Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעייתיות עם הסיטואציה הבאה

שימו לב! השרשור הזה בן 2633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי לקנות רכב, מצאתי אחד ולאחר דין ודברים עם המוכר הרכב נלקח לבדיקה.

הכל נמצא תקין - יתרה מזאת אבא של המוכר הוא בעל מוסך מורשה והרכב טופל שם (הכל מתועד).

כאן מתחילות הבעיות: המוכר קנה את הרכב מלקוחה שלו (המוכר גם עובד במוסך של האבא) בלי לעשות העברת בעלות על מנת לחסוך 'יד'. המוכר והלקוחה עשו זכרון דברים שהיא מעבירה לו את הרכב והוא מעביר לה את התשלום. רצינו לעשות העברת בעלות - המוכר התקשר ללקוחה שלו על מנת לקחת ממנה ת"ז ויפוי כח כדי שיהיה אפשר לעשות העברת בעלות (הרכב עדיין רשום על שם הלקוחה - שהיא היד הראשונה). מסתבר שיש על הרכב שיעבוד והלקוחה אמרה שיקח לה שבוע שבועיים להסיר אותו.

אמרתי למוכר שאני מאוד לחוץ לרכב ושהעניין מתעכב כבר יותר מדי זמן, המוכר הציע לי שבינתיים אני אקח את הרכב ונחתום על זיכרון דברים כי לדבריו הרכב במילא "סתם תופס לי מקום במוסך". לא ביקש שום מקדמה או דמי רצינות, וגם התחייב לי שיש על הרכב ביטוח חובה וצד ג' לכל נהג. בסה"כ עשה עלי רושם של אדם אמין - והמחיר אטרקטיבי מאוד וזו הסיבה גם שאני לא פשוט עובר לרכב הבא.

כמובן שהזיכרון דברים מציין 21 יום לניקוי כל שיעבוד או משכון וכן שהמוכר מתחייב שהרכב מבוטח בביטוח חובה וצד ג'.

כמו כן ביקשתי שתעודת הביטוח חובה המקורית תהיה ברכב כאשר הוא מוסר לי אותו.

אני בן אדם מאוד חשדן - כשמשהו נשמע לי יותר מדי טוב - אני מתחיל לחפור.

האם לדעתכם סיטואציה כזו יכולה להסתבך בצורה כלשהי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי לא רציני וחשוד.

מה יקרה עם הרכב יגנב בתקופה הזו (21 ימים)?

נראה כמו מוסכניק שעוסק ב"תיווך" רכבים מהצד.

יותר מכך, נניח ולקחת את הרכב, עברו 21 ימים והשיעבודים לא יוסרו (העסקה תתבטל, כנראה) יוכלו לדרוש ממך "דמי שימוש".

מציע להתרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב נגנב בתקופה הזו - זה עלי כי אופי הזכרון דברים הוא שאני רוצה לקנות את הרכב פשוט ההעברת בעלות מתעכבת.

קשה לי להאמין שידרוש ממני משהו כמו דמי שימוש - כי אז היה מבקש מקדמה כלשהי כדי שלא יצטרך לרדוף אחרי לבתי משפט וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי לקנות רכב, מצאתי אחד ולאחר דין ודברים עם המוכר הרכב נלקח לבדיקה.

הכל נמצא תקין - יתרה מזאת אבא של המוכר הוא בעל מוסך מורשה והרכב טופל שם (הכל מתועד).

כאן מתחילות הבעיות: המוכר קנה את הרכב מלקוחה שלו (המוכר גם עובד במוסך של האבא) בלי לעשות העברת בעלות על מנת לחסוך 'יד'. המוכר והלקוחה עשו זכרון דברים שהיא מעבירה לו את הרכב והוא מעביר לה את התשלום. רצינו לעשות העברת בעלות - המוכר התקשר ללקוחה שלו על מנת לקחת ממנה ת"ז ויפוי כח כדי שיהיה אפשר לעשות העברת בעלות (הרכב עדיין רשום על שם הלקוחה - שהיא היד הראשונה). מסתבר שיש על הרכב שיעבוד והלקוחה אמרה שיקח לה שבוע שבועיים להסיר אותו.

אמרתי למוכר שאני מאוד לחוץ לרכב ושהעניין מתעכב כבר יותר מדי זמן, המוכר הציע לי שבינתיים אני אקח את הרכב ונחתום על זיכרון דברים כי לדבריו הרכב במילא "סתם תופס לי מקום במוסך". לא ביקש שום מקדמה או דמי רצינות, וגם התחייב לי שיש על הרכב ביטוח חובה וצד ג' לכל נהג. בסה"כ עשה עלי רושם של אדם אמין - והמחיר אטרקטיבי מאוד וזו הסיבה גם שאני לא פשוט עובר לרכב הבא.

כמובן שהזיכרון דברים מציין 21 יום לניקוי כל שיעבוד או משכון וכן שהמוכר מתחייב שהרכב מבוטח בביטוח חובה וצד ג'.

כמו כן ביקשתי שתעודת הביטוח חובה המקורית תהיה ברכב כאשר הוא מוסר לי אותו.

אני בן אדם מאוד חשדן - כשמשהו נשמע לי יותר מדי טוב - אני מתחיל לחפור.

האם לדעתכם סיטואציה כזו יכולה להסתבך בצורה כלשהי?

הוא לא יכול להתחייב על ביטוח כאשר הרכב לא שלו והביטוח לו על שמו

חברת הביטוח גם לא תיתן לך שום דבר במקרה שיקרה משהו לרכב מאחר ואתה לא בעל הרכב ולא נוהג ברשותו

שבעל המוסך יעשה העברת בעלות על שמו ואז יעביר על שמך, במידה והוא סוחר רכב כאשר הוא מעביר את הרכב על שמו הוא לא תופס יד

אתה עלול להישאר בסוף בלי הכסף ובלי הרכב במידה והבנק פתאום יחליט לעקל את הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמובן לא עושה העברת בעלות ולא נותן שקל עד אשר אין אישור מרשם המשכונות וכן משרד הרישוי שאין משכונים\שיעבודים על הרכב.

הביטוח כן על שמו - הרכב לא - והרכב מבוטח לכל נהג מעל גיל 24 (הביטוח על שם המוכר).

בדיוק כמו שסוחרי רכב עושים ביטוח על הרכבים למרות שהרכבים לא על שמם...

עדכון:

הודתי למוכר על האמון שהוא נותן בי אבל אמרתי לו שאני מעדיף לחכות עוד שבוע שבועיים בלי רכב מאשר לעשות דברים בצורה עקומה שכזו. הוא גם הסיר את המודעת מכירה של הרכב כך שאני רגוע - פשוט מעט אי נוחות עד שהעניין יסתדר.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...