Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 60.000 בטויוטה אוריס 2013 מנוע בנזין

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 2638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

טיוטה אוריס 2013, קילומטרז' - כ-37.000, אבל זה צריך לעבור טיפול 60.000 מאחר ועברה שנה מהטיפול הקודם, כעת זה יהיה 4 שנים על הכביש.

לפי היבואן יש להחליף בטיפול זה - שמן מנוע, מסנן שמן מקורי, אטם פקק ריקון מקורי, מסנן אויר מקורי,מסנן מזגן מקורי, ונוזל בלמים 4TDO.

האם יש ייתרון לשמן המקורי של טויוטה?, והאם בטיפולים שנעשים במוסך טויוטה מקבלים את השמן שמוכרים בבקבוקים בחנויות לחלפים, או באיכות נמוכה יותר?

אם ברצוני להזמין את החלפים והנוזלים באופן אישי, איזה שמן מנוע איכותי מומלץ לרכב שברשותי, והאם זה משנה מה היה קודם?

איזה נוזל בלמים (איכותי) מומלץ לדגם הרכב הזה?

ולגבי המסננים, האם לחפש דווקא מקורי של טויוטה?

ומה דעת החברים בנוגע לפלאשינג למנוע? ובמידה וכן, של איזה חברה מומלץ?

וכן לגבי תוסף דלק, האם יש תוסף כלשהו שבאמת משפר את תצרוכת הדלק, ומקטין את רעש המנוע?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם המנוע? צורה חדשה או ישנה ? כמה כ"ס ?

בכל מקרה לגבי פלאשינג אין צורך לעשות סתם ככה,

תוסף דלק בכלל מיותר.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם המנוע? צורה חדשה או ישנה ? כמה כ"ס ?

בכל מקרה לגבי פלאשינג אין צורך לעשות סתם ככה,

תוסף דלק בכלל מיותר.

אהלן אסף

טויטה אוריס 2013 החדשה

1.6 ליטר בנזין

132 כ"ס

דגם מנוע - ZRE-185

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם המנוע אמור להיות 1ZR, תוודא את זה שוב ברשיון, בכל מקרה אלה הנתונים שלו:

https://drive.google.com/file/d/0Bwe2hxLOMN4ocnF4cEoyeU81QTg/view?usp=sharing

שמן מנוע יורול 5W30 PLX

מסנן שמן מקורי

אטם פקק ריקון

מסנן אוויר מקורי או חליפי איכותי

מסנן מזגן סיני

נוזל בלם חצי ליטר דוט 4 יורול.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי דגם המנוע, ברישיון הרכב מופיע 1ZR. הסתכלתי בדפים של הטיפולים במוסך טויוטה (וכך גם מופיע באתרים של חיפוש לפי דגם רכב) ושם מופיע ZRE-185.

במוסך של טויוטה שמים שמן מנוע 10W30. מה ההבדל בין 10W30 ל-5W30, ומה עדיף?

והאם במוסך שמים שמן מינרלי? חצי סינטטי? סינטטי מלא?

מה מומלץ הכי לרכב מהדגם שברשותי? (השמן הספציפי שהמלצת עליו הוא סינטטי מלא)

סתם בשביל ידע כללי, נכנסתי לאתר של אבי חלפים, חיפשתי לפי קטגוריה של שמנים יורול 5W30, ויש 7 תוצאות, מה ההבדלים בגדול ביניהם? האם השמנים היותר יקרים לא מתאימים או שפשוט אין צורך ותועלת מיוחדת בהם?

http://www.justmotor.co.il/items~140~0~16498-16514.htm?Qsearch=&qmanufact=0&key=

ומה דעתך על שמנים של חברת מוטול?

ולגבי נוזל בלמים, יש איזה ייתרונות כלשהם לנוזלים היותר יקרים? (המלצתך מתייחסת לנוזל שעלותו כ-20 ש"ח)

http://www.justmotor.co.il/category/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%91%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות''ש צודק, במוסכי טויוטה שמים 10w30 מינרלי. אם יתעקש מולם יציעו לו 5w30 סינטטי מלא במחיר של וויסקי יפני משובח.

ההמלצה לסינטטי מלא 5w30 מיצרן איכותי טובה ונכונה.

כדאי לברר כמה עולה מסנן מזגן איכותי.

אסף - לא הייתי שולל תוסף דלק לניקוי משקעים לאור הנסועה של פות''ש.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות''ש צודק, במוסכי טויוטה שמים 10w30 מינרלי. אם יתעקש מולם יציעו לו 5w30 סינטטי מלא במחיר של וויסקי יפני משובח.

