Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור רכישת קיה פיקנטו - שוק פרטי מול שוק הליסינג\השכרה

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 2656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התלבטתי אם זה מתאים דווקא לפורום "ייעוץ ברכישה", אבל העדפתי לפרסם כאן - כי זה כבר "אחרי".

אז ככה:

חברה טובה החליטה לרכוש רכב אוטומטי קטן, לראשונה בחייה.

היו כמה מועמדות, ביניהן מיצובישי ספייס סטאר, סקודה סיטיגו, סיאט מי, ניסאן מיקרה וקיה פיקנטו.

את המכוניות היא לקחה להשכרה בסופ"שים ובסוף ננעלה על פיקנטו.

שיטוט בסוכנויות הליסינג העלה כי עם ישראל הוא פראייר ענק בכל הנוגע לפיקנטו. הרכב נמכר במחירים מוטרפים לחלוטין, כאילו הביקוש עולה על ההיצע (האדיר למדי).

לדוגמא:

טרייד אין של סוכנות קיה בעכו - דגם EX עם 80 אלף ק"מ משנת 2013 עם החלפת מכסה מנוע וכנף - 47 אלף ש"ח.

בלו סקאי - דגם LX מליסינג מימוני (כאילו אפשר לבדוק את זה) עם 80 אלף ק"מ משנת 2013 - 50 אלף ש"ח לפני מיקוח.

על דגמי 2014 אין בכלל מה לדבר במחירים של 40K - וכולם מתחילים מיקוח ממחיר המחירון הרגיל ומשם מורידים גג 15%, אותם 15% שאפשר לקבל בלי בעיות כשקונים "ליסינג 0 קילומטר".

בקיצור - ייאוש רציני, מאוד הופתעתי מהקשיחות הזו - בכל פעם שבאתי לקנות מחברות הליסינג, הנחות של 20% היו דבר של שגרה.

לכן - הוחלט ללכת על שוק המשומשות.

בחרנו בחיפוש ייחודי - רק רכבים שהם יד 2 ומעלה, דהיינו אנשים שקנו מליסינג 0 ק"מ (או עם מעט מאוד ק"מ) ומוכרים עכשיו.

לאחר חיפוש בלוחות נמצא רכב עם 66 אלף ק"מ, ספר טיפולים מלא ממורשה, צמיגי מישלין חדשים, אחריות יצרן לעוד חצי שנה ושני כתמים -

1. נרכש בעסקת ליסינג 0 ק"מ.

2. החלפה של מכסה מנוע וכנף.

לאחר מו"מ קצר הגענו למחיר הרכישה - 35.5 אלף ש"ח.

הבדיקה יצאה מוצלחת, הרכב נרכש ושלום על ישראל.

המסקנה שלי היא שאסור להתעצל - יש מציאות מדהימות בשוק היד השנייה. מי שיכול להגיע מראש עם המזומן, בין אם מהבית או בעסקת מימון - פשוט יוצא מלך בשוק הנוכחי.

יש שפע אדיר של מכוניות - צריך לשוחח עם האנשים ולצאת לראות רכבים, גם אם הם לא עומדים מצוחצחים בשורה וגם אם אין איש מכירות מעונב מאחורי הדלפק.

בסוף - מישהו צריך לשלם על כל המערך הזה וזה רק אתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיא זה טרייד אין בחברות הליסינג.

עושים לך לכאורה מחירון תמורת מחירון, רק שבתמורת ה"מחירון" אתה תקבל רכב במצב שחוט ותשלם עליו מחירון מלא.

או שנותנים מחיר שחיטה על הרכב.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאפיין מכוניות שנמכרות בטירוף כחדשות, לפחות בשנתיים-שלוש הראשונות.

שנה הבאה כשיפלטו לשוק עשרות אלפי פיקנטו משומשות, יהיה הרבה (מאד) קשה למכור אותן, בדיוק כפי שקרה עם המאזדה 3.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שנה הפיקנטו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי רכישה דומה של פיאסטה ידנית בת שנתיים וחצי שנרכשה ממישהי שקנתה אותה במסגרת ליסינג 0 ק"מ.

בהחלט אחת העסקאות השוות. רכב בבעלות פרטית במחיר שהמיקוח שלו מתחיל 12 אחוז מתחת למחירון שלו כיד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים מאה אחוז עם פות''ש.

