Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה רועד בבלימה - מה הסיבה?

Yellow Engine
שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשרי למצוא את המכשיר הזה במכונים הבאים, מתוך גוגל:

https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1NHXL_enIL725IL725&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D7%90%D7%99%D7%96%D7%95%D7%9F%20%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D%20GSP9700&*

מעניין לדעת רק מה המחיר לביצוע איזון שכזה עם המכשיר הזה, אבל אני מניח שזה לא מחיר בשמיים אחריי הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פירוט יכולות המכשיר למי שמעוניין לחסוך כניסה ללינקים:

[TABLE=width: 726, align: right]

[TR]

[TD]המכשיר לאיזון גלגלים מדגם GSP9700 מתוצרת Hunter Engineering אושר לאחרונה על ידי יצרנית הרכב סובארו כמכשיר איזון מתקדם ביותר אשר מאפשר קבלת תוצאות מיטביות בבדיקות איזון.

"A balancer such as Hunter GSP9700 should be used to achieve the best possible results" Subaruservice bulletin, 23, 2010.

מכשיר זה אושר בעבר גם על ידי BMW, VW, Mercedes Benz.

המכשיר מבוסס על טכנולוגיות מתקדמות לבדיקת זריקה רדיאלית של מכלול הגלגל ומצוייד ב-HammerHead – מתקן לייזר ייעודי המיועד לסימון המיקום המדויק להתאמת צמיג - ג'אנט והתקנת משקולות האיזון.

למכשיר הותקן "תוף" ייחודי אשר נצמד לגלגל בלחץ של כ- 600 ק"ג בזמן פעולת האיזון ובכך מדמה את כוחות הדרך המופעלים על הצמיג בזמן הנסיעה. טכנולוגיה זו מיועדת לבדיקה ואיתור רעידות הנגרמות ע"י הצמיג, החישוק ו/או שניהם יחד.

כוחות רדיאליים משתנים

כוחות רדיאליים משתנים הינם סכום השינויים המתקבלים כאשר מופעל כח כנגד הצמיג. כוחות אלו נמדדים כאשר "התוף" לוחץ על הצמיג המסתובב. במידה ומתגלים כוחות רדיאליים משתנים, יתבקש המפעיל למדוד את האובליות של החישוק. המכשיר יחשב את "התרומה" של הצמיג וידריך את המפעיל כיצד להמשיך.

[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]"מבחן דרך" -המכבש לאיתור רעידות

ה"תוף" המובנה במכשיר מפעיל כח של כ - 600 ק"ג לגלגל בכדי לאתר רעידות הנובעות מאחת הסיבות הבאות:

כוחות רדיאליים משתנים הנגרמים כתוצאה מאזורים קשיחים ו/או גמישים בדופן הצמיג.

אובליות של הצמיג ו/או החישוק.

עקב הצמיג שלא "יושב" נכון על החישוק.

עזרה במיקום הצמיג על החישוק

בהרכבה של צמיגים חדשים (במיוחד בצמיגים בעלי חתך נמוך), הצמיג לא תמיד "מתלבש" בצורה נכונה על החישוק. הפעלת ה"תוף" עוזרת לצמיג "להתיישב" על החישוק.

מדידת חישוק

באמצעות המכשיר ניתן למדוד את החישוק, אובליות וזריקות" צידיות מבלי לפרק את הצמיג מהחישוק.

פתרון לבעיות משיכה בגלגל שלא ניתנת לפתרון באמצעות ציוד לכוון פרונט

המכשיר מהווה גם ציוד משלים למכונים לכוון פרונט שכן בעיית משיכת גלגל יכולה להיגרם לא רק כתוצאה מבעיהבאחת מזויות הסרן כי אם גם כתוצאה מזריקה רדיאלית – Runout ו/או חוסר התאמה של הצמיג לג'אנט. בכדי להקטין את אפקט הזריקה הרדיאלית, נבדקים במכשיר כלגלגלי הרכב. בגמר הבדיקה, מוצגת סכימה המציגה את המיקוםהמועדף לכל אחד מגלגלי הרכב.

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]טכנולגיית SmartWeight

טכנולוגיית איזון מתקדמת לקיצור הזמן הנדרש לפעולת האיזון ולהפחתה משמעותית בכמות משקולות האיזון הנדרשות לאיזון מושלם של הגלגל.

לסיכום

מכשיר האיזוןGSP9700 מאפשר לפנצ'ריות מקצועיות ומכונים לכוון פרונט להנות מהטכנולוגייה המתקדמת ביותר בעולם לדיאגנוזה ופתרון בעיות איזון כולל דיאגנוזה לחישוק בנפרד, דיאגנוזה לצמיג בנפרד ודיאגנוזה למכלול חישוק צמיג, כמו גם מתן מענה אפקטבי לפתרון בעיות משיכה על ידי אופטימיזציה של מיקום אופטימאלי לארבעת גלגלי הרכב.

המכשיר מיוצר על ידי חברת Hunter Engineering, USA מהמתקדמות בעולם בייצור של ציוד לכוון פרונט ואיזון גלגלים ואשר מיוצגת בארץ בבלעדיות על ידי חברת טכנוטייר בע"מ.

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות - אז למה בעצם לא ללכת מראש על מכשיר האיזון המתקדם?

למה להשתמש בו רק אם האיזון "הרגיל" לא הצליח?

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי כיצד הכל בוצע, מה מצב הצמיגים, מה מצב הג'אנט וכן הלאה.

ברוב המקרים, האיזון הרגיל מספיק לכלל האוכלוסיה ולא צריך מעבר לזה, או שאנשים לא מרגישים או שלא מבינים פשוט אם יש קשר בין הדברים, גם זה קורה.

