Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוט האץ' חדשה עד 220K

danielharati
שימו לב! השרשור הזה בן 2589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לאחר 5 שנים עם הנוכחית, לאון FR דור שני ידנית, החלטתי שבא לי לשדרג וכבר התחלתי לבחון מס' רכבים.

מחפש רכב:

-ספורטיבי

-ידני

-בעל מרווח פנים סביר, אני כמעט ולא מסיע אנשים אבל צריך תא מטען בסדר גודל דומה לרכב הנוכחי

-שהיה סביר ליומיום מבחינת נוחות

-רצוי מנוע טורבו עם פוטנציאל

-רצוי מאובזר ככל הניתן

עד היום בחנתי:

לאון קופרה-אהבתי את הביצועים, אבזור, נוחות, מרווח ובעיקר תמורה למחיר אבל פחות אהבתי את חוסר התקשורת והריגוש, מה גם שהקופרה אוטמטית בלבד וזה כמעט פוסל אותה. בסה"כ זאת נראית הקניה הכי הגיונית על הנייר ולכן הרכב עדיין בשורטליסט.

גולף GTI- מאד מאד אהבתי את האינטריור אבל הרכב ירד מהרשימה כי עבורי זאת גרסה משונמכת של הקופרה.

אאודי S1- אהבתי את העיצוב החיצוני מאד(אשכרה הסתובבתי כמה דקות מסביב לרכב וחייכתי), המנוע והקואטרו. פחות אהבתי את האינטריור והמערכת מולטימדיה, הגיר הידני לא הכי מדוייק ורעשי רוח. חייב לציין שנהנתי לנהוג ברכב יותר מאשר בלאון\גולף אבל התמורה למחיר בעייתית והתא מטען קטן ומהווה מכשול עבורי.

כמו כן: נסיעת מבחן בבימר 125 תתרחש ממש בקרוב. על פניו הבימר נראית חבילה אטרקטיבית, ממה שלמדתי על הרכב נראה שהוא יכול להציע חבילה יפה של איכות, פרקטיות, ביצועים, הנעה אחורית וגיר ידני(בהזמנה מיוחדת).

פחות אהבתי את העיצוב אבל זה לא דיל ברייקר, מה שכן ממחקר שערכתי אין לרכב פוטנציאל שיפורים מי יודע מה אם בכלל.

המנוע הוא מדגם B48 וזהה לזה הקיים בקופר S אבל מהמחקר הקצר לא מצאתי בכלל עדויות על אמינות מצד אנשים ששיפרו מנוע כזה.

במחשבה נוספת שעלתה בראשי:

אשמח לקבל קצת מידע על ה-TYPE R, הרכב נראה מעניין מבחינתי השאלה אם רלוונטי מבחינת התקציב. המחיר הרשמי הוא אמנם 290K אך מפי אנשים ששאלתי הבנתי שהמחיר בפועל הרבה יותר נמוך וקרוב לתקציב שציינתי.

בגדול אשמח לשמוע כל הערה על מה שכתבתי, כל הצעה נוספת תתקבל בברכה ואם מישהו יודע להתייחס למה שכתבתי לגבי ההונדה זה בכלל יהיה נהדר.

תודה,

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עם הבימר אפשר בקלות להגיע ל 290 כס.

אם זה מספיק לך,אז טוב מאוד,מעבר לזה פשוט סיכון גדול.

אבל סוג אחר של נהיגה ומצריכה נסיון גדול על מנת להגיע אל

קצה גבול המעטפת...רכב מקשקש חזק שעולים בכוח וצריך להיות

עירניים (לפעמים מעייף אבל כיף) כי גם ביציאה מהרמזור הוא מקשקש

כשמחזקים במנוע.

בGTI צריך הרבה כסף שתגיע לרמה של הקופרה,אם אתה מחפש

פרוייקט,אז כן בשבילך ואיתה אפשר להגיע הכי רחוק כידנית.

המיני קופר,לטעמי היתה יותר מהנה מה 2016- 2011 S3 לטעמי וגם אותה אפשר לחזק

ללא הבעיות של המנועים הקודמים שדי התפגרו כשעברת 300 כס,מצד שני

אן הרבה שיפורים מעבר ל סטייג 2 ו300 כס פה זה נגמר...פחות מהירה אבל

יותר כיפית מה GTI גולף בנהיגה עצמה,(לא נהגתי בקופרה החדשה).

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן: נסיעת מבחן בבימר 125 תתרחש ממש בקרוב. על פניו הבימר נראית חבילה אטרקטיבית, ממה שלמדתי על הרכב נראה שהוא יכול להציע חבילה יפה של איכות, פרקטיות, ביצועים, הנעה אחורית וגיר ידני(בהזמנה מיוחדת).

