Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועת טיימינג-סקודה פאביה 1.4 ידנית 2012

saharmen
שימו לב! השרשור הזה בן 2631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי סקודה פאביה שנת 2012 מנוע 1.4 אטמוספרי, בבדיקת הרכב נאמר לי שיש צורך להחליף משאבת מים(לאחר בירור מחיר במוסך שלי, העלות פשוט ירדה ממחיר הרכב).

שאלתי היא כזאת, ידוע לי שברכב הזה יש צורך להחליף רצועת טיימינג כל 90 אק״מ או 5 שנים, הגעתי להחלפה גם כי הרכב בן חמש וגם כי הרכב גמע כבר 90 אק״מ, אך בחלק מהמקומות קראתי כי אין צורך להחליף רצועה אלא אם נשמעים רעשים מוזרים כמו חריקה וכו׳, ובחלק מהמקומות קראתי שיש חובת החלפה.

רציתי לדעת האם להחליף את הרצועה(הבנתי שיש 2-האם נדרש להחליף את שניהם?) ומה העלות המשוערת של החלפת הרצועה+המותחנים?

דרך אגב, קיבלתי הצעה של 820 שקל כולל מעמ להחלפת משאבת המים(המשאבה+עבודה), האם המחיר תקין? או שכדאי לבדוק במקום אחר?

תודה רבה,

סהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראת יצרן להחליף כל 90 אלף או 5 שנים.

קונים סט טיימינג המכיל מותחן (או שתיים, לא זוכר בדיוק) ושתי רצועות.

תקנה סט איכותי של רצועות גייטס ומותחנים (Ina), באיזור ה700-900 שח.

משאבה 250 שח (אני קניתי של איירטקס)

יצא לי עבודה והחלפת טיימינג ומשאבה באיזור ה1700 שח כולל מעמ, במוסך מורשה אך לא יבואן.

תחליף את כל הסט טיימינג והמשאבה, זה אותה עבודה וככה נהוג להתנהל.

בהצלחה, ותתחדש, רכב טוב.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע בעל טיימינג זהה למנוע ahw אזי זה טיימינג עם שתי רצועות ושתי מותחנים עם חלקי פלסטיק שבקושי מחזיקים את ה 90 אלף. תחליף ואל תמשוך....

עריכה אחרונה על ידי mozman1101
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על התגובות, דיברתי עם הבחור שקניתי ממנו והוא טוען שהרצועות הוחלפו, קצת היה לי קשה לסמוך על המילה שלו אז צילמתי תמונות של הרצועות, תגידו לי מה דעתכם האם הרצועות נראות חדשות ותקינות או שבלויות והבחור שיקר ויש צורך בהחלפה.

IMG_0735.jpgIMG_0743.jpgIMG_0746.jpgIMG_0748.jpg

תודה רבה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו הרצועה המקורית. אולי בעל הרכב הקודם חושב שהחליפו אבל החליפו רצועת אביזרים.... בכל מקרה רואים שחיקה של הרצועה זו לא נראה כמו רצועה שהוחלפה. וכן זה מנוע עם טיימינג זהה ל ahw עם מותחנים עם חלקי פלסטיק... תחפש בפוסטים של מוסך רון הוא פעם פרסם תמונות של החלקים עם בלאי משמעותי כאשר הוחלפו בזמן. תבקש לראות חשבונית שמצויין בה רצועת תזמון/טיימינג....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, רצועת אביזרים זו רצועה חיצונית לגמרי שמניעה את האלטרננטור ומדחס מזגן, לא רצועה משוננת. לא צילמת אותה.

מה שרואים זה שתי רצועות תיזמון, הן מגעיות כקיט עם המותחנים, צריך להחליף את כל הקיט.

הרצועות לא נראות חדשות ושום מוסך לא יתן יגיד לך שלא צריך להחליף.

כמו שאמרתי, תנסה לקבל תיעוד מודפס/כתוב מבעל הרכב הקודם, אם אין תיעוד אז צא מנקודת הנחה שלא החליפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצועה נראית בלויה.

ועוד סימן שלא החליפו, שאמרו לך שיש צורך בהחלפת משאבת מים.

זה עבודה שעושים ביחד, אין הגיון להחליף טיימינג ללא משאבה.

נעשה לך סדר-

רצועת טיימינג תפקידה לתזמן את פתיחת וסגירת השסתומים בהתאם לפעימה שבה נמצאת הבוכנה.

ולכן היא מחברת בין גל הארכובה (נמצא בתחתית המנוע) לבין הקאמשאפטים (גל זיזים, שתפקידו לפתוח את השסתומים).

