Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלמים יעילים + צמיגים אוחזים [195/65/15]

שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

רכב לא ספורטיבי כלל, אבל חלקיו המקוריים לא מספקים אותי, לכן אני פה. מאזדהליסינג 3 דור 1.

מעוניין בבלמים טובים [צלחות+רפידות] שיתאימו לרכב. המקוריים לא נותנים לי את עצמת הבלימה לה אני מצפה. חסרה חדות.

זקוק להמלצה נוספת: צמיגים. המידה לא שגרתית לצמיגים ספורטיביים ולכן מבקש המלצה מניסיון. מקסימום אחיזה [רצוי גם ברטוב] אפס חשיבות לשאר הפרמטרים. לא סמי סליקס או משהו. צמיג כביש רגיל.

בלו-רספונס?

תודה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש היום?

במידות האלו היה לי ניסיון מצויין עם פרימיום-קונטאקט של קוניטננטל.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השוות לרכבים אחרים מאותו הדגם, ותגובת הדוושה אצלך לא טובה, הייתי מתחיל מבדיקה שכל הקליפרים זזים חופשי, וממשיך בניקוז אוויר מושקע בשיטת ה"פמפומים" (עלול לפגוע במשאבת בלם, אבל נדיר) ולא ב"שיטת הגרביטציה".

וכמובן לבדוק תקינות של המגבר בלם ומשאבת בלם (דוושה לא שוקעת בלחיצה חזקה ממושכת, ותגבור בלם עדיין מאפשר לך ללחוץ עמוק על הדוושה כשהמנוע כבוי במשך דקה לדוגמא).

לדעתי רוב הסיכויים לתגובת דוושה לא טובה הם כאן ולא ברפידות\דיסקים, במיוחד אם הם המקוריים.

עריכה אחרונה על ידי Shlomi111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

שי, אני תהיתי אם יש כל מיני T1R או דומיהם במידה שלי. משהו קצת יותר קיצוני מצמיג "פרימיום".

שלומי הכל תקין לחלוטין. הדבר היחיד שלא מספק אותי הוא עצמת הבלימה. הבלימה בסדר גמור 99% מהזמן ועבור כל צורך מנהלתי ואפילו יותר מכך, אך באחוז הבודד שאני מטייל אני רוצה בלימה חזקה מאוחרת יותר, כלומר חזקה יותר. זה הכל.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת ״צמיג כביש רגיל״ ושיתאים לכל תנאי מזג אוויר ולא סמי סליקס. ובהתחשב במאפייני הרכב, צמיג פרימיום לא יאותגר מדי.

מה יש לך היום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה אם יש משהו במאמר מלווה הסרטונים הבא שיעזור לך להגדיר איפה הבעיה:

https://www.carthrottle.com/post/engineering-explained-brake-systems-and-how-to-improve-stopping-performance/

ובמילים אחרות, נסה לתאר בדיוק איפה הבעיה שלך - נשיכה ראשונית, דעיכה, חוסר יכולת להאט וכד'.

האם תהיה מוכן להחליף מידת צמיגים?

כבר במידה אחת יותר גדולה (205/55R16) יש צמיגים כמו הנקוק K107 ומישלין פילוט ספורט 3 ואולי אחרים (מה זמין וטרי בארץ איני יודע).

במידה הגדולה יותר (205/50R17) תוכל להוסיף לרשימה צמיגים כמו טויו T1 Sport, דנלופ מקסס RT ואם תתעקש כמה צמיגי אקסטרים.

לחדד אגב את שאלתו של שי, מה דגם הצמיגים המלא וגילם (מהיצור ועל הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על ההתייחסות.

מאפייני הרכב היא בדיוק הסיבה שאני צריך בלימה טובה יותר. אני רוצה לבלום מאוחר יותר. מה שחסר לי זה יכולת האטה. שוב, במנהלתי 100% מהזמן הכל מתאים לצרכים שלי. גם בטיולים הכל עובד תקין, אבל לא מספק אותי. אני רוצה יותר עצמת בלימה/יכולת האטה. אם אני נוסע לקראת עיקול, כיום אני צריך לבלום X מטרים לפניו כדי לא להגיע לתת-היגוי. אני רוצה בלמים שאפשר לבלום X-Y מטרים, או לחלופין אני רוצה לבלום 2 (נניח) שניות מאוחר יותר ממה שאני צריך לבלום כיום.

הצמיגים הנוכחיים פירלי P1. לא זוכר אם מוגדרים "ירוקים", אבל סבירים. בני שנה כ-20K KM. לפני כן היו פרימיום קונטאקט 2 ו-SP490 של דאנלופ.

החלפת מידה מקפיצה את התקציב משמעותית ולכן קיוויתי להימנע ממנה.

קיוויתי שהמלצה על EAGLE SPORT של גודייר, בלו-רספונס, או אפילו CS6 ZEON של קופר תגיע.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ענייני הבילום זו לא בדיוק "הטריטוריה" שלי (בטח בלי להתעמק קצת בקריאה בנושא), אבל אני לפחות לא מצליח להבין עדין מה מקור הבעיה לטענה שלך (או מה יפתור אותה). האם אתה מצליח להגיע לנעילת גלגלים/ABS במצב הנוכחי?

