Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש למשפחה, עד 135K

PolishMan
שימו לב! השרשור הזה בן 2648 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אנחנו זוג + תינוק קטן. אני מעוניין לקנות רכב חדש מהיבואן (נא לא להיכנס לדיון אם שווה חדש או לא, כן 0 ק״מ או לא 0 ק״מ וכו׳). אני בעיקרון מתלבט בין קניית רכב משפחתי ״סטנדרטי״, או ללכת לכיוון ג׳יפון/קרוסאובר. במידה ואחליט ללכת לכיוון המשפחתית, יש לי התלבטות בין מספר רכבים (כולם עם תיבה אוטומטית/רציפה):

• מאזדה 3 קומפורט 2.0L
  • טויוטה קורולה GLI 1.6L
  • הונדה סיוויק (4 דלתות) קומפורט 1.8L

• הונדה סיוויק אלגנס (5 דלתות) 1.8L
  • הונדה סיוויק אלגנס (5 דלתות) 1.8L

• הונדה סיוויק טורר קומפורט (5 דלתות) 1.8L

(כפי ששמתם לב, הכל יפניות, לא מעוניין באירופאיות למיניהן, לכן האוקטביה לא אופציה).

טווח המחירים די דומה לכל המכוניות (להונדה יש לי הנחה של מועדון הוט ולכן הן במסגרת התקציב).

דרישות:

• אמינות גבוהה ועלות תחזוקה נמוכה
  • צריכת דלק טובה יחסית
  • אבזור מפנק (ככל הניתן)
  • מערכות בטיחות מתקדמות אך לא כאלו שמציקות (צפצופים בלתי פוסקים וכו׳)
  • מרווחת (בפנים וגם תא מטען שיאכלס לדוגמא עגלת תינוק + קניות מהסופר)

היום אני נוהג על סוזוקי אלטו אוטומטית, לכן כל אוטו שאבחר אהיה שדרוג משמעותי בכל הנוגע לנהיגה עצמה, אבל בכל זאת אשמח לאוטו שיחסית כיף לנהוג עליו (מבחינת נוחות נסיעה וגם ביצועים). אני לא ספיד רייסר אבל גם לא רוצה עגלה או אוטו עם הילוכים בעייתיים.

אשמח לעזרה ועצות לגבי הבחירה :-D

עריכה אחרונה על ידי PolishMan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיוויק מיושנת ועומדת להתחלף לא יודע כמה כדאי אלא אם כן היא בהנחה משמעותית.

המאזדה הכי ספורטיבית מבין האופציות כאן , אך צפופה ביחס לקטגוריה, מגיעה עם מערכות בטיחות אקטיביות.

הקורולה מרווחת יחסית ועם תא מטען גדול , יחסית מאובזרת בגרסת הGLI , ממש לא מעניינת לנהיגה עם ביצועים סבירים וצריכת דלק טובה יחסית ל1.6.

אם אתה שם דגש על צריכת דלק, אפשר לבדוק אם יונדאי איוניק או קיה נירו נכנסים בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם התא מטען של הנירו מספיק - היא יכול להיות אופציה טובה. מהיונדאי מאוד נהנתי לנהוג, ואם לא חשוב לכם ה"גובה" אז לדעתי היא מועמדת מובילה יותר מהשאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איוניק, היברידית של יונדאי עם 5 שנות אחריות (7 על מערכת ההיברידית) - חסכונית, עם מערכות בטיחות מתקדמות ביותר (במיוחד בדגם המאובזר שעולה רק טיפה יותר, יש למשל קרוז קונטרול אדפטיבי, עצירת חירום וזיהוי הולכי רגל ועוד).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההונדה - ההנחה על הדגמים הנ״ל היא של כ-9,000 ש״ח לכל דגם. תמיד שמעתי על הונדה שהיא קצת יוצר משאר המשפחתיות, ולכן הכנסתי אותה לרשימה, אבל בפועל לא ראיתי משהו שמצדיק את תג המחיר הגבוה יותר, ולא מצאתי עליה מבחני דרך (אולי בגלל היותה כבר ״מיושנת״). מתי אמורה להתחדש?

לגבי צריכת דלק - אני רוצה משהו שיהיה סטנדרטי פלוס (1 ל-12 יהיה סבבה), לא מחפש פה תצרוכת של היברידי או דיזל.

