Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה למצוא פוקוס 2010 מיד פרטית - האם כדאי לשקול מונדאו?

shaiby
שימו לב! השרשור הזה בן 2612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על אף טענתו של מאיר אריאל זצ"ל, למרות שנדפקתי פעם אחת - אני משתדל מאוד להיגמל, לכן מחפש פוקוס מידיים פרטיות בלבד. חייבת להיות שנת 2010 כי זו השנה האחרונה עם הגיר הלא-רובוטי ועדיפות גבוהה לסטיישן או 5 דלתות. ההיצע ביד 2 דל עד אפסי, הרוב 4 דלתות ו/או יוצא ליסינג.

הרכב נועד להיות רכב שני בבית, יעשה בעיקר נסיעות קצרות במהלך השבוע ונסיעות-פנאי (עמוס באופניים, גלשן וכו) ארוכות יותר בסופ"ש. פוקוס בהחלט עונה על הצרכים והמחירים המבוקשים ביד 2 הם באיזור 25-30K.

בגלל היעדר ההיצע חשבתי להרחיב את החיפוש גם למונדאו, שנתון 2011-2010 (מנוע 2300, בלי טורבו, "השתיינית"). יש כמה וכמה כאלה בדגם ה- 5 דלתות, פרטיות, אפילו מיד 1, עם קילומטרז' שנע בין 80,000 ל- 120000, מבקשים 32-40K ש"ח. ההבדל בעלות הדלק לא משמעותי עבורי וגם לא עלות הטסט ואני בסדר עם עלות הרכישה היותר גבוהה אם בתמורה אני מקבל רכב יותר נח / מרווח / נעים לנסיעה.

השאלה הגדולה היא לגבי ההפרש בעלויות האחזקה השוטפת, הנטייה לתקלות וגם היכולת למכור את הרכב בעוד 3-4 שנים (כי מי ירצה רכב בן 10 שעושה 1:7 ??).

מה דעתכם?

תודה!

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אופציה מעניינת נוספת וזולה, פיאט כרומה 2010. רכב מרווח סטיישן עם מנוע 2.2 ל'. תעלה 30 א' ש"ח גג.

יש אחת שמפורסמת ביד 2 בנתניה עם 85 א' ק"מ בלבד.

תמורה גבוהה למחיר. 30 א' ש"ח זה לפני מיקוח...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 כרומות שנרכשו בסביבות 2010 (למיטב זכרוני) לעסק של חבר שלי, האכילו אותו מרורים מההתחלה. בעיות חוזרות ונשנות בגיר, ובמערכת החשמל.

פרט לכך רכב מפנק מרווח ונוח. המונדאו אחלה, קנה בזול תמכור ביותר זול ואין מה להשוות אותו לפוקוס. נא לשים לב שהרכב מאוד מאוד גדול (גם רחב וגם ארוך) ורצוי שיהיה מקום לחנות. ביטוח וטיפולים עולה כמו הפוקוס. דלק 1 ל 8. טסט יקר יותר, צמיגים ב 50 ש"ח יותר לצמיג, ישנם שלל פינוקים שלא קיימים בפוקוס טרנד כגון מושב חשמלי, בקרת שיוט, ועוד. חפש את ה 2011 לאחר מתיחת פנים עם מנוע 2300. למי שמשנה לו סחירות, או שתקלות רציניות יותר מפחידות אותו, אז עדיף פוקוס עד 2011 -באמת אחלה אוטו.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה מעניינת נוספת וזולה, פיאט כרומה 2010. רכב מרווח סטיישן עם מנוע 2.2 ל'. תעלה 30 א' ש"ח גג.

יש אחת שמפורסמת ביד 2 בנתניה עם 85 א' ק"מ בלבד.

תמורה גבוהה למחיר. 30 א' ש"ח זה לפני מיקוח...

תודה!

ראיתי את המודעה ועל אף שהרכב עצמו נראה, באמת, במצב מעולה, מפחיד אותי לקנות פיאט בת 7 יותר מאשר פוקוס בת 7.

אתה מכיר את המכללים? המנוע מוכר בארץ? יש לו רקורד של אמינות? מה לגבי הגיר?

