Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב זול מבחוץ = זול גם מבפנים?

Revitalush
שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכם.

שאלתי היא, ברכבים פשוטים וזולים, כגון ניסאן מיקרה \ מציובישי ספייס סטאר \ סוזוקי אלטו \ דאציה סנדרו , או כל רכב שהוא זול, זאת אומרת איכות חומרים נמוכה במיוחד, חסכון על כל דבר שאפשר, חומרי פנים פשוטים וזולים, חוסר בידוד רעשים, קרקושים זמזומים ושברים, שימוש בטכנולוגיה זולה להפחתת עלויות, כל זה משפיע גם על מכלולי הרכב?

למשל המנוע והגיר ברכב, האם הם עשויים מחומרים פשוטים יותר? פחות עמידים? האם ברכב שכזה יבחרו בצמיגים זולים מהיצרן? חלונות שבירות יותר? פח וחלקי מרכב דקים ופחות עמידים ובטיחותיים?

וכמובן הרשימה ארוכה.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר,קחי למשל את רכבי המיני,אין מיני בעייתי שמבלה במוסכים.

גם לגבי הצמיגים אף יצרן לא שם צמיג סיני,בפנדה קיבלתי עם קונטיננטל.

גם לגבי עובי פח זה כבר לא מה שנהוג לחשוב שעבה בטיחותי יותר אין קשר.

היום רכב זול אפילו לא אומר שלא יהיה מאובזר,אלא זה מתבטא כמו שאמרת באיכות חומרים,בידוד אולי,מנוע חלש בחלק מהמקרים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
שלום רב לכם.

שאלתי היא, ברכבים פשוטים וזולים, כגון ניסאן מיקרה \ מציובישי ספייס סטאר \ סוזוקי אלטו \ דאציה סנדרו , או כל רכב שהוא זול, זאת אומרת איכות חומרים נמוכה במיוחד, חסכון על כל דבר שאפשר, חומרי פנים פשוטים וזולים, חוסר בידוד רעשים, קרקושים זמזומים ושברים, שימוש בטכנולוגיה זולה להפחתת עלויות, כל זה משפיע גם על מכלולי הרכב?

למשל המנוע והגיר ברכב, האם הם עשויים מחומרים פשוטים יותר? פחות עמידים? האם ברכב שכזה יבחרו בצמיגים זולים מהיצרן? חלונות שבירות יותר? פח וחלקי מרכב דקים ופחות עמידים ובטיחותיים?

וכמובן הרשימה ארוכה.

תודה לעונים.

לגבי הפסקה הראשונה: איכות חומרים - פחות העניין. החיסכון בא באיכות הגימור, איכות תכנון החומרים,

ארגונומיה פחות טובה (ולכן פחות "מחשבה", פחות תכנון), חומרי בידוד בהחלט פחות.

לגבי השניה, מנוע וגיר כמובן שלא, אבל כן משתמשים בטכנולוגיה ותיקה ושמרנית יחסית, אולי שנמצאת על המדף ולא מצריכה פיתוח חדש.

בצמיגים יש סקאלה של דגמים ומן הסתם ילכו על הפשוט או הנפוץ ביותר, במידה נפוצה.

יצרנים סינים (מהסוג של לינגלונג, כוכב הגומי וכו') לא ראיתי על מכוניות.

חלונות, חלקי פח וכו' - יש תקני בטיחות ולא סוטים מהם. אך מן הסתם יש הבדלים בתכנון המרכבים והשלדות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שהחיסכון שם הוא בכל דבר שניתן, אם זה בקיפול מושבים אחוריים כמו באטרז (או אפילו משאירים גב מושב ללא ציפוי מלבד הפח, גם זה ראיתי), רגלית למכסה מנוע במקום בוכנות, חלונות נפתחים בדלתות מאחור ועוד ועוד.

אני בטוח שזה בא לידי ביטוי כמעט בכל דבר שתחשוב עליו, גם אם לחלונות יש תקן אני בטוח שאפשר לשחק בנושא של סינון קרינה, או הפשרת אדים, סתם לדוגמא.

גם אם עובי הפח זהה, יש המון איכויות לפלדה ותהליכים שאני בטוח שניתן דרכם להוזיל עלויות.