הנירו אצלי ברשימה של ה״ג׳יפונים/קרוסאובר״, אני מנסה לקבוע נסיעת מבחן עליה - עדיין לא חזרו אליי.

הבעיה שלי עם הנירו והאיוניק זה ההיברדיות - יש את נושא הקרינה, שאני יודע שאין הוכחה שהיא משפיעה בכלל אבל האישה לא מתחברת לזה, ונושא האחזקה של המערכת ההיברידית שדורש טיפול במוסך מורשה תמיד ועלות שעלולה להיות גבוהה יותר מרכב רגיל.

עריכה אחרונה על ידי PolishMan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה נסיון עם הקורולה וההונדה (אבי / חמי), פחות עם המזדה.

אישית - מבין האופציות כנראה הייתי הולך על המזדה בגלל השילוב בין ביצועים אבזור ועל הדרך רכב שנראה טוב יחסית.

אבל אני לא יודע איך היא ברמת הפרקטיות (ידועה כרכב צפוף-משהו), ולא סגור על הנוחות.

את הסיויק עבורך הייתי פוסל על הסף, דגם יוצא + עלויות תחזוקה גבוהות יחסית, היתרונות שלה לא מחזיקים מים לעומת הצמד.

הקורולה מאוד מאוד נוחה, נחשבת כאמינה (ותודות לישראל-ישראלי שומרת מחירון בסדר יחסית), מרווחת ובסדר באבזור. הגיר המחליא שלה (רציף, פיכסה) בשילוב עם יח' כוח אנמית ועיצוב הפנים המזעזע היה פוסל אותה עבורי על הסף, אבל לדרישות שלך היא עלולה להתאים יופי.

לדעתי תתמקד בקורולה / 3 2.0, האדג' בתחזוקה שוטפת ופרקטיות לטובת הראשונה, בערך המוסף לשניה.

ושאלה: איך הספורטג' לא ברשימה? עוד רכב שמחליא אותי אבל בתכלס מציע חבילה יפה לרוכש הממוצע.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר של הקורולה יש מערכת שמדמה הילוכים, לא מעלימה את האופי הרציף אבל אין את היללה הארוכה שאופיינית לרציף והדוושה יחסית מגיבה עם דיליי קטן בהתחלה (עדיין לא תחושת המתג שאפשר למצוא במכוניות רציפות), הופך את הגיר למשהו שאפשר לחיות איתו אם אתה לא מחפש ללחוץ.

לא הייתי קורא לה מאוד מאוד נוחה, אמנם השיכוך השתפר לעומת הדור הקודם אבל הם קיצרו את המושבים באופן שלי לפחות מציק, ומרגישים קצת את המתלים בעבודה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה אוריס סטיישן קיבלה לאחרונה את מערוכת הבטיחות שנמצאות גם בקורולה. היא תהיה חסכונית בזכות ההנעה ההיברידית ויש לא תא מטען מספק בהחלט.

לדעתי איוניק ונירו ממש מומלצות ואפילו עולות על האוריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה נסיון עם הקורולה וההונדה (אבי / חמי), פחות עם המזדה.

אישית - מבין האופציות כנראה הייתי הולך על המזדה בגלל השילוב בין ביצועים אבזור ועל הדרך רכב שנראה טוב יחסית.

אבל אני לא יודע איך היא ברמת הפרקטיות (ידועה כרכב צפוף-משהו), ולא סגור על הנוחות.

את הסיויק עבורך הייתי פוסל על הסף, דגם יוצא + עלויות תחזוקה גבוהות יחסית, היתרונות שלה לא מחזיקים מים לעומת הצמד.

הקורולה מאוד מאוד נוחה, נחשבת כאמינה (ותודות לישראל-ישראלי שומרת מחירון בסדר יחסית), מרווחת ובסדר באבזור. הגיר המחליא שלה (רציף, פיכסה) בשילוב עם יח' כוח אנמית ועיצוב הפנים המזעזע היה פוסל אותה עבורי על הסף, אבל לדרישות שלך היא עלולה להתאים יופי.

לדעתי תתמקד בקורולה / 3 2.0, האדג' בתחזוקה שוטפת ופרקטיות לטובת הראשונה, בערך המוסף לשניה.

