Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

למה ציפיתי? שהדיירים יקיימו תנאי יסודי ומהותי בחוזה. מועד הפינוי.

בכל רגע נתון יש כ- 100 דירות להשכרה בלוחות, כחצי מהן לכניסה מיידית. במשך 3 חודשים שהם מחפשים דירה אחרת, רצו בדירות המון דירות.

יכול לבחור כל דירה שמתפנה מהרגע שהתחילו לחפש ועד לתום החוזה. לא נגמרו הדירות בארץ ישראל.

אתה אומר שאתה בוחר דיירים, הרי אתה לא משכיר לכל אחד שמגיע נכון?

אז אולי דירה שהם אהבו, הבעלים לא אהב אותם? או שמישהו סגר לפניהם? או שהם סגרו בעל פה (כי אני לא מכיר אנשים שבאים לראות דירה וחותמים במקום) והבעלים התקשר יום אחרי וביטל כי מישהו הסכים לשלם 100 שקל יותר?

יש חוזה ויש מציאות, המציאות בשוק השכירות לא תמיד מאפשרת להיצמד לחוזה. אפשר להתגמש במיוחד בנושאים כאלה, עובדה שבסוף הגעתם לפשרה.

בישראל כולם מצטיינים בלהעביר ביקורת על מישהו אבל, אף פעם לא מסתכלים על עצמם.

וזה לא נאמר במטרה לפגוע בך, חלילה.

ועוד משהו,

נכון, יש 100 דירות להשכרה, תעשה תרגיל על מנת להבין עד כמה השוק חרא.

תבחר 10 שאתה אוהב ותראה עם כמה מתווכים תיפגש (כאשר במודעה מצויין "ללא תיווך"), כמה מהן כבר לא אקטואליות, כמה מהם דורשים חוזה דרקוני עם ערבויות וכו'....

קשה למצוא דיירים טובים, עוד יותר קשה למצוא בעל בית נורמלי.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייך. אני שוכר בעצמי הרבה יותר שנים מאשר הם שוכרים. אתה לא חושב שהיו מצבים שאם בעל הדירה היה יכול חודש מוקדם או חודש מאוחר יותר הייתי יכול לשכור דירה טובה בהרבה? קורה כל הזמן. האם אי פעם חלמתי לאלץ בעל דירה, שהיה צריך את הדירה ולא משנה מאיזו סיבה, להקדים או לדחות את מועד הפינוי ללא הסכמה רק כי הוא לא יכול לעשות לי כלום? אפילו בחלומות לא. אין דבר כזה שלא ניתן למצוא דירה בטווח של 3 חודשים. פשוט אין. אולי לא את דירת החלומות שלהם, אבל בהחלט דירה ראויה למגורים.

יש דברים בחוזה שלעיתים אפשר להתגמש בהם, ויש דברים שלפעמים לא מתאים. התגמשות נעשית בהסכמה ולא מתוך אונס. כאשר אין הסכמה קיים החוזה ושני הצדדים צריכים לעמוד בו. נניח והדירה בה אני גר נשרפה, ואין לי איפה לגור. האם לגיטימי שאלך ואדפוק לשוכרים שלי בדלת ואומר להם שמחר אתם בחוץ כי אני לא מתכוון לגור ברחוב? ברור שלא. חתמתי איתם חוזה, והדירה שלהם עד תום החוזה. במקרה כזה יש לי פתרונות אחרים. אני יכול לשכור דירה מהרגע מהרגע שאולי היא לא הכי אופטימלית, לגור במלון, טווח קצר, או אפילו להצטופף באיזו פינה בבית של אחד ההורים. פתרונות יש ובשפע, לא תמיד הם אופטימליים אבל אילו החיים.

כפי שלא לגיטימי שאפנה אותם בניגוד לחוזה בגלל בעיה אישית שלי, לא לגיטימי שבגלל שהם חייבים לשכור דווקא דירה אחת מאוד מאוד ספציפית הם מחליטים להפר את אחד הסעיפים היסודיים בחוזה.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנושא הדיירים הספציפיים של הדירה שלך גלש מעבר לרלוונטיות שלו לאשכול זה.

