Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צ'מפיון החליטו להחליף פלאגים/מצתים כל 30K ?

Ameer.86
שימו לב! השרשור הזה בן 2642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לי הם גם ניסו לדחוף חוטי הצתה,

אז לא חזרתי לשם יותר.

זה לא ישראבלוף ולא כלום, במנועי ה-THP וגם במנועי TSI המצתים מסיימים את חייהם הרבה לפני 60K, ולעיתים נשרף סליל הצתה בגלל מצת לקוי.

התקלה הכי נפוצה אצלנו במוסך, הוא רכב עם מנוע THP שמגיע עובד על שלושה צילינדרים,בגלל שמצת לא תקין,לרוב סביב 40K-50K.

לכן הפעם ההמלצה של היבואן צודקת ונכונה, ויש צורך בהחלפת מצתים כל 30K כדי לוודא רכב שנוסע תקין ולמנוע נזק לסלילי ההצתה.

בספר הרכב רשום כל 60 אלף

http://www.interload.co.il/upload/4728808.jpg

במנועי TSI!

אני חבר בהרבה מועדונים של רכבי VAG, לא זכור לי כמעט תקלות של מצתים,

בנוסף מצתי אירידיום מומלצים ל60 אלף, אך יכולים להחזיק גם 90 אלף בכיף.

לדעתי יש פה עניין של אינטרס של היצרן\יבואן למכור חלפים,

זה כמו לדוגמא שיחליטו מחר להחליף רפידות בלם ושמן בלמים כל 15 אלף למנוע מצב של כשל בבלמים..

או שאולי נחליף רכב כל שנתיים כדי למנוע בלאי.

לא הגיוני בכלל להחליף מצתים כל 30 אלף, במיוחד לא במורשה שרוצים כ200 שקל על כל מצת לא כולל מע"מ ועבודה.

אני אישית קניתי אצל אבי חלפים ברחובות רביעיית אירידיום NGK ב320 שקל כולל מע"מ, והחלפתי בעזרתם של "כנופיית הטיפולים השוטפים" ב5 דקות.

עריכה אחרונה על ידי MichaelCohen

Seat Ibiza FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש פה עילה לפניה אל קונצרן vag העולמי?

הם מייצרים את המוצר והם אלו שקובעים את הנהלים ואת התחזוקה הנדרשת.

למה שיבואן שאמור בסך הכל לקחת רכב ולטפל בו לפי מה שמהנדס גרמני קבע, יוסיף או ישנה סעיפים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן שום עילה מכיוון שהניסיון המצטבר של מוסכי הייבואן בארץ ומוסכים אחרים מראה שיש להחליף את המצתים מוקדם יותר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן לא קובע שום דבר, הוא מ-מ-ל-י-ץ. כמו שמרק ואורן אמרו, הניסיון מראה שצריך להחליף לפני אז מחליפים לפני.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה מישהו טען שזה פוגע באחריות?

אם זאת לא הוראת יצרן, אני כלקוח רשאי שלא להקשיב לניסיון של אחרים.

למישהו יצא לבדוק מה המצב בחו"ל לגבי החלפת פלאגים?

אם גם שם הניסיון מראה שצריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמ'ע, :oops:

ממש לא מעניין אותי מה המצב בחו"ל או קבוצות חפירה באינטרנט בעניין הקדמת החלפת הפלגים במנועים מסויימים. אני אומר לך מנסיוני עם מנוע FSI שבהם הייצרן ממליץ להחליף אחרי 60K ואני החלפתי אותם אחרי 35K מכיוון שמצבם היה בכי רע. והמצב לא שונה במנועי TSI.

אני חושב שקיבלת תשובה מקצועית ממספר אנשים שאין להם שום אינטרס כלכלי לכתוב שיש להחליף את הפלגים מוקדם יותר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל שוב, אצלי ברכב הם שרדו יפה קרוב ל 100K ואז באמת עלתה אזהרה במחשב על תזמון הצתה והחלפתי ואכן הסתדר. אבל עד אז זה עבד יופי וגם אז לא הרגשתי משהו בנסיעה. הכל תלוי מצב שחיקה פרטני. למעט סליל הצתה 3 ב 45K , לא ניזוקו סלילים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...