Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: צביעת דשבורד בססאנגיאנג אקטיון ספורט 2008

שימו לב! השרשור הזה בן 2656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

למרות שהטנדר שרכשתי היה במצב כללי לא רע, דווקא על הדשבורד הבעלים הקודם פחות שמר וכתוצאה מכך הוא דהה.

המצב לא היה קטסטרופלי, אבל נסיון צביעה כושל שלי בעבר שגרם לדשבורד להיות בגוון שחור מבריק גרם לכך שהיה בלתי אפשרי לנהוג ברכב בשמש חזקה כי הדשבורד השתקף בשמשה. גם נסיון הסרת הצבע לא צלח ובסופו של דבר הדשבורד היה נראה פשוט רע :?

מסתבר שלצבוע דשבורד מצופה סקאיי זה לא דבר פשוט. לא מצאתי בארץ שום ספריי צבע ייעודי לדשבורד או לסקאיי / עור שגם עמיד בטמפרטורות גבוהות וגם נשאר גמיש לאורך זמן.

הפתרון נמצא בדמות ספריי צבע ייעודי לויניל ובדים של DupliColor שהוברח לארץ מארצות הברית (אל תשאלו). בסופ"ש האחרון יצאתי למשימה שכללה את פירוק הדשבורד, ניקיון יסודי והכנה לצביעה, צביעה והרכבה חזרה ברכב.

כל ה"פרוייקט" ארך יומיים שלמים, אני משער שרכבים פשוטים יותר לפירוק היו מקצרים את פרק הזמן משמעותית.

סה"כ צבעתי 3 שכבות מלאות על הדשבורד, כנראה שגם 2 היו מספיקות. הצבע די דליל ובעל כיסוי רחב, מעבר איטי עם היד עושה שכבה יפה ולא עבה מדי. לכל שכבה לוקח 30 דקות להתייבש, בגלל שהיה קר המתנתי שעה בין שכבה לשכבה.

הספריי:

IMG_20170111_200653.jpg

הדשבורד מפורק ולפני הניקוי. ניתן לראות שחלקו הקדמי דהוי לחלוטין, שאר הדשבורד עם שאריות צבע ישן וחלקים דהויים וכאלה שדהו בגלל הסרת הצבע הקודם.

IMG_20170106_180021.jpg

הדשבורד בעמדת הצביעה ולאחר נקיון יסודי והסרת הצבע הישן:

IMG_20170106_205807.jpg

לאחר ייבוש שכבה ראשונה:

IMG_20170106_215553.jpg

לאחר ייבוש שכבה שנייה:

IMG_20170106_231531.jpg

לאחר ייבוש שכבה שלישית:

IMG_20170107_102237.jpg

לאחר ההרכבה חזרה ברכב:

IMG_20170111_132046.jpg

IMG_20170111_132105.jpg

בסך הכל התוצאה הסופית טובה ולגמריי מספקת. הצביעה יצאה אחידה, ולמעט פשלות נקודתיות שאני בספק שמישהו ישים אליהן לב הדשבורד נראה חדש ולא משתקף בשמשה.

לצערי בעת פירוק הדשבורד גילתי שהוא כבר פורק בעבר (כנראה בשל התקנת מערכות מיגון) והוא מכוסח לחלוטין, כמעט אין חלק שהוא לא שבור או סדוק :evil::evil::evil: אם לא הייתי בלחץ של זמן הייתי משפץ אותו, אבל ולשמחתי לאחר ההרכבה נראה שהכל יושב במקום ואין שום רשרוש או קרקוש.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם היה יותר יפה.

מי השאיל את חלחולתו כדי להבריח לארץ את הפחיות? מי שאני חושב שזה?

צחוק בצד, זו שיטה מצוינת לחדש פלסטיקים "חרושים", מכיר אחד שעשה את זה לסלון באלפא 166 שלו ויצא כמו חדש.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא מדהים לדעתי. יש בארץ את הפלסטידיפ במחירים לא זולים במיוחד. למה לא הבאת אותו?

גם אני מאוד מעוניין לבצע פרוייקט כזה בעתיד. תודה על השיתוף

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מי השאיל את חלחולתו כדי להבריח לארץ את הפחיות? מי שאני חושב שזה?

מאחר וגם לו יש fetish לא ברור לאיטלקיות אז כנראה שאנחנו מדברים על אותו אחד.

יצא מדהים לדעתי. יש בארץ את הפלסטידיפ במחירים לא זולים במיוחד. למה לא הבאת אותו?

גם אני מאוד מעוניין לבצע פרוייקט כזה בעתיד. תודה על השיתוף

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

פלסטידיפ זה כיסוי, לא צבע. לא רציתי משהו שעלול להישרט בקלות או להתקלף, רציתי צבע פרמננטי וכזה שמיועד לצביעת דשבורד ושלא אמור להתקלף או לדהות שוב, בטח לא עם האופן בו אני שומר ומתחזק את הרכב.

עבודה יפה מאוד במה השתמשת כדי להכין את המשטח לצביע

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

מצאתי שאצטון מדולל במים הסיר את הצבע הקודם. שפשפתי את כל השטח עם סקוצ'ברייט וניקיתי עם אלכוהול רפואי לפני הצביעה.

צבע מט, נראה מעולה.

כמה זמן השקעת בפרוייקט על כל חלק?

צבעתי רק את הדשבורד ככה שזה רק חלק אחד. הפירוק היה מאסיבי וכלל גם את פירוק מוט ההגה, הקונסולה המרכזית ומשענת היד. לאחר שהדשבורד היה בחוץ פירקתי ממנו פלסטיקה נוספת ואת צנרת מיזוג האוויר. כל העבודה לקחה לי יומיים.

נראה מעולה!

אי אפשר פשוט להזמין את הספריי במשלוח?

לא, אי אפשר להכניס חומ"ס לארץ, לא דרך הים ובטח שלא דרך האוויר :shock:

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר וגם לו יש fetish לא ברור לאיטלקיות אז כנראה שאנחנו מדברים על אותו אחד.

אני בספק :shock:

עבודה יפה מאוד, סחטיין!

נראה חדש.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...