Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורך חיים ממוצע של צמיגים .

young97
שימו לב! השרשור הזה בן 2644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כששאלתי את אחד היועצים בתחום הרכב בארץ שגם משמש כעד מומחה בבתי המשפט (ידוע מאוד) , הוא חזר בפני על מה שכתבתי למעלה .אבל , אני חוזר ואומר שאם מישהו חושב שצריך להחליף- יתכבד נא ויחליף.

מה זה "נראים מצוין"? השווית את היכולות הדינמיות של הצמיג בין כשהוא היה בן 10 אלף קילומטר לבין עכשיו?

כי יש כמה אנשים בישראל שערכו השוואות כאלו, בתנאים די מדעיים, והראו שוב ושוב שיש ירידה ניכרת בביצועי הצמיג.

יש לך גם (מעט) סימוכין במחקרים של NHSTA ו-SAE.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה זה "נראים מצוין"? השווית את היכולות הדינמיות של הצמיג בין כשהוא היה בן 10 אלף קילומטר לבין עכשיו?

כי יש כמה אנשים בישראל שערכו השוואות כאלו, בתנאים די מדעיים, והראו שוב ושוב שיש ירידה ניכרת בביצועי הצמיג.

יש לך גם (מעט) סימוכין במחקרים של NHSTA ו-SAE.

נראים מצוין זה חריצים עמוקים (יותר מ-3 מ"מ), שחיקה שווה, אין סדקים. לא יכול להגיד לך שאני מרגיש ירידה בביצועים, אולי אם הייתי מחליף לחדשים הייתי מרגיש.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצמיגים רדיאליים מהסוג שבשימוש כיום, החריצים נשחקים לאט מאוד, בעיקר אם מקפידים על לחץ אוויר. סביר שהצמיג יתיישן הרבה לפני כן.

כששאלתי את אחד היועצים בתחום הרכב בארץ שגם משמש כעד מומחה בבתי המשפט (ידוע מאוד), הוא חזר בפני על מה שכתבתי למעלה.

ואני מוכן להתערב שהוא התייחס רק לתקינות הצמיג. אם מדובר במי שאני חושב שבו מדובר, אז אין לו הכלים להתייחס לאיכויות הניהוג של הצמיג.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן עזוב, הם לא יבינו שצמיג מאבד מתכונותיו עם הזמן.

שיסעו בצמיג בן 6 שעשה רק 30K ק"מ וירגישו שהם דפקו את המערכת כי הם לא רואים סימני שחיקה ויובש.

בפועל, בתמרון חד או בבלימה, במיוחד ברטוב, יהיה הבדל תהומי בין אותו צמיג עם 20K לבין 50K.

מעניין אם יש מבחנים כאלה שמראים הבדל של אותו צמיג על אותו רכב לאורך זמן.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל יש מבחנים על רכבים זהים עם צמיג חדש מול ישן (או צמיג ממותג מול צמיג ממקור אזוטרי, או מנופח מול לחץ חסר), חלקם עם התחשבות ראויה להערכה גם במשתנים כמו תנאי טמפרטורה חיצונית וטמפרטורת צמיגים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמתי לפני שבוע החליפה 2 צמיגים קדמיים בגלל יובש,לא עבר במבחן רישוי.

הרכב בן 4 שנים קיה פיקנטו שעבר 6 אלף ק"מ.

נתקלתי גם בכאלה,לא האמנתי חשבתי שעובדים עליה,הגעתי למוסך וראיתי במו עייני.

לכל החסכנים,תמשיכו לחסוך...זה על חשבון פיקוח נפש,שלכם ושל אלה שנוסעים

איתכם ולידכם בסמוך.

כששואלים אותי המשפרים למינהם,מה הדבר הראשון שהיית משפר ברכב?...צמיגים

כמובן,החיבור היחיד שלי עם הכביש!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמתי לפני שבוע החליפה 2 צמיגים קדמיים בגלל יובש,לא עבר במבחן רישוי.

הרכב בן 4 שנים קיה פיקנטו שעבר 6 אלף ק"מ.

נתקלתי גם בכאלה,לא האמנתי חשבתי שעובדים עליה,הגעתי למוסך וראיתי במו עייני.

לכל החסכנים,תמשיכו לחסוך...זה על חשבון פיקוח נפש,שלכם ושל אלה שנוסעים

איתכם ולידכם בסמוך.

6 ק"מ ב 4 שנים ?! בשביל מה לה רכב..?

