Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילתה של ידידות מופלאה - סיאט איביזה 2017 (2016)

Yuval Sabag
שימו לב! השרשור הזה בן 2649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני תקופה קצרה התיעצתי פה בפורום לגבי קניית מיני, אך לבסוף לאחר מספר שיקולים שהתווספו לקניה התקציב קפץ ואיתו גם הקטגוריה והחלטתי לרכוש איביזה. הרכב עצמו מאותו דגם של 2016 (STYLE), אולם קיבלתי אותו בתחילת החודש ולכן הוא נרשם כ2017 ברישיון.

לפני כן נהגתי על קאיה ריו ידנית, שנת 2012.

חוויית קניה:

לצ'מפיון הגעתי מעט לפני ימי המכירות שלהם וכפי שהובטח - קיבלתי את אותה ההנחה שקיבלו בימי המכירות.

עבור 84,500 ש"ח קיבלתי את דגם ה-STYLE בצבע כסף-תכלת וחישוקי מגנזיום.

היו מספר דברים תמוהים בעיניי:

1. עבור WAZE ומצלמת רוורס נאצלים להפרד מלא פחות מ-3000 ש"ח - לא תודה.

2. חיישני רוורס מתומחרים במחיר הזוי של 680 ש"ח. ויתרתי על התענוג ואתקין עצמאית.

סה"כ המענה מהסוכנות (באר שבע) היה משביע רצון, ציפיתי יותר להצליח "לשחק" עם המחיר.

מנוע/גיר/ביצועים:

בעצת חברי הפורום וכן בהמלצת הבחור הנחמד שמסר לי את הרכב (על אף שלא אמר לי את זה במפורש, אלא אני הוצאתי את זה ממנו) - אני מתנהג בעדינות עם הגז והברקס ומשתדל לא לתת קיקים ולא לעבור את ה-100 קמ"ש לכן כל מה שאכתוב פה לא כל כך רלוונטי.

מה שכן - כמו שנכתב בכל הביקורות - בכלל לא מורגש שמדובר במנוע 3 צילינדרים. לא מבחינת רעש מנוע ובהחלט לא מבחינת כוח. הגיר עושה את העבודה מצויין אבל הפחד ממנו (לאור הבעיות הידועות) לצערי תמיד קיים.

מינוס אחד מבחינתי - לעיתים יש רעש מהמנוע של הילוך שהוכנס לפני הזמן - נראה לי הגיוני עקב כך שב-5 קמ"ש הגיר נכנס כבר לשני וב-70 קמ"ש כבר על הילוך שביעי.

איכות הרכבה/בידוד:

תא הנוסעים מספק אך מעט משעמם לטעמי.

מערכת מולטימדיה בעלת מסך קטן אך מספק - נתונים אודות צריכת דלק, איפוס חיישני לחץ אוויר, עצות לנהיגה חסכונית ועוד דברים נחמדים. המערכת לא תומכת בעברית ולכן אנשי הקשר מהפלאפון שלכם יוצגו כריבועים לבנים מעוצבים להפליא. איכות הרכבת החומרים מעולה, אין חוסר סימטריה מבחינת הרכבה, אין רעשי פלסטיק בכלל.

רעשי רוח בכלל לא קיימים, אך ככל שהמהירות עולה - רעשי הכביש מורגשים יותר ויותר - לא נורא, דיי צפוי.

נוחות:

בקאיה הקודמת שלי החליטו מסיבה מסויימת לעשות פס תפירה בדיוק באמצע של הגב - בתור אדם רזה, הדבר הזה הציק לי בטירוף לא משנה באיזו תנוחת נהיגה נסעתי. באיביזה? עולם אחר. כיוון הגה ומושב לעומק ולגובה, תוך דקה מצאתי תנוחה נוחה שלא גורמת לתפוס את הגב אחרי נסיעה ארוכה.

מבחינת נוחות נסיעה - עבור רכב דיי זול, הנוחות מעל ומעבר. מתלים מעט נוקשים לטעמי.

צריכת דלק:

את הטוב השארתי לסוף, אמנם הנסיעה שלי כרגע מאוד רגועה, אך מרכב חדש ציפיתי לצריכה גבוהה יותר.

היחס בינעירוני/עירוני הוא בערך 65%-35% לטובת הבינעירוני.

הצריכה מאז התדלוק הראשון:

IMG_20170115_143141.jpg

הרכב נסע באר שבע - אשדוד (הלוך חזור) עם 5.0/100 בממוצע (פקק של שעה בשדה תימן עקב תאונה)

IMG_20170110_071339.jpg

וכמו כן פעמיים הלוך חזור לרמת גן (שוב מבאר שבע) בצריכה דומה של 4.8/100 בממוצע.

