Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עצוב לאחר ארבע וחצי שנים עם קיה ריו טורבו דיזל 2012 (מונית)

MOTIOZ
שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנועי הדיזל של רנו ,פיז'ו ו VAG לדעתי עדיפים משמעותית על המגיעים מהמזרח.

]

+1

יפנים, למשל, אפילו החליטו שלא משתלם להם לפתח דיזלים לרכבים פרטיים, והיום לרוב הרכבים היפניים (חוץ מטויוטה) יש דגם דיזל בשת"פ עם יצרן אירופאי כזה או אחר, כי גירסת דיזל במילא נמכרת רק באירופה, ובעקבות הדיזלגייט גם זה הולך ודועך.

אצל רוב היפנים מנוע דיזל מפיתוח עצמי מתחיל מנפח 2.4-2.5, ומורכב על טנדרים או מסחריות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האמן לי שאני מסכים איתך בכל מילה .במיוחד שאני איש של עקרונות .

זו לא הייתה הבחירה הטובה ביותר לנוכח הנסיבות ,אלא הכי פחות גרועה בהתאם לשיקולים נוספים שאני לא יכול לפרט.

מדובר במונית .ברכב פרטי הסיפור היה שונה .

אני מבין שיש עוד שיקולים , אך עדיין קשה לי להבין אילו יכולים להיות כ"כ חשובים שידחפו אותך שוב לאותה ביצה.

אני יודע שרשמת שאתה לא ממש יכל לפרט אבל בכל זאת מאוד מעניין במצב הנתון , אולי תוכל בכל זאת לתת מעט פרטים ?

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומני, כי בתחום אמינות מנועי הדיזל יש קורלציה (התאמה) בין ניסיון וותק היצרן לאיכות ולעמידות.

יצרן הדיזל הראשון למכוניות נוסעים - דימלר בנץ - מותג מרצדס - מייצר כנראה עד היום את מנועי הדיזל הטובים מכולם.

שאר יצרנים אירופאיים צברו נסיון רב בתחום ומייצרים מנועים מוכחים. בשנות השישים כיכבו בארץ מוניות דיזל מדגם פיז'ו 403 ובהמשך 404 רגיל וסטיישן ששרדו בלי סוף.

מנועי הדיזל של רנו ,פיז'ו ו VAG לדעתי עדיפים משמעותית על המגיעים מהמזרח.

בדיעבד הייתי מציע כמונית במקום עוד קיה סיטרואן C3 פיקאסו עם מנוע דיזל 1.6 מוכח ואמין.

[ATTACH=CONFIG]480022[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]480024[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]480025[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]480023[/ATTACH]

נגמרה האמינות של שנות השישים או השבעים.

יש כאן שיקול של מעבר למנוע, כמו גיר (אוטומט) ,בעיות חשמל , יחס יבואן ועוד פרמטרים.

משיחות עם נהגי מוניות הם יספרו לך שהמרצדסים החדשים אינם אמינים כמו הישנים.

בסקודה היו בעיות גיר וגלגלי תנופה וממילא זה לא בתקציב.

הבחירה כרגע כפי שכבר כתבתי - הרע במיעוטו.

וסתם לרקע כללי :

התגלו בעיות סדרתיות בגלגלי תנופה של קיה סול חדשות :cry:

קשה מאוד והבחירה נצומצמת .מקווה שהסיד החדשה מוצלחת יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שיש עוד שיקולים , אך עדיין קשה לי להבין אילו יכולים להיות כ"כ חשובים שידחפו אותך שוב לאותה ביצה.

אני יודע שרשמת שאתה לא ממש יכל לפרט אבל בכל זאת מאוד מעניין במצב הנתון , אולי תוכל בכל זאת לתת מעט פרטים ?

שאלתי לא מעט נהגים והבנתי מהם שבסיד אין את התופעה הזו .

היה לי יותר קל להעיף את הרכב במצבו לסוכן שדאג להכל ,החל מהוצאת הרכב מהמוסך ,ניירת לא פשוטה וכל הבירוקרטיה מסביב.

רכישת מונית /החלפה /העברת זכות ציבורית ועוד זה תהליך מייגע ובירוקרטי.

בשלב הזה ,לא בנוי לכל הכאב ראש הזה .

הייתי יכול לקבל עליה עוד כמה שקלים ויתכן שהיא תתוקן .אני החלטתי לפתוח דף חדש ולהמשיך הלאה.

דרך אגב :

דגמי הריו והסיד הישנים היו מוצלחים הרבה יותר וגמעו קילומטראז' מכובד.

עדיין ניתן לראות אותן כמוניות בכבישים.

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתתף בצערך.

מדוע לא מגאן/פלואנס?

המנוע של הרכבים הללו (K9K) נמצא בשורה ארוכה של רכבים, תוצרת רנו, ניסאן (יצרן יפני!), ואפילו מרצדס (יצרן גרמני!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתתף בצערך.

מדוע לא מגאן/פלואנס?

המנוע של הרכבים הללו (K9K) נמצא בשורה ארוכה של רכבים, תוצרת רנו, ניסאן (יצרן יפני!), ואפילו מרצדס (יצרן גרמני!).

תודה על האמפתיה

בגלל הגיר . נצפתו תקלות לא מעטות גם בגיר של ניסאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רשם שנמאס לו מידני.

מה לגבי הסיטרואנים? אני רוצה שהם מאוד נפוצות כמוניות

לא רוצה לפתוח דיון אחר ,אבל לא רציתי צרפתייה ,גם כשהריו איכזבה בלשון המעטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של הריו והסיד זהה?

הנפחים שונים ,אני מאמין שיש מכלולים משותפים ולא שמעתי על בעיות כאלה בסיד או באופטימה.

הריו מיוצרת בקוריאה והסיד בצ'כוסלובקיה.

ומשום מה אין ריו אוטומטית בגירסת דיזל -רק בנזין .למה ?! לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה גיר מדובר? אני מניח שלא בפלנטרי רגיל.

וד"א - אני יודע שמצמד אחד בעיר זה סיוט, איך הכפול מצמדים מתנהג בעיר של VAG / רנו?

חבר רכש פלואנס אוטומטית לפני כשנה .אחרי כ-3 חודשים נתקע עם הגיר .

המלצתי לו לעזוב את הרכב וללכת לשתות קפה ולחזור .כשחזר ,כאילו כלום לא קרה .נסע למוסך ובוצע עידכון תוכנה .

מאז אין תקלות ,אך הרכב עושה מעט קילומטרים ולא מתאמץ.

לא מתאים לרכב חדש לעשות צרות כבר על ההתחלה.

בנוגע לvag הרשת מלאה בתלונות על גיר 7 הילוכים ואף הייתה תביעה יצוגית גם של נהגי מוניות .

עד כמה שידוע לי הרכבים נמכרים בגרסת גיר 6 הילוכים .

בכל מקרה זה היה מעבר לתקציב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...