Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קטנוע 125 סמ״ק - התייעצות ועלויות

or_b7
שימו לב! השרשור הזה בן 2611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה החלטתי לעבור לת״א ולכן אני נאלץ למכור את הרכב (מטעמי מחסור בחניה).

במקום לעבור לנסיעה יומית בתחבורה ציבורית, חשבתי על אפשרות של רכיבה על קטנוע.

* צרכים:

נסיעה לעבודה בכל יום - 11 ק״מ לכיוון (ת״א - הרצליה, הרוב במתווה עירוני)

נסיעות מזדמנות (בתוך העיר/גוש דן)

* ניסיון:

יש לי ניסיון בנסיעה בקטנועים, אך אני צריך להוציא רשיון a2

המטרה היא לא להוציא יותר מדי כסף ולכן חשבתי ללכת על קטנוע 125 משנים 2012-2013

אשמח לשמוע מה העלות השנתית הצפויה (ביטוח, דלק, טיפולים, ירידת ערך (אני בן 28))

וכן האם אתם חושבים שהקטנוע מתאים לצרכים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר יש לי ניסיון בקטנועים אבל צריך להוציא רשיון A2?

דבר ראשון, הייתי ממליץ מאוד להוציא רשיון A1 ולא A2, אף פעם לא תדע מה יהיו שאיפותיך בעתיד, ואם כבר מבזבזים זמן על לימוד נהיגה, תשקיע עוד טיפה ותוציא רשיון גדול יותר.

לגבי עלויות: קטנוע במצב טוב יד שניה יכול לעלות באיזור 10+- תלוי איזה ומה מצבו, כמובן שיש בשוק זולים וישנים יותר.

החלק הכי כואב בקטנוע זה מחירי הביטוח, אינני יודע מה העלות לנהג חדש, העלות שלי (ותק של 10 שנים, מעל גיל 30) הוא חובה כ-3200 וצד ג' כ400 ש"ח.

המחירים של הטיפולים די נמוכים, אולם יכולה להגיע הוצאה כן "כבדה" כגון מצבר שהמחיר שלו כמעט כמו של רכב, אם לא יותר (באיזור ה-400)

קטנוע 125 צורך דלק בסביבות 1:22 , כך ששם אתה יכול לחסוך ביחס לרכב.

אם הנסיעה היומיומית היא לא בזמנים פקוקים, הייתי מחשב שוב את העלויות מול רכב קטן וידני שהרי רכב לנסיעה כזאת נוחה יותר מאשר קטנוע.

בהצלחה!

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשטיילתי במזרח, צברתי מספר יפה של שעות ברכיבה על קטנועים.

לגבי רכב, כפי שאמרתי הבעיה העיקרית היא עניין החניה, אך ציפיתי שקטנוע יהיה זול יותר להחזקה (סביב 700 שקל בחודש בחישוב שנתי, כולל ירידת ערך).

כרגע שוקל את צעדי בתחבורה ציבורית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנוע 125 עושה הרבה יותר מ22 ק"מ לליטר, ברכיבה רגועה מגיעים ל1:35-1:40, המספרים שאתה הבאת הם בקצב רכיבת משלוחים ביום לחוץ בדומינוס פיצה.

בנוסף עלויות הביטוח לנהג חדש הן כ4500 ש"ח חובה+ג, הרישוי לעומת זאת הוא גרושים (פחות מ300 ש"ח).

את עלויות הביטוח אפשר לבדוק ע"י גיגול "מחשבון ביטוח חובה".

טיפולים לנסועה נמוכה ישאירו לך עודף מ1000 ש"ח בשנה, קטנוע משומש במצב טוב יעלה לך 6000 ש"ח ל125, 10000 ש"ח אם תעשה רשיון A1 ותקנה 250 (מחיר הביטוח זהה מ51 סמ"ק ועד 250), לתוואי הדרך שכתבת 125 בהחלט יספיק.

תכניס לסעיף ההוצאות הוצאה ראשונית של ציוד רכיבה, 1000 ש"ח לקסדה טובה, 500 למעיל, 150 לכפפות, 200 מגיני ברכיים (לדעתי זה המינימום הנדרש).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשעשיתי השוואת עלויות שנתיות בין הקטנוע 125 סמק שהיה לי (הונדה pcx) לרכב המשפחתי דאז (קורולה 2008) התברר שהפרש העלות לקילומטר בין הרכב לקטנוע הוא רק 10 אג' לקילומטר (1.05 שקל ברכב לעומת 95 אג' בקטנוע).