באופן כללי (אני מצד השוכר) אני חושב שחוזה לשנה נועד למנוע מצב שבו בעל דירה ימצא עצמו משכיר דירה למספר מועט של חודשים, ואז הדירה תעמוד ריקה כמה חודשים בשנה.

אם השכירות היא לארבע שנים, אפשר להגיד שהרווחת תקופה של שלושה חודשים בין השנים שבהן הדירה לא עמדה ריקה

(חישוב ריאלי מקובל הוא תשואה של 11 חודשי שכירות בשנה).

נכון שיש את עניין "עונת ההשכרה" אבל אפשר לספוג את זה אם מדובר על השכרה לאחר מספר רב של שנים.

לעניין החורים במטבח: יש לאנשים שונים טעמים שונים. הם לא שברו קירות ללא אישור, לדעתי יש עניין של מודעות שונה בינכם. אני מבין את האכזבה אבל לדעתי טוב שלא עשית מזה עניין.

זאת דעתי האישית, יכולות להיות כמובן דעות לגיטימיות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס, אישית אני חושב שאתה צודק לגבי הברגים במטבח (אני גם לא הייתי עושה משהו בדירה שלא ניתן לפתור בשיפוץ מאוד קטן, שלרוב גם ככה אתה מחויב לבצע כשאתה יוצא). לא חושב שאפשר ברצינות לגונן על הדיירים שלא רצו לפנות את הדירה שלך.

סתם, תוהה: כמה זה נפוץ בארץ דירות להשכרה שנמצאות בבעלות חברה (לא ממשלתית)? נראה לי שעד היום שמעתי על בניין אחד כזה. אולי גם חבל שאין כאלו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנושא הדיירים הספציפיים של הדירה שלך גלש מעבר לרלוונטיות שלו לאשכול זה.

באופן כללי (אני מצד השוכר) אני חושב שחוזה לשנה נועד למנוע מצב שבו בעל דירה ימצא עצמו משכיר דירה למספר מועט של חודשים, ואז הדירה תעמוד ריקה כמה חודשים בשנה.

אם השכירות היא לארבע שנים, אפשר להגיד שהרווחת תקופה של שלושה חודשים בין השנים שבהן הדירה לא עמדה ריקה

(חישוב ריאלי מקובל הוא תשואה של 11 חודשי שכירות בשנה).

נכון שיש את עניין "עונת ההשכרה" אבל אפשר לספוג את זה אם מדובר על השכרה לאחר מספר רב של שנים.

לעניין החורים במטבח: יש לאנשים שונים טעמים שונים. הם לא שברו קירות ללא אישור, לדעתי יש עניין של מודעות שונה בינכם. אני מבין את האכזבה אבל לדעתי טוב שלא עשית מזה עניין.

זאת דעתי האישית, יכולות להיות כמובן דעות לגיטימיות נוספות.

זמן שדירה עומדת ריקה הוא פרמטר לא גדול במיוחד בחישוב התשואה שנהוג לקחת כ- 11 מתוך 12 חודשים בשנה. דירה במרכז לרוב לא נשארת ריקה זמן רב אלא אם כן היא חורבה או מתומחרת במחיר לא ריאלי, תמיד ימצא די מהר לדירה. זה כמובן בא על חשבון תשואה נמוכה יותר במרכז מול סיכון הרבה יותר נמוך שלא תמצא שוכרים.

כמובן ככל שהדירה אטרקטיבית יותר ביחס לשוק יהיה מבחר גדול יותר של שוכרים מעוניינים. עלויות החלפת דייר (זמן, דלק, שבועיים ללא שכירות, תשלום ארנונה באותה תקופה, תשלום לעורך דין) עומדת על כ- חודש שכר דירה בממוצע. מצד שני עלויות התחזוקה הרבה יותר גבוהות. לדוגמא, בדירה הזו הושקעו כ- 100,000 ש"ח + לא מעט עבודה עצמית בשתי פעימות, העיקר כאשר נרכשה ועוד שליש לאחר ארבע שנים. כעת צריך להשקיע עוד כ- 10-15 אלף ש"ח. זה מחסל בערך שליש מהתשואה מאז נרכשה הדירה לפני כשמונה שנים. אמנם התחזוקה העתידית צפויה להיות קטנה יותר בהמשך הזמן, אבל עדיין צריך פה ושם, וזה מצטבר לסכומים גבוהים למדי.