פחות אהבתי את העיצוב אבל זה לא דיל ברייקר, מה שכן ממחקר שערכתי אין לרכב פוטנציאל שיפורים מי יודע מה אם בכלל.

המנוע הוא מדגם B48 וזהה לזה הקיים בקופר S אבל מהמחקר הקצר לא מצאתי בכלל עדויות על אמינות מצד אנשים ששיפרו מנוע כזה.

כבעלים של 125, האוטו להיט, חזק מאוד (!), איכותי, הנעה אחורית (שזה מבחינתי הדבר הכי חשוב), שלדה מאוזנת ומתקשרת, חבילת M, מספיק מרווח ועונה לך על כל הצרכים (שרשמת למעלה). אני גם רציתי גיר ידני ואחרי כמה נסיעות מבחן לקחתי אוטומטי -הגיר באמת ברמה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לקופרה לא באמת.

גם ככה היא גבולית מבחינת היכולת להוריד את הכוח. להוסיף, זה מיותר.

היא מתנהגת טוב מאוד. להקשיח אותה עוד, בשביל לטפל בעוד כוח תביא אותה למצב 'משברת עצמות' שלא מתנהגת.

ברקסים יותר טובים תמיד כדאי, אבל זה נכון לכל אוטו ספורטיבי.

הייתי הולך על הבימר, בגלל הגיר הידני וההנעה (אפילו שלא נהגתי באחת). יותר מעניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-list price של הבימר הוא 238000 ש"ח - מניח שאשפר לקבל הנחה קטנה, ולמתוח טיפה את התקציב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום, קשה לתת פייט רציני לחבילה של הבימר.

רק חבל שהיא מכוערת (יחסית).

שים לב שבגרסא הזולה שלה האבזור די מאעפן, אם אני זוכר נכון - צריך להשקיע קרוב יותר ל250~ בשביל חבילת האבזור שכוללת קסנון ושאר פיצ'יפקעס.

בכ"א זה הרכב הראשון שהייתי בודק מבין האופציות שהעלת, ובכלל.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה נוספת שעלתה בראשי:

אשמח לקבל קצת מידע על ה-TYPE R, הרכב נראה מעניין מבחינתי השאלה אם רלוונטי מבחינת התקציב. המחיר הרשמי הוא אמנם 290K אך מפי אנשים ששאלתי הבנתי שהמחיר בפועל הרבה יותר נמוך וקרוב לתקציב שציינתי.

האמנם?

אני מבין שגם בהזמנה מיוחדת אין קופרה ידנית. נכון? בחו"ל יש ידנית או שכמו עם הקליאו הספורטיבית מיוצרת רק עם גיר רובוטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של 125, האוטו להיט, חזק מאוד (!), איכותי, הנעה אחורית (שזה מבחינתי הדבר הכי חשוב), שלדה מאוזנת ומתקשרת, חבילת M, מספיק מרווח ועונה לך על כל הצרכים (שרשמת למעלה). אני גם רציתי גיר ידני ואחרי כמה נסיעות מבחן לקחתי אוטומטי -הגיר באמת ברמה אחרת.

ידוע לי שהגיר נחשב לאיכותי מאד, זה לא עניין של טוב \ לא טוב גם DSG בקופרה הוא מעולה אבל אני אישית פחות מתחבר.

אני שמח שאתה מרוצה מהרכב באמת נשמעת אחלה חבילה, לגבי "חזק מאד"- הכל שאלה למה אתה רגיל

גם לקופרה לא באמת.

גם ככה היא גבולית מבחינת היכולת להוריד את הכוח. להוסיף, זה מיותר.

היא מתנהגת טוב מאוד. להקשיח אותה עוד, בשביל לטפל בעוד כוח תביא אותה למצב 'משברת עצמות' שלא מתנהגת.

ברקסים יותר טובים תמיד כדאי, אבל זה נכון לכל אוטו ספורטיבי.

הייתי הולך על הבימר, בגלל הגיר הידני וההנעה (אפילו שלא נהגתי באחת). יותר מעניין.

הקופרה דווקא מורידה את הכח יפה לכביש(הכל יחסית להנעה קדמית).

לצורך העניין אחד הדברים מהם נהנתי ב-S1 שהקואטרו מורגש ואפשר גם לשחק עם הזנב בצורה דיי נשלטת.

אני מסכים איתך לגבי הקופרה שלא כ"כ מומלץ לשפר אותה, היתרון של הקופרה מבחינתי הוא שהביצועים גם בסטוק מספקים עבורי, הבימר (כנראה) תהיה חלשה עבורי ולכן אני תוהה לגבי אמינות המנוע.