IMG_20170113_153135.jpg

לא ציפיתי על ההתחלה לצריכה כזאת - מאוד משמח בעיקר בשל העובדה שזה יותר חסכוני מהריו הידנית הקודמת.

הרכב נותן תחושה כזאת של שתיין גדול, קצת קשה לי להסביר מדוע, אך כיף לגלות מציאות אחרת בכל פעם.

סיכום:

הרבה מאוד רכב בסכום הוגן למדי לטעמי. מקווה מאוד שמצפות לנו שנים יפות ביחד.

*איני מומחה רכב או טכנאי - רק חובב זוטר :)

* רוצה לציין לטובה את המשתמש

. איני מכיר אותך אישית, ואיני כותב גדול פה בפורום, אבל כן עוקב קבוע. עזר לי בעצה טובה וכן כמעט לא קיים פה שרשור בלי תגובות ענייניות וטובות - תודה.

IMG_20170115_153806.jpgIMG_20170115_153816.jpg

עריכה אחרונה על ידי Yuval Sabag
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור יפה! תתחדש על הרכב!

מטריף ביותר הקטע של הריבועים הלבנים במערכת,לחבר בלאון זה גם ככה מן הסתם. חבל שאין עדיין פתרון.

אגב יוליאן באמת תותח,נותן עצות מצויינות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי קנית אחלה רכב וגם אני הייתי רוכש כזה היום בתקציב הזה.

לדעתי התמורה שלו גדולה מאוד ולא סתם היא הסופר מיני הכי נמכרת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת ממצא ומפורטת. כל הכבוד. תתחדש וסע בדרכים טובות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר יצא לי לנהוג באיביזה של אימא שלי ושמתי לב שהיא עברה כבר 17 אלף קילומטרים ועדיין מרגישה כמו רכב חדש. גם היא עדיין לא הורידה את המדבקה מלוח השעונים והמסך, מניח שבכלל לא שמה לב אליהן :-D.

אם הסל"ד הנמוך (מדי לפעמים) במהירות נמוכה מפריע לך נסה לנהוג במצב S, הוא משפר מעט את המצב ומחזיק את הרכב בסל"ד מעט יותר גבוה והילוך נמוך יותר.

לגבי רעשי הרוח קצת קשה לי להסכים איתך, הרעש קיים והוא מורגש בעיקר בשיוט מעל 100 קמ"ש.

אני חושב שהאיביזה סטייל היא עדיין עיסקה מעולה וגם קיבלת אחלה מחיר, תתחדש ותהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מהעבודה את הרכב ביולי 2016, בדיוק כזו, דגם סטייל.

היום, כבר עוד רגע נושק ל30 אלף ק'מ ואני מאוד מרוצה מהרכב.

מבחינת נוחות נסיעה והחוויה שהרכב מספק ביחס למחירו, בנוסף הוא מאוד חסכוני וממש ממש לא מרגישים שזה מנוע כל כך קטן.

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את הרכב (מנובמבר), לגבי צריכת דלק ממליץ לך בחום לא לסמוך על המחשב דרך, הוא לא מדוייק וקצת אופטימי בלשון המעטה..

חוץ מזה ואולי שהוא טיפה צפוף (לעומת הספלאש שהייתה לי לפני) באמת רכב מדהים, יחסית חזק ומפתיע לנפח מנוע, ואין רעידות מורגשות בכלל לדעתי התמורה הטובה ביותר למחיר

לגבי תוספות וכד' - לא הייתי מתרגש, רמת ההתקנה בארץ לא גבוהה.. חוץ מחיישני רוורס (ללא מצלמה כמובן) לא התקנתי כלום.

אני חושב שהוא מספיק מאובזר גם ככה, לגבי האנשי קשר - בעיה מוכרת אבל הרשימה שלי באנגלית ככה שאין בעיה, ממליץ גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי את שלי יום לפני ראש השנה ( אחלה של שנה פתחתי!)

רכב מצוין עם מחיר מפתיע ביחס לתמורה שלו. לפני האיביזה היה לי פיקנטו, אין מאיפה להתחיל להשוות בין שני הרכבים האלו...

תתחדש! גם אני באותה דעה כמוך, מהיר, נוח, מספק ובעיקר חסכוני ( מודד עצמאית, יוצא לי 1/18-20.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הגירסה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עיסקה משתלמת בגלל זה קונים אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...