Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

508 יד-2 כאוטו משפחתי גדול

koraldon
שימו לב! השרשור הזה בן 2341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר התלבטויות לגבי רכב משפחתי שמתאים לשלושה ילדים עם כסאות, ובדיקה של הרבה רכבים שיתאימו ל-2 בוסטרים + כסא בטיחות.

בחרתי בפיג'ו 508. הרכב הספציפי הוא פרטי, יד 2 (אני שלישית) עם קצת פחות מ-70 אלף ק"מ, דצמבר 2012 ברמת Active.

המחירון שלו נמוך מאוד, מה שבהחלט טוב לי כרוכש יד-2, עכשיו רק צריך ליישר קו אצל גבע (זוהה נזילות בשלב בדיקת הרכב) ולקוות שאכן כל המכלולים הבעייתים שהוחלפו יחזיקו מעמד - להבנתי המכלולים החדשים (קיט תזמון, משאבת מים וכיו"ב) כבר עם אמינות משופרת.

זו קצת הרפתקה, אבל המון אוטו במעט כסף (~25% מתחת למחירון, שוק חלש מצוין לקונים) - אני מתמחר תיקון או שניים בכמה אלפי ש"ח כסביר.

בינתיים מאוד מרוצה - טפוטפוטפו.

אמשיך לעדכן בחדשות מהרכב, בשאיפה לעתים רחוקות :-)

הנה קישור לשרשור שפתחתי בייעוץ לפני רכישה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! בין 70-100 אלף ק"מ מומלץ לבצע ניקוי פיח במנוע (להבנתי עולה כמה אלפי שקלים)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

רכב מדהים ומרווח, ניסוי ה-3 כסאות שלך היה מועיל ומעניין.

אני מקווה שהמחלות שלו עברו מהעולם (רובן לפחות).

נשמח לשמוע מה מחיר הקנייה ועלויות יישור קו ואחזקה.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

עלות קניה כמו שאמרתי כ-25% מתחת למחירון - 55 אלף בקיזוז 2000 ש"ח שזה עלות הטיפול הקרוב בגבע. לדעתי מחיר ברצפה, בזכות ה"מוניטין" הגרוע של המנוע. מקווה שזה אכן מחלות ילדות שטופלו..

בנוגע לניקוי פיח, קראתי על זה - עם אצבע על הדופק.

נהנה בינתיים מכל נסיעה, אבל גם חרד מכל רעש שלא במקום שאולי מרמז על בוא אחד מהתקלות המיתולוגיות של הדגם ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון מקריאת שירשורים קודמים על המנוע הזה, נראה לי שנראה אותו השנה הקרובה מספר על עלויות הטיפולים במנוע הזה

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז אחרי שבועיים וחצי עם האוטו - אני ממש מרוצה. נסיעה נוחה ושקטה, אחלה מנוע ותיבת הילוכים, ופשוט כיף לסוע עמו - לא כמו עם האלפא שהיה קודם, זה כיף מסוג אחר, מרגיש כמו נסיעה נינוחה על הכביש. אני גם שם לב שאני נוסע "רגוע" יותר בזכות/בגלל האוטו.

האבזור מפנק ברמה הזו, ובשביל הכסף זה דיל.

מהצד הטכני, בוצע יישור קו בגבע לפני שבוע חצי: תיקון נזילת שמן ונזילת מים בגבע. לצערי/הפתעתי נזילת המים תוקנה רק בנקודה אחת והייתי צריך לחזור לעוד סיבוב לנקודה שנייה (לקחו אחריות אז הכל טוב).

בקשר למנוע, קראתי הרבה על הבעיות של המנוע, ולקחתי סיכון מושכל - ראשית כי לפי הדיווחים ובעלי מוסכים עיקר הבעיות נפתרו לאחר החלפת החלקים לדגם חדש (רצועת תזמון, משאבת מים וכיו"ב) וגם עקב המחיר הנמוך להמון רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

כמעט חצי שנה ומעל 9000 קמ אחרי, הרכב עדיין תענוג ונטול הפתעות טפו-טפו.

לפני כשבוע הוחלף מצבר. תכנון הנדסת אנוש לוקה בחסר - תיבת הפיוזים יושבת על המצבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שנתון עברו למנוע ה165 כ"ס?

איך צריכת הדלק של הרכב?

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...