Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאבה מזייפת בתחנת דלק.

Or.E
שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

היום הגעתי לתחנת דלק של אחת החברות הגדולות באזור מגורי, במיכל נשאר בערך רבע מהכמות ע"פ המד, המד קילומטרז' מראה על מרחק של 494 ק"מ מאז התדלוק האחרון.

המחשב רכב אומר שעשיתי 15 ק"מ לליטר וגם אחרי התדלוק האחרון אמרתי לעצמי שאני נוסע רגוע ולא לוחץ הרבה.

הרכב הוא פולו 2014 ידני 1.2 TSI עם מיכל של 45 ליטר, אני יודע שיש עוד מקום מעבר ל45 ליטר במיכל אם מנקזים אוויר או פשוט ממשיכים לתדלק לאט.

בסוף התדלוק המונה של המשאבה מראה 45.7 ליטר אחרי שהמשאבה קופצת לוחץ עוד קצת משלים ל46, ובחישוב קצר יוצא בערך 10.7 ק"מ לליטר.

כל תדלוק אני ממלא מיכל מלא ובודק את הק"מ/לליטר, התוצאות היו בין 17 ל13 בערך כמובן ש13 זה כשנסעתי עם רגל כבדה יותר ועל המיכל הזה נסעתי ממש רגוע ולדעתי הייתי אמור לקבל בערך 14+ במיוחד שהמחשב מראה 15 ותמיד זה טיפה פחות ממה שהוא מראה.

אני יודע כמה האוטו שלי צורך וכמה נכנס בו לכן אני בטוח שהמשאבה מזייפת פה והיה אמור להיכנס בערך 33-35 ליטר.

מניח שהמשאבות תמיד מזייפות במידה מסוימת (לטובת התחנה) אבל זה ממש זיוף גס.

אשלח מייל להנהלת החברה עם הפרטים, לא יודע אם לחזור לתחנה יעזור במשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הליטרים במשאבות התדלוק אינם זורמים או מתחשבים בצריכת הדלק של הרכבים, או של מחשבי הרכב לצריכת דלק.

אתה טוען שיש זיוף? קח בקבוק של 2 ליטר, ותמלא אותו, ותבדוק אם וכמה חסר. ואז תוכל לבוא בטענות/לתבוע/מייל/וכו...

במקום לעלות תצלום של הקבלה, תמלא בקבוק של 2-ליטר, תבדוק, ואז תוכל לצלם את הבקבוק ליד הקבלה.

ותמחק את התמונה מהר, לפני שמישהו מבעלי התחנה הספציפית יראה את זה, כי עוד עלולים להאשים אותך דווקא, בכל מיני דברים לא נעימים.

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאין לי הרשאות עריכה כדי להסיר את הקישור, אין לי את האייקון של העיפרון.

לא מבין מה המבחן של ה2 ליטר אמור לשקף יותר ממה שתיארתי פה, הנתונים שהבאתי מראים סטייה מאוד גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשראיתי את נושא השרשור היה ברור לי שמדובר בפולו על נגזרותיה

תריץ חיפוש ותראה שהנושא נדון לא מעט פעמים, כעקרון בפולו יש לחצן שחרור אוויר שאם הוא נלחץ הוא פותח מקום אכסון נוסף במיכל הדלק שאליו זרם הבנזין העודף.

הבנזין כמובן שלא התבזבז והוא ישמש אותך בנסיעות הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי חיפוש בפורום וראיתי נושאים קודמים על הכפתור הזה ברכבי VAG.