מפתיע אותי שמשתמשים היום בשמן מינרלי... מה ההיגיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים 5w30 סינטטי מלא, זה מה ששמים במוסך, תבדוק מה התקן הדרוש ותקנה שמן לפי התקציב שלך אם בא לך להתפרע אז תקנה מוטול, אין צורך באמת.

היי

במוסך כנראה שמים 10W30. זה מה שכתוב הן בפירוט בחשבונית לאחר הטיפול, והן בפירוט בהצעת מחיר לפני הטיפול (אין לי מושג אם סינטטי/מינרלי/חצי סינטטי).

אין לי בעיה להוסיף עוד קצת כסף לשמן יותר טוב אם זה ישפר את ביצועי המנוע וישמור עליו עוד קצת, אבל לכל פירמה יש מבחר כל כך גדול, גם תחת אותה קטגוריה של צמיגות.

בהנחה שהשמן שאקנה יהיה שונה מהשמן שיש ברכב, זה לא בעיה לערבב? הרי גם אם מרוקנים את השמן, עדיין יש במכלול המנוע שמן, לא כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

זה מעניין, שמים במוסך שמן מינרלי ולוקחים על החומר עצמו (חוץ מהעבודה) 235 ש"ח

למה כוונתך בהמלצה על תוסף דלק "לאור הנסיעה של פות"ש"?

אגב, בנושא תוספי הדלק, יש תוספים ממחיר של 30 ש"ח ועד 150 ש"ח (פולדיין למשל)

מה ההבדלים בעצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

בגלל שהרכב נסע יחסית מעט ל3 שנים כנראה היו לא מעט נסיעות בפקקים או נסיעות עירוניות על מנוע קר, מהבחינה הזו רצוי אחת למספר טיפולים להכניס תוסף לניקוי משקעים.

יש תוספים יקרים ומאוד אגרסיביים כמו k44 וגולד לייבל. אני השתמשתי בתוסף ניקוי מערכות הזרקה דור 5 של וירט' שנמכר במחיר סביר.

יש תוספים זולים של כ30 שח שנשרפים במנוע ואמורים להעלות אוקטן. בהם אין צורך אלא אם תדלקת בתחנות מפוקפקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

בגלל שהרכב נסע יחסית מעט ל3 שנים כנראה היו לא מעט נסיעות בפקקים או נסיעות עירוניות על מנוע קר, מהבחינה הזו רצוי אחת למספר טיפולים להכניס תוסף לניקוי משקעים.

יש תוספים יקרים ומאוד אגרסיביים כמו k44 וגולד לייבל. אני השתמשתי בתוסף ניקוי מערכות הזרקה דור 5 של וירט' שנמכר במחיר סביר.

יש תוספים זולים של כ30 שח שנשרפים במנוע ואמורים להעלות אוקטן. בהם אין צורך אלא אם תדלקת בתחנות מפוקפקות.

היי

האם אפשר לומר בנוגע לתוספי דלק בוודאות "אם לא יועיל, לפחות לא יזיק"?

כלומר, מקסימום זרקת כסף לפח? או שלשיטת המתנגדים יש בזה גם סיכון לנזק?

לגבי פלאשינג ראיתי דעות לכאן או לכאן, והמתנגדים טוענים שזה אף עלול להזיק.

אגב, בטיפולים השוטפים במוסך טויוטה, הם מציעים גם פלאשינג וגם תוסף דלק, האם זה ממניעים אובייקטיביים או נטו אינטרס כספי ותו לא?

יצרני הרכב עצמם, מביעים דעה/המלצה כלשהי בעניין הפלאשינג ותוספי הדלק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסף דלק שאינו מאוד אגרסיבי לא יגרום לשום נזק. אבל במוסך הם מציעים אותו במחיר ממש מופקע ודוחפים לכל טיפול, ולכן כיוון שזה משהו שניתן לעשות עצמאית, כשנדרש, אז פשוט חבל על הכסף.

פלאשינג הוא חומר המסה אגרסיבי. ממש לא נדרש כאשר מחליפים שמן איכותי לפי הוראות יצרן. אף פעם לא הציעו לי פלאשינג במוסך טויוטה.

מה יצרני הרכב אומרים? לגבי תוספי דלק אז יש יצרני רכב שמספקים את שלהם, לפי 'נוסחה ייחודית'. לגבי פלאשינג - לא יודע.

במוסכים מציעים להחליף ברקסים ופילטר אוויר הרבה פעמים מבצע כסף וללא כל צורך, אז לי אין ספק שגם בנוגע לתוספים למיניהם זה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...