Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכנת ניהול מנוע לפיאט 500X

e-r-a-n
שימו לב! השרשור הזה בן 2609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב הוא פיאט 500X מנוע 1400 טורבו 140כ"ס

הרכב לא כ"כ נפוץ ולכן לא ממש הצלחתי למצוא מידע מכוון ברשת.

בגדול, למיטב הבנתי, מדובר במנוע ובגיר זהים לאלו שבג'ולייטה, שם ההספק עומד על 170.

ההבדל היחידי הוא בטורבו קטן יותר.

לאילו הספקים אפשר להעלות את הרכב עבור סטייג'1, שכל מה שאנחנו עושים זה החלפת תוכנה?

קיימת סדנה שמומלצת יותר מאחרת ביחס לדגם הזה ספציפית?

האם קיימים צ'יפים שאפשר לשים ולהוריד, מבלי שידעו שיש לי כזה? לסיטואציות בהן אני מבקר במוסך, והרכב עדיין באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיטוט קל באתרי שיפורים אני רואה שהמנוע הזה מגיע עם תכנות מפת הצתה לסביבות 165 כ"ס ו30 קג"מ, שזה נתון יפה מאוד, במיוחד המומנט.

האפשרויות הם כמו שרשמת, תכנות מפת הצתה חדשה אצל אחד מהספקים בארץ (יש המון, רק תבחר, יש כאלה שיתקינו תוכנת מדף ויש כאלה שיבצעו תוכנה קאסטום בהתאם לנתונים שהרכב שלך יציף) ומצד שני קיים צ'יפ, שאתה מחבר אותו לחיישנים באוטו והוא "מזייף" נתונים וגורם למנוע להתנהג אחרת, מה עדיף? לדעתי תוכנה חדשה ולא צ'יפ.

מניסיוני הייתי ממליץ גם על תוכנת קאסטום, מההיכרות שלי יש שניים שעושים את זה ואולי יותר שאני לא מכיר, AUTOTECH ודני MAX TUNING.

הנושא יכול להפריע לאחריות במידה ויגרם נזק למנוע כתוצאה ממפת הצתה שונה, הייתי מחכה לסוף האחריות לפני מודיפיקציה שכזו, אם כי מנוע המולטיאייר מספק הספקים גבוהים יותר עם טורבו שונה, יתכן והטורבו שלך יהיה חוליה חלשה ויסיים את חייו מוקדם מהצפוי (WORST CASE SCENARIO) ושם אחריות לא תתפוס כשיגלו שהתעסקו במפת הצתה.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור העובדה שהרכב באחריות, נשמע שצ'יפ יותר מתאים פה.

אשמח להרחיב בנושא - במה בא לידי ביטוי ההבדל בפועל מבחינת הספק\מומנט\תאוצה ובלאי של צ'יפ לעומת החלפת תוכנה?

אילו מקומות מתמחים בצ'יפ ספציפית לפיאט? האם ההתנהגות של הצ'יפ היא גנרית או שהוא מותאם ספציפית לפיאט?

מבחינת בלאי, האם הטורבו הוא החלק היחידי שניזוק מהעלת ההספק ?

לאיזה בלאי נוסף עלי לצפות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי אתה מחפש קופסה חיצונית שאפשר להסיר לפני כניסה למוסך.

תתקשר לפיט סטופ ותברר אם יש להם לרכב שלך.

יש עוד כמה סדנאות בארץ,אבל תתחיל שם.

הקופסה לא יעילה כמו צריבה ממשית ולא נותנת את אותם נתונים,הרבה יותר

חלשה ולפעמים לא מורגשת כמעט,אלה מעט מאוד.

אצלי יש קופסה ומעבר לתכנה רגילה צרובה ,שינתה את הרכב בעשרות אחוזים.

ההבדל אצלי תהומי..(BMW X3).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זה מאוד משתנה מרכב לרכב... יש רכבים שהיצרן במכוון הוריד את כח המנוע כדי למכור בעצמו תוכנת מנוע (Abarth 500 לדוגמה) ואז לא חסרות קופסאות כמו של TMC או Bluepsark שיתנו לך 40+ סוסים (מסטוק של 135).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה,אבל יש לי קופסה של TMC בבמוו והובטחו בה 230 סוסים לפחות.

