Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדאו טיטניום

shmualor
שימו לב! השרשור הזה בן 2650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לקבל חוות דעת על פורד מונדאו טיטניום שנת 2011 מנוע 2000 טורבו, עם 240 כ"ס

אני יודע שרכב מנהלים לוקח הרבה דלק, אני קונה אותו בסביבות 45,000 שקל

רציתי לברר לגבי התחזוקה שלו כמה עולה בערך להחזיק אותו בשנה והאם יש לו הרבה טיפולים/תיקונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, חכה לתגובה של אוטומטיק, וכדאי לחפש בפורום, גם לי היו הרבה שאלות וחיפשתי ומצאתי רוב התשובות.

בכל מקרה , זה אחלה של רכב בלי כסף כמעט.

צריך לוודא שהוחלף שמן גיר, שזה לבד בערך 1500 שח, מחליפים כל 3 שנים או 60 אלף קמ .

החלפת שמן ופילטר שמן, בין 450 ל 550 שח.

צמיגים יחסית יקרים כי הם רחבים, ותלוי בחברה כמובן,

הרכב מפנק, ממש חזק ושקט.

צריכת דלק שאני מדדתי משולבת, ןאני לא לוחץ, לא שצריך, בערך 1-12 1:13.

בקיצור, רכב מעולה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג במונדיאו טיטניום כבר שנתיים וחצי ונהנה מכל רגע.

מבחינת אמינות, לא יודע מה להגיד לך, לי ספציפית הלך מנוע ושנה וחצי אחרי זה טורבו, יכול להיות ששתי התקלות היו קשורות זו בזו (יש לי פוסט בנושא).

מה שכן שני התיקונים הכבדים האלה היו באחריות מלאה של פורד (את הטורבו החליפו מחוץ לתקופת האחריות).

מבחינת נהיגה, זה אחד הרכבים הכי מהנים לנהיגה, ביצועים שלא מביישים מכוניות ספורטיביות ואיבזור מפנק.

צריכת דלק זה נושא כאוב קצת, 1:8 בעיר, מחוץ לעיר 1:12-13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אדיר, תמורה מעולה למחיר!

מושבי עור, מערכת של סוני 9 רמקולים, 240 כ"ס וכד'.

מבחינת אמינות, אני לא יודע - הרכב היה אצלי 3 שנים מליסינג ללא כל תקלה.

לאחר מכן התחלתי לשמוע מאנשים על מנועים ששובקים חיים.. כדאי לבדוק עם מוסכניקים של פורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמוכר לי את הרכב אמר שצריך להחליף מחזיר שמן לרכב

הוא אמר שבמוסך הרישמי של פורד אמרו לו שזה עולה 5 אלף לתקן

כמה כזה דבר צריך לעלות בערך במוסך רגיל לא רישמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ידוע אם זה אפשרי בכלל לבדוק במנוע אקובוסט את תא הבערה והמצתים אבל בעזרת מצלמת BORESCOPE שאפשר לקנות ב50 דולר באליאקספרס ניתן לפרק את הסלילים ולראות עד כמה מצב הצטברות הפיח במנוע קשה.

יש ים של אזהרות עכשיו ביו טיוב לגבי מנועים גודשים, אקובוסט בפרט על תופעה של איחור בהצתה בגלל שיוט בסל"ד נמוך מידי כאשר הרכב נמצא בהילוך שישי - הבעיה מתרחשת בעיקר ברכבים עם גירים ידניים, גיר אוטומטי אמור לדעת להוריד הילוך כאשר הRPM נמוך מידי אבל אני לא אתפלא לשמוע שבשיוט, למשל על מצב של קרוז קונטרול - היצרן כיוון את הECU להותיר סל"ד נמוך מידי והתופעה התגלתה מאוחר יותר.

שווה לבדוק אם יש עדכון תוכנה שנועד למנוע את המצבים האלה.

