Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתח מינימלי למצבר

yb23
שימו לב! השרשור הזה בן 2651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחרונה רכשתי מצלמת רכב מדגם viofo a119. למצלמה אין סוללה עצמאית והיא מתחברת לשקע ההטענה שברכב מה שאומר שבמצב כזה, כשהרכב חונה גם המצלמה כבויה. על מנת להשאיר את המצלמה דלוקה גם בזמן שהרכב כבוי אני צריך לחבר אותה למצבר.

הבעיה: אם המצלמה מחוברת ישירות למצבר יכול להיווצר מצב של ריקון המצבר על ידי המצלמה, או בגלל תקלה שיכולה להיגרם או מפעולת המצלמה בחניה ממושכת (אני רוצה להגדיר את המצלמה כך שבזמן שהרכב חונה היא תצלם תמונות סטילס וקטעי וידאו בפרקים זמן קבועים)

הפתרון: "מגן" למצבר שיושב בין המצלמה למצבר ותפקידו לנתק את המצלמה ברגע שאספקת המתח מהמצבר יורדת ל11.6 וולט.

השאלה היא האם 11.6 וולט זה לא מתח נמוך מדיי והאם כאשר המצבר מגיע ל11.6 זה לא אומר שהוא כבר גמור?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מתח המצבר יגיע ל-11.6 וולט ללא עומס=מצבר אשר נפרק.

תשדל לשמור על מתח קטבים של המצבר ללא עומס מעל 12.2 וולט במיוחד בחורף.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

המתאם של המצלמה הוא כמו שבלינק הזה ולפי מה שאני רואה הסטנדרט של החומרה הזאת הוא 11.6 גם בחברות אחרות, מה הסיבה? יש לזה איזושהי תועלת אם בכל מקרה במתח כזה המצבר כבר יהיה גמור?

והאם המתח של 12.2V נכון לכל המצברים של 12V?

Capture.JPG

עריכה אחרונה על ידי yb23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב מצברי חומצת עופרת עם סטייה קלה של 0.1-0.2 וולט תלוי אם זה מצבר AGM או סילבר קלציום והטמפ' החיצונית.

לא יודע מה הסיבה שמתח הניתוק 11.6 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור של המצלמות רכב מומלץ המוצר vico power plus שיש לו ניתוק לפי זרם ולפי טמפ' ניתן להגדיר את הטמפ' והמתח לפי האתר.

http://www.vicovation.com/productdetial.asp?id=E61BAB5B-D4D8-4BDB-9B97-D7064A93C859&lang=eng

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה, אני אבדוק את ה

vico power plus.

בינתיים,

חבר שעובד במעבדת אלקטרוניקה בדק את צריכת הזרם של המצלמה וחזר עם התוצאות הבאות:

e53f7adc-a1ec-4220-8831-10d275fcdbaf.jpg

מה זה אומר לגבי הצריכה של המצלמה? אם אני משתמש באפשרות של time lapse ומגדיר את המצלמה כך שבזמן שהרכב חונה היא לוקחת תמונה פעם בשנייה, לפי הצריכה שבטבלה - תוך כמה זמן המצבר יתרוקן עד למצב לא אידיאלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הדרך הפשוטה היא לחבר את המצלמה במשך היום וכול כמה שעות להגיע לרכב ולמדוד את מתח קטבי המצבר. כאשר המתח נע סביב 12.2 וולט נתק את המצלמה ותבדוק אם הרכב מניע.

יש רכבים אשר יניעו במתח של 11.9 וולט ויש כאלה שלא הכול תלוי במצב המצבר ובצריכת הזרם של הסטרטר ובמצב המכני של המנוע והסטרטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה של 0.15 אמפר בזמן מנוע כבוי, גבוהה היא. עדיף שהמצלמה תהיה כבויה. למרות הרשום לעי"ל וככל שהמצבר במצב 100 אחוז תקין כביום ייצורו, תוכל להשאיר את המצלמה פעילה למשך מספר שעות מרגע שהרכב כבוי ולא תהיה בעיה להניע.

לאחר מכן נדרשת נסיעה מסוימת על מנת לטעון את המצבר. העניין הוא כמה האוטו חונה וכמה הוא נוסע, מה מצב המצבר, וכמו שמרק רשם, ששאר מערכות הרכב תקינות בהחלט.

אפשר לחשב בדיוק רב לפי אופי השימוש ברכב את "לוחות הזמנים" למצלמה פעילה בזמן מנוע כבוי ביחס למצבר שיאפשר הנעה וביחס לנסועה נדרשת לטעינת המצבר. לוח זמנים זה מחייב התיחסות שבועית ולא רק יומית. מנסיון.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...