בפועל אולי נוספו 15-20 סוסים וההבדל כמעט לא מורגש לעומת כשבא

מהמפעל...אני מאוכזב קיצר.

עדיף לשאול חברים שיש להם מנוע דומה...אלפא גולייטה,מיטו,אבארט 500,אולי

גם חברים עם הפיאט בראבו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זה מאוד משתנה מרכב לרכב... יש רכבים שהיצרן במכוון הוריד את כח המנוע כדי למכור בעצמו תוכנת מנוע (Abarth 500 לדוגמה) ואז לא חסרות קופסאות כמו של TMC או Bluepsark שיתנו לך 40+ סוסים (מסטוק של 135).
שום קופסה לא תיתן ב500 אבארט 40+.אולי 15-17 כוחות סוס בירידה עם רוח בגב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Well אלו מה שהיצרנים הגדולים מבטיחים (יכול מאוד להיות שהם אופטימים עם ההצהרות שלהם)... וד"א אם היינו מדברים על תאוצה אולי ההערה על הירידה והרוח בגב היתה רלוונטית - אבל בהתחשב בזה שמדובר בהספק מנוע - לא ממש.

אתה מוזמן להציץ פה, תוצאות דינו בעמוד 4 (170 סוסים, 35+ מסטוק)

עוד אחד עם 177 סוסים, קופסה של G-Tech (אלו הקופסאות ש TMC מוכרים)

וגם סרטון (רכב אחר מהקודמים, סטוק 135) :) (166)

בקיצור - בוא לא נצא בהצהרות גורפות עם ציניות כושלת לפני שבדקנו כמו שצריך.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם חוזר ואומר,יש ויש...העניין הוא כזה ,שאתה לא יכול לקחת לנסיון ולהגיד לא מתאים לי.

סוג של חתול בשק.

TMC ידועים בהקשר של אבארט ודברים טובים ויש להם נסיון גדול...אבל יש יוצאים מהכלל.

אף אחד לא מצהיר על כלום,מנסיון שלי וקופסאות...ויש נסיון! סורי,אבל יש עשיר (רק לא עם אבארט לצערי).

ישנם מצהירים (דווקא חברות גדולות ומוכרות מאוד) שמצהירים על הרבה ובפועל,מעט מאוד.

אתה מוזמן לעשות סיבוב על קופסא עם 240 בהצהרה ועל תכנה עם 270 בהצהרה(BMW X3).

הקופסה היא של TMC,בוא עשה סיבוב ונדבר אחרי.

לוציפר אתה מוזמן בכיף תמיד.

חלילה לא כאן להתנגח וכו,אבל אני ניסיתי כמה קופסאות וזה לא היה זה.

עד היום הקופסה מורכבת על הרכב ונוסע יום יום איתה ורכב אחר שני עם תכנה

ושמיים וארץ שונים.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אי אפשר לקחת קופסה לנסיון, לראות אם באמת יש בה ערך מוסף מורגש, אז זה קצת דיל ברייקר לאור מה שכתוב פה.

מצד שני, אני מעדיף בתקופת האחריות להשאר חוקי מבחינת שירות ושעל כל צרה שלא תבוא, שלא ימצאו לי תירוצים בגלל החלפת תוכנה. מפה הרי בא הרצון לצ'יפ....

אבל נראה שהנסיון פה חלוק בדעותיו לשניים

אני אתקשר לפיט סטופ ולברר קצת יותר לגבי צ'יפ בהקשר הספציפי של הרכב שלי

בינתיים אשמח לשמוע עוד תגובות, במיוחד מבעלי פיאט\אלפא, במידה ויש כאלו שהתנסו בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@bigmik התגובה לא היתה לך, היתה ל tgt שם הדיון כבר עבר להיות ספציפית על האבארט.

הרי את התגובה המקורית שלי התחלתי ב "זה תלוי ברכב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהוא מחזיק באחת, בגלל זה נראה לי תמוהה מה שהוא אומר. בלי קשר לתוצאות הדיינו שהראתי, שמדברות בעד עצמן - אני אישית נהגתי באחת סטוק, מיד אחרי זה חיברנו את הקופסא של bluespark על מצב D וההבדל היה שמים וארץ. לא עשיתי מדידה של דיינו אבל השיפור ב 0-100 היה בערך בשנייה וחצי, שזה המון לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...