Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה קלה בעת חנייה במקביל

שימו לב! השרשור הזה בן 2481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

הערב, נעמדתי בנתיב נסיעה רחב ליד מקום חנייה פנוי ע"מ לחנות במקביל למדרכה. תוך כדי התמרון (אני עומד במצב הזה, ללא תזוזה עם איתות ימינה מופעל), המתנתי שהרכבים בנתיב יעברו ע"מ שאוכל להיכנס לחנייה מבלי להפריע. לפתע פגע בי ג'יפ מצד שמאל, שבר את המראה והכניס לי את דלת הנהג כלפי פנים עם שפשוף (מצורפות תמונות).

אני חלוק בדעתי לגבי האשם. החלפנו פרטים, מדובר על אדם מבוגר שלא ביקש את הפרטים שלי (נתתי לו מס' טלפון בכ"ז) ולקחתי ממנו את השם ומס' הטלפון שלו (כולל תמונות של הרכב שלו ושלי).

אצלו יש נזק לטמבון, בקצה מצד ימין.

מניסיונכם, 50:50, אשמה שלו, אשמה שלי?

תודה מראש!

הרכב שלי:

2017-01-07 19.04.44.jpg

הרכב שלו:

2017-01-07 18.59.46.jpg

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עומד קצת באלכסון, מה שעלול לגרום למי שרואה את התמונ לחשוב שהיית בתנועה לתוך החניה.

אם אני מזהה נכון יש לך מצלמת דרך. זו יכולה להוכיח אם בעת הפגיעה הרכב שלך עמד או היה בתנועה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה אכן שם, ה SD לצערי לא. לא ברור לי למה, אבל שכחתי להחזיר אותו בפעם האחרונה שהוצאתי אותו משם.

הנחתי שזו תהיה בעיה להוכיח דבר כזה (שעמדתי לקראת כניסה לחנייה) בעמידה, כך שאבדוק במוסך מה העלות המינימלית שהרכב ייראה נורמלי שוב ואחליף את המצלמה ל A119 שנמצאת לי בבגאז' והתעצלתי להרכיב.

הפוגע לא ביקש את פרטיי (אני נתתי לו את מס' הטלפון שלי), זה פועל לטובתי? במידה והנושא יגיע לבימ"ש / תביעת ביטוח.

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

כמישהו שקורא מהצד כל הסיפור שלך נשמע לא אמין. עמדתי אבל באלכסון. יש מצלמה אבל בלי כרטיס זיכרון בדיוק.

אם אני שופט אני אחשוב שניסית להיכנס לחניה ותוך כדי נסיעה צד ג בדיוק עבר. 50 - 50.

יש ספר של שופט בשם עדי סומך על תאונות ומיקום הנזק. תפור על המקרה שלך.

בכל מקרה תתחיל בלגשת למוסך ולקבל הצעת מחיר. אולי להתקשר לאיש שפגע בך, ייתכן ויסכים לשלם בלי טרטורים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, אם אתה לא היית בתנועה בזמן התאונה, האשמה כולה על הצד השני. הבעיה היא כמובן להוכיח את זה. איך הגיב הנהג השני? האם הודה באשמה, האשים אותך? כדאי שתתקשר אליו (תקליט את השיחה) בדרישה (מנומסת כמובן) לשלם על התיקון כדי להבין מה עמדתו בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי,

מתנצל על הזמן. הוגשה נגדי תביעת צד ג׳ שנדחתה ע״י חברת הביטוח (ע״ס 24000 ש״ח) וחברת הביטוח שלי לא רוצה לטרוח ולהגיש תביעה כי היא בוודאות תידחה ע״י הנהג הפוגע. הגיוני.

כל השיחות עמו מוקלטות, בשיחות הוא טען:

1) מול חברת הביטוח שלו בשיחת טלפון - אני (הפוגע) עמדתי באדום-לבן ולכן הוא פגע ברכבי.