תקלות קורות, בטח ברכב בגיל כזה, אבל רכב לא נפוץ ולכן "לא מוכר" שמחייב נסיעה למוסך המרכזי (תל אביב, ראשון לציון.... היה לי מספיק מזה עם הפיג'ו thp156 ואני עדיין לא בשל לעוד סיבוב) כשיש תקלה - זה לא בשבילי.

כנראה שאני לא היחיד כי המוכר מבקש עליו בערך חצי (!) ממה שמחירון יד 2 מגדיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הוא 2.2 ליטר של אופל. הרכב מבוסס על אופל וקטרה ישנה. לפיאט יש מוסכים מורשים ברחבי הארץ. שיקול שלך. אכן מדובר ברכב נדיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, עשית לי סדר!

פיאט עם רקורד אמינות של פיאט זה גדול עלי. ירד מהפרק.

לגבי המונדאו מול פוקוס - על אף שחנייה וצריכת דלק אינן בעיה, בפרופיל השימוש שלי לא יהיה שימוש למושב החשמלי (נהג יחיד) וגם לא ממש לבקרת השיוט (נסיעות קצרות יחסית, אבא-מונית) כך ששכנעת אותי ששווה לחכות לפוקוס מוצלחת שתפציע בלוחות.

שוב תודה :-)

2 כרומות שנרכשו בסביבות 2010 (למיטב זכרוני) לעסק של חבר שלי, האכילו אותו מרורים מההתחלה. בעיות חוזרות ונשנות בגיר, ובמערכת החשמל.

פרט לכך רכב מפנק מרווח ונוח. המונדאו אחלה, קנה בזול תמכור ביותר זול ואין מה להשוות אותו לפוקוס. נא לשים לב שהרכב מאוד מאוד גדול (גם רחב וגם ארוך) ורצוי שיהיה מקום לחנות. ביטוח וטיפולים עולה כמו הפוקוס. דלק 1 ל 8. טסט יקר יותר, צמיגים ב 50 ש"ח יותר לצמיג, ישנם שלל פינוקים שלא קיימים בפוקוס טרנד כגון מושב חשמלי, בקרת שיוט, ועוד. חפש את ה 2011 לאחר מתיחת פנים עם מנוע 2300. למי שמשנה לו סחירות, או שתקלות רציניות יותר מפחידות אותו, אז עדיף פוקוס עד 2011 -באמת אחלה אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לא מזמן מונדאו (טיטניום) 2009 עם מנוע 2.3 פרטית ושמורה להחריד עם 78000 ק"מ (שילמתי מחירון כמו גדול ולא מצטער לרגע!), ולאחי פוקוס 2006.

אין לי מושג מה קורה עם הפוקוס אחרי 2006 אז סלחו לי אם היו שינויים דרסטיים עד 2010 (למרות שאני בספק).

בכל אופן, להשוות בין שני המכוניות הנ"ל, עם כל הכבוד שאני רוכש לפוקוס (אני ממש אוהב את הרכב הזה) השוואה לא הוגנת בעליל, המונדאו רחוקה שנות אור בהכל (ולא רק בגלל הקישוטים של טיטניום).

מצד שני, המונדאו הוא רכב ענק!! (גם ארוך וגם רחב) ולא ממש קלאסי לסביבה עירונית (למרות שזה השימוש העיקרי שלי באוטו).

לדעתי האישית, אם המונדאו בכל זאת מתאימה לך, אין פה שאלה בכלל..

בלי שום קשר, אני די בטוח, שפוקוס ברמת גימור trendX כן באה עם בקרת שיוט ותוספות כאלה ואחרות.

אם תרצה חוות דעת מורחבת בפרטי אשמח לענות לך על שאלות, גם על הפוקוס.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של פוקוס ומועדים מחזק את ההודעה מעלי. אין מקום להשוואה בין השתיים. המונדאו רכב הרבה יותר מפנק, אבל בעייתי בחניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה ועל הנכונות!