לחישוב הוכנסו כל העלויות מלבד עלויות רכישה וירידת ערך.

יש הרבה יתרונות לדו גלגלי אבל אם אתה מחפש חסכון נטו לא תמצא אותו בדו גלגלי בארץ.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסכון בכסף אולי לא, החיסכון בזמן ובעצבים הוא משמעותי. במיוחד בתל אביב.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב על קטנועים כבר כעשר שנים, בבעלותי היו 2 כלים קימקו טופ בוי 50 סמ"ק (זכורים לטוב) אחרי זה גוירד 2011 שנרכש חדש מהחברה, קימקו ניו דינק 2013 שנרכש חדש וכעת גויריד 2015 שגם נרכש חדש.

אני נהג יחיד, רחוק מלרכב כמו המשלוחנים בעיר, מעולם לא הגעתי לצריכה של 1:35-40, הצריכה שאני הגעתי אליה בממצוע בשנת 2011 שמאז אני רוכב על 125 סמ"ק הוא סביב 1:24+-.

אני לא יודע על איזה דגם אתה רוכב שאתה מגיע לכזאת צריכה.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנוע 125 עושה הרבה יותר מ22 ק"מ לליטר, ברכיבה רגועה מגיעים ל1:35-1:40, המספרים שאתה הבאת הם בקצב רכיבת משלוחים ביום לחוץ בדומינוס פיצה.

בנוסף עלויות הביטוח לנהג חדש הן כ4500 ש"ח חובה+ג, הרישוי לעומת זאת הוא גרושים (פחות מ300 ש"ח).

את עלויות הביטוח אפשר לבדוק ע"י גיגול "מחשבון ביטוח חובה".

טיפולים לנסועה נמוכה ישאירו לך עודף מ1000 ש"ח בשנה, קטנוע משומש במצב טוב יעלה לך 6000 ש"ח ל125, 10000 ש"ח אם תעשה רשיון A1 ותקנה 250 (מחיר הביטוח זהה מ51 סמ"ק ועד 250), לתוואי הדרך שכתבת 125 בהחלט יספיק.

תכניס לסעיף ההוצאות הוצאה ראשונית של ציוד רכיבה, 1000 ש"ח לקסדה טובה, 500 למעיל, 150 לכפפות, 200 מגיני ברכיים (לדעתי זה המינימום הנדרש).

לפי המספרים שאתה מציג העלות החודשית היא 800 שקל.

4500 - ביטוח

1000 - טיפולים

300 - רישוי

2400 - דלק (לפי 200 בחודש)

1500 - ירידת ערך (עבור קטנוע שנקנה ב6000 שקל)

סה״כ: 9700 -> חודשי 808

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיאלים S1 עשה לי ליטר דלק ל-29 ק"מ. היום עם הונדה CBR 250R צריכת הדלק הריאלית היא ליטר דלק ל28.5 ק"מ (הכי טובה שהייתה לי 1 ל30.5 אבל זה אומר להיות על פחות מ100 כל הזמן).

טיפולים- אין הבדל כמעט בכלל קטנוע/אופנוע לרכב. זוג צמיגים לדו-גלגלי עולים כמו רביעיה לרכב, טיפולים שוטפים מעט יותר זול אבל צריך לבצע בתדירות גבוהה יותר ככה שיוצא אותו דבר. ביטוח יותר גבוה לדו-גלגלי.

זמן ועצבים? אין ספק שלדו-גלגלי יש יתרון ענק פה. קח בחשבון עוד דברים שלא ניתן לכמת בכסף למישהו אחר- על דו גלגלי בקיץ חם, בחורף קר, כל שלולית, כל שמן, כל חצץ או כל דבר על הכביש זה מיד במקרה הפחות נורא לא נעים ונפילה כואבת במקרה אחר.

אני באופן אישי בחרתי בדו-גלגלי ובינתיים נשאר איתו אבל בהחלט יש סיכוי שחאזור לרכב אם משהו מעניין יצוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות שלי הם 95% בדרך עירונית, אולי מפה השוני. בכל אופן בכלים שאני רכבתי ורוכב עליהם לא מגיע לממוצע של 1:30.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה עירונית רגועה על אקסאיבו 250 הייתי מגיע ל27 קמ"ל, בנסיעה מהירה ל24.

קטנוע 125 של משלוחים עושה 1:17 בערך והוא בפולגז כל הזמן.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...