וממה שלמדתי בשורה התחתונה שלכל אחד בעניין הזה יש דעה שונה והיחיד שתחליט בסופו של דבר יהיה אתה או במקרה רע הטסטר ,

אפילו בקניית צמיגים לרכב , יש 101 דעות על כל צמיג לאחד זה טוב מאוד השני מתייחס לצמיג כאסון..

פאלקן 914 נקנו אתמול .

- Hyundai Getz 2007 1.6 -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מילה בסלע

טוב לראות שאצלך מכון הרישוי עשה את עבודתו.

לעומת זאת , ברכב של חמותי , שני צמיגים היו בני חמש וחצי ויבשים לגמרי והשניים האחרים לא באותה מידה ולא מאותו יצרן

(אחד לינג לונג במידה שונה מרשיון הרכב ואחד גודייר תקני)

החשד שלי הוא שהיה פנצ'ר שדרש החלפה והצמיגאי דחף סיני זול שהיה לו במלאי כי "כולם קונים היום סיני"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הראשון שצריך לששפר ברכב זה המכלול המסוכן ביותר - נהג. עם שיפור הנהג גם באה המודעות צמיגים ושאר דברים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע ,שירשור על צמיגים אז רשמתי על צמיגים.

בהקשר לנהג,גם אם הוא נהג מעולה,אז צמיג חרא לא יועיל.

לעומת זאת,אם הנהג חרא ...גם צמיג מעולה וטוב לא יעזור!

וואלה צודק אך לא חשבתי על זה קודם.:oops:

לא הייתי בונה על מודעות,90 אחוז מהנהגים בטוחים שהם,נהגים מעולים פלוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדייין --------------------צמיג ממותג מוביל מודרני , לנסיעה רגילה , אמור לעבור 70-80000 ק"מ , זה הרעיון של לקנות מותג מוביל ולא זבל.

אני מצטער אבל זה פשוט לא נכון.

יש הרבה דגמים של צמיגים, ויש דגמים גם של יצרנים מובילים שנשחקים הרבה יותר מהר מזה.

שלא לדבר על האלסטיות (אחיזה) שנעלמת במציג שעבר כל כך הרבה.

צמיגים מחזיקים הרבה בנסיעות על כבישים טובים, חונים במקום מקורה וקריר. לא בארץ.

אגב גם צמיג שישב על המדף 3-4 שנים יהייה פחות טוב מחדש כי התוספים שגורמים לו להיות אלסטי מתנדפים עם הזמן (יש ריח= יש נידוף)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי מקדימה לזוג פאלקן 914 לא מזמן, תחושה שונה לחלוטין . יכול "לתקוף" סיבובים והרכב יושב יציב על הכביש.

כשרק הוצאתי רישיון והייתי חסר מודעות נסעתי עם צמיגים שחוקים במיוחד בני 5 ורק אחרי שלא הצלחתי לבלום בכביש רטוב מממטרות, ונאלצתי להתקע בצד המדרכה כדי להעצר, הבנתי הרבה, ההבדל היה תהומי.

לא מזמן ראיתי בחורה עם פוקוס שעליה צמיגים בני 7, כשאמרתי לה שכדאי שתחליף אותם כי הם יבשים סדוקים ומתפןררים היא ענתה " אויש.. בעלי מטפל ברכב והוא גם עבר טסט!", סבבה... תחסכי את ה1000 שח האלו, מברוק.

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין,

אם אנשים שהם משתמשים ותיקים בפורום רכב כותבים לך שזה סבבה לנסוע על צמיגים

בני 5-6 עם 60,000 ק"מ. מה ציפית ממנה? :lol:

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער אבל זה פשוט לא נכון.

יש הרבה דגמים של צמיגים, ויש דגמים גם של יצרנים מובילים שנשחקים הרבה יותר מהר מזה.

שלא לדבר על האלסטיות (אחיזה) שנעלמת במציג שעבר כל כך הרבה.

צמיגים מחזיקים הרבה בנסיעות על כבישים טובים, חונים במקום מקורה וקריר. לא בארץ.

אגב גם צמיג שישב על המדף 3-4 שנים יהייה פחות טוב מחדש כי התוספים שגורמים לו להיות אלסטי מתנדפים עם הזמן (יש ריח= יש נידוף)

בהחלט יש צמיגים שמקדם השחיקה שלהם מותאם לשחיקה מהירה ואחיזה בהתאם ויש את הממוצע,שחיקה בינונית , צמיג מבית טוב עם חניה תת קרקעית , בעל רכב בן 62 ...(-: (לא מתגרזן..) ושומר על לחץ אויר תקין ואז אתה מגיע ל 70000 בלי בעיה.

וכמו שאני תמיד אומר (לשמלוב) מי שצריך שיחליף ב30000 או 20000 או מה שבא

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...