אין לי יותר מידי ידע בנושא אבל אני כותב ממה שאני מצליח להבין מכל הסיקורים האלה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, ובכן אוכל לספר מספר דברים רב, האמת שבשלב מסויים שוקל לפתוח שרשור ארוך מסכם אחד מכל המידע שנאסף מהמון אנשים וכמובן, אולי אפילו קבוצה קטנה, יש המון מידע לגבי הרכבים האלו ואין סיבה שלא לשתף, במיוחד למי שעושה טיפולים לבד.

קודם כל, אבקש ממך לבצע חיפוש בפורום כדוגמא: פורד מונדאו טיטניום, פורד מונדאו אקובוסט, פורד 240, פורד מונדאו 2011.

אתה תמצא מספר שרשורים, בתוך השרשורים האלו, תפתח את כולם ותראה בחלקם את התגובות המאוד ארוכות שלי במספר נושאים ושל החברים האחרים, שמשתפים מידע.

מבחינת המידע, לאחר שתעשה חיפוש ותקרא תוכל לחזור לשאול שאלות ממוקדות:

*** הרכב שלי בן 6 שנים בקרוב אבל עם 58,000 ק"מ כך שמצב אחד, טיפלתי בו עצמאית לא קצת אבל מצד שני, הוא לא נסע המון ק"מ אבל עדיין, 6 שנים בקרוב זה 6 שנים והרכב ראה קצת פעילות מאומצת.

1. 45,000 ש"ח זה אומר לי שהרכב עם ק"מ לא נמוך ובמצב סביר יחסית, נכון? כיוון שזה לא המחירון שלו בפועל.

2. הרכב אכן מפנק מאוד, מושבי עור, הגה עור, דיפוני דלתות במגע מעור וכו'.

3. הרכב אמור להגיע עם מערכת סוני מקורית + סאב וופר בתא המטען וערכה לניפוח מקורית של קונטיננטל עם בקבוקון.

בפועל, מומלץ למי שחושש, לרכוש צמיג ספייר רגיל בפנצ'ריה ב 200-300 שקלים ושלום על ישראל, אין עם זה בעיה ולהשאיר את הערכת ניפוח המעולה והקומפקטית.

4. לרכב אכן יש 9 רמקולים + סאב, אך במידה והמערכת הוחלפה למשהו אחר, איכות הסאונד תהיה שונה כיוון ששלושת הרמקולים (2 טוויטרים וסנטר) לא יעבדו והקדמיים ככל הנראה, יהיו קצת חלשים יותר.

5. חשוב לראות בקבלות מתי הוחלף השמן גיר, כל 3 שנים או כל 60,000 כך על פי פורד למרות שהיצרן ממליץ מדי שנתיים ובק"מ נמוך יותר. עלות ההחלפה לפי החשבונית שיש לי, זה קרוב ל 1900 שקלים כולל עבודה.

אני אבצע החלפה עצמאית היות וזה לא בעיה, יעלה כ 600 כולל הכל.

6. החלפות שמן מדובר על 5.4 ליטר שמן שיש להכניס, שזה אומר שיש לרכוש לרוב, 2 מיכלי 5 ליטר של שמן והמחירים 150-180 שקלים למיכל! תלוי מאיזו חברה, אם זה מוטורקראפט או קסטרול A5.

7. נוזל הקירור המקורי אמור להיות מוחלף מדי 10 שנים בנוזל ייעודי או תואם מפרט מקור - תמיד נחמד להחליף לפניי כן.

8. פלאגים - יש לבדוק מתי הוחלפו ולהחליף למקוריים (עלות כל פלאג היא 160 שקלים במוסך או להזמין מאתר באנגליה חלק מקורי ב 80 שקל לפלאג. נדרש מפתח מומנט עם מומנט של ~14 נ"מ).

9. בסה"כ הרכב צריך בטיפול השנתי שזה 15,000 או שנה: שמן + פילטר שמן וזה הכל, לא משהו מיוחד וכמובן, לעקוב אחריי צריכת השמן מדי כמה אלפי ק"מ.

