Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב עם הנחת נכה

iliahrom
שימו לב! השרשור הזה בן 2657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה כללית יש קרוב משפחה מקרבה ראשונה עם נכות מעל ל60% עד כמה שידוע לי ניתן לעשות בלי מאמץ קשה תו חניה לנכים(בלי קשר לנהג).

אני כרגע בשלבים לפני רכישת רכב, חשוב לציין כי הנכות אינה בשל מגבלה מוטורית.

הרכב משמש אותי לצרכיי האישיים מעל ל90% מהזמן (מידי פעם אני מלווה לבדיקות או קניות בסופר אחת לשבוע שבועיים).

השאלה אם ניתן לרכוש רכב מדגם X עם הנחה לפי התמונה המצתיירת ללא ועדות יציאת מצריים כמו שביטוח לאומי אוהב לעשות ואם מישהו יודע איזה סיוטים צריך לעבור בכדי להשיג הנחה זו.

תודה לכל העוזרים והמשך שבוע טוב,

איליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאתה חושב שקל להוציא תו נכה - המצב בכלל לא כך

בנוסף גם אם מגיע לו תו נכה, זה ממש לא מחייב שתקבל רכב לא מסים.

בלי יותר פרטים אי אפשר לענות, אבל אם אתה חושב על למלא טופס וללקבל פטור, צפויה לך אכזבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תו נכה עזוב, אני מדבר מה אני(קרוב משפחה) צריך לעבור כדי לקבל את ההקלה(כמובן זה מופנה למי שיודע לענות על השאלה הזו)

אני בכל מקרה נחוש לקנות את מה שאני רוצה (בין אם תהיה הנחה או לא) אבל אם אפשר לקבל הנחה מכובדת אז למה לא.

אשמח לקבל מידע רלוונטי ולא סתמי.

תודה ושבוע טוב,

איליה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה מדבר על הנחה במיסים.

אדם בעל נכות, יכול להיות זכאי לפטור מתשלום מס על הרכב אותו הוא רוצה לרכוש. הפטור יכול להגיע עד 100% פטור מיסוי, אבל גם מוגבל בסכום.

רוב הפטורים שראיתי נעו בטווח שבין 55 אלף ש"ח ל65 אלף ש"ח.

הפטור הוא על שם הנכה, הרכישה צריכה להיות על שם בעל הפטור, רישיון הרכב חייב להיות על שם בעל הפטור, ולמיטב זכרוני (לא סגור על זה) גם רק קרובים מדרגה ראשונה יהיו רשאים לנהוג ברכב.

על מנת לקבל את הפטור, יש לעבור תהליך מול ביטוח לאומי.

איך בדיוק התהליך עובד, אני כבר לא יודע.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אכן צריך להיות על שם בעל הפטור אבל אין הגבלה על נהג הרכב, יכול להיות כל אחד-אבא של אחד החברים בעל פטור כזה והרכב אכן רשום על שמו אבל אין כל בעיה שאני ושאר נהגים ינהגו ברכב(וזה מה שלרוב גם קורה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חוקי רק אם הנכה בתוך הרכב.

או בני משפחה מקרבה ראשונה שגרים במרחק עד 1.5 ק"מ מהנכה (או איתו בבית).

זה שזה לא נאכף, זה משהו אחר.

(מתוך האתר של ביטוח לאומי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שביטוח לאומי תומך במתן הנחות לנכי גפיים ולפי אחוזון נכות, ובהתאם לכך נותן רכבים מסויימים. לא תוכל לרכוש איזה רכב שתרצה.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו מושג איזה ועדות צריך לעבור?

בעיקרון לבן אדם אין רישיון אני זה שמסיע בדרך כלל(או תחבורה ציבורית) והאוטו תמיד איתי,אין בעיה שהרכב יהיה רשום על שמו.

מה שבאמת מעניין אותי זה בערך מה התהליך האיסורים שביטוח לאומי יעשה לפני שהוא ישחרר הנחה במיסוי.

כמו שציינתי קודם הנכות היא לא בגין מגבלה מוטורית/שלד אלא אסטמה כבדה ועוד כמה דברים מסביב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תו נכה יכול לחנות בחנית נכה אך ורק

אם הנכה נמצא בתוך הרכב.

אפילו אני מעולם לא החניתי את הרכב בחנית נכה אם הבן

(בעל התו) לא נמצא ברכב,אפילו שאני רץ לסידורים לטובתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שביטוח לאומי תומך במתן הנחות לנכי גפיים ולפי אחוזון נכות, ובהתאם לכך נותן רכבים מסויימים. לא תוכל לרכוש איזה רכב שתרצה.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ניידות לפגועי גפיים בלבד לא למחלות אחרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב משמש אותי לצרכיי האישיים מעל ל90% מהזמן (מידי פעם אני מלווה לבדיקות או קניות בסופר אחת לשבוע שבועיים).

שאלה כללית יש קרוב משפחה מקרבה ראשונה עם נכות מעל ל60% עד כמה שידוע לי ניתן לעשות בלי מאמץ קשה תו חניה לנכים(בלי קשר לנהג).

מה הכוונה תו חניה לנכה - בלי קשר לנהג. אתה רוצה להשתמש בתו חניה כדי להחנות את הרכב בחניית נכים כאשר אתה לא מסיע את הנכה?

בעיקרון, אם אתה קונה את הרכב עם פטור מיסים, תבדוק מה התקנות של ביטוח הלאומי במקרה שהרכב משמש להסעת נכה ולא לנהיגה על ידי הנכה. יש תנאים והגבלות.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לקבל הנחה במיסוי רכב יש לפנות למשרד הבריאות ולהזמין תור לועדת ניידות. יש להגיע אישית ( הנכה) ולהציג את המסמכים הרפואיים הרלונטים. ועדה זו של רופאים בודקת את הנכה וקובעת את אחוזי הנכות בניידות. אחוזים אלה מקבילים להנחה במיסוי הרכב , ונקבעים לפי טבלה של משרד הבריאות בהתאם לנכות ברגליים או נכות אחרת המקשה על התנועה.

מסקנות הועדה של משרד הבריאות מועברים לביטוח לאומי הקובע את הזכאות להנחה במיסוי , את גובה ההנחה בהתאם לאחוזים שנקבעו ואת נפח המנוע בסמ"ק לו זכאי הנכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב טוב לפני קניה של רכב חדש עם הנחת מיסים.

העניין הוא שאתה מקבל הנחה (הלוואה עומדת), אך לאחר תקופה של 3 וחצי שנים הנך רשאיי להחליף את הרכב ולקבל שוב הנחת מיסים.

במידה ולא תרכוש שוב רכב חדש לאחר מכירת הרכב (שעליו קיבלת הנחת מיסים) תצטרך להחזיר לביטוח הלאומי חלק מההנחה שקיבלת.

Volkswagen Polo GTI 2020 - White

Skoda Fabia 2015 - Style, White & Black (sold)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^אז בעצם יוצא אומנם שאני (בתאוריה, אחרי שעברנו 101 ועדות ובלשות) מקבל בערך אותה הנחה במידה ואני קונה רכב "0" ק"מ יד ראשונה.

לגבי אלו שרוצים לתקוף שאני רוצה לגנוב חניות נכים, תהיו רגועים, לא מתכנן שימוש לרעה בתו, במקסימום חניה באדום לבן לזמן קצר שלא יתנו דוח על 10ד' בזמן לחץ אטמוספרי כלשהו.

כמו שאתם מספרים פה יצאו לי ולקרוב משפחתי אין ספור שערות לבנות עד שביטוח לאומי ישחרר הנחה כלשהי, הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...