Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Misfire לאחר טיפול - פיאט פונטו

Dudi910
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן שלום,

היום(שישי) ביצעתי טיפול 80,000 לרכב. אבארת פונטו טיבו.

בגזרת המנוע הטיפול כלל שמן+פילטר(Selenia 5w40 לפי התקן).

לפני שעה רציתי לצאת מהבית, וישר בהנעה נדלקה נורת Check Engine מלווה בכיתוב, ושגיאה במע' S&S.

התחברות לשקע OBD מצביעה על Missfire בצילינדר מספר 1.

המנוע רועש קצת יותר מהרגיל, ומלווה ברעידה חזקה כל 2-3 שניות.

לרכב הוחלף ACTUATOR(=יחידת Multiair?) ב42,000 ק"מ.

מצתים הוחלפו ב70,000.

החל מטיפול 60K אני מבצע טיפול במרווחים של 10K, לפני כן נעשו טיפולים במרווחים של 15K.

רעיונות ממה יכולה לנבוע הבעיה? :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הרכב, אבל בכללי זה נשמע כמו קויל\חוט הצתה תקול(או קונקטור\הברגה שהתרופפו שם).

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צירוף מקרים מעצבן?

הנה הקריאה עכשיו:

Stored DTC: (3)

P1061

P0301: Cylinder 1 Misfire Detected

P0300: Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

Pending DTC: (5)

P1061

Permanent DTC: (0)

אני מקווה שזו באמת שטות קטנה, אין לי זמן/עצבים/כסף לתקלה גדולה עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלת הצתה יכולה לנבוע מסליל, מצת או חוט תקול או לא מחובר היטב.

וודא שהחיבורים מחוברים כמו שצריך. תקפיד על חיבור נכון של החוטים - כל חוט למצת ולסליל המדוייק שלו.

אם תרצה לבדוק את מהות התקלה - תוכל להחליף בין החוטים או בין המצתים ולבדוק האם קופצת תקלת הצתה בצילינדר אחר.

בכל החלפה של מצתים או חוטים - להקפיד לא להתבלבל. אסור להצליב חוטים שיתחברו לסלילים שונים ממה שדרוש.

עם מד מתח תוכל לבדוק את תקינות הסלילים והחוטים.

ממה שכתבת שזה הגיע אחרי תיקון, ייתכן ונגעת בחוטים והם רופפים או שהמגעים של חוט מסויים לא תקינים וצריך להחליף חוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למי ששינה את הכותרת

היום בבוקר חזרתי למוסך.

על פניו נראה שהפלאגים/קוילים בסדר.

היה עודף קטן בשמן מנוע.

חשד לתקלה במולטיאייר.

המחשב אופס, ונשלחתי לדרכי.

בדרך מירושלים לצאלים לא הייתה תקלה מיוחדת, אני מקווה מאוד שהבעיה נפתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי יום(וכנראה שבוע) מיותר בצאלים, נסעתי קרוב ל300 ק"מ תקינים.

אני חושד במוסך שלא עבד כמו שצריך. אולי נגעו במשהו שלא צריך?

היום בבדיקה עוד לפני שפירקו את הכיסוי מנוע אמרו שכנראה הלך המולטיאייר.

הסבירו לי שאחרי החלפת שמן לפעמים קורה שיש אויר במערכת והיא עובדת על ריק, ואז קורה הכשל. לי ידוע שאם ממלאים כמו שצריך הסיכוי שזה יקרה הוא אפסי.

רצו להשאיר את הרכב ולבקש מסמל"ת הצעת מחיר - הסברתי שלא נשמע לי הגיוני שהמערכת הזאת חד פעמית והולכת לעזאזל כל 40K ק"מ, ושאלתי אם בדקו את הקוילים והפלאגים, והאם עשו הצלבות כדי לראות שבאמת התקלה בצילינדר. נענתי לשלילה.

אחרי שבדקו ואיפסו התקלה נעלמה.

אני לא סובל שלא נותנים לי להסתכל ושולחים אותי לחדר המתנה.:mad2:

תודה לאליה ופריאל על העזרה וההסברים. תמיד כדאי לעשות שיעורי בית לפני שמגיעים למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נדלקה שוב נורת Check Engine.

חזרתי למוסך לבדיקה יותר מעמיקה.

הלכה מערכת המולטיאייר.

המערכת הוחלפה כבר ב43,000 ק"מ, לפני שנתיים.

אני צריך מכם עזרה והתייעצות מה לעשות הלאה.

במוסך קיבלתי ישר הצעת מחיר על סך 10,000 ש"ח(!) להחלפת המערכת.

קיבלתי הצעה נוספת לשיפוץ ע"ס 2000 ומשהו שקלים.

אני חושד שהמוסך עשה איזושהי טעות בטיפול, כי התקלה קרתה אחרי פחות מ100 ק"מ לאחר שיצאתי ממנו(הגעתי לטיפול 80,000).

איך מוכיחים דבר כזה?

עוד לא דיברתי על זה עם בעל המוסך, אבל הספקתי לדבר עם נציג משירות הלקוחות של סמל"ת(מדובר במוסך מורשה) שאמר לי שאני צריך לדעת לבחור את המוסכים שאני נכנס אליהם, והמוסך לא מורשה אבארת אלא פיאט ואלפא רומאו בלבד, ואין מה לעשות.

