Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מראות מתקפלות חשמלית ב-Audi A3 2011 Sportback

shugiflex
שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שהרכבתי חצאיות צד, משען רגל ותאורה בדלתות החלטתי להמשיך לפרויקט הבא.

כבר תקופה ארוכה שאני מתכנן להתקין מראות מתקפלות חשמלית; בעיני זה תמיד היה משהו שמאוד חסר ברכב ברמת מחיר כזאת. הפרויקט נדחה בעיקר בגלל עלות החלקים וכדי לנסות לצמצם אותה ביצעתי מספר חיפושים מתמשכים ב-eBay כך שכל פעם שצץ חלק רלוונטי קיבלתי מייל. כך לאט לאט רכשתי את החלקים הדרושים עד שהיה לי סט מלא.

החלקים הנדרשים

1. מתג כוונון מראות שיכול להסתובב עד למטה ולהגיע למצב קיפול מראות - מק"ט 4F0959565A.

2. קונסולת מתגים שבה יש חריר נוסף עבור מצב קיפול מראות (מק"ט 8P4959521F) וכן טבעת שמכילה את השרטוטים של המצבים השונים (מק"ט 8P0919173C) - לא חובה אבל מוסיף יופי.

3. 2 x מודול דלת עם יכולת פיקוד קיפול מראות – מק"טים 8P0959801P (צד נהג) ו-8P0959802P (צד נוסע). חשוב שהאות האחרונה במק"ט תהיה P, M או G. רק מודולים עם אותיות כאלה תומכים בקיפול מראות.

4. 2 x גוף מראה מתקפל חשמלית – מק"טים 8P1858531GC ו-8P1858532GC. חשוב לשים לב שיש הבדל בין גוף המראה בדגם ה-3 דלתות לבין גוף המראה בדגם ה-5 דלתות (ספורטבק), כמו כן קיים הבדל בין גופי מראה לרכבים עם הגה שמאלי לבין כאלה עם הגה ימני כמו באנגליה. מומלץ לבדוק לעומק לפני שמוציאים כסף.

00010.jpg00020.jpg00030.jpg

תהליך ההתקנה

לאחר קריאה אינטנסיבית בפורומי Audi ברחבי האינטרנט ועיון מעמיק בתוכנת ELSA, התברר לי שהדרך הנכונה לבצע את החלפת גוף המראה דורשת שליפה של החלונות הקדמיים מהדלתות. הסיבה היא שגוף המראה מחובר למודול באמצעות כבל עם שני קליפסים לבנים – ואותם בלתי אפשרי לנתק ולחבר כאשר החלון נמצא בתוך הדלת. כנראה שאם הייתי יודע את זה מראש הייתי נמנע מהפרויקט, אבל כשגיליתי את זה כבר הייתי עם לא מעט חלקים ביד ולכן החלטתי להמשיך עד הסוף. החלטתי שהתקנה כזאת דורשת יד של מומחה ולכן פניתי להדר Hi Led שיבצע אותה עבורי. אני עמדתי בצד, צילמתי את התהליך והשתדלתי לא להפריע ;-)

קודם כל מפרקים את מה שיש:

1. ניתוק המצבר – חשוב לבצע מפני שאחד מחיישני כריות האוויר נמצא בדלת.

2. פירוק זהיר של דיפוני הדלתות.

3. הסרה של מודול החלון שמורכב על הדלת באמצעות שלושה ברגים.

4. ניתוק מנגנון החלון מהדלת – יש לפרק בזהירות 8 ברגים. מפתיע לגלות שכמעט כל בורג שונה מהאחרים, לכן הכנסנו כל בורג שפירקנו לשקית נפרדת כדי שנזכור איך להחזיר. הבורג הקדמי הוא מסוג Torx45, מומלץ להכין מראש את הביט המתאים.

5. שליפה של מנגנון החלון מהדלת – רצוי מאוד לבצע בשניים, אחד מרים את המנגנון בזהירות והשני מנתק את הכבלים מלמטה.