ה-list price של הבימר הוא 238000 ש"ח - מניח שאשפר לקבל הנחה קטנה, ולמתוח טיפה את התקציב.

אכן, המחיר שציינת הוא לאוט', משמע ידני בערך 10K פחות+מו"מ.

האמנם?

אני מבין שגם בהזמנה מיוחדת אין קופרה ידנית. נכון? בחו"ל יש ידנית או שכמו עם הקליאו הספורטיבית מיוצרת רק עם גיר רובוטי?

קופרה מיוצרת גם עם גיר ידני, בצמפיון אמרו לי שאין הקצאות של גיר ידני לישראל מצד היצרן(לא כ"כ ברור לי מה זה אומר).

לגבי ההונדה באמת שאין לי מושג, מקווה שאולי בפורום מישהו יודע יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי danielharati
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטייג' 1 בבימר אתה חזק מאוד,לפחות כמו הקופרה אולי מעט מאוד פחות.

יודע לומר על המנוע הקודם היה עושה 6ש למאה בקלות ו100 ל200 מהר מספיק.

(נמדדו ב"דש קומנד").מדובר על X1 מנוע N20 הבעייתי.

הבימר נראה לי שוקלת פחות מ1515 קג.

לא נראה לי שתהיה איטי בהרבה או פחות חזק מקופרה סטוק ללא כלום.

זו הבמוו ה3 שלי ועל כולן היתה תכנה במנוע הבעייתי N20.

שורה אחרונה,עד שלא תנהג לא תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקופרה תהיה הכי זריזה מבין כל המכוניות בתקציב הזה. עם תוכנה בלבד תגיע סביב 350 כ"ס ו-50 קג"מ. הבימר 125 לא תעמוד בקצב של קופרה לא בסיבובים ולא בקו ישר.

השאלה היא האם כוח ומהירות זה כל מה שאתה מחפש?

If you can't go fast with 90hp, 900hp won't help you. © Bob Hall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטייג' 1 בבימר אתה חזק מאוד,לפחות כמו הקופרה אולי מעט מאוד פחות.

יודע לומר על המנוע הקודם היה עושה 6ש למאה בקלות ו100 ל200 מהר מספיק.

(נמדדו ב"דש קומנד").מדובר על X1 מנוע N20 הבעייתי.

הבימר נראה לי שוקלת פחות מ1515 קג.

לא נראה לי שתהיה איטי בהרבה או פחות חזק מקופרה סטוק ללא כלום.

זו הבמוו ה3 שלי ועל כולן היתה תכנה במנוע הבעייתי N20.

שורה אחרונה,עד שלא תנהג לא תדע.

תודה על הטיפים. אגב דיברתי עם פיט סטופ, הציעו תוכנה לבימר שמעלה את ההספק ל290 כ"ס ומוסיפה 13 קג"מ רק הייתי שמח לקבל סימוכין לגבי אמינות המנוע החדש כי אין ספק שהמנוע הקודם היה בעייתי.

עריכה: יש לי מבחן על הבימר בשישי, מקווה שאוכל לבחון אותה כמו שצריך.

עריכה אחרונה על ידי danielharati
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקופרה תהיה הכי זריזה מבין כל המכוניות בתקציב הזה. עם תוכנה בלבד תגיע סביב 350 כ"ס ו-50 קג"מ. הבימר 125 לא תעמוד בקצב של קופרה לא בסיבובים ולא בקו ישר.

השאלה היא האם כוח ומהירות זה כל מה שאתה מחפש?

זה לא כל מה שאני מחפש. אם תקרא את הפוסט תראה שהתייחסתי לנושא. כתבתי שאהבתי את הביצועים בקופרה ולכן הייתי משאיר אותה סטוק אבל מצד שני פחות אהבתי את התחושה המנותקת בנהיגה. אני לא מחפש מפלצת תאוצה אבל הבימר חלשה יותר ממה שאני רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה נסיעת מבחן, במבחן התאוצה אני בספק אם תרגיש הבדל מהקופרה.

הבימר עושה 6 שניות למאה, ועם הנעה אחורית ( יתרון בזינוק מהמקום בטח בתנאים חלקים), נראה לי שלא תתאכזב.

אבל זה באמת שטויות, לי לא ברור איך ניתן להעדיף הנעה קדמית על אחורית (גם במכוניות עם דיפרנציאל)

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ניהוג ה-bmw תהיה הטובה ביותר. בקרב רכבי ההנעה הקדמית, ההונדה תהיה המהנה ביותר.

בכל מקרה, גש ובצע נסיעת מבחן בכל אחת מהמתמודדות ותחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...