Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיוויק 95 VTEC 1.6

alonzik13
שימו לב! השרשור הזה בן 2594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פנייה לכל מי שהחזיק ברכב בשנתון הזה או הדור הזה:

מחפש חוות דעת מאנשים שהחזיקו ברכב זמן לא קצר שיספרו את דעתם:

יתרונות חסרונות בעיות ידועות של הרכב,תחזוקה.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנייה לכל מי שהחזיק ברכב בשנתון הזה או הדור הזה:

מחפש חוות דעת מאנשים שהחזיקו ברכב זמן לא קצר שיספרו את דעתם:

יתרונות חסרונות בעיות ידועות של הרכב,תחזוקה.

תודה רבה!

מה בדיוק אתה רוצה לדעת? הדגם הידני היה הרכב הראשון שלי, קניתי בשנת 2000 עם 40K ונפרדנו אחרי שש שנים בערך ב-140K. הרכב היה תענוג צרוף. חזק הרבה מעבר למה שציפיתי עם 125 סוסים, זריז וגמיש אחיזת כביש מעולה (אוהב צמיגים איכותיים, בד"כ שמתי מישלנים) ונעים בשיוט. בלע עליות בכרמל ובגליל ברביעי עם מזגן (חזק) ולא נודע כי באו אל קרבו. הרבה הרבה יותר מהנה מה-1996 האוטומטית שהיתה לנו גם ונדמתה לידו כמו עגלה.

נוחות סבירה, מרחב רגליים וכתפיים מעולה (לא השתמשתי במושב האחורי אף פעם), רכב נמוך מאוד שלא אוהב מהמורות.

הסוד זה טיפולים, הרבה, בזמן ובלי חוכמות. הרכב טופל אצל ברוך ממוסך פרג בטירת הכרמל שנושם אוכל וישן הונדות ואין אצלו שום חוכמות - חלפים מקוריים (מעדיף משומש מקורי ממקור אמין על תחליפי חדש), נוזלים איכותיים, עבודה בלי חיפזון שמסתכלת על על דבר, אתה רוצה לעגל פינות לך למקום אחר. אחרי ארבע שנים הרכב נסע כמו חדש. נסעתי מהר ודינמי אבל לא השתוללתי עם הרכב אני לא בעניין של לקרוע רכבים.

בעיות שהיו - משום מה נורת פנס ימני קדמי היתה נשרפת מדי פעם (היו לי 2 ברכב להחליף כשצריך).

בשלב מסוים הרכב התחיל לאבד נוזל קרור ולהתחמם לי. החלפתי כמה צינורות בעצמי וזה חזר, עמדתי ממילא אז לפני נסיעה לחו"ל, מכרתי בזול למישהו שרדף אחרי הרבה זמן והמשך הסיפור לא ידוע לי. אגב, האוטומטית 1996 עדיין על הכביש, כעת בנסועה עדינה ועדיין עגלה, אבל נוסעת לאן שצריך.

הבעיה כיום לדעתי זה למצוא אקזמפלר שלא התחראו עליו באחת הידיים או יותר. כידוע זה היה רכב חביב על מתחראים ואני חוזר, רכב מפונק שצריך לשמור עליו יפה ואז גם 250K ק"מ זה בסדר.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שמצאתי מציאה

זה רכב שהוא חלום שלי כבר כמה זמן אבל כל הרכבים שפגשתי היו צעד אחד לפני פירוק.

אז אני קצת סקפטי לגבי הרכב הזה למרות שבנסיעת מבחן שביצעתי עליו היום קיבלתי פרפרים מרוב שהרכב במצב כזה טוב יחסית לגיל.

אני מנסה למצוא בעיות נפוצות דרך בעלים לשעבר.

עריכה אחרונה על ידי alonzik13
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מישהו שאני עם רכב כזה 92' ידני עם בערך 230K שלא מזמן הלך לו המשאבת מים והמנוע התחמם אבל תוקן והרכב לפי מה שאני יודע תקין כרגע. עוד דבר היה לו בעיה עם המחשב רכב לא יודע בידיוק מה. המד מהירות עושה בעיות כך שלפעמים מציג מהירות של 200 קמש ב80 קמ"ש. כמו כן אני יודע שלפעמים צ'ק אנג'ין נדלק, וכמובן שיש 1001 סיבות לזה.

יש עוד מישהו שאני מכיר שעבר עם הרכב הזה שנת 93' ידני מעל ל400K לא יוד איך היו לו כל השנים מבחינת תקלות ולא ברור לי אם בכלל המנוע מקורי. הרכב מת לא מזמן אך בכבוד אפשר לומר והוא עבד די קשה.

מה שכן בשני הרכבים המזגן קרור לא עבד אך שזה סיפור יקר לתקן את זה.

האוטו מאוד זריז וכיף לנהוג עליו אך קשה למצוא כאלה היום במצב טוב.