אז אם למרות שאתה עושה מאמצים לשמור על רמת תחזוקה גבוהה מאוד ביחס לשוק, מנסה לשמור על שוכרים בעזרת הקפאת שכר הדירה עושים לך פוילישטיקים וגורמים נזקים (לא בלאי סביר) לציוד, אתה מתחיל לחשוב.

כמה זמן עד שבעל דירה ממוצע נמאס לו ומפסיק להשקיע בנכס כי גם כך יהרסו אותו, ומנסה להוציא כל גרוש מהדיירים כי גם כך אם תהיה להם הזדמנות ידפקו אותו?

מספיק להתבונן על המכוניות הנוסעות בכבישים כדי להבין את היחס לרכוש.

במקרה הזה זה הרבה פחות עניין של כסף אלא של חוסר נוחות ותקופה לא מתאימה. במקרה אחר לדוגמא, שוכרים ביקשו לצאת לאחר 10 חודשים כי הגברת היתה בחודש תשיעי והגיעה למסקנה שהיא לא מסוגלת עוד לעלות לקומה רביעית ללא מעלית ובטח לא לסחוב עגלה ועולל. בחוזה שלנו הדייר לא צריך להציג שוכר חלופי (ניסיון רע עם זה) אלא יכול לצאת מתי שמתחשק לו (בהודעה מראש כמובן) כאשר הוא משלם פיצוי בגובה חודש שכר דירה אחד. במקרה הזה אחלנו להם בהצלחה, ביקשנו מהם להודיע לנו מתי הם מפנים, ולהשאיר נקי ומסודר. על הפיצוי ויתרנו למרות שהחלפות דייר תכופות כמובן עולות לנו בזמן, תקופות קצרות שהדירה לא מושכרת ותשלום לעיתים קרובות יותר לעורך דין. זו היתה הפעם השנייה שויתרנו על הפיצוי. לפעמים גם "לצד החזק" יש אילוצים כאלה ואחרים והוא לא יכול להתגמש.

נמסיס, אישית אני חושב שאתה צודק לגבי הברגים במטבח (אני גם לא הייתי עושה משהו בדירה שלא ניתן לפתור בשיפוץ מאוד קטן, שלרוב גם ככה אתה מחויב לבצע כשאתה יוצא). לא חושב שאפשר ברצינות לגונן על הדיירים שלא רצו לפנות את הדירה שלך.

סתם, תוהה: כמה זה נפוץ בארץ דירות להשכרה שנמצאות בבעלות חברה (לא ממשלתית)? נראה לי שעד היום שמעתי על בניין אחד כזה. אולי גם חבל שאין כאלו.

לא נתקלתי בישראל, אבל בטח יש. יש קרנות ריט אז בטח הן מחזיקות אי אילו נכסים. בכלל עבור חברה שהיא גוף משקיע אני לא חושב שזה כל כך משתלם. התשואות נמוכות למדי, בטח היום. זו השקעה שלרוב מתאימה יותר לאדם פרטי, שיכול "להחזיק בידיים" את מה שהוא קנה, מרגיש שיש לו שליטה בזה. זה לא מתפוגג, אפשר לתת לילדים אחר כך וכדומה. כמובן, זה גם נורא מתאים למי שלא יכול לרכוש את הדירה בה הוא רוצה לגור ורוצה להצמיד את עצמו למדד הדיור.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחילה, עדיין לא ענית: 44% רוכשים שבסיכוי גבוה לא יעברו לגור בדירה שרכשו, זה מספר סביר לדעתך לקריית מוצקין? או שיש פה בעיה פוטנציאלית של משקיעי דירה ראשונה?

רוח הכתבה מעל 75% הם משקיעים וטפי עליהם.

