Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה במעגל תנועה בעל שני נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 2454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה שבועות, הבת שלי הייתה מעורבת בתאונה (נזק בלבד) במעגל תנועה דו נתיבי בבאר שבע. מדובר בשדרות בן גוריון, במעגל התנועה של רכבת צפון.

שני הרכבים נכנסו לכיכר במקביל, בשני נתיבים. הרכב (הכחול) של הבת שלי, בנתיב הימני, והרכב השני בנתיב הפנימי.

הבת שלי התכוונה לצאת ביציאה השלישית (תחנת הרכבת), ואילו הרכב שנסע בנתיב הפנימי במעגל, יצא ביציאה השנייה, ישר על שדרות בן גוריון. כמובן שהוא "חתך" אותה בניסיון לצאת, והפינה השמאלית של הפגוש הקדמי שלה מעכה את הדלת הימנית אחורית שלו.

כפי שניתן לראות, אין חיצים בכניסה למעגל, או בתוכו. בתוך מעגל יש סימון דהוי של הפרדה בין הנתיבים.

קראתי בפורום כמה וכמה דיונים בנושא, ובאחד מהם נתקלתי בקישורים לפסקי דין שניתנו באירועים ממש זהים למקרה הזה. על פניו, לפחות לפי פסקי דין אלו, נראה לי שהאשמה על הנהג שהיה בנתיב הפנימי, ויצא ימינה ללא מתן זכות קדימה לרכב במסלול הימני, בניגוד לתקנה 42 לתקנות התעבורה (פניה ימינה), ובניגוד לסעיף 40 לתקנות התעבורה, המחייב השתלבות זהירה בנתיב הימני טרם הפניה.

כבוד הרשמת הוסיפה בפסק הדין ש"באין הוראת חוק המיוחדת לעניין נסיעה במעגל התנועה, אינני מוצאת כל בסיס לטענת הנתבעים לפיה אסור לרכב לנסוע במעגל תנועה בנתיב הימני, אף אם בחפצו להקיף את המעגל. להיפך, על פי הוראות סעיף 35 לתקנות התעבורה, החובה היא להיצמד גם במעגל התנועה אל צידו הימני של הכביש, ככל הניתן".

המבטחת שלי (הפוליסה על שמי, הרכב על שם ביתי, והיא זו שנהגה בעת התאונה) הודיעה לי היום, שהתקבלה תביעה של צד ג', בטענה שהבת שלי אשמה. סביר שתביעה נגדית שלי למבטחת של הרכב הפוגע, תידחה.

מאיפה ממשיכים עכשיו? להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות? אני לא רוצה לתבוע את הפוליסה שלי, אלא לדרוש את כל עלות התיקון (כ-5K, חלקים חלופיים בלבד) מצד ג'. זה מה שצריך לעשות?

מה עוד צריך לתבוע (יום עבודה/נסיעה לב"ש/הוצאות/שכ"ט שמאי)?

מי מגיש את התביעה, אני או ביתי?

התאונה התרחשה בבאר שבע. התביעה חייבת להיות מוגשת בבימ"ש בבאר שבע?

מי הנתבע הראשון ומי השני (נהג/ חברת הביטוח)?

בתביעה אני מציג את העובדות בלבד, או מותר לי לציין פסקי דין של מקרים דומים?

IMG-20161128-WA0001.jpg

IMG-20161128-WA0002.jpg

IMG-20161128-WA0013.jpg

polo_beersheva.jpg

polo_beersheva2.jpg

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי גוגל יש ביציאה שני נתיבים, אבל הקו המקווקו המעגלי בתוך הכיכר מציין (לדעתי), שלא ניתן לצאת מהנתיב הפנימי ליציאה זו.

אולי כן ניתן, כי לא מדובר בקו רציף, אבל במידה וניתן, ברור שיש לנקוט במשנה זהירות ובמתן זכות קדימה לרכב במסלול הימני, שבטוח מותר לו להמשיך בנסיעה בכיכר.

ציטוט מתוך אחד מפסקי הדין שלמעלה:

"מעיון בתמונות הכיכר עולה, כי בכיכר מצויים שני נתיבים, המופרדים ביניהם בקו מקווקו, ואין כל סימון של כיווני הנסיעה באמצעות חיצים על הכביש. עם זאת, בניגוד לטענת התובע, הקו המקווקו ממשיך בעיגול שלם סביב הכיכר, ולא פונה לעבר הפניה ימינה.

בהעדר כל סימון מיוחד בכיכר המדוברת, הרי שעל הנוסע בכיכר, כמו על הנוסע בכל כביש, חלים דיני התעבורה, הקובעים כי התנועה תעשה בדרך כלל בנתיב הימני, כי פנייה ימינה תעשה רק מחלקו הימני של הכביש, וכי סטיה מנתיב נסיעה תעשה רק אם הדבר לא עלול לגרום להפרעה או לסיכון (תקנות 35, 40 ו-42 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961)."

polo_beersheva3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להרים את הקול

אתה מצלם שתי תמונות , אני לא יודע מי מהן בכניסה למעגל מי מהן מהי?

בכל מקרה לפי התיאור שלך ובהיעדר תמרור / חיצים על הכביש

בתך צדקת והוא רשע.

תתבע את הנהג אם הוא לא בעל הרכב, את בעל הרכב ואת חברת הביטוח שלו.

תובעים בבית המשפט לתביעות קטנות בבאר שבע

לכן תוסיף הוצאות נסיעה + זמן שאיבדת וכו' כמובן כל הוצאה ששילמת כמו לשמאי ייעוץ משפטי ועוד.