ב- 2009, כשעוד נהגתי ברכב ליסינג, הייתה לי פוקוס בדיוק כזו (וכן, אני לא חושב שמשהו השתנה בין 2006 ל-2010....) כך שאני מכיר את הרכב ויודע שהוא נח (לי) ומתאים לצרכים. בנוסף, שכן מחזיק כזו יוצאת ליסינג, שנסעה כבר 200000 ק"מ ומתמודדת בכבוד, כך שגם פן האמינות והשרידות מספק בעיניי.

ברור לי שהמונדאו היא הרבה יותר "אוטו" רק שנראה לי שבפרופיל השימוש הצפוי, כרכב שני שנוסע מעט וקצר - היא קצת אוברקיל שבעיקר אשלם עליו (בדלק, בסחירות, באחזקה) ולא אזכה להינות מיתרונותיו (נוחות, מרווח, שקט בתא הנוסעים וכו').

תוכל, למען הסקרנות האקדמית, להסביר מה ההבדל בין הגימור הנמוך לטיטאניום בשנתון שלך ? בשנתון 2012 עם מנועי הטורבו מדובר בעוד 40 סוסים, אבל נדמה לי שזה לא המצב במנוע ה- 2.3 אטמוספרי.

עריכה: וגם להסביר מדוע בחרת ברכב כ"כ גדול (ושתיין, במיוחד בסביבה עירונית, לפי הביקורות שקראתי) - לנסיעות שהן בעיקרן עירוניות?

תודה!

קניתי לא מזמן מונדאו (טיטניום) 2009 עם מנוע 2.3 פרטית ושמורה להחריד עם 78000 ק"מ (שילמתי מחירון כמו גדול ולא מצטער לרגע!), ולאחי פוקוס 2006.

אין לי מושג מה קורה עם הפוקוס אחרי 2006 אז סלחו לי אם היו שינויים דרסטיים עד 2010 (למרות שאני בספק).

בכל אופן, להשוות בין שני המכוניות הנ"ל, עם כל הכבוד שאני רוכש לפוקוס (אני ממש אוהב את הרכב הזה) השוואה לא הוגנת בעליל, המונדאו רחוקה שנות אור בהכל (ולא רק בגלל הקישוטים של טיטניום).

מצד שני, המונדאו הוא רכב ענק!! (גם ארוך וגם רחב) ולא ממש קלאסי לסביבה עירונית (למרות שזה השימוש העיקרי שלי באוטו).

לדעתי האישית, אם המונדאו בכל זאת מתאימה לך, אין פה שאלה בכלל..

בלי שום קשר, אני די בטוח, שפוקוס ברמת גימור trendX כן באה עם בקרת שיוט ותוספות כאלה ואחרות.

אם תרצה חוות דעת מורחבת בפרטי אשמח לענות לך על שאלות, גם על הפוקוס.

עריכה אחרונה על ידי shaiby
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשנתון שלי, אכן יחידת הכוח זהה בכל רמות הגימור.

מה שמתווסף זה פרונט ניקל וגריל בצבע כסוף (מאוד מוסיף). פסי ניקל בחלונות. ג'אנטים 17 אינץ'. מחשב דרך מדהים (LCD), הנעה של הרכב באמצעות כפתור (מגניב ביותר) , מערכת סוני ש"אוכלת" 6 דיסקים עם mp3 ו aux, ובמידה והבעלים המקורי לא התקמצן גם מודול לשליטה קולית וטלפון bluetooth (לי אין אבל חפיף) , סאנרוף, כיסאות עור (תעשייתי)+אלקנטרה מדהימים ומפנקים, גימור פלסטיקה בצבע מתכתי ויפה.

עוד כמה דברים שאני לא בטוח אם הם בלעדיים או לא: אורות מתחת למראות הצד, חיישני חנייה קדמיים , המיזוג לנוסעים מאחור, חיישני התאורה והגשם, קישוטי מתכת יפים בקורות התחתונות שבדלתות הקדמיים עם הסמל.

במקרה, איזה כתב רכב חובב עם ערוץ בyoutube, עשה סיקור של כשעה על הרכב שלי ספציפית. יעלה בימים/שעות הקרובות.

אם תרצה אצרף קישור כשזה יעלה (הוא בוחן את הרכב בפרטי פרטים באופן הזוי).