אז במקום בו מתוך הכתבה זה מעל 82% כנראה שמדובר רק ב 44%

כבר כתבתי את דעתי שטוב היה שעל פי החוזה אתה מחוייב לגור בדירה במשך X שנים ולא להשכיר אותה ( ועZבו כרגע איך מפקחים על כך )

רוב הקהל הוא נורמטיבי, לכן איש מרשל"צ שלא מתכונן לגור בדירה לא ילך להגרלה של דירה בקרית מוצקין.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אני חושב שאתה לא שואל את השאלות הנכונות.

כתבה רצינית הייתה משווה נתונים לפרויקט דומה בסדר גודל באותה שכונה בכדי לבדוק כמה קונים להשקעה בפרויקט שהוא לא מסובסד על ידי המדינה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אני לא בטוח שהכתבה היתה נגד משקיעי דירה ראשונה, יותר כאזהרה נגד הסיכון הגלום בתופעה למשקיעים עצמם.

גם ה-44% שהגעת אליו נובע מההנחה ששישה מהרוכשים הגיעו מערים קרובות, זה גם יכול להיות הפוך ואז האחוזים עולים פלאים.

אני לא יודע כמה תושבי ראשל"צ, פתח תקווה, לוד או כל מקום אחר באמת הולכים לעבור מחר לקריית מוצקין. בכל זאת, קשה לי לראות אותם נוסעים כל יום מרחק כזה לעבודה, או מחפשים עבודה חדשה לשני בני הזוג דווקא באזור חיפה (או עפולה, או דימונה)

בקיצור - זה לא שיש פה איזו הוכחה חותכת, אבל זה נראה כאילו תופעת משקיעי הדירה הראשונה ממש לא שולית. כשמדובר בדירות של מחיר למשתכן שאי אפשר למכור במשך חמש שנים, מדובר לגמרי בהימור על גובה השכירות שתתקבל וערך הנכס חמש שנים אחרי קבלת המפתח. האם זה הימור מוצלח, רק כדי להירשם כבעל דירה בטאבו? Only time will tell

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך הכתבה

בזמן שמדינת ישראל מנהלת מלחמת חורמה במשקיעי הנדל"ן, היא מעודדת בשיא המרץ אפיק השקעה אחר בדירות. סוד גלוי הוא שרבים מזכאי

מחיר למשתכן, מחוסרי דירות, ניגשים לחלק גדול מההגרלות לפרויקטים, גם הרחק ממקום מגוריהם הנוכחי, לא בכדי לגור בדירה הנחשקת, אלא כדי לא לאבד את זכותם בכרטיס הפיס הכי משתלם כרגע. הם חייבים להירשם למנגנון ההגרלות כדי שלא לצאת מרשימת הזכאים (סדרה א') ולאבד את הזכות לקנות דירה בסובסידיה של מאות אלפי שקלים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהם אמרו.

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3715994,00.html

""מחירי הדיור נותרו עדיין מאוד גבוהים, דבר שהפך לנקודת תורפה ומוקד של פגיעות, כאשר הם פוגעים באופן לא פרופורציוני במשקי בית בעלי הכנסות נמוכות"

כמו שרשמתי בעבר, אלה שמרוויחים טוב שכחו או מעולם לא ידעו איך זה לחשב כל שקל. יש גבול כמה ניתן לסחוט מאנשים תשלום על דיור.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה קטנה,

יש לי תחושה שהתפיסה הרווחת מאחורי המשפט הזה

יש חוזה ויש מציאות, המציאות בשוק השכירות לא תמיד מאפשרת להיצמד לחוזה.

היא זו שגורמת לזה

מועד כניסה ויציאה בחוזה שכירות, בעיני (לא משפטית, אלא קומון סנס) הוא הבסיס של הבסיס של החוזה.

אם צד אחד לא עומד בזה משמע הוא מפר חוזה, ועל הפרת חוזה ראוי "להיענש" (בהיעדר מילה טובה יותר, הכוונה לכל סנקציה שהיא)

באופן חד משמעי.

