Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3 שבועות עם הצרפתייה החדשה, וגם הפעם היא בצבע כחול - שרשור מתעדכן מגאן קופה ידני 2013

daniel.gri
שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים זה הולך להיות ארוך...

אז אחרי שנתיים וחצי עם אותה אחת, כבר התחלתי להרגיש את התסמינים. תכלס? אמרו לי שימאס לי ממנה מהר. אבל לא הקשבתי. האמת? הייתי מאוהב. אבל בזמן האחרון, למרות שלא הרבה השתנה, והמשכתי להשקיע בקשר - חיפשתי אופציות אחרות ( בלי להגיד מילה כמובן ). מדי פעם זרקתי לחבר - תגיד, מה אתה חושב על זאת? ועל זאת? הוא הבין שמשהו נסדק - וגם אני.

אחרי הכל 206XS זה רכב שנותן תמורה טובה מאוד. גם עלות האחזקה לא בשמיים, אין ספור חלפים, צריכת דלק טובה ומראה אלמותי, לדעתי לפחות.

אז למה פזלתי? כי כנראה התבגרתי. פתאום דברים כמו איכות חומרים ובידוד רעשים החלו לדבר אלי יותר. וה 206 - לא יכלה לעמוד בדרישות. כמו כן, הגעתי לשלב בתואר שאני רואה את הסוף ואתחיל לעבוד בתחום בקרוב, ולכן מגיע לי פינוק.

מה חיפשתי? קרוזרית. רכב 3 דלתות שנראה טוב, אחזקה סבירה, זמינות חלפים טובה, צריכת דלק שפוייה, איכותי ובעל בידוד רעשים טוב. אכזב אותי לגלות שאין הרבה אפשרויות כאלו ב 50K. ידעתי שצריך להתפשר.

כמה רכבים עלו ונשללו על הסף : יונדאי קופה ( לא איכותית, לא שקטה ובטח לא זולה לאחזקה ), סיאט לאון ( לא 3 דלתות ), פאביה 1.2 ידנית ( יותר מדי דלתות וספרטנית ), פיגו 208 1.2 ידנית ( חלשה מדי ויותר מדי דלתות ), גולף 3 דלתות ( לא היו ) ועוד כמה אופציות

בסופו של דבר החיפוש התנקז ל 3 דגמים.

התחלתי להסתכל על C30. ראיתי אחת ביד 2 והחלטתי לקבוע עם המוכר. המוכר הגיע - וכמובן שהיה מדובר בסוחר. איחלתי לסוחר בהצלחה, לא לפני שאישרתי לעצמי שאומנם מבפנים הוולוו מרגישה איכותית, אך מבחוץ פשוט הדברים לא מסתדרים. הפרונט שאני כל כך אוהב מה S40 - לא מתחבר טוב עם התחת המוגזם.

לאחר מכן הופיעה בפורום DS3 בצבע שחור. לקח לי הרבה זמן והרבה טלפונים למוסך גבע עד שהחלטתי להתקשר למוכר. קבענו בגבע ואפילו סיכמנו על מחיר. לקחתי בחשבון שמדובר במנוע בעייתי - אבל מה לא עושים בשביל אהבה. לצערי, בנסיעת המבחן - לא הרגשתי חיבור. הרכב הרגיש לי קטן מדי, ספרטני מדי, בידוד הרעשים ( בעיקר רוח ) היה די מאכזב מרכב שממותג כ"פרימיום". נסעתי חזרה לחיפה מאוכזב אבל שמח. שמח שלא התפשרתי על ה"חיבור" רק בשביל הרכב ה"חדש".

בכל הזמן הזה - המגאן עמדה בצד. אף פעם לא התייחסתי אליה ברצינות. גם בגלל שכל האקזמפלרים שראיתי בתמונות בצבע הכחול המזעזע - נראו לי לא מספיק טוב. הלבנות שהופיעו בלוחות, היו יקרות משמעותית. אין ספק שבתמונות, המגאן בצבע לבן עם גג פנורמי נראית מעולה.

