי״ מדי בשביל שנת 2007?

הפוקוס המדוברת הינה פוקוס דור 2 אשר שווקה מ2005 עד 2010. במילים אחרות אם הדגם יצא לשוק ב2005 אז הוא פותח שנתיים שלוש קודם לכן בתחילת שנות ה2000. עכשיו נסח מחדש את השאלה שלך האם גיר 6 הילוכים פלנטרי היה טכנולוגי מידי עבור רכב שפותח לפני 15 שנה, אני מניח שאתה יכול לענות בעצמך על השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בתיבה רובוטית אין הפסדי אנרגיה בממיר מומנט והיא מאפשרת להציג נתוני צריכת דלק ופליטת מזהמים נמוכים יותר.

אם אני לא טועה ההבדלים בין אוטומט לבין ידני מקביל עומדים על בערך 10-15 אחוז, כאשר בערך חצי מזה זה בגלל יחסי העברה של 4 הילוכים(לעומת 5 בידנית) והשאר בגלל ממיר המומנט.

להתעסק עם גיר רובוטי ולהביא טלטולים, חווית נסיעה מרגיזה, בשביל לחסוך 5-7.5 אחוז בדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...