התובעים אתה ובתך

שופט רוצה להיות לא נחמד יפיל עליכם אשם תורם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתביעה לא

אתה יכול לאזכר את אותם סעיפים רלבנטיים מתקנות התעבורה שהבאת כאן.

פסקי דין בעת הסיכומים.

הרכב השני מבאר שבע?

יש חשיבות כלשהי בעיני השופט למי שמגיש את התביעה ראשון.

אז אל תישנו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. מיד שדוח השמאי ישוחרר, אתחיל לטפל בתביעה.

איך "מאזכרים" את הסעיפים שלא במסגרת התביעה?

יש יתרון לקבל עזרה/ייעוץ מחברת הביטוח שלי? נאמר לי היום שאני זכאי לכך.

כן, הרכב השני מבאר שבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם היציאה השניה מהכיכר ממשיכה כנתיב יחיד או שני נתיבים?

למספר הנתיבים שמחוץ למעגל התנועה, אין קשר למספר הנתיבים בתוך מעגל התנועה. (כמובן במגבלה המופיעה בהמשך תשובתי).

עקרונית, אסורה היציאה ימינה מהנתיב הפנימי במעגל התנועה, אלה אם כן, הנתיב החיצוני מתומרר כפניה ימינה בלבד והנתיב הפנימי מתומרר ימינה וישר. הנוהג בנתיב הפנימי, המעוניין לצאת ממעגל התנועה ימינה, גם אם מאט או עוצר כדי להשתלב ימינה בזהירות, גורם לעבירת תנועה בזה שמעכב את הנוסעים אחריו בנתיב הפנימי ויוצר הפרעת תנועה 71(1) שדינה 500 ש"ח וארבע נקודות.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

המבטחת שלי (הפוליסה על שמי, הרכב על שם ביתי, והיא זו שנהגה בעת התאונה) הודיעה לי היום, שהתקבלה תביעה של צד ג', בטענה שהבת שלי אשמה. סביר שתביעה נגדית שלי למבטחת של הרכב הפוגע, תידחה.

מוזר שהמבטחת שלך אמרה את מה שאמרה. תדרוש שתגיש תביעה נגדית לחברת הביטוח של הרכב שפגע בך. רק לאחר שתגיש את התביעה ובמידה והיא תידחה ע"י חברת הביטוח של הרכב הפוגע, תפנה לבית המשפט. אני לא רואה חשיבות למי שמגיש ראשון את התביעה. זו לא בחירה בין בית דין רבני לבית משפט לענייני משפחה...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. מיד שדוח השמאי ישוחרר, אתחיל לטפל בתביעה.

איך "מאזכרים" את הסעיפים שלא במסגרת התביעה?

יש יתרון לקבל עזרה/ייעוץ מחברת הביטוח שלי? נאמר לי היום שאני זכאי לכך.

כן, הרכב השני מבאר שבע.

התכוונתי שבתביעה אתה מאזכר את סעיפי החוק אבל לא את פסקי הדין,מה עוד שבית המשפט שלך אינו חייב לאמץ את פסקי הדין שתצטט לו כי הם לא של בית משפט עליון או לפחות של מחוזי, אבל בד"כ זה משפיע על קביעת השופט

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהמבטחת שלך אמרה את מה שאמרה. תדרוש שתגיש תביעה נגדית לחברת הביטוח של הרכב שפגע בך. רק לאחר שתגיש את התביעה ובמידה והיא תידחה ע"י חברת הביטוח של הרכב הפוגע, תפנה לבית המשפט. אני לא רואה חשיבות למי שמגיש ראשון את התביעה. זו לא בחירה בין בית דין רבני לבית משפט לענייני משפחה...

אוי ארז ארז

בוא ננתח את החלק המואדם, כי החלק הראשון זה מידע שמוסרת המבטחת לפות"ש מפי חברת הביטוח של הרכב השני.

המואדם זה מסקנה של המבטחת שמניחה כי אם חברת הביטוח של הרכב השני טוענת שרכבו של פות"ש אשם , הרי היא לא תשלם לפות"ש או במילותיה התביעה תידחה.

אותו הגיון חל גם אם המואדם הוא המסקנה של פות"ש.

לכן מה הטעם בפניה לחברת הביטוח של הרכב השני?

מגישים תביעה ויש יתרון למי שמגיש ראשון כי במוחו של אדם , גם אם הוא שופט, זה שתובע , מרגיש כי נעשה לו עוול ולכן הוא תובע.

לא בהכרח שזו תהיה גם התוצאה הסופית אבל היתרון לתובע קיים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו הגיון חל גם אם המואדם הוא המסקנה של פות"ש.

אכן, המואדם היה מסקנה שלי. אבל ביקשתי ממנה להגיש נגדית בכל זאת, אולי הם יפנימו, ויכירו באשמה.

בשיחה הראשונית בין שתי סוכנות הביטוח, הסתבר שהטופס שמילא הנהג הפוגע, תואם בדיוק את הנסיבות שאני מילאתי, והסוכנת שלו אמרה (לסוכנת שלי) שלדעתה הוא אשם.

זה שתובע , מרגיש כי נעשה לו עוול ולכן הוא תובע. לא בהכרח שזו תהיה גם התוצאה הסופית

נכון, כמו במקרה הזה. התובע היה הרכב שיצא מהכיכר מהמסלול הפנימי, אבל הפסיד במשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז אולי תקבל בלי תביעה משפטית

הללויה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...