יום אחד ישבתי עם חבר ללמוד, אותו חבר שכבר ידע שאני מחפש מאהבת חדשה. אמרתי לו, שעם כמה שאני חושב שהמגאן מתאימה לכל הדרישות, הצבע הכחול שיש בלוחות פשוט לא מדבר אלי. אז הוא ענה לי " מה אתה דפוק?! זה רק צבע". נפל האסימון. הבנתי שבאמת - זה רק צבע.

באותו היום הרמתי שני טלפונים לשני רכבים מבציר 2013 עם גיר ידני ( האחד עם גג והשני בלי ) שפורסמו בקרבת מגורי. קבעתי עם אחד מהם להיפגש בערב יומיים אחרי. במשך אותם יומיים הייתי על קוצים. בדקתי כל דבר אפשרי. חיפשתי חלפים, קראתי את אותם מבחני דרכים כמה פעמים, עד שהגיע הזמן לצאת לנק' המפגש.

הגעתי כמובן לפני הזמן, ואז ראיתי אותה מתקרבת. ככל שהיא התקדמה, הרגשתי לא בסדר. לא בסדר ששפטתי אותה ככה דרך התמונות. מסתבר שהצבע הכחול - הוא הצבע הנכון. הבעיה שהתמונות לא משקפות זאת בכלל.

פתחתי את הדלת, ומסע המישושים החל. דשבורד רך - צק, מושבים נוחים - צק, תאורה פנימית עשירה - צק, אפילו דיפוני הדלתות רכים - דאבל צ'ק.

שנצא לסיבוב ? ברור!

כמה דק' אחרי זה, סיבוב מחוץ לרכב לבדיקה ויזואלית, כמה בדיקות של ספרי טיפולים ובדיקה שעשה המוכר לפני שקנה את הרכב לפני שנה - והחלטתי. זו האחת. יומיים אחרי כן, העברת בעלות והנה, יש לי שתי צרפתיות כחולות בחניה.

אז איך זה מרגיש?

מאוד שונה. הפרש השנים ( 10 ) בין תכנון שני הרכבים ניכר. החל מסביבת הנהג, ועד איכות החומרים.

כיוון שהגג נמוך בכמה סמ' בגרסת הקופה - הנהג מרגיש שהכל עוטף אותו, אבל לא בצורה קלסטרופובית. תאורת השעונים היא לבנה ועדכנית, והכל מרגיש מוצק ומבודד.

איך הנסיעה?

אז לפי אתר גרמני שמבצע בדיקות רעש לרכבים, הסתבר שהמגאן קופה תרעיש ב 65.4 Db ב 90 קמש.

כמה שקט זה? יותר מה C30 שמציגה 67.3 ויותר מה DS3 שמציגה 68.1 . להשוואה - הגולף מהדור הנוכחי עומדת על 64.5 . ובאמת זה מרגיש כך. רק רעשי רוח קלים מכיוון הגג נשמעים במהירויות של 110+. את המנוע? לא שומעים בכלל. אפשר להיות על 3500 סל"ד, ולא לדעת את זה. יש כאלו שלא אוהבים - אני כן.

שיכוך המהמורות טוב. הרכב לא "מתרסק" אלא מרחף בנונשלנטיות. לעומת זאת, אין זה אומר שז' הגלגול נפגעת. יתרה מכך, ז' הגלגול נמוכות בהרבה מאלו של ה 206XS. האמת? הופתעתי.

עוד הפתעה נחמדה מגיעה מכיוון ההגה, שכמובן ומתוגבר חשמלית, והכנתי את עצמי לאכזבה, אבל בתחושה שלו - לא נופל מזה של ה 206. רק בהאצה ניתן לשים לב שהקשיחות משתנה באופן לא "טבעי". התגובות לשינויי כיוון זריזות ואין "סלאק" בכלל.

ורגע, מה עם המנוע? זה סה"כ 1.2

אני מבין למה מבחני דרכים היו די חלוקים בדעותיהם לגבי המנוע. הסיבה היא שהוא מאוד לינארי. הכוח לא מגיע באופן "מתפרץ" אלא נצבר ככל שעולה הסל"ד. זה כמובן משהו שלא מאפיין רכבי ספורט, ולכן למי שמצפה מרכב כזה שיתנהל כמו רכב ספורט - ה rs תיתן את "המכה" שחובבי רכבי ספורט כל כך מחכים לה.