2) מול חברת הביטוח שלו בכתב (לפני מס׳ ימים) - אני (הפוגע) עמדתי באדום-לבן והתחלתי תנועה כשהוא מגיע לפנות ימינה ולכן אני (הנפגע) פגעתי ברכבו (או שהוא פגע ברכבי). העובדות מעט אחרות וכשהצגתי לו אותן הוא אמר ״נכון נכון״, אחת מהן היא שאין פנייה ימינה במיקום התאונה ואין אדום-לבן.

3) אולי חשוב - הוא הציע בשתי שיחות שונות (בסמוך לתאונה ולפני כמה דק׳) לשלם לי את עלות הפעלת הביטוח שלי (השתתפות עצמית) ועליית הפרמייה. סך של כ- 2500 ש״ח. אמרתי לו שאני לא מוכן לשתף פעולה וזו הונאת ביטוח.

יש לי 2 אופציות - תביעות קטנות (אנחנו גרים באותה עיר, כך שיהיה קל) ותביעת שיבוב ע״י חברת הביטוח. מה עדיף? האם לפנות עם כלל החומר והשיחות המוקלטות לבימ״ש לתביעות קטנות?

אני רואה את סעיף 3 בתור סוג-של הודאה, גם אם לא מלאה, הרי אם הוא לא אשם - למה לו להוציא מכיסו 2500 ש״ח כדי לשפות אותי?

מה דעתכם?

תומר

בתמונה עם המיניבוס של אגד - אפשר לראות שב״נתיב״ שאני עמדתי כדי להכנס לחנייה, חונים רכבים בהתחלה, כך שלא אמור להיות שם רכב, אלא אם הוא סטה עם רכבו בשל חוסר תשומת לב.

בתמונה עם מכסה הביוב - אפשר לראות שנתיב הנסיעה רחב מאוד, כך שעקרונית עצירה ליד פחי האשפה לא אמורה לגרום לתאונה, בטח לא כשחיכיתי שכל הרכבים יפנו את הנתיב כדי לא לעשות תאונה.

rsz_2017-01-08_114339.jpg

rsz_2017-01-08_114502.jpg

עריכה אחרונה על ידי TomerP

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם יש לך הוכחות לסעיפים שכתבת?

אם יש לך את אחת מהשיחות בסעיף 3 מוקלטת, אני מאמין ששופט יאמין לך.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסוף את התמונות מהזירה, את התמונות מהתאונה, את כל מסמכי התיקון (כולל דו"ח שמאי, הכי חשוב) ואז תבחר כיצד לפעול.

אני הייתי כותב לחברת הביטוח שלו, שברשותי הקלטות של סעיף 3. אם לא ישלמו, אז אתבע. אולם, אם חברת הביטוח שלך אמרה שהם ידחו את התביעה גם לאור הממצאים שבידיך, עליך להחליט האם לתבוע בקטנות או לתקן את הרכב, לתבוע את הביטוח שלך, ואז לתבוע את הנהג השני על השתתפות עצמית+אבדן פרמיה.

להערכתי עם כל ההוכחות שיש לך סביר להניח שהשופט ינטה להאמין לגרסתך. לא יודע אם ב-100%.

אל תזכיר את המצלמה.

תבוא, תגיד הוא עשה לי נזק.

הוכחה 1: הסכים לשלם לי, וניסה לסגור פעמיים מאחורי הביטוח ולא הסכמתי להונות. הנה הוכחה 2 ההקלטות.

הוכחה 2: לאחר הוכחה 1, החליף גרסאות ללא סוף מול חברות הביטוח. הנה הוכחה הקלטות נוספות.

לסיכום, האיש הזה לא אמין וכל הזמן מנסה לצאת במרמה מהנזק שהוא גרם, אני מבקש לפצות אותי על הנזק שנגרם לי.