כרגע אני לא צריך איזון אבל עם החלפת הצמיגים בחודשים הקרובים כנראה והיות ואני רואה שאני עובד קרוב למקומות שמחזיקים את המכשיר, אלך לבצע את זה שם.

באמת שאין סיבה לעשות איזון רגיל אבל מה שלרוב קורה, שבאותן הפנצ'ריות יש רק מכשירים בסיסיים רגילים וגם שם יש דרגות שונות, רמות דיוק וכמובן, רגישויות.

המון פנצ'ריות לא באמת מכוונת על רגישות גבוהה בכדי לחסוך בחומר, זמן וכו', כן גם זה קיים שם.

על פי מה שזה נראה, המכשיר הזה (לא התנסתי בו עדיין) תופר אותך מכל הכיוונים ואמור לטפל בדיוק בבעיה שאותה אתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, רשום לך במפורט בעמוד הקודם מה זה עושה ומה ההבדלים כולל בעמוד הזה + מפרט טכני של המכונה.

בנוסף, רשום מספר פעמים שזה מדמה את פעולת הצמיג על הכביש ועם כוחות שונים ומכונה חכמה ומתקדמת יותר מאשר הפשוטות בפנצ'ריות.

נסה לקרוא את הכל שוב פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון תחת עומס עולה 100 שקל. רגיל 30. פעמיים יצא לי להשתמש בזה. פעם ראשונה עם במוו שהיו לי בעיות בצמיגי ראנפלט ושלחו אותי לפנצ'ריה מסויימת להביא פלט ממכונה שמקובלת על יצרן ופעם שניה בצמיגים רגילים אבל ספורטיביים שהיו חדשים אבל האוטו רעד לי אחרי איזון. שני צמיגים היו דפוקים. ניתן לגלות את זה רק באיזון תחת עומס.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב עוד משההו שכיח

אנשים נכנסית לשטיפת רכבים אחרי נסיעה עם הרכב

והברקסים עוד חמים וברגע שמים נוגעים בהם הצלחות מתעוותות

קרה לשתי חברים שלי

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון - פנצ'ריסט שבדק לי את העניין, טוען שהרעידות הן כי הצמיגים האחוריים ישנים ויבשים וצריך להחליפם. אז נכון שהצמיגים האחוריים הם אלה שאיתם רכשתי את הרכב (לפני כשנתיים) והם סיניים ולא ממותגים, אבל האם יכול להיות שרעידות במהירות גבוהה נובעות מגלגלים אחוריים??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעידות, עיוותים ובעיות כתוצאה מצמיגים שיש להם בעיות/דפורמציה, זה הגיוני מאוד גם כן וקורה.

השאלה היא, איך הוא בדק? עם העין וגירוד הזקן או עם פנס מיוחד לגילוי רעידות שלהרבה פנצ'ריות אין את הפנס המיוחד הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון - פנצ'ריסט שבדק לי את העניין, טוען שהרעידות הן כי הצמיגים האחוריים ישנים ויבשים וצריך להחליפם. אז נכון שהצמיגים האחוריים הם אלה שאיתם רכשתי את הרכב (לפני כשנתיים) והם סיניים ולא ממותגים, אבל האם יכול להיות שרעידות במהירות גבוהה נובעות מגלגלים אחוריים??

זה יכול להיות אבל יותר סביר שזה רק צמיג אחד.

בדיקה פשוטה, תחליף עם גלגל ספייר. פעם צד שמאל, פעם צד ימין ותראה אם משהו משתנה.

בכל מקרה, גם אם רק אחד בעייתי תצטרך להחליף את שניהם.

הבדיקה היא רק כדי לוודא שזו באמת הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעידות, עיוותים ובעיות כתוצאה מצמיגים שיש להם בעיות/דפורמציה, זה הגיוני מאוד גם כן וקורה.

השאלה היא, איך הוא בדק? עם העין וגירוד הזקן או עם פנס מיוחד לגילוי רעידות שלהרבה פנצ'ריות אין את הפנס המיוחד הזה?

הרים על ליפט, מישש את הגלגלים, הסתכל לתוך בית הגלגל (לא זוכר אם היה פנס - אבל היה אור יום מלא ובהיר).

אה, נזכרתי, הוא גם הראה לי שקוד המהירות על האחוריים הוא V95 שלא כמו הוראות היצרן V91 (בעוד שהקדמיים כן היו בסדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה בציניות כמובן.

ניתן להבין אם יש עיוותים או פגם כזה או אחר בצמיג, בין אם זה בליטות או דפורמציה עם מכשור מסויים או למעשה תחת מאמץ כלשהו או מתקן בדיקה כזה או אחר.

אם יש לך קוד מהירות גבוה יותר זה בסדר גמור, היצרן מגדיר קוד מהירות מינימלי.

איך אפשר לדעת האם יש בעיות עם הצמיגים לאחר שאתה בטוח שעשית איזון או עשית איזון עם המכשיר המתקדם שמופיע כאן בדפים (חשוב מאוד... המכשיר הזה דווקא מה שיכול לעזור לך לבטל קצת את הבעיות של הצמיג בגלל האופן פעולה המתקדם שלו).

פשוט, מחליפים צמיגים או ברוטציה, או שמחפשים צמיג צמיג, אין דרכי קסם האמת.

קשה יהיה לסמוך על אדם שאלה אם כן, חלילה מבלי לזלזל, יודע טוב מאוד לאתר פגמים כאלו בצמיג ולראות את זה בעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה בעלי מקצוע בעולם הצמיגים- כמו כן, לא צריך להיות מומחה גדול בכדי לאתר מדרגות בצמיג על ידי מישוש עם היד .

לא לכל בעיה במתמטיקה צריך מחשבון מדעי, לפעמים ניתן בשיטות Old school לפתור ולאתר הרבה בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...