כששאלתי אם זה נשמע לו הגיוני שחלק כ"כ משמעותי ויקר אמור להתקלקל ולהיות מוחלף כל 40,000 ק"מ הוא השיב בחיוב.

האם יש לי דרך להוכיח שהתקלה קרתה באשמת המוסך? מה הסבירות שתקרה תקלה כזאת בסמיכות לטיפול במוסך, שלא באשמתו(ועוד פעם שנייה!)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה "שמשון" המומלץ ביותר של פיאט בארץ, אמר לי מפורשות שמאוד מאוד הגיוני ומסתבר שנפרץ אטם ראש ב140,000 ק''מ, גם ברכב שטופל כיאות, לא עבר התחממות בכלל, לא היה חסר נוזל קירור או שמן.

הוא כמעט קרא לזה "טיפול שוטף"...

נכון שאין שום קשר למולטי אייר, אבל ללמדך מה רמת האמינות שפיאט מייחסים למכוניות שלהם.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב טופל במוסך מורשה פיאט-אלפא.

מהמוסך נסעתי לבית, ובהנעה הבאה נדלקה נורת מנוע. מהבית חזרתי למוסך.

בשירות לקוחות היה עדיף כבר שהיו עונים 'אתה לא לקוח שלנו, והאחריות נגמרה מזמן'. הייתי מתרגז בשקט ומסתפק בזה, כי זה נכון.

זה נראה שסמל"ת לא מאמינים לא במוצר שלהם, ולא בשירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספקתי לדבר עם נציג משירות הלקוחות של סמל"ת(מדובר במוסך מורשה) שאמר לי שאני צריך לדעת לבחור את המוסכים שאני נכנס אליהם

איזו מין תשובה זו של נציג סמל"ת? בחרת מוסך מורשה שלהם ואתה צריך לדעת לבחור את המוסך שאליו אתה מכניס את הרכב? יש להם מוסכניקים שלא יודעים מה הם עושים? אתה בטוח שלא התקשרת במקרה ליבואן צעצועים? הזוי.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נדלקה שוב נורת Check Engine.

חזרתי למוסך לבדיקה יותר מעמיקה.

הלכה מערכת המולטיאייר.

המערכת הוחלפה כבר ב43,000 ק"מ, לפני שנתיים.

אני צריך מכם עזרה והתייעצות מה לעשות הלאה.

במוסך קיבלתי ישר הצעת מחיר על סך 10,000 ש"ח(!) להחלפת המערכת.

קיבלתי הצעה נוספת לשיפוץ ע"ס 2000 ומשהו שקלים.

אני חושד שהמוסך עשה איזושהי טעות בטיפול, כי התקלה קרתה אחרי פחות מ100 ק"מ לאחר שיצאתי ממנו(הגעתי לטיפול 80,000).

איך מוכיחים דבר כזה?

עוד לא דיברתי על זה עם בעל המוסך, אבל הספקתי לדבר עם נציג משירות הלקוחות של סמל"ת(מדובר במוסך מורשה) שאמר לי שאני צריך לדעת לבחור את המוסכים שאני נכנס אליהם, והמוסך לא מורשה אבארת אלא פיאט ואלפא רומאו בלבד, ואין מה לעשות.

כששאלתי אם זה נשמע לו הגיוני שחלק כ"כ משמעותי ויקר אמור להתקלקל ולהיות מוחלף כל 40,000 ק"מ הוא השיב בחיוב.

האם יש לי דרך להוכיח שהתקלה קרתה באשמת המוסך? מה הסבירות שתקרה תקלה כזאת בסמיכות לטיפול במוסך, שלא באשמתו(ועוד פעם שנייה!)?

צריך להבין מה בדיוק הכשל שיש במולטיאייר על מנת לקבוע אם יש אפשרות שזו נגרם תוך כדי הטיפול.

אם המוסך יודע לשפץ כזה מכלול אז אמור לדעת להגיד מה כשל במכלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפילו הם יודעים. לא ראיתי אותם מפרקים משהו מעבר למכסה פלסטיק של המנוע(איך שלא קוראים לדבר הזה).

מה שמוזר זה שאם לא מופיעה נורת מנוע(נדלקה לי עד עכשיו ב2 נסיעות, בפעם האחרונה שחזרתי למוסך היא כבתה כשהגעתי) נעלמות גם התופעות לוואי(רעש לא-אופייני ורעידות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מקבל את האבחנה הזאת בערבון מוגבל.

למה שהמחשב ידווח על Misfire כאשר יש בעיה במולטיאייר.

לפי מה שאני יודע, המולטיאייר אמור להיות בצורה כזאת שמידה ויש תקלה השסתום נשאר סגור ואז ההתנהגות היא כמו ללא המערכת.

מציע לפנות למוסך אחר לאבחון, נראה לי בעיה הרבה יותר פשוטה, בטח ששווה לבדוק אופציות קלות יותר מאשר לקפוץ ישר לבעיה של 10,000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...