6. עכשיו אפשר לפרק את גוף המראה ממנגנון החלון החשמלי: שני קליפסים לבנים ובורג.

מסכם את תהליך הפירוק.

00050.jpgIMG_4362.jpg

מרכיבים את גוף המראה החדש ומחזירים בזהירות את מנגנון החלון לתוך הדלת תוך כדי התאמת הגומיות של הכבלים למקומן. מרכיבים את מודול הדלת החדש ומבריגים אותו.

עכשיו נותר להחליף את קונסולת המתגים כדי שאפשר יהיה להפעיל את כל העסק. הקונסולה הזאת יושבת על לא פחות מ-11 ברגים, רובם בצד הפנימי של הדיפון ואחד בצידו החיצוני.

00040.jpg

סוגרים את הדיפון, מחברים את המצבר וקדימה לקודד עם VCDS:

1. יש לבחור את מודולי הדלתות: 42 עבור צד נהג ו-52 עבור צד הנוסע.

2. מוסיפים לקידוד הקיים 4096

3. Do It!

00060.gif

סיכום

מכל השיפורים שהתקנתי ברכב עד היום זה אחד המגניבים ביותר. מומלץ!

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שכבר יצא לו החליף מנגון חלון לA3 אני יודע כמה העבודה הזו מקוללת.

סחטיין על ההשקעה בהבאת כל החלקים הנדרשים, עשית חכם בבחירת המתקין.

כמה עלו כל החלקים אם אפשר לשאול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחתיין! האמת? אחד הפרויקטים היותר שווים, לדעתי.

אגב, גם אם הייתי יודע מראש שזה דורש פירוק של החלון, זה לא היה מונע ממני. הכל שאלה של עד כמה אתה רוצה את זה.

יפה מאוד!

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עלו כל החלקים אם אפשר לשאול?

לרכוש את כל החלקים מצ'מפיון יעלה משהו כמו 10000 ש"ח - בדקתי במחירון שלהם.

אם אתה מוכן להתקין ברכב חלקים מפירוק, אפשר לסגור את הכל סביב 1500 עד 1800 ש"ח.

אני מקפיד להתקין ברכב שלי רק חלקים חדשים, לכן עלות החלקים הסתכמה בכ-3800 ש"ח לפי הפירוט הבא:

קונסולה ומתג - 150 ש"ח.

מודולי דלתות - אפשר למצוא ב-eBay מודולים מפירוק החל מ-200 ש"ח ליחידה. הצלחתי להשיג מודולים חדשים בקרטון סביב ה-300 ש"ח ליחידה אבל זה לקח לא מעט זמן.

גופי מראות מתקפלים - משומשים מתחילים סביב ה-500 ש"ח ליחידה, אני רכשתי חדשים מ-Bks Tuning ב-1100 ש"ח ליחידה ונאלצתי להוסיף 400 ש"ח מיסים (עבור כל יחידה).

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הצלחת גם לסדר שהסגירה והפתחיה תעבוד גם מהשלט ולא רק מתג?

לצערי לא ניתן לבצע את זה עם קידוד אלא רק באמצעות התקנה של ממסר Third Party. מתוכנן לשלב הבא :-)

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוגי - האם נבדקה האפשרות לחבר בצורה שתגרור קיפול/פתיחה בהתאם לשלט הרכב (פקד נעילה/פתיחת דלת)?

בכ"א אחלה פרוייקט, סחטיין עליך. אצלי יש את זה בילטאין (אשרי המאמין: גם טראמפ נשיא ארה"ב וגם אבזור הקיים באלפא ולא באודי - הגהנום קפא כבר?!) ואני משתמש בזה כל הזמן. את מראת הצד בבראבו כבר מישהו הספיק להוריד... :(

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אן וידאו מצולם...לא מאמין.

ורק דברים טובים אני שומע על HI LED ...מהרצליה נכון?

מלא פרוייקטים יש לי בראש ולקחת להחזיר תרכב...אן לי סבלנות כבר...נגמרה לי.

אחלה פרוייקט וסבלנות,יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...