אין מה להתקרב למגרשים בכלל.

כ''כ קל למצוא מכונית שמורה בשוק הפרטי במחירים זהים או נמוכים משל המגרשים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו במשפחה מחליפים פיקנטו בפיקנטו מ2011 כאשר היא הגיעה לארץ, כרגע מחכים להגעה של החדשה. איזה סיבה יש למכור את הפיקנטו במחיר נמוך מהמחירון שכאשר אנחנו עושים טרייד בקיה אנחנו מקבלים מחירון מינוס שריטות?

כבדר"א את שתי האחרונות שעשינו עליהן טרייד הראשונה נמכרה לאחר יום! והשני אחרי שבוע. כנראה שלא במחיר הפסד לחברה

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו במשפחה מחליפים פיקנטו בפיקנטו מ2011 כאשר היא הגיעה לארץ, כרגע מחכים להגעה של החדשה. איזה סיבה יש למכור את הפיקנטו במחיר נמוך מהמחירון שכאשר אנחנו עושים טרייד בקיה אנחנו מקבלים מחירון מינוס שריטות?

כבדר"א את שתי האחרונות שעשינו עליהן טרייד הראשונה נמכרה לאחר יום! והשני אחרי שבוע. כנראה שלא במחיר הפסד לחברה

אני מניח שהביקוש הוא לכל אורך הגזרה. אנשי המכירות כנראה יודעים שהביקוש חזק וקשיח ולכן גם קשוחים במו"מ ומתחילים במחירים גבוהים גם על מכוניות עם ק"מ גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאפיין מכוניות שנמכרות בטירוף כחדשות, לפחות בשנתיים-שלוש הראשונות.

שנה הבאה כשיפלטו לשוק עשרות אלפי פיקנטו משומשות, יהיה הרבה (מאד) קשה למכור אותן, בדיוק כפי שקרה עם המאזדה 3.

הפיקנטו נמכרת כבר 6 שנים ברציפות. גם אני ציפיתי לאיזו תופעה של הצפה, תחושה של מלאי מת שצריך להיפטר ממנו ולדאוג שהלקוח יצא מהמגרש עם רכב - אבל ברגע שהובעה התעניינות דווקא בפיקנטו ולא נגיד בסיאט מי, העמדות הוקשחו משמעותית והמחיר נותר בעינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהביקוש הוא לכל אורך הגזרה. אנשי המכירות כנראה יודעים שהביקוש חזק וקשיח ולכן גם קשוחים במו"מ ומתחילים במחירים גבוהים גם על מכוניות עם ק"מ גבוה.

הקילומטר לא גבוהה. בסביבות הרגיל שהוא 15k לשנה. ההחלפה לאחר שנתיים וקצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של להתמקד ברכבים שנרכשו כ-0 ק"מ הוא באמת רעיון חכם.

אני בתקופה האחרונה מנסה לעזור לקרוב משפחה למצוא פיקנטו ראויה, הוא מאנשי "היד ראשונה מפרטי" בלבד ורכבים טובים פשוט נחטפים תוך כמה שעות בד"כ.

הרכבים שנתקעים בלוחות הם כאלה אחרי תאונות, שנסעו ממש הרבה או שנמצאים אצל סוחרים סוג ג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה רכישה, עוד 3 שנים לדעתי הפיקנטו הראשונות יסחרו בפחות מ20 אלף ויהפכו לרכבי סטודנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאני אבין,

אנשי המכירות בטרייד אין למינהם לא מוכנים כמעט לזוז במחירון בגלל הביקוש, ואתם קניתם את פיקנטו 2014 אוטומטית שמורה ב-35.5 במקום 53 אלף?

נשמע מאוד מוזר בעיניי.

עריכה: לאחר עיון ביד 2, מכול קיה פיקאנטו שיש בלוח(מ-11 עד 17) יש בדיוק רכב אחד משנת 2011 שמציעים אותו בפחות ממה שקנית, כול השאר- יותר(גם רכבים משנת 2011)

אז או שנפלת על מישהו לחוץ לגמרי שלא חושב שיש עוד הרבה כאלה,

או שיש לך כישורי מו"מ אדירים, שזה לא רלוונטי לשאר האוכלוסיה

או שיש סיבה אחרת שכרגע אני לא יודע מהי.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...