היצרנים בתחרות מטורפת על הזול ביותר בקטגוריות האלו, איפה שניתן הם מוזילים, גם אם לך זה נראה כמה אגורות, בכמויות זה מצטבר לסכומים לא קטנים.

אבל אל תבלבל עם אמינות, זה ממש לא שיך.

בפראדו שלי היה דשבורד עם פלסטיק מאוד זול בתחושה שלו, קשיח, מקרקש ולא נעים למגע.

עד היום הוא שורד מצויין בעוד שבדגם החדש בעל הדשבורד ה"איכותי" הרך והנעים מתמלא סדקים, זאת לא הדוגמא היחידה.

גם מבחינת מנוע, מכלולים פשוטים ללא הרבה תחכום עושים את העבודה עבור רכב ברמה הזאת.

לא תמצא בדגמים האלו פיצ'רים חדשים או טכנולוגיה שאתה לא מכיר.

אם זאת זה לא אומר שהאוטו לא טוב, כל אחד עם הצרכים והיעוד שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שבכול דור המצב משתפר מאוד איפה אלטו,107 ואיפה ספארק/טווינגו מבחינת בידוד,נוחות,מנוע ואיבזור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, אני מעדיף רגלית למכסה מנוע ולא להסתמך על לחץ של בוכנה.

מה גם שזה חלק שמתבלה לעומת רגלית... לך תחליף בוכנות ב200-300 שקל ומעלה כל 4-6 שנים

אני בטוח שהחיסכון שם הוא בכל דבר שניתן, אם זה בקיפול מושבים אחוריים כמו באטרז (או אפילו משאירים גב מושב ללא ציפוי מלבד הפח, גם זה ראיתי), רגלית למכסה מנוע במקום בוכנות, חלונות נפתחים בדלתות מאחור ועוד ועוד.

אני בטוח שזה בא לידי ביטוי כמעט בכל דבר שתחשוב עליו, גם אם לחלונות יש תקן אני בטוח שאפשר לשחק בנושא של סינון קרינה, או הפשרת אדים, סתם לדוגמא.

גם אם עובי הפח זהה, יש המון איכויות לפלדה ותהליכים שאני בטוח שניתן דרכם להוזיל עלויות.

היצרנים בתחרות מטורפת על הזול ביותר בקטגוריות האלו, איפה שניתן הם מוזילים, גם אם לך זה נראה כמה אגורות, בכמויות זה מצטבר לסכומים לא קטנים.

אבל אל תבלבל עם אמינות, זה ממש לא שיך.

בפראדו שלי היה דשבורד עם פלסטיק מאוד זול בתחושה שלו, קשיח, מקרקש ולא נעים למגע.

עד היום הוא שורד מצויין בעוד שבדגם החדש בעל הדשבורד ה"איכותי" הרך והנעים מתמלא סדקים, זאת לא הדוגמא היחידה.

גם מבחינת מנוע, מכלולים פשוטים ללא הרבה תחכום עושים את העבודה עבור רכב ברמה הזאת.

לא תמצא בדגמים האלו פיצ'רים חדשים או טכנולוגיה שאתה לא מכיר.

אם זאת זה לא אומר שהאוטו לא טוב, כל אחד עם הצרכים והיעוד שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכי טוב קפיצים למכסה מנוע. לא מחליפים את זה בחיים ואין צורך ברגלית שלפעמים תקועה בדרך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך במקרה הזה, ואני יכול לחשוב על עוד כמה דברים שהיתי מוותר עליהם ברכב המודרני, בטח ובטח בתחום רכבי השטח.

אבל זה לא שייך לעניין, אלו רק דוגמאות מאיפה ניתן לקצץ.

שמקצצים בכל פרט זה מסתכם בלא מעט כסף.

כמו חלון שלא נפתח בדלתות אחוריות של חלק מהדגמים.

מעבר לזה שבטוח שגם במחקר ופיתוח של רכב כזה לא ישבו כמו על רכב בקטגוריות גבוהות יותר.

שאני רואה את הרכבים כמו טויוטה איגו, סיטרואן c1 והפז'ו.

מבחינתי זה כמו מוצר מדבקה שמוכר לנו ממוצרי החשמל.

