Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עצוב לאחר ארבע וחצי שנים עם קיה ריו טורבו דיזל 2012 (מונית)

MOTIOZ
שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש - ומאחל לך שהפעם תהנה יותר.

משיחות עם נהגי מוניות ותיקים שעברו לפלואנס - אחד כבר על הפלואנס השני שלו - הם מאוד הופתעו לטובה מאמינות הרכב ונהנים מאיכות הנסיעה בו - משהו שגם אני חשתי הן כנוסע במונית והן מנסיון של חודש עם פלואנס שכורה.

בפעם הבאה, ממליץ לך לשקול גם צרפתיות - ולא רק כנוסעות :wink:

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלה ידועה במנועים של הריו.

מה לגבי סיד או פורטה דיזל? כן ישמע מוזר אבל המנוע בסיד מוצלח יותר, לא שמעתי על בעיות אמינות.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ! 504L

אני מאלה שלוקח עצות של נהגי מוניות בנושא רכבים בעירבון מוגבל :lol:

בתחילת הדרך כשגיליתי את נושא הסולר בשמן בריו החדשות ,עצרתי כל נהג מונית עם רכב כזה לשאול ,להתעניין ,

ולא מעט הסתכלו עליי בעיניי עגל ולא הבינו על מה אני מדבר .

גם כשגילו את התופעה התגובה הייתה בסגנון " עזוב אותך שטויות , תעיף תקנה חדש ".

ודרך אגב ,אלה ש"מרוצים" מהרכב ,הם אלה שבגמר אחריות מעיפים וקונים חדש..

אני מאלה שבוחרים להמשיך עם הקיים ,לשמור ולטפח ולא להיות עבד על הכביש 14 שעות בשביל לממן חדש כל שנתיים.

אבל כנראה שזה לא עזר לי עם הריו.

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלה ידועה במנועים של הריו.

מה לגבי סיד או פורטה דיזל? כן ישמע מוזר אבל המנוע בסיד מוצלח יותר, לא שמעתי על בעיות אמינות.

הזמנתי סיד חדשה (כנראה פספסת הודעות קודמות)

דרך אגב ,ביצעתי נסיעת מבחן על הפורטה והיא הרגישה לי נוחה יותר אם כי קצת פחות זריזה מהסיד.

מחירה הייתה כשל סיד סטיישן .

הלכתי על הקצרה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהדיזל לא שורד הרבה. דווקא קיה ריו/יונדאי אקסנט בנזין צבאיות מגיעות ל250-300 אלף ק"מ בכיף תחת עשרות נהגים, כשכל אחד מהם מוצא דרך יצירתית משל עצמו להתעלל באוטו, חלק חושבים את עצמם לקן בלוק, חלק חושבים שקיה ריו זה כמו ריו קאמינס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, תתחדש ידידי. אני מקווה שתהנה עם הרכב והוא יגלה אמינות מופתית.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו נמכרו ניסאן טידה בנזין.

התכוונתי שגיר של ניסן מותקן בפלואנס.

יש גם כמה מוניות ניסאן נוט דור קודם.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיד דיזל נחשבת אמינה ומאוד נפוצה בקרב נהגי מוניות.

יאללה היתה נפילה עם ריו, זה דגם אחר. אני משוכנע שתיהנה מהשדרוג. שים את זה מאחוריך ותתחדש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיד דיזל נחשבת אמינה ומאוד נפוצה בקרב נהגי מוניות.

יאללה היתה נפילה עם ריו, זה דגם אחר. אני משוכנע שתיהנה מהשדרוג. שים את זה מאחוריך ותתחדש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אנרגיות טובות על הבוקר בקריאת התגובות של כל החברים המעודדים .

תודה לכולכם מכל הלב .

אולי באמת היה צריך לקרות הדבר הזה באופן פתאומי בכדי שאשחרר את הריו ואצא לדרך חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס העניין עם הריו. אני זוכר שרשמת הרבה דברים עליה שהיו ממש הפוכים מהניסיון האישי שלי עם הריו בנזין.

השם יקום דמה, ואתה תתחדש עם הרכב החדש ושישרת אותך בנאמנות, ויביא פרנסה בשפע!

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני לפני קנייה של ריו דיזל שהייתה מונית וכבר שנה היא רכב פרטי, עם 170 אלף ק"מ. בבדיקה לפני קנייה (מבדק בהרצליה) נאמר לי במפורש שהמנוע במצב טוב מאוד ואין תקלה צפויה, גם בהתייעצות עם מכונאי קיה נאמר לי שאם אין בעיה במערכת מסנן חלקיקים לא צריכה להיות בעיה במנוע.

אני עושה הרבה ק"מ מחוץ לעיר (50 אלף בשנה בממוצע) כך שהריו צריכה להחזיר את עצמה עם צריכת דלק צפויה של 20 ק"מ לליטר...

מה דעתכם בעניין שמוטי העלה? האם יש צורך בבדיקה מעמיקה יותר ואצל מי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני קנייה של ריו דיזל שהייתה מונית וכבר שנה היא רכב פרטי, עם 170 אלף ק"מ. בבדיקה לפני קנייה (מבדק בהרצליה) נאמר לי במפורש שהמנוע במצב טוב מאוד ואין תקלה צפויה, גם בהתייעצות עם מכונאי קיה נאמר לי שאם אין בעיה במערכת מסנן חלקיקים לא צריכה להיות בעיה במנוע.

אני עושה הרבה ק"מ מחוץ לעיר (50 אלף בשנה בממוצע) כך שהריו צריכה להחזיר את עצמה עם צריכת דלק צפויה של 20 ק"מ לליטר...

מה דעתכם בעניין שמוטי העלה? האם יש צורך בבדיקה מעמיקה יותר ואצל מי?

שלום לך .

1.אם היית אצל מכונאי של קיה ,מן הסתם ,היה יכול להתחבר למחשב הרכב ולראות מה מצב המסנן.

2.המנוע אינו מקור הבעיה .

3.עלות מסנן חלקיקים מקורי בחברה - 16000 ש"ח נכון ללפני שנתיים.

עלות תחליפי -4000 ש"ח .

4. אף לא אחד היה מוכן להתחייב שהחלפת מסנן תפתור את בעיית חדירת סולר לשמן מנוע.

5.אני ביצעתי ניקוי למסנן כמו רבים אחרים בעלי אותו רכב והבעיה לא נפתרה.

6.בשיחה עם מכונאי רכב שהחזיק צי מוניות של קיה ריו והכיר אותה על בוריה ,לא הצליח לפתור את התופעה במוניות שהוא תחזק עד שפשוט העיף אותן .

לא הועילו החלפות מזרקים ,ניקוי מסנן ועדכון תוכנה .

אחד מחברי הפורום יצר עימי קשר לאחר שרכש רכב כזה (מונית לשעבר) ויש לו את התופעה ,אם כי ברמה נמוכה יותר .מן הסתם מפלס השמן עולה אצלו באיטיות בהתאם לקילומטראז' הנמוך .

בדיקת מצב מסנן יכולה להתבצע רק במוסך מורשה קיה עם תוכנה יעודית .

עד היום אני לא בטוח אם אכן הבעיה הייתה במסנן חלקיקים.

לא הייתה לי בעיית סחיבה ,לא נדלקה שום נורה והרכב לא נכנס למצב חירום כפי שקורה במצב של מסנן סתום.

לשיקולך.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...