בכל אופן, בשום מצב, לא חסר כוח. עם קצת יותר מ 19 קג"מ - קצב ההתקדמות הוא טוב בהחלט.

בשיוט על 100 קמ"ש המנוע מתייצב על 2100 סל"ד חרישיים והכל מאוד שקט ונינוח.

תיבת ההילוכים מאוד "קליקית" וקצרת מהלך.

את צריכת הדלק טרם יצא לי לאמת.

שימושיות

אז הקופה כמובן יושבת על הפלטפורמה של המגאן, אבל מעט מקוצרת. מרווח הרגליים מאחורה קטן יותר, ושיפוע הגג עשוי לפגוע בפדחת של אנשים מעל 1.85.

מעבר לכך, תא המטען גדול והגישה אליו נוחה ( מצטער, זו לא עונת האבטיחים... )

אבזור

הנעה בכפתור, DRL לד, בקרת שיוט, גג פנורמי שלא נפתח, תאורת פנים עשירה, מגביל מהירות, מחשב דרך, מערכת מקורית עם בלוטות' USB ו AUX, בקרת אקלים דו אזורית

לצערי איכות הרמקולים די מביכה, ויהיה צריך להחליף אותם. כמו כן, לא ברור לי מדוע אומנם קיימת אופציה לפתיחה ללא מפתח לפי ספר הרכב - אבל היא לא קיימת במציאות. חבל, זה פיצ'ר מאוד טוב שאני מכיר מהקליאו של אמא שלי.

מה עשיתי עד כה?

אחרי שהחלפתי 4 צמיגים לפלקן 914 שגם תורמים לשקט, הדבר הבא יהיה להחליף את הרמקולים.

מקווה לעדכן בהמשך לגבי צריכת דלק ושאר עלויות אחזקה שוטפות.

2017-02-15 14.22.37.jpg20170215_133014.jpg20170215_132932.jpg20170215_132814.jpg20170215_132841.jpg20170215_132912.jpg

ועוד משהו קטן לסוף לאמיצים שקראו את הכל. כמה ימים לאחר הרכישה נעמדתי במגרש חניה וזיהיתי מגאן קופה בצבע לבן. החלטתי ללכת להסתכל. לשמחתי הבנתי שהצבע הלבן - יפה בעיקר בתמונות. במציאות הוא "בולע" את הקימורים והרכב מאבד מעט מהייחוד שלו.

עריכה אחרונה על ידי daniel.gri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה היופי ברכב הזה, מתאהבים בו מאוד מהר. הכסאות רכים, ההגה מתקשה ככל שאתה מתקדם במהירות. ברגע שנוהג ברכב כזה, אתה מרגיש שהרכב משייט לבד בגלל הנוחות שהמנדסים חשבו.

זה היתרון של צרפתיה על פני כל מתחרים האחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אם אתה ממש רגיש לרעש, אתה יכול לשפר את בידוד הרעשים ע"י הוספת גומיות לדלתות. (מניח שאצלך לא חסכו על זה)

אפשר קישור לאתר הגרמני שמשווה רעשים של מכוניות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים,

שכחתי לציין משהו חשוב בנוגע למנוע. בגלל שעד עכשיו הייתי רגיל למנוע 1.6, פתאום המעבר ל 1.2 שינה את אופי הנהיגה שלי. בפיג'ו הייתי משתמש הרבה בבלימת מנוע, וכמעט ולא נוגע בבלמים. בגלל שמדובר במנוע קטן יותר - יכולת הבלימה שלו קטנה משמעותית, וכדי לשמור על מהירות בירידות אני מוצא את עצמי משתמש יותר בבלמים וגם כדי להאט באופן כללי אני מרגיש שיש צורך להוריד יותר הילוכים ולעשות יותר שימוש בבלמים.

לגבי האתר שבו ניתן להשוות את הרעשים :

http://www.auto-decibel-db.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק! נראה שעשית אחלה בחירה. בטח בעניין של הצבע, באופן אישי נמאס לי לראות מכוניות בצבע לבן, צבע משעמם וכל עוד זו לא לקסוס, הוא גם לא מחמיא. בקיצור למוניות בלבד.