בכל מקרה מומלץ להמתין לתגובה של המומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין טעם לפנות לחברת הביטוח שלו, מכיוון שהם בכל מקרה לא ישלמו אלא אם הוא יאשר להם לשלם. לכן ההתנהלות היחידה צריכה להיות מולו, וכאן לדעתי חבל לך על הזמן. עדיף לך לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולא לספר לו שהכל מוקלט וכו׳.

אני הייתי כותב לו מכתב רשמי (אם יש לך חבר עו״ד שיחתום עליו, מה טוב) שדורש ממנו לשלם על ההוצאות שלך, אם זה בהפעלת הפוליסה שלו ואם מכיסו הפרטי, ומציין שאם לא תקבל את התשלום תוך שבוע-שבועיים אתה תגיש נגדו תביעה בבימ״ש לתביעות קטנות, והתביעה הזו כבר תכלול את כל ההוצאות שהיו לך בשל המקרה, אם זה אובדן ימי עבודה, הוצאות נסיעה, הוצאות שונות, עוגמת נפש... יש סיכוי שיראה את כל זה ויחליט להתקפל ולשלם.

אם לא יסכים - הגש את התביעה, ובבימ״ש תשמיע את ההקלטות לשופט ותציג את כל הראיות.

אם לדעתך ממש אין סיכוי שהוא יתקפל (אתה דיברת איתו, מה אתה חושב?) אפשר לוותר על שלב המכתב ולגשת ישר לתביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהאמצע

אתה מגיש תביעה נגד המקיף שלך סבבה , בשביל יש לך מקיף, גם אם אתה אשם בתאונה במאה אחוז והם צריכים לשלם.

יחליטו אח"כ לתבוע את בעל הרכב השני זבש"מ

אבל אם תבעת את הביטוח שלך יש לכך עלות של עליית הפרמיה והשתתפות עצמית, אם מישהו מוכן לשלם לך על זה , סבבה, ואין בכך שום הונאת ביטוח.

לא פעם מוגשת תביעה של בעל הרכב כנגד בעל הרכב השני בדיוק על אותו נזק המואדם.

לא רצים ישר לתביעה, תמיד מקדימים לכך מכתב דרישה לשלם את הנזק תוך 7-14 ימים.

משלמים יופי, לא משלמים מגישים תביעה , והמכתב מצ"ב לתביעה , כך השופט מתרשם שהגשת תביעה כמוצא אחרון ולא ראשון.

לגבי התאונה עצמה מי אחראי ומי לא נשאיר הפעם לשופט לעשות את מלאכתו, כי זו מילה כנגד מילה

אצלך גירסה אחת עקבית אצלו שלל גירסאות מקל על השופט להחליט לטובתך בד"כ.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

בטח כוונתו של הפוגע היתה שהנפגע יאמר לחברת הביטוח שלו שזו תאונה עצמית או לא ניתן לאתר את הפוגע, ואז יחתים את הנפגע לאחר התשלום שבזה מיצה את כל הזכויות מולו בכל הקשור לתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ללכת עקום כשאפשר ללכת ישר

יש פה מדי יום אנשים שמטעמים שלהם נוח להם יותר להפעיל את הביטוח שלהם ואף אחד לא חושב שזה עקום

אז גם הפעם זה כך רק שיש מישהו שבמקום לתת הוראה לביטוח שלו שישלם לפות"ש הוא מעדיף ללכת שונה.

שכרו יכול לצאת כמובן בהפסדו, כיון שהוא שילם לפותש השתתפות עצמית ועליה בפרמיה, ואם מחר חברת הביטוח של פות"ש תתבע אותו ויצטרך לשלם , יפעיל את הביטוח שלו ואז ישלם פעם נוספת אצלו השתתפות עצמית ועליה בפרמיה.

אבל אם לבחור אין ביטוח רכוש, אז במקום שהתביעה תיפול עליו, הוא משלם לפות"ש , זה כמובן לא מונע מחברת הביטוח של פות"ש לתבוע אותו אישית, שוב.

כמובן שאם הוא יצהיר את מה שכתבת , זו הונאת ביטוח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...