Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס 2012 - שאלות אחזקה ושאלות כלליות

Yevgeni
שימו לב! השרשור הזה בן 2625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לפני מספר חודשים החלפתי את הרכב הישן (מאזדה לאנטיס 2002), בטויוטה יאריס 2012 בעלת גיר רציף.

הרכב נקנה בנובמבר ואני נוסע איתו מאז. בסה"כ אני מאוד מרוצה מבחירה, אבל עם הזמן עלו לי מספר שאלות הקשורות באחזקת הרכב, ושאלות כלליות נוספות, ואשמח אם תוכלו לתת מילה ועצה לגבי הדברים הבאים:

א. קניתי את הרכב ב85,000 קילומטר, כאשר בעל הרכב אומר שעשה טיפול ב81,000. על פי הלוז יש לעשות את הטיפולים ב90,000 ק"מ, נכון? האם מדובר בטיפול סטנדרטי, או שיש דברים נוספים לטיפול/החלפה? מה בכלל עושים בטיפול 10,000? מה העלות הבסיסיתנ פלוס מינוס?

ב. ברכב הקודם הייתי שומר איתי תמיד שמן מנוע, אנטיפריז, מים מזוקקים וכו'. בתא מטען הנוכחי אין לי מקום לרב המוחלט של הדברים האלה. מה כדאי והכרחי לשמור ברכב לדעתכם? כמו כן, כל כמה זמן צריך לבדוק שמן/נוזל קירור?

ג. מבחינת דלק, בנסיעה עירונית מתונה (בירושלים), עם מזגן ברוב הזמן, מרגע מילוי המיכל עד להידלקות נורה (המיכל 42 ליטר), עברתי תמיד פחות מ400 ק"מ - בטווח שבין 360 ל385. האם מדד זה תקין, או שאפשר לשפרו במידת מה? כמובן צריך לקחת בחשבון שאני בא מרכב עוצמתי יותר (במאזדה היה נפח מנוע 2000 סמ"ק) ולא לגמרי התרגלתי אליו לחלוטין. יש לי בבית תוסף דלק, האם מומלץ לנסות אותו? ואם כן עדיף לפני או אחרי טיפול?

ד. האם יש אינדיקציה (נורית) לגבי הדלקת אורות? במזדה היה, ובטויוטה יש רק הידלקות של לוח המחוונים, ללא נורית ספציפית. אין אחת כזאת או שהיא פשוט שרופה.

ה. אנג'י - קניתי לרכב הקודם והוא עזר לי לעלות על תקלות מנוע שונות. ברכב הנוכחי הוא לפעמים מראה לי על זיהום אוויר בינוני. האם שווה לבדוק את העניין? זה משפיע איכשהו על צריכת הדלק? באופן כללי אני לא מת על האפליקציה, והייתי שמח אם תוכלו להמליץ על אפליקציה מקבילה, יציבה יותר (אפילו בתשלום).

ה. האם יש צורך בחוק בפח ברכב, או שזה רק עבור הטסט? אם כן, יש סיבה שיהיה בתוך הרכב (ולא בתא מטען לדוגמא)?

ו. חומר ניקוי מומלץ להסרת כתמים מהריפוד ברכב?

ז. אני מתקשה להדביק דברים לדאשבורד (קודן, זרוע לטלפון), וניסיתי כמה דבקים דו צדדיים. איכשהו הכל משתחרר בסוף. מישהו נתקל בבעיה דומה ומצא פתרון?

ח. יש איזשהו חלק של הרכב (מצרף תמונה) שעד עכשיו לא הבנתי למה בדיוק הוא קשור. מישהו יכול לגלות את הסוד הכמוס הזה?

כל עצה, טיפ או הערה יתקבלו בשמחה...

תודה רבה לעונים!

20170213_163132.jpg

20170213_163113.jpg

עריכה אחרונה על ידי Yevgeni
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב החדש.

מומלץ לבדוק שמן/נוזל קירור כל שבוע אפילו- זה הרי לא בדיקה ארוכה וככל שעולים על חוסר בזה מוקדם אז מונעים פגיעה ברכב. אנטי פריז פחות הכרחי בארץ- הייתי ממליץ לשמור ברכב שמן ומים מזוקקים. גם סט נורות חלופיות מאוד שימושי.

תוסף דלק זה מעולה במיוחד לשמירה על המנוע והפחתת צריכה בדלק. להשתמש אחרי מילוי המיכל.

בנוגע לחומר להסרת כתמים מריפודים- אתה חייב לנסות את המנקי ריפודים של SONAX- יש כמה סוגים והם כולם עושים עבודה מטורפת. אפשר להשיג את זה בכל חנות של הום סנטר- אצלי זה עשה את העבודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...