Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוקיות אי הוצאת/הזזת רכב מחניה משותפת של בניין

שימו לב! השרשור הזה בן 2654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבניין שאני מתגורר בו כ-3 חניות שהן לא בטאבו לרכבי הדיירים.

ברשותי 2 רכבים (3 רכבים סך הכל לדירה)

כמובן שרכב אחד יוצא השני נשאר (השלישי בחוץ).

בגלל ש 2 הרכבים קטנים , אפשר להזיז את הראשון כך שכשהשני חוזר אפשר יהיה להכניס גם אותו.

2 הרכבים עם טסט והכל תקין ועובד ונוסעים כמובן , גם נקיים אם מפגע תעבורתי זאת השאלה.

החוק בבניין על החניות המשותפות- מי שבא תופס, אם יהיה חוק אחר של ועד הבית אכבד.

לפני שהיו לי מספר רכבים השכן השני עם 2 הרכבים היה תופס ועושה החלפות כשהרכב השני היה יוצא, לי לא הייתה חניה.

אבל מוסריות זאת לא השאלה.

השאלה אם מבחינה חוקית יש איזשהי מניעה להשארת הרכב בחניון המשותף?

אני לא מוצא שום דבר, במיוחד שאני יוצא גם עם הרכב השני (פחות אמנם אבל יוצא) ובמיוחד שהם עם טסט ונוסעים.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד רשאי לעשות שימוש סביר ברכוש המשותף כל עוד לא מונע משכניו לעשות שימוש דומה. אם תמיד יש רכב שלך בחניה, אפשר לטעון שאתה מונע שימוש דומה מהשכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי? כנראה שאפור - כדי למנוע את זה ממך יצטרכו לקחת אותך לבית משפט ולטעון (כמו שנמסיס אמר) שאתה מונע מהשכנים שימוש סביר ברכוש המשותף.

הגון? לא - בדיוק בגלל שאתה בעצמך מבין שזה בעצם אומר שאתה משריין לעצמך חניה קבועה ומונע משכנים שיש להם רכב אחד להשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבניין יש חניות רגילות, ומאחוריהן אדמה שהייצה פעם דשא והפכה לחניה כפולה של דיירי הבניין.

אצלי יש 2 הוסטלים ולכן 2 חניות לא באמת בשימוש, אחת נתפסה על ידי שכן שממילא יש לו חניה אך הוא לא נכנס אליה כי הרכב שלו גדול מדי, ואת השניה אני תופס בחלק האחורי (החול).

מלבד זאת ליד החדר אשפה יש מעין רווח מעבר לבניין השני ואחד השכנים נכנס שם כל יום אחרי העבודה, יום אחד כשנכנסתי לשם הוא התעצבן עליי שתפסתי לו את החניה, למרות שהעובדה היחידה שגרמה לו לחשוב שהיא שייכת לו היא שאף אחד במשך לפחות 8 שנים לא צייץ על כך שהוא תופס חניה שהיא כלל לא חניה.

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה שהועד יגדיר.

לגבי מוסריות. אני אדם מוסרי (אבל כן שרוט על הרכבים שלי).

לפני שהיו לי 2, שכן תפס את החניה עם ה 2 שלו. דיברתי איתו וזה לא עזר.

לאחר שבוע שתפסתי לו שלח לי הודעה:"אנחנו פיטים עכשיו לא?"

סוף מעשה במחשבה תחילה אומרים לא?

הוא בחור טוב ואני לא דואג. יש לי פשוט שכנה משוגעת שלפני כמה ימים ראיתי אותה מהחלון רושמת את מספר הרכב שלי.

לא חששתי לרגע אבל התייעצתי פה כדי להיות בטוח.

האבסורד שאין לה רכב,סתם מפריע לה לראות.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר. כשלא הייתה לי חניה התעצבנתי בלב והמשכתי. ניסיתי לדבר עם השכן שתפס וכשזה לא עזר הבנתי שללכת קצת ברגל למקום חניה מרוחק זה לא סוף העולם .

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשאל שוב כי יש קצת התפתחות בנוגע לחוקיות של הדבר

דפק אצלי שוטר בדלת, באמת נחמד מאוד רק שטען שמבחינה חוקית אסור לי לתפוס חניה יותר משבוע.

עוד טען שגם אם אני מזיז את המכוניות ומחליף ביניהם מדי יום, זה אסור.

כשדיברנו קצת מעבר לגבי רכבי אספנות, אמר שגם אם יש רכב אספנות עם טסט, שחונה בחניה ציבורית רגילה ברחוב, אם לא זז שבוע מקבל קנס מהעיריה, וגם אם מזיז לחניה אחרת לאחר שבוע זה לא עוזר, היה נשמע תמוה בעיני.

הקשבתי וכיבדתי, השאלה אם צודק במה שאמר?

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהוא התכוון שאין לו יכולת לעשות עם זה כלום. וגם מה הכוונה שזה אסור מבחינה משפטית? יש חוק נגד זה?

נניח שכל השכנים היו מסכימים שתחליף בין שני הרכבים שלך, גם אז המשטרה היתה מתערבת וטוענת שזה אסור "משפטית"?

נראה לי מאוד מוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז השוטר אמר. לא הייתי מייחס לדבריו הרבה חשיבות. אלא אם מדובר באחד השוטרים האלה שמחלטרים כפרקליטים בבימ״ש לענייני תעבורה בזמנם הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהוא הגיע בקטע טוב. אמר שגם הוא חובב רכבים ואמר שהוא בדרך כלל לא הולך ומדבר עם שכנים . רק אמר שהוא הפנה את השכנה המתוננת לבית משפט והציע לי להזיז את הרכבים. והסביר כמובן מדוע הוא מציע, כל מה שאמר היה מאוד תמוה בעיניי ולכן אני מחפש את החוק.

בכל מקרה אני אוסף כמה ראיות כנגדם:

א.חסמו לי הבוקר את הרכב ואת החניה אז יצאתי עם הרכב השני,אחרי זה יתלוננו שלא יצאתי?

ב.הרכבים נוסעים. ולא עומדים במקומם . אצלם את מוני הקילומטר לצד עיתון יומי.

למישהו יש עוד דרכים להוכחות?

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...