10. המזגן לא הכי חזק בקיץ תלוי לאיזה אנשים והאם אתה תחנה בחניה מקורה או לא. זה לא שהוא לא טוב, פשוט יחסית לא מתאים לאקלים הישראלי ולוקח לו כמה דקות לעשות אווירה נעימה בחלל הרכב, לאחר שפותחים חלונות למשך דקה שתיים.

11. לבדוק מחזיר שמן - לקחת את הרכב לבדיקה מכאנית כללית וההמלצה היא על מוסך ניר צבי המרכזי, שירות טוב ומקצועי (לא הייתי שם אישית ולכן לא יכול לתת חוות דעת אישית).

12. יש עדכוני מערכת למערכת הסאונד של סוני, תאימות בלוטות' וכו', לרוב אפשר לבצע דרך המוסך או עצמאית עם USB.

13. לפורד יש דבר שנקרא GOODWILL שזה רצון טוב, אתה יכול לפתוח בקשה להחלפת המחזיר הזה על חשבונם.

14. למנועים מוגדשים עם הזרקה ישירה אכן יש בעיות כאלו ואחרות של הצטברות פיח, ניתן לבדוק עם בורוסקופ אבל למעשה, אין מה לגעת בזה אלה פשוט לחיות עם זה.

15. תיבת ההילוכים פחות אוהבת פקקים וסביבה עירונית צפופה מאוד ולכן, מתרגלים טיפה לתפעול נכון שלה למרות שהיא מאוד חלקה ומאוד שקטה ונעימה אין ספק, מדובר על מצמדים כפולים רטובים והתיבה מחזיקה עומסים גבוהים בהרבה ממה שהרכב נותן לה, יש עוד מרווח גדול. לתיבה יש מצב ספורט מהיר (שבאמת עושה משהו) וידני, לא בעיה.

16. יש תופעות של בוכנה מס' 4 שכושלת במנועי אקובוסט מהדור הראשון, אבל מדובר על מקרים יחסית בודדים, ביחס לכמות כלי הרכב.

17. תבדוק מפלס מי קירור, אם זה עומד על המינימום ותשאל את הבעלים האם הוא ממלא נוזל, סביר להניח שיש דליפה ברדיאטור או בצנרות ולכן, בדיקה מכאנית כללית במוסך ניר צבי תתיתן לך תמונה מלאה מאשר מכון בדיקות שלא באמת יעזור לך בשיט מלבד הספק נמדד או פגיעות צבע וכו'. תשלם על בדיקה מלאה כזאת במוסך המרכזי, עדיף.

רדיאטור מקורי עולה 2000 חליפי 1500 ללא עבודה.

18. החלפת נוזל בלמים מדי שנתיים כמובן.

19. לבדוק את מצב הטורבו, החיזוק שלו, ואת הדיאפרגמה שמחוללת סאונד מלאכותי לתא הנוסעים (שאין את זה בגרסאת הליסינג של ה 203 כ"ס) והאם היא לא קרועה וכו', מה שעלול לגרום לחוסר גדישה וכו'. ולכן שוב, מוסך מרכזי ככל הנראה הפתרון הכי טוב.

20. יש תוכנה לשדרוג הספק המנוע ל 260 כ"ס ו 41 קג"מ והרכב נהיה עוד יותר מהיר ו"חזק" כך שזה נחמד מאוד.

21. צמיגי אמורים להיות במידה של 215 וגאנט 17 ומומלץ לרכוש צמיגים איכותיים כיוון שיש המון כוח שיורד לגלגלים הקדמיים, מומלץ להשקיע.

22. מומלץ לפתוח חלונות ולהפעיל אותם מדי כמה ימים בחורף, למנוע בעיות (טיפים ממשתמשים אחרים שתקלו בבעיה וטיפלו בה) ולהפעיל את המזגן גם בחורף וכו'.

23. יש עוזרת חביבה בתור גימיק של הרכב, ששולטת על המון מערכות וניתן לתקשר איתה בדיבור ולהפעיל את רוב המערכות ברכב, כולל מיזוג, הפשרה חימום וכו' וכו' .

יש עוד המון, תבצע חיפוש, תלמד, תקרא ותחזור עם שאלות ממוקדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...