גם זה חלק מצימצום עלויות.

שוב אני אומר, אני לא טוען שזה לא טוב.

אבל אם שאלו...

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, אני מעדיף רגלית למכסה מנוע ולא להסתמך על לחץ של בוכנה.

מה גם שזה חלק שמתבלה לעומת רגלית... לך תחליף בוכנות ב200-300 שקל ומעלה כל 4-6 שנים

אחרי שהחלפתי נורות בפנסים של מונדאו בסערה, כשבכל פעם מהרוח נופל לך המכסה מנוע על הראש, מעדיף רגלית.

עוד דברים - עדיף חישוקי ברזל על חישוקי סגסוגת. הנסיעה רכה יותר, ולא חבל עליהם כשהם נשרטים או מתעקמים. ואם זה חתך נמוך - תתכונן למחירים של אלפיה ומעלה לצמיג ( משום מה כמות גומי באה בפרופורציה הפוכה למחיר).

מולטימדיה - דבר מאוד לא נוח לתפעול, עם מסך מגע של נוקיה N97. היתרון היחיד במקרה שלי (קורולה) זה שיש מצלמת רוורס. ניווט? לי אין, אבל אם היה, היה גם מוסיף את הסיבוך של לעדכן מפות וקול, אפליקציה חינמית בטלפון הרבה יותר נוח.

קסנון - מאיר אותו דבר, אבל כמקום שלושים שקל לזוג נורות רגילות, עולה כמה אלפי שקלים להחליף את הפנסים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי כניראה אין לך מולטמדיה נורמלית,כשיש כזאת זה מאוד נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שטויות, תנו לי סקאלת חום מנוע, לחץ שמן, דלק, מד מהירות ונורת צק. זה מספיק.

כל ישיבה ברכב חדש מתלווה אצלי בכאב ראש של מה לעזאזל הם כל הכפתורים והאורות האלו? ואז אתה מבין ש80 אחוז מהם לא נועדו לתפעול הרכב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להוסיף לדברים המיותרים גם את הבוכנות בתא כפפות. לא מבין מה הבעיה שהתא פשוט "יפול" ולא ירד ב"הילוך רובוטי".

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך בוכנות למכסה מנוע, לא צריך תפעול "אלגנטי" לתאי אחסון, לא צריך מולטימדיה, לא צריך זה ולא צריך זה.

בקיצור סובארו 88.

כמו בכל מוצר מודרני, גם יצרני הרכב מנסים ליצור רכבים שיהיו יותר אטרקטיביים מרכבים מתחרים וחלק מרכזי בעניין הזה הוא שיפור חוויית השימוש ברכב.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שטויות, תנו לי סקאלת חום מנוע, לחץ שמן, דלק, מד מהירות ונורת צק. זה מספיק.

כל ישיבה ברכב חדש מתלווה אצלי בכאב ראש של מה לעזאזל הם כל הכפתורים והאורות האלו? ואז אתה מבין ש80 אחוז מהם לא נועדו לתפעול הרכב בכלל.

אני לא נתקלתי ברכב מיני שבעל הנדסת אנוש כזאת גרועה כמו שאתה מתאר.

יש אבל רכבים כאלה למשל אסטרה דור קודם עם 200 כפתורים על הדשבורד אבל סך הכול אין הרבה כאלו בטח לא בקטגוריות הנמוכות.

אתה מדבר כמו סבא שלא מבין מזה אינטרנט,אבל ברגע שלומדים קצת מבינים כמה זה נוח ושימושי[emoji12]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נתקלתי ברכב מיני שבעל הנדסת אנוש כזאת גרועה כמו שאתה מתאר.

יש אבל רכבים כאלה למשל אסטרה דור קודם עם 200 כפתורים על הדשבורד אבל סך הכול אין הרבה כאלו בטח לא בקטגוריות הנמוכות.

אתה מדבר כמו סבא שלא מבין מזה אינטרנט,אבל ברגע שלומדים קצת מבינים כמה זה נוח ושימושי[emoji12]

נהגתי בC1 ועדיין לא הבנתי איפה פותחים את המכסה מנוע :D

אבל דיברתי יותר על רכבים חדשים יותר כמו פורטה, אימפלה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...