ושאלה: איך הספורטג' לא ברשימה? עוד רכב שמחליא אותי אבל בתכלס מציע חבילה יפה לרוכש הממוצע.

הספורטאז׳ ברשימה הקצרה של הג׳יפונים שלי, כמו שאמרתי עדיין מתלבט. הבעיה שלי איתה היא צריכת דלק לא משהו ואני לא בטוח שאני צריך רכב כזה גדול (חיצונית, מבפנים הבנתי שדווקא לא גדולה כל כך). מנסה לקבוע נסיעת מבחן עליה יחד עם הנירו כדי לראות על מה חצי מדינת ישראל נוסעת :wink:

ככל שמתקדם הדיון נראה לי שאת ההונדה אני באמת אוריד מהשולחן ואשאר עם הקורולה והמאזדה (בתחום המשפחתיות).

בג׳יפונים חשבתי על הנירו (יותר קרוסאובר אבל ניחא), הספורטאז׳ והויטרה החדשה (יש לי משיכה לסוזוקי חח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה אוריס סטיישן קיבלה לאחרונה את מערוכת הבטיחות שנמצאות גם בקורולה. היא תהיה חסכונית בזכות ההנעה ההיברידית ויש לא תא מטען מספק בהחלט.

לדעתי איוניק ונירו ממש מומלצות ואפילו עולות על האוריס.

כמו שאמרתי, יש לי השגות לגבי ההיברידיות. למרות שטויטה צברה קילומטראז׳ לא קטן (לפחות בהשוואה לקיה ויונדאי).

מה לגבי התיבה בנירו? הבנתי שהיא כפולת מצמדים ודווקא מתפקדת טוב - השאלה אם היא לא כמו הDSG של VW שלא נחשבת הכי אמינה וזולה לתיקון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי השוואה ישירה בין הקורולה החדשה לבין הספורטאג'

מנסיוני הקורולה זריזה יותר, שקטה הרבה יותר,חסכונית באיזה 20%, טיפה יותר צרה, תא מטען קטן יותר ונוחה יותר, מבחינתי עדיפה על הספורטאג'.

וסה"כ תמורה מצויינת לכסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברורה לי הסיבה למה אלנטרה בחו"ל זוכה לציונים גבוהים יותר מאשר הקורולה .

לא מזכירים את מערכות הבטיחות כלל.

על שני הרכבים אומרים שהם די מיושנים (בהשוואה למזדה 3 ואוקטביה) ודי רועשים כאשר יוצאים איתם לכביש המהיר

על שניהם אומרים שהם אמינים ונוחים לאחזקה

תתייחס לאחר כפי שהיית רוצה שהאחר יתייחס אליך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגמרי רועי, אבל את פותח השרשור האיכויות שהאירופאיות (ובמיוחד הגולף) הללו מציעות זה לא מעניין, כי הוא הגיע לכאן עם דעה מקובעת על רכבים אירופאיים, ומעוניין רק באסייתית (לא משנה יפן, קוריאה וכו העיקר מלוכסנת...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי מאזדה 3 ספיריט 2014, מרוצה מאוד. עם שתי כיסאות תינוק ברכב. כאשר הכיסא תינוק מופנה נגד כיוון הנסיעה (יש לנו כיסא גדול) מרחב הרגליים למושב הנוסע מקדימה יחסית מוגבל. תא המטען דיי קטן, אבל מספק לעגלה מתקפלת (בייבי ג'וגר) ועוד כמה פריטים.

אנחנו הרבה יותר אהבנו את עיצוב ה -5 דלתות, אבל לסדאן תא מטען גדול יותר, אך פחות נוח להטענה.

מבחינת איבזור, המאזדה מאוד מפנקת. השליטה במערכת המדיה מאוד נוחה ואחרי תקופת התרגלות קלה, אין לה תחליף.

18'' גלגלים מאוד יפים, אך הרכב הרבה יותר קופצני מאשר הGTI שלי למשל (בתור השוואה). מנוע ה-2 ליטר נעים ותיבת ההילוכים מספקת. מאוד אוהב את החלפת ההילוכים מההגה.

כמובן שהרכב מאוד נעים לנהיגה וספורטיבי יחסית לקטגוריה.

בנסיעה בפקקים, בנהיגה עדינה עושה 1 ל-10.

אנחנו מאוד מרוצים.

עריכה אחרונה על ידי BNitay
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2648 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...