Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפוליים עצמיים והשפעה על שווי ואמון בעת מכירה

netsan
שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בקרוב (מאוד) אני עומד לרכוש רכב חדש, ועלתה בי מחשבה לעשות את הטיפולים הבסיסיים בעצמי (לדוגמה: נוזל קירור, מסנן אוויר ועוד,.)

על בסיס מספר הודעות שקראתי בפורום הטכני, נראה כי יש כאן לא מעט אנשים אשר מטפלים באופן טכני ברכב בעצמם (ברמה מתקדמת יותר או פחות) אני סקרן לדעת האם (מנסיונכם) יש השפעה על המחיר בעת מכירה, והאם בכלל קיים אמון מצד הקונה כי הרכב אכן עבר טיפולים כנדרש (כאשר הדבר היחידי שיעמוד בעת המכירה הוא במקרה הטוב רק חשבוניות של חלפים שנקנו).

* אני לא בטוח כי זה הפורום הנכון לרשום הודעה מסוג זה, תקנו אותי אם טעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם הרכב חדש מהחברה אין בכלל שאלה, תטפל במוסך מורשה, כך תשמור על הערך+אחריות שלו הכי טוב.

אם הוא לא חדש מהחברה, הייתי מתלבט לגבי טיפול עצמי לפי הערך שלו, אם הערך שלו לא גבוהה, במקרה הכי גרוע, כמה כבר זה יכול להוריד ?

אני אישית הייתי מעריך במידה שווה רכב שמטופל במוסך מורשה בזמן ורכב שמטופל עצמאית כאשר הוא עם תיעוד עצמי של מה הוחלף באיזה תאריך וק"מ, בהנחה שהחלפים מקוריים/איכותיים ושהטיפולים נעשו בזמן זה היה מראה לי שעומד לפני אדם שמעריך את הרכב שלו ומטפל בו כמו שצריך.

אבל, זה רק אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שומר בקלסר קבלות של חלפים של 2 רכבים שאני מטפל בהם לבד וגם פירוט בקובץ אקסל עם פירוט ק"מ והטיפול שבוצע, מצלם פה ושם חלפים ישנים מול חדשים, שיהיה.

כשאמכור את הרכבים זה יהיה רק בפורום, המודעות פה יותר גדולה ו"סלחנית" כלפי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יהיו כאלה, ותלוי גם בגילו של הרכב הנמכר (ככל שהוא ישן יותר - יעניין פחות)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי.

יש הבדל בין "אני מטפל בעצמי או אצל חבר, אין לי תעיד של שום דבר אבל תאמין לי האוטו פיקס" לבין הצגת חשבוניות על חלפים, צילום איריזות, רישום קילומטרז', צילום מהלך העבודה כולל רישום תאריכים.

אם זה המצב הראשון אני לא מתקדם בעסקה, כל היתר לא מעניין.

אם זה המצב השני - מתרשם מהבן אדם,

עד כמה הוא מבין עניין. אם נראה מבין עניין, אפשר להתקדם בעסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה היה משנה,אם אני קונה רכב והמוכר אומר שהוא לבד מטפל,הייתי מדלג הלאה.

אלא אם מדובר על הכנופיה אז זה משהו שאני מכיר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה היה משנה,אם אני קונה רכב והמוכר אומר שהוא לבד מטפל,הייתי מדלג הלאה.

אלא אם מדובר על הכנופיה אז זה משהו שאני מכיר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נשמע לי טיפשי לחלוטין, מצטער.

כמו שיש בכנופיה אנשים שיודעים לטפל לבד - יש אנשים שהם גם לא בכנופיה.

אגב, מטרת הכנופיה היא ללמד אנשים לעשות דברים לבד - לא לשמש כמוסך.

אני יכול להעיד שלמדתי הרבה ממה שעשיתי עם הכנופיה ולא על כל דבר אני רץ לאסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מהפורום את המקצועיות של הכנופיה,בן אדם זר לא יודע אם טיפל לפי מפרט או לא,ומה הוא יודע ולהתחיל לבדוק שהחבוניות תואמות את מפרט הטיפולים.

במיוחד הדבר תקף לרכב חדש יחסית,אם הקליאו 2012 שרכשתי הייתה מטופלת על ידי מישהו שאני לא מכיר,לא הייתי קונה.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם תגובות כמו של

, הן נפוצות.

נדמה שבמידה שתרצו למכור את הרכב בו טיפלתם בנאמנות רבה, עם יחס אישי (וגם חסכתם לא מעט שקלים חדשים בדרך) לאדם *לא מהפורום/קהילה*, ברגע שהקונה ישמע שהרכב לא טופל במוסך מורשה, ואין תיעוד מלבד היסטוריית רכישות של חלקי חילוף - או שינסה להוריד במחיר בצורה קריטית, או פשוט פניית פרסה בלי יותר מדי דיבורים.

במידה מסויימת, אי אפשר שלא להבין את החשש מאי אמון... (וללכת על בטוח בצורה יחסית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שמבחינתם גם מוסך שאינו מורשה יבואן נחשב פחות, גם אם מדובר במוסך מקצועי ויקר.

לא חסרים אנשים שיעשו פרצופים גם אם תהיה מכונאי מוסמך ותציג קבלות ותמונות על כל החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, זה הכל עניין של כמה אתה חוסך לעומת כמה תרוויח יותר במכירה.

הרי גם מוסך רגיל - לא מורשה - אתה לא יודע עליו כלום.

לי אישית אסף חסך יותר מרבע ממחיר הרכב בעבודה. אז לא באמת אכפת לי מה הקונה יחשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...