Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות תיקון חיישן לחץ שמן ברנו מגאן 2006 (כ"ע)

jenny100
שימו לב! השרשור הזה בן 2652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

יש לי רנו מגאן 2006, יד ראשונה 110000.

הרכב היה מטופל במוסך מורשה ומאד שמרתי עליו. אבל הוא הזדקן ועושה בעיות לאחרונה.

כעת יש לי תקלה הבאה -

לפני כחודש הופיעה אצלי על הצג תקלה של כד שמן+ stop+ צפצוף, אשר למיטב הבנתי מעידה על בעיה של לחץ שמן במנוע נמוך. דוממתי את המנוע ואחרי כמה דקות התנעתי שוב והבעיה נעלמה למשך חודש.

כעת הבעה חזרה ובגדול.

דיברתי עם בעל המוסך, אשר בדק את רמת השמן והשתכנע שלא חסר שמן בכלל.

כעת הוא מציע להחליף את היוניט (חיישן) ובמקביל להחליף שמן ופילטר (הרכב גם ככה צריך לעבור טיפול).

אני גם מקווה שהוא יבדוק גם לחץ שמן באמצעות "שעון". אבל הוא סבור כי הבעיה לא במנוע עצמו, אחרת לא הייתי יכול לנסוע חודש אחרי הופעת התקלה לראשונה, "כבר היה הולך לי המנוע".

שאלה:

בהנחה כי אני מתכוון למכור את הרכב ומעוניין להשקיע מינימום, האם הגיוני בשלב הראשון להחליף את היוניט או לחלופין להחליף שמן ופילטר, כדי לראות שהבעיה נפתרת, ואם כן, מה הגיוני לעשות קודם, בהנחה שאני רוצה ללכת מהקל אל הכבד? וכמה כל פעולה אמורה לעלות לי -1. יוניט + העבודה? 2.החלפת שמן+פילטר?

מאחר ואני לא רוצה ללכת למוסך של היבואן, הייתי שמח לדעת את המחירים במוסך שהוא לא מורשה?

תודה רבה על התשובה ושבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לגבי עלויות אני לא יודע בוודאות אך אתה ענית לעמך:

להתחיל מטיפול החלפת שמנים ופילטרים. הבעיה לא נפתרה, להתחיל לעבור לחיישנים.

מוסך מורשה אמור לדעת לטפל בבעיה כשהוא יודע שהוא לא יכול להחליף לך חצי אוטו ולחייב אותך על כך אלא לטפל בבעיה עצמה ולחייב אותך בתשלום רק עליה.

זה אחד היתרונות (לדעתי) של מוסך מורשה שבאמת יחייב אותך על התקלה עצמה ולא יחייב אותך להתחיל להחליף דברים "כדי לבדוק".

לפי מה שהבנתי זה לא מוסך מורשה, נסה להיכנס עם הבעיה הזו למוסך מורשה כדי לקבל הצעת מחיר - זה בחינם במוסכים מורשים (לדעתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפני שלחץ שמן תקין במנוע חיוני ביותר לחיי כל מיסבי ההחלקה במנוע, לחיי מרימים הידראוליים לשסתומים וכך הלאה.

חיווי לחץ נמוך יכול כמובן לנבוע מחישן מזייף אבל יכול להיות שמשהו לקוי בצמיגות השמן, שקיימת בוצה או סתימה כלשהי בקו היניקה של המשאבה בתוך המנוע או שהמשאבה עצמה מזייפת.

כשקר בחורף צמיגות השמן מעט גבוהה יותר ואולי (רק אולי) אתה לא הורס את המנוע בגלל לחץ גבולי מאד המדליק אומנם את הנורית אבל שעדיין מאפשר למנוע לשרוד איכשהו.

כשיש ספק אז אין ספק. בדוק בצורה חלופית - שעון לחץ חיצוני - את לחץ השמן בפועל ותדע. כמה זה כבר יכול לעלות?

אם מתאים לך מוסך באזור רחוב המסגר בתל-אביב צור קשר עם מוסך הרצל 050-5254644 ותהנה ממקצוענות ומשרות וגם ממחיר נוח.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי כמנהל מוסך נתקלתי לא אחת בתקלה הזו שהסתכמה בסך הכל בהחלפת יוניט לחץ שמן בעלות של כ-100 שקל ליוניט חליפית ועוד 150 שקל עבודה.בהצלחה

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...