Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

מרק, היום גם השלב הזה הוא ברב קומות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף כולנו נגור בצמוד לקרקע אז למה להקדים את המאוחר :wink:

להתרגל למצב

מרק, היום גם השלב הזה הוא ברב קומות.

עוד יתרון לגור בפריפריה , עדיין.

גם מחיר החלקה יותר נוח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר עם השליליות במדינה הזאת. למה "אובדן הכנסה" ולא "השקעה בחסרי דיור" או משהו בסגנון.

הם לא חסרי דיור.

הם חסרי בעלות על דירה.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר עם השליליות במדינה הזאת. למה "אובדן הכנסה" ולא "השקעה בחסרי דיור" או משהו בסגנון.

כי כשהמדינה שלך מתנהלת כמו חברה בע"מ, כסף שמושקע בתיקון נזקים שאותה מדינה יצרה במשך 15 שנה מוכרז כ"הפסד". או... או שזאת כתבה שמומנה ע"י מי ממתחריו של כחלון. היום כבר באמת אי אפשר לדעת.

גם 160 מיליארד שקל בשנה שמושקעים בצה"ל מבלי שהוא כובש את העולם זה הפסד למדינה. קצבאות לניצולי שואה (כי הם עוד מעט מתים, אז מה 'כפת) הם הפסד למדינה, קצבאות נכים, השקעה בתחבורה ציבורית, שבילי קק"ל וכל דבר שהמדינה לא יכולה לנצל כדי להרוויח עוד כסף.

אני לא מוצא מילה יותר מתאימה מ"אבסורד".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי העיתונות חיה על רייטינג, ורגשות שליליים מביאים יותר קליקים מרגשות חיוביים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור, אתם מנסים לקחת נתונים ולעטוף אותם בצלופן בשביל פופוליזם. מדובר באובדן הכנסות ברמת ההגדרה, אפשר לטעון שזה אובדן הכנסות מוצדק (לא שאני טוען זאת, חלילה, לדעתי מדובר בשערורייה) - אבל זה אובדן הכנסות בכל מקרה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הנקודה, שכל "הטבה" שהמדינה נותנת לאוכלוסיה כזו או אחרת (בין אם זה מחיר למשתכן, הטבות מס לחברות ענק כמו טבע, או מימון ישיבות תיכוניות) זה "אובדן הכנסה". ככה מדינה מתקיימת - היא אוספת מיסים ונותנת את הכסף הזה לאנשים שצריכים דברים. הבעיה היא שיש תחושה שהמדינה שלנו לפעמים מתנהלת כמו חברה שמנסה למקסם הכנסות לצמצם הוצאות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרקע היא של אזרחי המדינה.

מי שספסר בה במשך שנים היה מינהל מקרקעי ישראל . השערוריה היא מכירתה בכסף רב , ועכשיו מוכרים אותה בכסף פחות רב כדי לאפשר רכישת דירות במחיר שפוי יותר.

כל סכומי ההעברה בה המדינה גובה מא' ומעבירה ל ב' הם "שערוריה" .

חלק מתפקידיה של המדינה היא לקחת מהחזקים ולתת לחלשים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחד הבחירות הגדול ביותר בתולדות המדינה.

אתה רואה את זה כשוחד (עוד דוגמה לגישה שלילית), אני רואה את זה כאפשרות יחידה מבחינתי לרכוש דירה בעידן המחירים המטורפים של היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה להסביר שוב את העמדה שלי:

אם זה לא ברור מאליו, גם אני בעד מהלכים שיורידו את מחירי הדיור.

א-ב-ל - מה שכחלון עושה לא קשור לטיפול בבעיית מחירי הדיור, הוא פשוט מיישם פתרון פופוליסטי 'זול' (ברמת ההגיון) ו'יקר' (ברמה הכספית) של מתן סובסידייה לאוכלוסיה, ובניגוד לתכנית הגרועה של לפיד שלפחות ניסתה ליישם איזשהו מודל של אוכלוסיית יעד לטובת אותה סובסידייה (נניח: שירות צבאי, מיצוי כושר השתכרות, ...) - כחלון עושה את זה עם הגרלה.