עצם זה שבעל דירה כמו במקרה לעיל עומד די חסר אונים מול הפרה בוטה שכזו והמאמץ שנדרש לו לאכוף את החוזה לא שווה את זה,

מה הפלא שאף חברה עסקית לא מוכנה לפעול בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב.

אולי זה פשוט לא מספיק רווחי, אבל דווקא הפן האישי כאן הוא בעייתי, וזה עובד לשני הכיוונים.

תראו כמה שרשורים יש כאן על בעיות או בעיות לכאורה בשירות של יבואנים ומוסכים. במצב כזה, אף אחד לא חושב פעמיים לפני שהוא מתלונן, נכון? מישהו פעם סקר כמה שוכרים מתפשרים על דברים בעייתים בדירה, שבעל הדירה מחויב לתקן עפי החוזה, וזה פשוט לא קורה? אני לא, אבל אני שומע סיפורים כאלו על בסיס יומיומי, ואני מכיר יותר מדי סיפורים כאלו על ״לא נעים״ מבעל הדירה, כי לא רוצים לריב, כי רוצים להבטיח הארכת חוזה בסוף התקופה ועוד.

מנגד, יש גם סיפורים לצד השני, כמו זה של נמסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכוונה דיברתי על מועדי כניסה ויציאה ולא על הנזק שהם גרמו (שגם הוא בעייתי מאוד בעיני).

אם להתייחס לדוגמא שלך, אני חושב שלא דומה בחומרתו מקרה שקנית רכב ולא קיבלת אותו, למקרה שקנית רכב והשירות של היבואן/מוסך דפוק.

הראשון זה הבסיס של העסקה, ועליו מתווספים סעיפים נוספים בדמות השירות.

ובאותה הקבלה , לא דומה מקרה (סתם דוגמא לצורך העניין) שבעה"ב חותם על חוזה כשבתאריך הכניסה הוא עדיין בחוזה עם הדיירים הקודמים והם עדיין שם תחת

החוזה שלהם, למקרה שיש רטיבות בקיר ובעה"ב לא מסכים לתקן.

שני המקרים בעייתיים, רק שהראשון הוא רמאות לשמה, וזה בעיני חמור הרבה יותר.

אותו דבר גם שוכר שמחליט שהוא פשוט לא מפנה את הדירה באופן חד צדדי.

כשאתה שוכר דירה, מועדי כניסה ויציאה הם הליבה הם אלו שקובעים ממתי תוכל להשתמש בנכס שאותו אתה שוכר,

ועד מתי תוכל לעשות את זה.

על הליבה הזו (של עצם השימוש בנכס) מתווספים שאר הסעיפים שמסדירים תשלום, אחריות לנזקים (בעה"ב/שוכר) וכו',

ולכן לא דומה בעיני הבעייתיות שאי אפשר להוציא דייר מהדירה, לבין נזקים לדירה וכד' (משני הצדדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על דברים שונים..

זה שדייר לא יוצא מהדירה זה מקרה אחד, קיצוני ככל שלא יהיה, של אי עמידה בחוזה.

גם במצב כזה, סביר להניח, מקרים של ״אני פונה ללב שלך״ יעבדו פחות עם חברה. לטוב ולרע.

וזה נכון גם לכיוון השני. כשיש לי בעיה ברכב, אני מממש את האחריות או הולך למוסך. לא צריך להתקשר למישהו שהוא עקרונית מחויב לתת לי שירות עפי חוזה, אבל מעשית עושה מה שבא לו.

לא יודע אם אתה גר בדירה שכורה, אבל אחד מהמאפיינים הכי דיכוטומיים שאני מכיר של בעלי דירות זה ״אחד שמטפל בדברים״ מול אחד שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אולם בחינה של 12 החודשים שקדמו למארס 2017 מעלה

כי מחירי הדיור המשיכו לעלות, ב-4.4%,

וכן שנרשמו ערכי שיא ביחס בין מחיר דירה לשכר הדירה וביחס בין מחיר הדירה לשכר הממוצע למשרת שכיר."

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4981515,00.html

ואת דעתי על סטטיסטיקה אתם יודעים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...