Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-206 2003 (שרשור מתעדכן)

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 2219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתמול הרכב חזר אליי

את הרכב הפקדתי במוסך עוד בסופ"ש שעבר ועדכנתי את החבר'ה שאני נוסע לחופשה וסומך עליהם שיתקנו מה שצריך.

בסוף היום ראשון קיבלתי את הדיאגנוזה שבנוסף למשאבת ההגה האלטרנטור לא מצליח להטעין תחת עומס.

IMG-20170730-WA0011.jpg

הומלץ להחליפו באחד משופץ. השיפוצים בדגמים האלה לא תמיד מצליחים, אבל רונן הרגיע ואמר שבשיפוץ משתמשים בחלקים מקוריים ולא סיניים ונותנים שנה אחריות. משאבת הגה הרכבנו מפירוק.

נתתי אישור לתקן את האוטו והדגשתי שאין לחץ בגלל שאני אחזור רק בסופ"ש כדי לקחת אותו. יוסי הסביר שכדי לפרק אלטרנטור צריך לפרק משאבת הגה ולכן לא יגבה בנפרד את הסכום על העבודה. בלי קשר לתקלות, יוסי החליף לי את המצערת שרכשתי מחו"ל עם קניית האוטו. המצערת הגיעה מושלמת עם מנוע צעדים וחיישן מצב מצערת. ההחלפה היתה בזמן כי גם מדי פעם מנוע הצעדים לא היה מצליח להחזיק סל"ד סרק בהתנעות ראשונות ומזג אויר חם.

עכשיו האוטו כמו חדש ונוסע כמו חדש!

עדכון עלויות ביטוח לשנה הבאה, כל נהג מעד גיל 30 חובה וצד ג' -

חובה - כ-1200 ש"ח

צד ג- כ-850 ש"ח (כיסוי עד 1,500,000 ש"ח, השתתפות 750 ש"ח כולל ביטוח שמשות וגרירה).

נפגש בהכנה לטסט, שם אני מתכנן החלפה גדולה כתרופה מקדימה

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אז חזרנו מטסט. הק"מ בלוח השעונים מדגדג מלמטה את ה-160,000 ק"מ. נכנסתי למוסך גבע לביקורת לפני טסט והכל היה בסדר. הפנסים העכורים שוייפו והברק חזר אליהם. לא הוחלפו מוטות מייצבים (למרות שנמצאים בתא המטען זוג), משולשים לא הוחלפו (החלטתי שאחליף אם יהיה כשל במבחן הרישוי).

בניגוד להודעה הקודמת, החלטתי לא לבצע החלפה יזומה של חלקי מתלה קידמי.

הרעיון היה להחליף בולמים, כולל כריות בולם ומייסבים,משולשים, מוטות מייצבים וגומיות לאנטירול. יש גם תושבות מנוע חדשות. ירדתי מזה כי לאחרונה הרכב כמעט ולא נוסע. מהטסט הקודם הרכב צבר רק 7,000 ק"מ ב-10 חודשים שהוא אצלי. אני ער לשינויים ומכיר את התופעות שיכולות לצוץ אם אחד החלקים הבטיחותיים כושל.

סיכום של מה היה בין הרכישה להיום:

תיקון ראש מנוע

החלפת רדיאטור חימום

החלפת זוג מראות צד

החלפה חוזרת של תרמוסטט

החלפת אנטנה ובסיס חדשים

החלפת אלטרנטור

החלפת משאבת הגה

נקווה לעדכן בשנה הבאה (או בהחלפת בלמים)

אלעד

IMG-20171011-WA0001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון לא מתוכנן

161,600 קמ.

בזמן הכי (לא) צפוי, בדרך לאירוע בצהריים נדלקה נורית Check Engine, מלווה בצפצוף שחוזר על עצמו על 5 שניות ורעידות בהאצה. החשד היה בכויל הצתה שלא נותן הצתה או אינג'קטור 4 שקיבל מקלחת והפסיק לעבוד (מחלה ידועה).

יצרתי קשר עם המוסך וביקשתי לבוא בהתראה קצרה. עברתי בבית להחליף נעליים. חזרתי לאוטו, הנעתי והכל בסדר.

הגעתי למוסך עם כויל שרכשתי (ראו עמוד קודם) ולא החלפתי בזמן שיפוץ הראש.