פאקינג. הגרלה.

זה *לא* פתרון.

עכשיו ברור שעבורך זה מגניב, כחלון נותן לך כרטיס להגרלה חינם אין כסף ואתה אומר 'וואו הוא דואג לי איזה גבר'. אבל הוא לא באמת דואג *לך*, הוא דואג לעצמו. הוא נותן לך שוחד ומקווה שתצביע לו עבור זה, הוא סומך על זה שאתה לא תיקח בחשבון את העלות האמיתית של הדבר הזה על כלל האוכלוסיה והמשק, והוא סומך על זה שלא תחשוב שני צעדים קדימה ותקלוט שהפתרון פלסתר הזה אמנם טוב לך אבל לא יעזור לחברים שלך שרוצים לרכוש דירה עוד 5 שנים, או לילדים שלך שיצטרכו לעשות זאת בעתיד.

פ ו פ ו ל י ז ם .

עכשיו, נניח שמקביל ללוטו הדירות כחלון היה נלחם בחסמי הבניה, מנסה לצמצם בירוקרטיה, משחרר עתודות קרקע לבניה באופן מאסיבי וכו' וכו' - הייתי אומר ניחא. הוא נותן לך שוחד פוליטי בשביל שהוא לא ימות (פוליטית) בטווח הקצר, אבל ע"מ שיוכל ליישם את המדיניות ארוכת הטווח שלו ולסייע בטווח הארוך - אז נו טוב שיהיה. בפוליטיקה הישראלית המצוי רחוק מהרצוי.

אבל אני לא רואה את זה קורה... הפתרונות שלו פופוליסטיים, מזיקים, ומאוד רדודים.

בגדול? בואו נזרוק על האזרחים כסף, וגרף הביקוש/היצע איכשהו ייפתר מעצמו.

אז אולי אתה מרוויח כאן ועכשיו, אבל המיסים של כולנו (כולל שלך, של הוריך, של ילדיך בעתיד) מממנים אם הבולשיט הזה. פוליטיקת בחירות, פוליטיקת כיבוי שריפות, פוליטיקת פופוליזם להמונים. מעצבן.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב זה לא חינם, הרשמה לתכנית עולה כסף. לא זוכר את הסכום המדוייק, אבל לא קריטי, בכל מקרה זה טיפה בים מבחינת היקף מימון התכנית.

אתה צודק, הגרלה זה לא מושלם, אבל כנראה שעד שהריבית לא תעלה, המחירים לא יירדו. אז זה מה שיש כרגע. אני לא רואה את זה כשוחד בחירות וכסיבה להצביע לכחלון בעתיד.

אבל יש לתכנית הזו יתרון על מע"ם 0 וזה שהבנק נותן משכתא לפי מחיר השוק ולא לפי מחיר המשולם בפועל, לכן הון עצמי מינימלי הוא בהישג יד להרבה יותר אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

מה רצה אור המשורר לאמר

הגרלה - בה ישה לדוגמה לא יכול להגריל כי הוא לא עונה לקריטריונים.

יש 100 דירות 10,000 מתעניינים, איך תקבע למי לתת את ה 100 דירות?

קרבה לשר? חבר המפלגה ? כימות של קריטריונים לרמת רזולוציה שרק מחשב על, יידע לחשב למי מגיע למי לא?

הגרלה.

אותם 100 שזכו שינו את גרף הביקוש, הקבלן ישנה את גרף ההיצע , כי הוא צריך כעת לבנות את ה 100 הדירות הללו.

האם זו השיטה האופטימאלית?

קטונתי.

יותר מלא כלום? כן.

סובסידיות?

ניתנות בכל מיני צורות לכל מיני גופים / אוכלוסיות .

לא זכור לי למשל שמישהו חישב את הסובסידיה שנותן מי שמשרת בקרבי למדינה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...