אם אני לא טועה הגרסאות האחרונות שלו 94'-95' הגיעו חלקם עם כרית אויר ואולי ABS.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חלום כבר הרבה זמן" ו"מציאה" וכל זה ב-8K או פחות... הלוואי עלי! בעיות יהיו בכל אוטו בן 22

מה שכן הייתי לוקח למוסך טוב לבדיקה שיסתכלו ראש מנוע, יחפשו נזילות, מה הוחלף במהלך השנים ולמה. אבל איפה ההיסוס הגדול אני לא רואה במחיר כזה תשקיע בישור קו ותהנה

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף כבר סובארו אימפרזה שיש יותר חלקי חילוף זמינים והוצאות אחזקה פחותות. לא לשכוח כל חצי שנה טסט עם אישור בלמים ממוסך מורשה.

אני לא חושב שקיים רכב עם זמינות חלפים גבוהה יותר משל הונדה סיויק בשנות ה90' - ניתן למצוא מנועים ב500 שקל, בכמויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו במשפחה יש סיוויק דומה/זהה משנת 1997. נרכשה מהסוכנות ונוסעת עד היום מצויין. אך מעט ק"מ. לדעתי כיום עם 150,000 ק"מ.

מעולם לא נתקעה. נכנסת כל שנה למוסך לטיפול שנתי. לא ארעה שום תקלה מפתיעה. למעשה זו הפתעה שכלום לא קרה....

במשרד מכר לא מזמן אחד העובדים סיוויק דומה/זהה שנת 2000. גם היא בונבונירה לא קטנה, אף שלגביה אני מכיר פחות פרטים. גם היא נמכרה עם כ 150,000 ק"מ

שניהם מאוד מאוד אוהבים את הרכב.

בקיצור, לא סתם זוכות למוניטין כה משובח. וכן, ברור לי שעם 250,000 ק"מ המצב היה פחות מרנין. ועדיין 20 שנה על הכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל איך שהוא לבדוק את העניין של המחשב?

אתה לא הראשון שמתלונן על המחשב של הויטק

אני זוכר שאיכשהו חדר מים למחשב רכב ולכן הוא הוחלף והוכנס איכשהו במקום הרגליים של הנוסע על מנת שלא ירטב , מוזר...

אגב אפרופו מחשב לפעמים יש תופעה שהאוטו לא מניע בגללו (כנראה המחשב שהוחלף לא 100אחוז)

אגב גם לפני שנה ומשהו הלך משאבת ברקס באמצא הנסיעה ברכב 92' שציינתי.

ברכב השני 93' אני לא כל כך יודע מה היא עברה אבל אולי גם הוחלף מתי שהוא משאבת ברקס.

מה שכן אני זוכר שבעל ה93' החליף/שיפץ/תוקן ההגה כח בדגם 93' שציינתי.

תבדוק גם את העניין עם המדחס של המזגן כי הבנתי מהחבר שאין את הגז למדחסים הישנים לפי מה שהוא אומר למרות שיש מצב שבכלל המדחס דפוק.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אדע איפה לבדוק-איפה אמור להימצא המחשב?ומה אמור להיות רשום עליו(מק"ט,שם של חברה וכדומה)שאני אדע שזה המחשב הנכון למנוע ולא חארטה שתקעו ברכב רק כדי שיניע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני מכרתי לפני חצי שנה את סיוויק ׳97 שלי אחרי שהחזקתי אותה כמעט 10 שנים. היא די דומה למודל שנת 95, אך עם שינויים קטנים ושינוי גדול בפנסים קדמיים.

מה אני אגיד לך... אני מאחל לכולנו שתהיה לכל הרכבים שיש לנו ויהיו בעתיד את רמת האמינות שכזאת.

אז נחון ששמרתי עליה פחות או יותר, אבל הייתי עושה טיפולים במוסכים שונים - לא רק של החברה, וגם השתמשתי בחומרים וחלפים שמתאימים - לא תמיד מקוריים והיקרים. מצד שני, על איזה חלפים אנחנו מדברים כבר: גומי ציריה, בלמים - כל התקופתיים. מאז שהאוטו נרכש חדש אף פעם לא הייתה לו תקלה, רק מדי פעם חלקים שמחליפים כי סיימו את חייהם. הדבר הרציני ביותר הופיע כשאוטו היה כבר 18 שנים על הכביש, והתקלה הייתה בתפוח סרן אחורי, שהתגלתה לי רק במהלך הטיפול.

הדבר שהרגיז אותי באוטו - זה שהוא נמוך מאוד. ביחס לרכבים מודרניים יותר, הגוף מתעייף מהר יותר מהישיבה הזאת. גם חוויה לא פשוטה להתנהל עם התינוק באותו הזה: אני יחסית גבוה, אז כל פעם שהייתי צריך להוציא תינוק מהכסא בטיחות הייתי צריך להתכופף כמו בשיאצו.

דברים שבעיקר נהנתי מהם:

זריזות, אמינות, מחירי הטיפולים (כמובן לא בחברה, בחברה דווקא שוחטים בלי רחמים).

' (1997) past: Honda Civic 1.4 SE

2016 now: Skoda Yeti 1.2 TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...