Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול לטויוטה קורלה 2003 GLI

Palsar
שימו לב! השרשור הזה בן 2602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי אני רוצה לעשות טיפול לקורלה 2003 GLI

אני צריך לדעת

שמן

פילטר שמן

פלגים

פילטר אוויר

פילטר מזגן(אם יש)

אני עושה לבד את הטיפול אז ככה שאשמח לדעת

איזה מפתחות אני צריך 14?,16?

לקרטר שמן ולפלגים.

ועוד משהו חשוב אני לא יודע את היסטורית הרכב ככה שאם יש משהו שאני צריך לדעת בטיפול אשמח לדעת נק' שאני צריך לשים לב אני עושה את הטיפול לחבר,והבנתי שהפילטר שמן חיצוני שם זה רק בעזרת היד אני פותח וסוגר?

תודה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתח 14 לבורג קרטר שמן.

בוקסה 16 לפלאגים + מגנט או בוקסה מיוחדת עם מגנט לפלאגים.

שמן מנוע 5w30 סינטטי מלא.

תקנה מפתח לשמן פילטר, אתה לא רוצה לנסות לפתוח אותו עם היד, תסגור בעדינות לא להפעיל המון כוח - יש הוראות על הפילטר עצמו.

כנס ליוטיוב יש ערימות של סירטונים של הקורולה הנ"ל.

אם היסטוריית רכב לא ידועה אז תקווה שאין בוצה במנוע כי המנוע הזה רגיש להזנחה.

כמו שאסף אמר לך: אתה גולנצ׳יק, אין פחד.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את אדם לגבי גולני. ומוסיף גילוי נאות לגבי יורם: הוא בעל מוסך.

לגבי פילטר השמן, כבר יש לך את המפתח שלו למעשה, כי יש לך סיריון. תלביש את הכוס של הסיריון על הפילטר החיצוני של טויוטה.

לגבי שאר הדברים, קח טופס מנוע:

https://drive.google.com/open?id=0B7m0YJC0WxA8Y2JUNUxVTU94SWM

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן אסף.מעולם לא היה לי מוסך בבעלותי.מה שכן אני בענף כבר 30 שנה כשכיר ומנהל מוסכים מורשים ושאינם מורשים בשבע עשרה השנים האחרונות.וכמו שאני מכיר את הענף קשה מאוד לשרוד כבעל מוסך למכונאות בארץ אם אין לך גם פחחות .רק מי שעובד במוסך יודע איזה הוצאות יש ומאמין שאתה יודע על מה מדובר.מעדיף להיות שכיר עם משכורת יפה ותנאים טובים מאשר להיות עצמאי.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד עניין שבאמת מסקרן אותי לדעת.בהנחה שיש לו ידיים טובות ויכול לבצע החלפת שמנים ומסננים לבד .מה זה אומר שהרכב עבר טיפול כראוי?? הבלמים נבדקו? מערכת היגוי נבדקה ? גומיות לציריות או למסרק הגה לא קרועות? מיסבי גלגלים לא רועשים??אין נזילות שמן מהמנוע או מהגיר?? צמיגים תקינים?? הרי רק אם לא שמו לב לאחד מהנושאים האלה ודאגו רק להחליף שמנים יכול להגרם נזק עתידי יקר מאוד שלא נדבר על נושא בטיחות בנסיעה.למשל אם גומי צירייה קרוע מעט או הרמוניקה להגה קרועה ולא מוחלפים בזמן אז המכללים האלה ינזקו מהר מאוד וידרשו החלפה בעלות של מאות או אלפי שקלים.מוסכים לא קיימים רק בשביל להחליף פילטר שמו או אויר .את זה כל אחד עם ידיים טובות יכול לעשות על המדרכה בבית.כמנהל מוסך( לא בעל מוסך))) אני נתקל מידי יום ברכבים מסכני חיים וזה חורה לי יותר מאשר אם אדם ביצע טיפול עצמאי .רכב לא בטיחותי מסכן את הנהג וגם אותי על הכביש ועל כן כל רכב שעובר טיפול אצלי נבדק מטמבון לטמבון והלקוח מקבל את מצב הרכב ומחליט על פי יכולתו מה לתקן ומה לא.כמובן שאין פשרה על נושאים בטיחותיים כמו בלמים והיגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד עניין שבאמת מסקרן אותי לדעת.בהנחה שיש לו ידיים טובות ויכול לבצע החלפת שמנים ומסננים לבד .מה זה אומר שהרכב עבר טיפול כראוי? הבלמים נבדקו? מערכת היגוי נבדקה ? גומיות לציריות או למסרק הגה לא קרועות? מיסבי גלגלים לא רועשים?אין נזילות שמן מהמנוע או מהגיר?

אני רבר "הזדקנתי", מכוניות שלי מטופלות במוסך למעט רכב אחד שקניתי בכמה שקלים במיוחד למטרת התעסקות ולימוד, אבל אם פעם ב...אני עושה טיפול לבד אז בהחלט בודק את כל הדברים האלו, וגם אורות, מגבים ועוד. בלי זה ה"טיפול" לא נקרא טיפול אלא נגיד "שרות סיכה" בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה לא הייתה מופנית אליך בוקי.התכוונתי לכל אותם אנשים שמבקשים לדעת איך עושים טיפול ברכב וחושבים שטיפול פעם בשנה מסתכם בהחלפת מסננים.מילא ברכב חדש אבל ברכבים ישנים זו בעייה.ועל זה נאמר "יצא שכרו בהפסדו "..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורם אהלן הסר דאגה מלבך הטיפול שאני עושה לו זה נטו לחסוך בעליות של מוסך של שמנים פילטרים ופלגים,מערכות היגוי אני לא נוגע ולא מתיימר לגעת במערכות בלמים או היגוי זה רק מוסך(לא לוקח אחריות). אל דאגה.

אדם שאלה אני לא יכול לדעת אם יש בוצה אלא רק אם אני פותח את המכסה שסתומים אז מה אתה מציע? לעשות כרגיל או מה? כאילו לא נראה לי יש ברירה?

ואסף, באמת הכוס של הפילטר לסיריון מתאימה גם? טוב לדעת חשבתי זה רק לפילטר פנימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש בוצה במנוע עדיף לבצע פלשינג למנוע עם חומר ייעודי ולתת למנוע לעבוד לפחות 20 דקות עם השמן הישן. מומלץ אחר כך לפרק אגן שמן ולנקות את הקרטר ואת יונק השמן משאריות פיח ולכלוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ח'ברה שאלה אחרונה..אני מתלבט אם לבצע לו פלאשינג במנוע? כי יש לו קצת בוצה

כי הבנתי שזה יכול לעשות גרוע יותר גם

ועוד שאלה פילטר אוויר ופילטר מזגן זה משנה אם סיני או מקורי

שמן אני יודע שחייב מקורי

עריכה אחרונה על ידי Palsar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש בוצה, אל תחכה ותעשה פלאשינג בהקדם האפשרי.

אני מעדיף ברוב המכריע של המקרים חלק מקורי תחליף סיני נחות. אם זה פריט oem איכותי, שווה לשקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...