Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוי ועבודה עם GOOGLE DRIVE

razmel
שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

מאז כך אני עובד.

זה מעולה.

בלפטופ תיקיית GOOGLE DRIVE, עובד ממנה, היא מגבה את עצמה אוטומטית לענן והכל טוב ויפה.

אם צריך גישה כשאני בבית / מחשב אחר - אני נכנס דרך חשבון הג'ימייל שלי לתיקיה וגודש את הקובץ.

אחת ליומיים מגבה את כל התיקיה ל-DOK שנמצא במקום נוסף.

העלילה מסתבכת:

אני רוצה לאפשר לעובדים שלי גישה לחלק מהתיקיות.

הם יעבדו ממחשב נייח מהמשרד, או ממקום אחר.

אני לא רוצה לאפשר להם גישה לכל התיקיות, וכמו כן אני לא רוצה לתת להם את הסיסמה של הג'ימייל, זה אמנם אותו חשבון של הענן, אבל אינני רוצה שתהיה להם גישה לכל התיקיות, ואינני רוצה שיידעו את הסיסמה, אני משתמש בחשבון גם לדברים אישיים.

אין בעיה לסנכרן תיקייה מכמה מחשבים, פשוט מגדירים כש"מתקינים" את התיקייה של הדרייב חשבון שלשני המחשבים יש גישה אליו. עבדתי ככה הרבה מאוד ולא היתה שום תקלה.

איך עושים את הנ"ל?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אופציות:

הראשונה, לפתוח חשבון חדש שיעבוד רק עם התיקיות המסונכרנות שעל המחשב.

השניה, לחיצה ימנית על הקבצים/תיקיות שאתה רוצה לשתף ומשם תבחר מה שמתאים לך, או לצרף את המייל של העובדים או לשלוח להם לינק

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדירים shared folders, ואפשר לתת הרשאות שונות למשתמשים שונים.

לגבי מה שנרשם כאן מבחינת סקיוריטי: מיסקונספציה של אנשים שלא מגיעים מהתחום - 'תחושת הבטן' של המשתמש הממוצע תנחה אותו לסמוך יותר על עותק קשיח מאשר על עותק בענן, כי הענן 'פריץ' יותר וכו'. בתכלס יש בזה לא מעט הגיון ברמה האינטואיטיבית, עד שחושבים על זה קצת יותר לעומק -

בהינתן מידע הנמצא הן בענן והן במחשב האישי שלך, יש כמה (וכמה) (וכנראה עוד כמה) סדרי גודל מבחינת פשטות בין פריצה לאותו מחשב, לבין פריצה לשרת של שירות ענן איכותי כמו גוגל/אמזון/מייקרוסופט. האחרונות מתעסקות בפרוטקשן למחייתן, בעוד שהמשתמש הממוצע לא יודע מה זה פיירוול...

אם השכלת להגן על החשבון שלך באמצעות סיסמא ייחודית לא גנרית (מומלץ להשתמש בהאשינג, מי שזה נשמע לו כמו סינית שיגגל password hash service) - המידע שלך יהיה מוגן יותר בענן מאשר על המחשב האישי שלך.

כמובן שהשירות הבטוח ביותר מפני האקרים הוא גיבוי קשיח חסר קישוריות (HD/DOK) - רק שצריך משמעת ברזל מבחינת שמירת העדכונים, ההתעסקות מעיקה קצת, ותמיד יש את הסכנות שבאובדן העותק / הרס החומרה (בעיקר כאשר מדובר בדיסק HD).

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה שנרשם כאן מבחינת סקיוריטי: מיסקונספציה של אנשים שלא מגיעים מהתחום - 'תחושת הבטן' של המשתמש הממוצע תנחה אותו לסמוך יותר על עותק קשיח מאשר על עותק בענן, כי הענן 'פריץ' יותר וכו'.

זה לא רק הפריצות שלו, אלא לעתים קרובות גם המדיניות העמומה של בעל הענן לגבי שמירה על סודיות. אין בעיה לאחסן שם תמונות מהחופשה המשפחתית, אבל לפני שמעלים לשם מידע עסקי רגיש כדאי לחשוב פעמיים. לך תדע באילו קשרים עסקיים נמצא בעל הענן ולאילו מתחרים המידע שלך עלול לזלוג, במיוחד אם מדובר בספק מקומי ולא גוגל/מייקרוסופט ושות'.

במציאות בה אתרים כמו יאהו או אשלי מדיסון לא מצליחים להגן על עצמם מפני דליפה המונית של סיסמאות, המשתמש העסקי הממוצע עלול לפתח חשש מבוסס לבטחון המידע שלו. וזה נכון לא רק לגוגל דרייב אלא גם לשרותים כמו evernote, trello וכו'.

האמת, אני מתפלא שפייסבוק עוד לא התחילו להציע שירותי ענן, לאור הביג דאטא שאפשר לכרות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייסבוק לא צריכים את כאב הראש הזה (להחזיק עסק XaaS זה ממש לא פשוט תפעולית); המידע זורם אליהם בהתנדבות ע"י המשתמשים גם ככה, כשהוא מתוייג, נקי ובד"כ גם כולל התייחסות לגרף הסוציאלי של המשתמש.

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מחבר את הלינק הזה:

אלמד אותו.

(העתקתי אותו הנה למקרה שבעתיד מישהו יגיע לשרשור ויוכל ללמוד).

תודה לכל המגיבים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...