הגעתי למוסך, יוסי התפנה בזריזות והתחבר עם מחשב לודא את התקלה. בדיקה זריזה הראתה כויל הצתה דפוק.

אחרי 10 דקות הייתי מחוץ למוסך עם הכויל החדש.

תודה רבה למוסך גבע.

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

רווק?

עכשיו ברצינות, תענוג לראות פרוייקטים כאלו.

יש לי 307' במצב קטטוני ואין ספק נתתי לי חשק להתחיל לטפל בה יותר ברצינות (רכב שני במשפחה)

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

יכול להיות שארצה למכור את הרכב לטובת הזדמנות אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

אז בינתיים עד שאחליט, צריך להמשיך לנסוע ברכב..

אנחנו על 162,700 לערך והגיע הזמן לבדוק את הבלמים. לאחרונה התחילו צפצופים במהירות נמוכה שנעלמים כאשר לוחצים על הבלמים. הגעתי למוסך וביקשתי לבדוק. אחרי שפתחנו גלגלים וקאליפרים התברר שמישהו "שכח" להרכיב את הקפיצים שמורכבים על הרפידות. אמנם הרכב עצר אבל זה הסביר את עניין השריקה ורעשי החיכוך שחשבתי שקשורים לפעמים לאיכות הצלחת (עוצמת הבלימה היתה טובה תמיד).

ברכב הזה הצלחת לא מאווררת ועל כן עלות זולה. העדפתי הפעם להרכיב סט חדש (גם יצאתי מהר יותר מהמוסך). הורכבו צלחות איטלקיות Breco ורפידות איטליות שאני לא זוכר את שמן.

העז הרצינית בכלל לא היתה קשורה לבלמים אלה למה שראיתי שהעלתי את הרכב כדי לראות את מצב הרכב מלמטה (ציפיתי לראות יבש כמו שהיה בטסט האחרון שהיה לא מזמן). לדאבוני כל תחתית הרכב היתה רטובה וממש ראו שמן אדום. הניסיון של החבר'ה במוסך כיוון אותנו ליוניט הגה שנמצאת ממש מתחת לצנרת שמכניסה אויר למצערת. הוזמן יוניט מקורי והוחלף במקום.

לאחר ההחלפה הושלם מפלס שמן הגה ונשטף גוף המנוע.

תודה ענקית ליוסי ורונן ממוסך גבע!

בהמשך.. החלפת מוטות קישור למוט מייצב (מחכים לי בבית זוג של TRW) וטיפול ראשון מאז שעשינו ראש מנוע - שמן ופילטר מזגן.

הפעם ננסה לא לעשות במוסך אלא עצמאית.. אחזור לעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון.

היוניט שמן הגה הזה בהחלט מעצבן.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום פיניתי לי זמן וניגשתי להחליף שמן מנוע.

את העבודה עשיתי עם חבר שסיפק קצת כלים איכותיים.

עלות - מסנן שמן מקורי. 40 שקלים. שמן 5W40 של STP שנשאר מכמה מכוניות ואספתי למיכל אחד.

מוטות מייצבים אחליף בהזדמנות אחרת. את רוב הזמן השקענו ברכב אחר שם "עשינו" (הוא עשה יותר ואני מדי פעם שמתי יד) עבודה גדולה אחרת.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, שזה מדגדג אז אני חייב

מוקדם מהצפוי בתחילה, נמצא רכב שיכול להחליף את ה-206 שלי.

לסיכום בשתי מילים - היה כיף.

בקצת יותר - נהנתי מאוד מהרכב. מזה שקניתי בפעם הראשונה רכב שלא שמיש לחלוטין, דרך הזמנת כל החלקים הדרושים לתיקונו ועד לחיוך שעלה על הפנים שהניע לראשונה כשהיה תקין.

לאורך התקופה איתו לא חשבתי ולו פעם אחת על לחסוך בחלקים ותמיד הרכבתי את הטוב ביותר. בתמורה הרכב לקח אותנו (אני והילדים) בכל בוקר למסגרות ומשם לעבודה.

לא מתחרט, אף לא לרגע

הרכב החדש (נפתח לאחר המכירה שרשור אחר)

IMG-20180226-WA0062.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...