יכול להיות שהצינור מתכת של הידית לחץ עליו? ( לא זכור לי משהו מיוחד בהכנסה של הידית)

לא עשיתי שום פעולה שונה ממה שעשיתי בכל תדלוק קודם לכן זה מוזר לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה לך דרך למדוד את כמות הדלק בתחילת התדלוק (לרשום ק"מ על קבלות ולחשב צריכת דלק לא באמת אומר לך כמה דלק נמצא לך בטנק דלק - לדוגמה, הרכב עושה ממוצע של 1/14 אבל בטנק הנוכחי עשית במרבית הנסיעה נסיעות עירוניות/נהגת באוטו חזק, או לחילופין עשית רק נסיעות בין עירוניות וצריכת הדלק לטנק הזה הייתה 1/16), לכן אתה לא יכול לדעת אם באמת יש סטייה בין הסכום ששילמת לכמות שקיבלת. אם טנק הדלק היה ריק עד ה-0 וחישבת את כל כולל רזרבות ושאר ירקות, ניחא.

קח מיכל ריק ותבדוק אם כשהוא מלא המספרים על המסך תואמים את המציאות, ותמשיך משם בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי פיית התדלוק שחררה את הלחצן בלי שהבחנת בכך.

ההוכחה לכך אגב פשוטה מאוד, בתדלוק הבא אתה תמצא צריכת דלק מזערית על סף הלא יאומן, זו כמובן תרומת הבנזין העודף שמולא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נכון שבחלק מהרכבים של VAG יש את לחצן השחור שמצליח להוציא אוויר במיכל. אחרי שאתה לוחץ על הלחצן, אתה יכול להכניס בין 10-12 ליטר.

בנוסף, אני לא יודע למה: בחורף הרכב מתדלק יותר מאשר בקיץ. לדעתי זה בגלל הפרשי לחץ בין הדלק שנכנס לבין אדי הדלק שיוצאים.

אם עדין אתה מרגיש מרומה, ממליץ לך לעבור תחנה. לא חסר תחנות בישראל במחיר שפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sokuuu

אני יוצא מנקודת הנחה שהמד דלק ברכב בן שנתיים וחצי עדיין מדייק והרבע מכל שנכנסתי איתו מכיל בערך 15 ליטר

הנסיעות שלי הן קבועות, אני עושה 120 ק"מ ביום שרוב הנסיעה על כביש שש בשיוט וחלק עירוני + פקקים, לרוב הצריכה היא 13-14 בנהיגה לא חסכונית במיוחד.

אני עם הרכב הזה כבר חצי שנה ומכיר את הרגלי הצריכה שלו בכל צורת נהיגה שלי וכמו שאמרתי אני בודק בכל תדלוק מה הממוצע, ואף פעם לא יצא שתדלקתי כמות של 40+, רוב התדלוקים שלי הם באזור הרבע מיכל+, לכן זה מוזר.

Dorki

אבדוק זאת, עוד כמה ימים שאתדלק שוב.

כמובן שאבדוק היטב שהפייה לא נוגעת בכלום בזמן ההכנסה.

בכל מקרה נראה לי שאעשה את הבדיקה של ה2 ליטר מאותה משאבה, אבל אוכל לעשות זאת רק בשבת, לא יודע אם משהו ישתנה עד אז...

Gbguy

לגבי הלחצן הבנתי, נבדוק תדלוק הבא, הפרשי לחצים של חורף\קיץ יכולים למלא עוד הפרש כזה?

למען האמת לרוב אני מתדלק בטן במקום אחר ולא נתקלתי בשום בעייה איתם או כמויות מוזרות של דלק, יש להם שרות מלא ולפעמים אני נותן למתדלק למלא וזה אף פעם לא קרה אצלם.

אני בטוח לא אחזור לשם לתדלוק מלא, למרות שזה לא פעם ראשונה שאני מתדלק שם, יש המון תחנות בדרך ליד הבית וליד העבודה שלא היה לי בעיות איתם בהמון תדלוקים קודמים.

אם המצב באמת נכון שהמשאבה מזייפת זה מאוד מעצבן שלמרות המחיר היקר של הדלק גם התחנות עושקות אותך ברמאויות, זיופי משאבה או דילול דלק....

עריכה אחרונה על ידי Or.E
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאין לי הרשאות עריכה כדי להסיר את הקישור, אין לי את האייקון של העיפרון.