וכל הכבוד על בחירה בידני! גם זה לא מובן מאליו. אני מעריך אנשים שנוהגים בידני במיוחד כשהאוטו לא לבן:lol:

עריכה אחרונה על ידי Oren da man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, לפי דעתי הצבע הזה הולם מאוד את הרכב, ואם הייתי קונה את המגאן III קופה אז הייתי רוכש אותה לעצמי בצבע הזה, בלי ספק בכלל.

לגביי הרמקולים, אין לי מה להגיד אלא להסכים איתך, להוריי יש את המגאן III אסטייט, עם אותה המערכת וכנראה גם עם אותם רמקולים גרועים.

בקליאו שהייתה לי היו רמקולים עוד יותר גרועים, ולאחר התקנת רמקולים 6X9 מאחור וקומפוננט בסיסי מלפנים, חל שיפור משמעותי, אבל קח בחשבון שיחידת הראש המקורית די מגבילה את איכות השמע, אופציות הכיוון בה מעטות, עד לא קיימות כמעט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. בהחלט מחליפה ראויה.

עצה קטנה (ברוח טובה לא להתעצבן): תנסה לא לשדר שיש לך באר נפט ביד עם המודעת מכירה של ה206.

כל מיני "תתקשרו כדי לדעת מחיר", עלול להרחיק קונים פוטנציאליים.

מכונית טובה למכירה, אכן, אבל יצא מהאף כל ה"לרציניים בלבד" ו"משא ומתן במעמד הר סיני".

ברוח טובה, כן?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה קטנה (ברוח טובה לא להתעצבן): תנסה לא לשדר שיש לך באר נפט ביד עם המודעת מכירה של ה206.

מכונית טובה למכירה, אכן, אבל יצא מהאף כל ה"לרציניים בלבד" ו"משא ומתן במעמד הר סיני".

ברוח טובה, כן?

מחזק מאוד. גם אם אחכה לרכב ספציפי חצי שנה ואז יעלה אחד שלא ירשום מחיר \ לא יעלה תמונות - לא אטרח אפילו.

תתחדש, נראת מעולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

רהב יפה ומיוחד (יחסית לכבישי הארץ).

כמה עלה (אם אפשר לשאול).

היו הרבה אכבים כאלה ששכבו הרבה זמן אצל היבואן, חלקם עלו על הכביש כששימשו עובדי חברה כרכב צמוד ואז עברו לקרסו טרייד אין כרכב משומש עם קילומטראז' נמוך.

מרביתם בצבע שלך.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוח טובה, כן?

המחיר פורסם בתגובות. 18 אלף, ואכן סגירת המחיר הסופי תהיה ליד הרכב. קשה לסגור עסקה על רכב שלא ראית במציאות, רב תארים ככל שיהיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! אני גם חושב שהצבע מאוד מחמיא לרכב והכי חשוב - מיוחד.

האמת שלפני חודשיים נמכרה ה206XS שלי וכרגע אני מחפש רכב באזור ה50K :lol:

בדיוק כמוך לא נשארתי עם הרבה אופציות, פזלתי כמה פעמים לעבר הרנו אבל החלטתי שהיא מעט.. משעממת.. בלי לפגוע ברגשותיה כמובן!

כרגע אני במצוד אחר מיטו 155כ"ס שלפי האתר של הסאונד אמורה להיות שקטה כגולף אבל בעניין הנוחות, נתנחם בזה שאני עדיין צעיר:-P (הכסאות במגאן נראים נוחים בצורה שמעוררת קנאה גם בלי לשבת עליהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, תודה על הסיקור.

לגמרי כחול זה הצבע הנכון, מבין מאוד את מה שאמרת לגבי הלבן. יש רכבים שבתמונות נראים מעולה ובמציאות הלבן בולע את כל העיצוב.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, תתחדש ותהנה!

לזוגתי לשעבר יש כזו (אפורה) ויצא לי ל"חטוף" אותה לא מעט - המנוע הזה מפתיע לחיוב. בהחלט אופציה חביבה ונעימה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...