Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאיפה ניתן ללמוד לבצע טיפולים שוטפים לבד ?

RaMD
שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

תהיתי אם יש כאן אנשים בפורום שיכולים להמליץ על אנשים אחרים / מקומות מומלצים ללמוד לבצע טיפולים רגילים לבד

(הרי זה לא משהו קשה, ראיתי איך עושים, אבל פרקטית לא תרגלתי) יש לכם אולי המלצות מאיפה ללמוד מעשית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם איך לך ידיים טובות עדיף לך שלא תתעסק.הנזק עלול להיות גדול מהתועלת.תן לאנשי מקצוע לעשות זאת .טיפול לרכב זה לא רק להחליף שמן מנוע אלא גם להרים את הרכב ולבצע ביקורת בטיחות של בלמים ,היגוי,אורות ועוד.תן למקצוענים לעשות זאת.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכנופיה?

מיוטיוב , לדוגמא מדריך החלפת שמן מלא , צעד אחרי צעד :

אם אתה מבין אנגלית טוב , לאחר הסרטון אתה תדע להחליף שמן , ואז לאט לאט מתקדמים.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם איך לך ידיים טובות עדיף לך שלא תתעסק.הנזק עלול להיות גדול מהתועלת.תן לאנשי מקצוע לעשות זאת .טיפול לרכב זה לא רק להחליף שמן מנוע אלא גם להרים את הרכב ולבצע ביקורת בטיחות של בלמים ,היגוי,אורות ועוד.תן למקצוענים לעשות זאת.

אני לא מסכים עם ההנחה הזאתי , נכון בלמים עד שלא ידע להתעסק ולהבין את העסק באיזה לא הייתי נוגע , אבל החלפת שמן , החלפת מים ברידאטור / צינורות / החלפת חלקים וכדומ' אני לא רואה למה לא לנסות?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך סובארו ליאונה מודל 90 אתה מוזמן לנסות אבל לטובתך אל תנסה להחליף מים ברדיאטור באימפרזה חדשה או ברכב גרמני חדש.כי אז המנוע בסכנה.לגבי החלפת בלמים לא רק שאתה לא יודע אלא גם אסור לך להתעסק עם מערכת בלימה אם אין לך תעודת מקצוע .כפי שלי אסור להחליף צנרת גז בבית או לוח חשמל.זו בדיוק הבעייה בארץ.כל אחד שעומד ליד מכונאי ורואה איך עושים לו טיפול חושב שגם הוא יכול לבצע בעצמו ולחסוך במקרה הטוב 150 או 200 שקל פעם בשנה.האחרון שניסה להחליף בעצמו הגיע אליי למוסך על גרר עם נזק בצנרת סולר ובבית מסנן בגובה מאות שקלים.ועל זה נאמר יצא שכרו בהפסדו .וקבל את עצתי לאחר 30 שנות עבודה במוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה ההצורך שלך למנוע מבחור בפורום רכב ללמוד על טיפול ברכבו האישי?

אם הוא יועיל לספר לנו באיזה רכב הוא מחזיק אז נוכל אולי אכן להמליץ לו על מוסך(אם הרכב באמת בעייתי לטיפול עצמי)

אבל גם היום יש תוכנות אוניברסליות ממאפשרות לאפס נורה טיפול או לסרוק תקלות של רכב.

כולנו עשינו פשלות בכשטיפלנו לראשונה ברכבנו הפרטי אני לדומא:

חרשתי הברגה של בורג ריקון שמן בסוזקי בלנו ויצרתי סדק בבלוק עקב ששעשיתי שטיפת מערכת קירור בזמן שהמנוע היה חם ויצרתי הפרשי טמפ'.

הנזק אכן עלה סכום מסויים לתקן אבל מהטעות למדתי יש כאן קהילה שלמה שתציע לו עזרה כשיצטרך.

פורום רכב לא מסתכם רק בלשלוח חבר פורום למוסך מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים, כמו שאתם לא מזמינים חשמלאי בכל פעם שאתם מחליפים נורה בנברשת

וכמו שאתם לא מזמינים מנקה לפני נקיון פסח

ככה אני מאמין שלא צריך ללכת למוסך על כל "שטות" כמו החלפת שמן מנוע נוזל קרור וכו'

כשיש דברים רצינים יותר ברור שאין ברירה מללכת למוסך ולשלם כמה שצריך לשלם

אני פשוט לא רואה סיבה למה לשלם הרבה כסף על "עבודה" לעסק כשאתה יכול לחסוך את הכסף, להנות טכנית ולעשות את הדברים האלה בעצמך.

כאחד שמתעניין בדיוק בזה כרגע, תודה רבה על אלו שהמליצו לי על הערוצים ביוטיוב באמת חומר לימודי טוב. ראיתי כבר הרבה סרטונים ביוטיוב ואת התאוריה ברובה למדתי, עד עכשיו פרקטית לא ביצעתי בגלל זה שאלתי לגבי מקום / אנשים שאפשר תחת השגחה או לימוד שלהם לקבל חפיפה כזאת ופשוט ללמוד, לא רואה שום דבר רע באדם שרוצה ללמוד.