בפאביה (1.4 16v cggb) יש שני רצועות כי אחת מקשרת בין גל הארכובה לבין גל זיזים ובדרך עוברת דרך משאבת המים ומותחן.

ועוד רצועה שמחברת בין הקמשאפט הראשון לקאמשפט השני.

רצועת אביזרים- תפקידה להניע את האביזרים.

היא תמיד תיהיה חיצונית וגלויה לעין ונזהה אותה בכך שהיא מניעה את אביזרי המנוע- אלטרנטור, מדחס, משאבה הידראולית אם יש, משאבת מים לעיתים.

כל יצרן מתכנן בצורה שונה, ככה שיש רכבים שהמשאבת מים מונעת מהטיימינג, ויש רכבים שמהאביזרים, יש רכבים עם כמה רצועות אביזרים.

לאור הסימנים אני הייתי מחליף.

מספיק אי הבנה קטנה ומכאן שאתה יכול לגמור מנוע.

-לי למשל, כשהלכתי לקבל הצעת מחיר לעבודה במוסך היבואן נאמר שאין לי בכלל רצועת טיימינג במנוע הזה.

וכן, וידאתי פעמיים שמדברים על הרכב שלי במדוייק לפי מספר רכב ולפי דגם מנוע.

ככה שאין לסמוך על אף אחד, משם נסעתי למוסך אחר שאני ותיק אצלו, הוצאנו פאנל שמוחזק ע"י שתי קליפסים בצידו העליון של המנוע ונגלו לעיינינו הרצועות (אגב החלפתי אותם שהם נראו יותר טוב מאצלך)

תחליף ותיסע בראש שקט.

מקווה שעזרתי.

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, אחליף, הבאסה בשבילי זה שהחלפת משאבת המים+טיפול לרכב ליתר ביטחון נקבעו ליום חמישי, לכן לאור מה שכתבתם לא אסע ברכב עד לטיפול(לא לקחת סיכון ולא לעשות נזק).

רכב חדש שמושבת עד לטיפול:/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיסחף, הרצועה לא במצב קטסטרופלי

Bad-Timing-Belt-Around-The-Corner-Auto-Service-South-Bend-IN.jpg

ככה נראית רצועת טיימינג בלויה.

שלך אולי לא חדשה אבל גם לא במצב שאתה צריך להשבית את האוטו.

אתה צריך להיות יותר מודאג מנושא משאבת המים ולשים לב לטמפרטורת מנוע ולדאוג שיהיה לך נוזל קירור באוטו במידה ויש נזילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, אחליף, הבאסה בשבילי זה שהחלפת משאבת המים+טיפול לרכב ליתר ביטחון נקבעו ליום חמישי, לכן לאור מה שכתבתם לא אסע ברכב עד לטיפול(לא לקחת סיכון ולא לעשות נזק).

רכב חדש שמושבת עד לטיפול:/

ליצרן יש מקדמי ביטחון, רצועה שנרשם הוראת אחזקה להחליף כל 90 אלף, תיהיה בטוח שהיא תשרוד יותר, לפחות ב20%.

אבל חייב להקשיב להוראת יצרן למען תפקוד תקין של כל הרכב.

תיסע בכיף כל עוד אתה מקפיד לטפל בזמן לפי הוראות אחזקה של היצרן (תחפש באתרים מחו"ל).

ותמיד תעשה בדיקה שהכל בסדר- היום בדקתי את הפאביה שלי- בודק מפלסים של מים, שמן, שמן הדראולי (מערכת היגוי), נוזל בלמים לא בדקתי.

בודק רצועות תקינות ופולי שלמים ויפים.

מניע ובודק שאין רעשים חריגים, רעידות, הכל נשמע טוב וחלק, מערכת היגוי.

בדיקות והפעלה של כל הפונקציות החשמליות, מזגן מראות חלונות מגבים..

פעם בחודש אני מבצע בדיקה כללית (נוזלים, רעשים, דברים חריגים)

פעם בחצי שנה-9 חודשים תפעול של כל המכלולים ברכב.

בדיקות כאלה ישמרו על הרכב תקין ומתוקתק לאורך זמן.

ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה רשמתי לעצמי, בנוגע למפלס של הנוזל קירור, הוא קצת מתחת למינימום(יש צורך בהחלפת המשאבה כמו שרשמתי) אבל כל השאר בסדר גמור, בכל מקרה בחמישי הרכב עובר החלפת פילטרים+החלפת שמנים+החלפת פלגים ובדיקה של הרפידות והדיסקים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...