Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות אגרסיביות בנסיעה מונדאו 2009 2.3 אוטומט טיטניום

ramik33
שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

כמצוין בכותרת מדובר במונדאו טיטניום שנת 2009 אוטומט עם 77 אק"מ מנוע 2.3.

הרעידות לא קורות (אני די בטוח) בסרק אלא רק בנסיעה ורק לפעמים בעיקר בשינוי סל"ד. בשיוט גם כשהבעיה קוראת אין רעידות.

כשזה כן קורה, מדובר ברעידות די אגרסיביות שלא מרגישים בהגה , זה מרגיש כאילו המקור שלהן הוא מלמטה בחלק הקדמי של האגזוז או משהו.

ההרגשה היא כמו חיכוך כזה שממש מקשה על התאוצה. הרעידות ממש מזכירות את התחושה כאילו משלבים הילוך גבוה מידי בידני אבל קצת יותר אגרסיבי.

(אין הכוונה שלי שהגיר לא בסדר, ההילוכים מתחלפים מצוין, ההשוואה היא רק להמחשת הרעידות.)

יש למישהו מושג מה יכול לגרום לרעידות שכאלה, שקורות רק לפעמים?

אה ועוד שאלה, יש שריקה לא רועשת מדי בנסיעה, הייתכן שיש איזה מסב תקול? או אולי הצמיגים צריכים החלפה?

תודה רבה לעונים, ושבת שלום :)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מרגיש את הרעידות ברצפת הרכב ובמרכב יתכן כי הבעייה בצמיגים אחוריים מעוותים.במידה ואתה מרגיש את הרעידה מקדימה ובזמן האצה הרעד מתגבר סביר להניח שהבעייה באחת מהציריות ויתכן גם בעייה בצמיג.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה. אני אבדוק את העניין.

עדכון קל, שמתי לב שיש רצועות סלד מסוימות שישנן גם בהן רעידה אך פחות אגרסיבית מה שמביא אותי לחשוד דווקא בתושבות גיר / מנוע. האם הכיוון נכון?

זה קורה בסביבות 1800 סל"ד ובסביבות 3500. (בסרק)

אגב הרעידות כשקיימות הן גם בהאטה, ממש עם הורדת ההילוכים.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה מהדרום אתה מוזמן אליי למוסך לבדיקה חינם.שריקה בנסיעה שמתגברת עם עליית המהירות יכולה לנבוע ממיסב גלגל פגום.שווה בדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו תודה על ההצעה :) וכמובן גם על הייעוץ.

אני גר באשדוד, היכן המוסך ממוקם ? אם יתאפשר לי אשמח להגיע בהחלט ואף לתקן אצלך . (אני אדם די עסוק לצערי)

אגב, יורם, ביצעתי מקודם התנעה על קר, והרגשתי את החספוס הזה דווקא בעמידה ובהילוך סרק. כמו היחנקות כזאת עם רעידות כשאני סוחט את הדוושה לאט לאט ברצועות הסל"ד שתיארתי קודם.

לאחר שהרכב התחמם טיפה החיספוס נעלם ולא קיבלתי אותו בנסיעה. אני מתחיל להיות מבולבל :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיח על השסתומים? יש דרך פשוטה לנקות את הפיח הזה? אולי תוסף כלשהו?

מוזר לי קצת שייווצר פיח עם השפעה כל כך דרמטית אחרי סה"כ 77 אלף ק"מ אבל מי יודע :shock: (בטח לא אני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלה לי לראש משהו, זה stretch עצבני, אבל ייתכן שהבעיה נגרמה כתוצאה משטיפה מסיבית עם צינור מים?

הרכב עבר שטיפה ידנית טרם הבעיה, ובתחילת השטיפה הושפרצו כמויות הזויות של מים עם צינור.

ז"א יכול להיות שמים חלחלו לאן שהוא וגרמו לרכב להתחרפן קצת? כי מאז פרסום השרשור עשיתי כ20 ק"מ במספר נסיעות, והרעידות בנסיעה לא חזרו. עכשיו יש רק רעידות בסרק שהרכב קר ורעידות עוד יותר קלות בנקודות הסל"ד שציינתי קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה לא מדייק בתיאור הבעייה .הצלחת לבלבל גם אותי.אם הרעידות החלו לאחר השטיפה יתכן כי חדרו מים למערכת הצתה ובעקבות כך המנוע מזייף קלות ואז כמובן שתרגיש רעידה.מצריך בדיקה במוסך.אני מנתיבות.אם לא בא לך לנסוע רחוק אשדך אותך למוסך באיזור שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יורם בוקר טוב.

אני חושב שאני אעקוב עוד כמה ימים.

בכל אופן נתיבות זה אכן קצת רחוק, במיוחד אם יהיה צורך להשאיר את הרכב למה שעות/ימים.

על איזה מוסך אתה ממליץ באשדוד והסביבה? (עדיף אשדוד)

אגב, אני מתנצל על הבילבול, אני משתדל להסביר את התופעה כמה שיותר טוב, לא הולך לי :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברה, לא יודע אם זה מעניין עדיין מישהו :)

אבל הבעיה נפתרה לחלוטין לאחר החלפת תושבת מנוע שהייתה גמורה .

השריקות שציינתי נפתרו לאחר החלפת צמיגים אחוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...