לגבי חוש טכני למי ששאל, יש אותו זה בסדר ... אחרת לא היתי אפילו מתעניין ולא לוקח שום סיכונים

והרכב שלי זה יונדאי I30 2011 למי ששאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך סובארו ליאונה מודל 90 אתה מוזמן לנסות אבל לטובתך אל תנסה להחליף מים ברדיאטור באימפרזה חדשה או ברכב גרמני חדש.כי אז המנוע בסכנה.לגבי החלפת בלמים לא רק שאתה לא יודע אלא גם אסור לך להתעסק עם מערכת בלימה אם אין לך תעודת מקצוע .כפי שלי אסור להחליף צנרת גז בבית או לוח חשמל.זו בדיוק הבעייה בארץ.כל אחד שעומד ליד מכונאי ורואה איך עושים לו טיפול חושב שגם הוא יכול לבצע בעצמו ולחסוך במקרה הטוב 150 או 200 שקל פעם בשנה.האחרון שניסה להחליף בעצמו הגיע אליי למוסך על גרר עם נזק בצנרת סולר ובבית מסנן בגובה מאות שקלים.ועל זה נאמר יצא שכרו בהפסדו .וקבל את עצתי לאחר 30 שנות עבודה במוסכים.

לצערי, ואני חושב שדווקא אתה תסכים איתי, שהמצב במוסכים בארץ לא כזה מדהים כמו שהוא צריך להיות, ממש לא כולם בעלי תעודות, וממש לא כולם בעלי ידע מקצועי, ויש הרבה מאות חאפרים ויותר מזה - הרווח הוא ממש לא עוד 150 200 שקל למוסך, אלא מגיע לכיוון ה500-1000 וזה לא קצת כסף שאתה אומר לעצמך 'יאללה נו שיעשו לא נורא'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אני למדתי הרבה מסרטים ביוטיוב. וקורא כמעט כל יום באתר זה. על שאלות בנושא תקלות שונות ומשונות בכל מיני סוגי רכבים.

ואני מטפל בריכבי וברכבים של המשפחה כמעט בכל תקלה. חוץ מטימינג שזה בכיוון. וגם מייעץ לחברים בנושאי תקלות לפני הגעה למוסך. רק צריך רצון וזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצבך לפני כשנה וחצי.. :-)

1. תוכל ללמוד את התיאורה מספרים כגון: אוטוטרוניקה - המערכות המתקדמות ברכב המודרני שניתן לרכישה מכאן:

http://mea.sifrut.co.il/index.php?id_product=54&controller=product

2. תוכל להצטרף לטיפולים שמבצעים חברי כנופיית הטיפולים השוטפים

3. תוכל להירשם לקורס אוטוטרוניקה שמשלב לימוד תיאורטי ומעשי. הקורס מועבר בשני מקומות: מכללת עתיד ובמכללת איגוד המוסכים

אני רכשתי לפני כשנה את הספר, עברתי על רוב הפרקים ורשמתי לעצמי הערות וכו'.

לאחר מכן התחלתי לעבור על המדריכים שפורסמו ע"י חברי הפורום ואז התחלתי, לטפל ברכב לאט ובשלבים תוך כדי התיעצות עם אסף מהכנופיה (בחלק גדול מהשלבים). היום אני מסוגל לבצע את הטיפולים השוטפים לבד, למעט החלפת בלמים.

השלבים:

1. החלפת רכיב תקול של נעילה מרכזית בדלת נהג

2. החלפה מלאה של נוזל קירור

3. החלפת פילטר מזגן ופילטר אוויר

4. החלפת פלאגים וחוטי הצתה

5. החלפת שמן מנוע ופילטר מנוע

6. החלפת פילטר דלק

7. החלפת תושבת מנוע

8. החלפת חיישן טמפ' גיר, כולל החלפת שמן גיר ופילטר (בוצע בסיוע ובהשגחה של אסף מהכנופיה)

9. החלפת נוזל בלמים

10. התקנה קבועה של מצלמת דרך

11. ניקוי מצערת ומנוע צעדים

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך הגעת לחיסכון של 500 _1000 שקל על טיפול?טיפול שכולל מסנן שמן מקורי ,שמן סינטטי מלא, מסנן אויר ובדיקת בלמים לרוב המכוניות העלות בין 450 ל-600 שקל.איפה החיסכון הגדול פה?? יש בעייה מהותית שלא מעריכים את המקצוע הזה בארץ וכל אחד שיודע להחזיק מפתח נהיה מכונאי רכב.חברים תפרגנו ותנו לאנשים שהשקיעו זמן וכסף לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.חאפרים הם בדיוק הבעייה של הענף הזה בארץ ומשרד התחבורה משלב ידיים ולא עושה כלום.בעניין הזה יש ללמוד ממדינות באירופה איך מתייחסים למקצוע הזה שכבר מזמן שייך להייטק ונחשב למקצוע מכובד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורם אני לא מבין אותך...באמת שלא.

בגלל שיש מכונאים בארץ זה אומר שאני צריך לטפל אצלם? נשים בצד את העובדה שחלק גדול מהמוסכים עושה עבודה על הפנים [אם כבר אתה רוצה להשוות לאירופה, אני בטוח שרמת המוסכים ותודעת השירות בארץ לא מתקרבת למה שקורה באירופה], אם אני יכול לעשות טיפול בבית שלי לחסוך לעצמי כסף וגם לקבל עבודה יותר איכותית, למה שאני לא יעשה את זה? רק בגלל שפלוני אלמוני למד מכונאות ופתח מוסך?

באותה נשימה אתה יכול לבקש ממני לא לפתוח סתימה בכיור או לכסח את הדשא בחצר שלי.

אני לא אנטי מוסכים, מי שרוצה ללכת למוסך שיבושם לו, לא כל אחד רוצה לרוקן שמן ולהתלכלך ואני מבין את זה, אבל אני בטוח שלא אנטי DIY.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...