לא מבין מה המבחן של ה2 ליטר אמור לשקף יותר ממה שתיארתי פה, הנתונים שהבאתי מראים סטייה מאוד גדולה.

מי אמר לך שמחשב הרכב ברכב שלך לא מזייף? (הרי VW זייפו גם מבחני זיהום אוויר מי אמר שהמחשב אצלך ברכב לא אופטימי במיוחד?)

בכל מיקרה בעיקר בהתחשב בכך שאתה לא יודע בדיוק כמה ליטרים של דלק היו לך לפני התדלוק הדרך שהוצעה לך היא הדרך הנכונה לבדוק האם קיים חשד שהמשאבה בתחנת דלק הספציפית מזייפת.

קח כלי בעל קיבולת ידוע מראש (בקבוק, ג'רקן וכו') וכאשר הוא ריק לחלוטין תמלא לתוכו דלק מהמשאבה, זה ניסוי פשוט שיוכל להגיד לך בוודאות האם קיים חשד לזיוף או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה של כל תדלוק קודם לעומת הנותנים של המחשב דרך לא הראו פער של מעל ל1-2 קילומטרים לליטר.

וידוע שהמחשבים אופטימיים אבל 4.3 ק"מ לליטר זה פער גדול מידי.

אעשה את הבדיקה בקרוב ואעדכן פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור עובד לשעבר בטן, אני יכול להעיד שהם בודקים כל הזמן את מצבם (אם בדרך המדינה או בדרך להזמין חברה חיצונית).

אמנם אני לא מהנדס הידראולי, אבל בגטס שלי בחודש האחרון נכנס יותר ממה שאני מצפה מבקיץ (כלומר יותר). 5-6 ליטר נוספים לעומת הקיץ.

כאשר עבדתי בטן כמתדלק, היו מקרים שהחלפתי מתדלקים אחרים בעמדה שלהם והם לא ספרו לי אם זה התשלום בוצע באשראי או מזומן (המחיר זהה ל-2 אמצעי תשלום). לפעמים עגלתי כלפי מעלה בשביל שיהיה לי נוח יותר להחזיר עודף. בנוסף, יכול להיות שאותו מתדלק הכיר את הטירק ורצה "לפנק" אותך.

אני מקווה שאפסת את הקילומטר כשיצאת מהתחנה, תראה כמה קילומטרים נסעת עד לתדלוק הבא, ותראה שהכניסו לך יותר מהכמות שאתה רגיל אליה.

לדעתי הכל בסדר, אתה יכול לחזור לתחנה.

נ.ב.

אני רוצה לספר לך סיפור הפוך: הייתה לי לקוחה קבועה עם פולו כמו שלך. ידעתי שהיא תמיד רוצה שאני אוציא לה את האוויר מהמיכל. יום אחד היא נפלה על עובד אחר וסגר לה את המשאבה אחרי שהיא קפצה. היא התחילה להתעצבן שלא מילאו לה עד לסוף, כי הוא לא מכיר או את הטריק הזה. היא צעקה לכל התחנה "לא הגיוני שהרכב שלי עושה 1/20".

תמיד כדאי להכיר את הרכב שלך. אמנם המיכל הוא 45 ליטר. בפועל הוא יכול להכיל אפילו 55 ליטר.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאותו מתדלק הכיר את הטירק ורצה "לפנק" אותך.

אני מקווה שאפסת את הקילומטר כשיצאת מהתחנה, תראה כמה קילומטרים נסעת עד לתדלוק הבא, ותראה שהכניסו לך יותר מהכמות שאתה רגיל אליה.

התדלוק הזה לא היה בתחנת TEN

אני תדלקתי בפעם הזאת, אז אם הכפתור נלחץ כנראה שזה בטעות על ידי, עדיין לא בטוח שזה המקרה.

כשתדלקתי בטן לא היו מצבים שהכמות היתה שונה מהרגיל לכן לא חושב שהמתדלקים עשו זאת.

איפסתי ואעדכן עוד כמה ימים כשאתדלק שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...