סתם בנימה אישית, אתה לא באמת מעריך את כל הקישוטים האלה, עד שאתה רואה בlive רכב בדיוק כמו שלך ואפילו באותו הצבע, חונה לידך ואתה זה מכה בכך שלא סתם שילמת מחירון על רכב שבגימור שונה נמכר ב30% פחות במחיר ואף יותר (קרה לי שבוע שעבר בחנייה של הבית).

לגבי למה קניתי אוטו כ"כ גדול? אני אוהב להתפנק :) הייתה לי עד לא מזמן לנסר בנתונים דומים, היא לא החזיקה אצלי הרבה זמן מכיוון שהרכב (בלי להעליב אף אחד) היה משעמם וסתמי (לא שמונדאו זה איזה אלפא כן?) אבל אפשר להבין למה אני מתכוון.

צריכת הדלק יחסית ללנסר (קלאסיק) נשארה די זהה :shock: ואני נוסע די מעט (לעבודה ובחזרה בעיקר כ10 ק"מ ביום).

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שלא התייחסתי בפוסט הקודם לביצועים כלל חחח. אומנם לא מדובר במנוע הecoboost האימתני, אלא מדובר במנוע 2.3 אטמוספרי שמפיק "רק" כ160 כ"ס עם 21.2 קג"מ.

על הנייר נתונים כאלה לא אמורים להרשים יותר מדי בהתחשב המרכב הענקי של הרכב, אבל תאמין לי שבהשוואה למרצדס c230 2.5 של דודי, ולמרצדס c240 של אבי, אני לא מרגיש מקופח בכלל בגזרת הביצועים ואודות לגיר עם האוטומטי (הפלנטרי יש לציין) בעל ששת ההילוכים תוכל למצוא את עצמך במהירויות לא חוקיות בעליל בלי לשים לב כי כ"כ שקט ורגוע שם בסל"ד סופר נמוך (קרה לי בדרך לאילת).

האוטו גם אוכל עליות עם מטען מלא ושלושה מבוגרים מלאים כמו כלום. ומאיץ יפה מאוד. (בייחוד במצב ספורט שבו ההילוכים נמשכים לסל"ד גבוה מהרגיל).

בנושא אחר, אוסיף גם ואומר (ששכחתי לציין קודם) , הביטוח (מקיף+חובה) לא יקר מדי, הוספתי סה"כ עוד 200 שקלים על המקיף שהיה ל על המיצובישי, בסביבות 3700 שקלים. לגבי הטסט זה קצת קנס, בסביבות 1600 שקל :|.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה

ramik33

:-)

אני מבין עכשיו את ההבדלים הרבה יותר טוב, בין רמות הגימור של המונדאו לבין עצמן ובין הפוקוס למונדאו.

במקרה שלי ההסבר עזר לשכנע אותי שאין לי צורך ברכב עם כאלה יכולות, כרכב שני בבית. אני מקווה שהוא יעזור לא פחות לאחרים שיתמודדו עם שאלה דומה ויאתרו את השרשור הזה בעתיד.

וכן, בהחלט ובהחלט תעלה לינק לסרטון על הרכב שלך לכשיהיה מוכן. זה מעניין מאוד ובלי ספק יתן תמונה יותר שלמה להסברים הכתובים.

מעריך מאוד את הזמן וההשקעה שלך!

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה :) ובכיף.

בסה"כ, למעט בעיות חשמל מוזרות (ולא חסרות כאלה) הפוקוס רכב נהדר, עם אחיזה והתנהגות כביש אגדיים.

אבל אם זה כמו ב2006, אל תתפשר על trend, לך על trendX, האבזור בטרנד דל להחריד (2 כריות אוויר?? באמת??)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה :) ובכיף.

בסה"כ, למעט בעיות חשמל מוזרות (ולא חסרות כאלה) הפוקוס רכב נהדר, עם אחיזה והתנהגות כביש אגדיים.

אבל אם זה כמו ב2006, אל תתפשר על trend, לך על trendX, האבזור בטרנד דל להחריד (2 כריות אוויר?? באמת??)

2 כריות אוויר זה רק בשנת 2006 לדגם TREND.

בשנים הבאות יש 6 כריות.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...