לגבי צמיגים, שוב כפי ששי כתב, לדעתי כל צמיג פרימיום טורינג יהיה המקסימום שתוכל להשיג במידה הזו.

ולא רואה איך הגודייר איגל ספורט נכנס לקטגוריה (לעומת האפישנטגריפ פרפורמנס), ולגבי הקופר אין לי דעה ממש כי לא ראיתי ביקורות מקומיות. אבל כן הבלוריספונס (מניח שראית חוות דעתו של misterb, אם כי במידה שונה), הקונטי פרימיום וכד'.

עיקר ההקפצה בתקציב הוא לדעתי סביב החלפת החישוקים עצמם.

אני סבור כי ניתן למצוא אפילו מקוריים סביב 1000 ש"ח ממישהו שמשדרג למידה גדולה יותר.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אפשרות לעלות בקוטר של צלחות הבלימה? מה הקוטר שלהן?

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו. קח בחשבון שאם תגיע למצב של שיפור מהותי ביכולת הבלימה ובאמת צמיג פרימיום לא מספק, סביר להניח שהבעיה הבאה שלך תהיה ברכיבי מתלה. בלימה חזקה יותר כוללת העברת משקל גדולה יותר.

מה מצב הבולמים אצלך? גם מצבם משפיע על הבלימה.

עריכה אחרונה על ידי shayy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי את הבקשה.

בדרך כלל מגדילים צלחות בלימה כדי שיכילו יותר חום ואז תהיה פחות דעיכה בבלימה תחת עומס.

אבל נשמע שעומס הוא לא הבעיה שלך.

בד"כ היצרן מכייל את הבלמים כדי שהגלגלים לא ינעלו בבלימות חזקות במהירות גבוהה (כי גלגלים נעולים לא מספקים אחיזה בכלל).

מעבר למה שכתבו פה על מערכת בלימה ובולמים במצב תקין, צמיגים טובים יותר יסייעו לבלימה טובה יותר גם כן. ככל שיש להם פחות אחיזה בכביש, כך הם ינעלו מהר יותר וה ABS תכנס.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש שחוסר ההבנה של בעניין אולי מקשה על ההסבר, לכן אסביר באמצעות דוגמה הכי פשוטה שאפשר. אשתמש במקרה קיצוני בכוונה:

אם אני נוסע ברכב שלי ולוחץ על הבלמים הרכב מאט בקצב מסוים וכתלות בקצב זה אני יודע מתי אני צריך לבלום כדי להגיע לפניה במהירות X קמ"ש.

אם אני נוסע ב-SL65 AMG ולוחץ על הבלמים באותה רמה, הרכב בולם הרבה יותר טוב ולכן אפשר להתחיל את אותה הבלימה מאוחר יותר, כדי להגיע לאותה הפנייה באותה מהירות X.

איך אני גורם לרכב שלי לבלום כמו SL 65?

כעת, אחרי שאני מקווה שההסבר הבהיר את עצמו, אני לא באמת צריך בלימה של SL65 ובלמים של הרכב הזה יעלו לי כמו חצי מהרכב שלי.

אני צריך בלימה קצת יותר טובה משלי. נגיד כמו ג'ולייטה 170 [בערך]. אז, אני יכול מחר לגשת ולהזמין לעצמי זוג צלחות+דיסקיות של חולייטה ולהרכיב על המאזדה שלי ולקבל בלימה משופרת? או שיש בלמים מסוימים בלבד שיתאימו למאזדה שלי?

איזה בלמי אפטרמרקט שמתאימים לרכב, יתנו לי ביצועי בלימה טובים יותר מהצלחות המקוריות של מאזדה?

זו השאלה בעצם. הכי ברור שאני יכול לנסח אותה.

בולמי הזעזועים בסדר, אבל מאוד ישנים ועל כן יעברו החלפה בטיפול הקרוב.

הצמיגים טובים עדיין, אבל בהזדמנות הראשונה יהפכו לטורינג פרימיום ואקווה לטוב.

שוב, אני לא באמת צריך קפיצה עצומה. פשוט בלמים יותר יעילים מהמקוריים של המאזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית מובן מלכתחילה. אני מניח שיש סט במידות שלך שיתן תוצאה משופרת. אין לי מושג במקרה שלך.

החלפת הבולמים תסייע. אגב, גם הפחתת משקל מיותר, אם יש.

כמובן שהחלפת נוזל בלמים לא תזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד שתזמין לעצמך דיסקים יותר גדולים ורפידות של אלפא (גם קליפרים, כי המקורים לא יתאימו), יכול להיות שהבלימה תהיה כל כך חזקה שהגלגלים שלך ינעלו ולא תהיה לך אחיזה. שלא לדבר על שינוי איזון הבלימה בין הציר הקידמי לאחורי.

לדעתי רק צמיגים אוחזים יותר או הורדת משקל מהרכב תעזור לבלימה טובה יותר.

אולי גם רפידות/צלחות משופרת.

אולי המאמר הזה יעזור לך:

http://www.stoptech.com/technical-support/technical-white-papers/brake-system-and-upgrade-selection

2 משפטים חשובים משם:

1) In order to brake effectively, the tires must comply with and grip on the road. Your braking system is no better than your tires and suspension. The best money that you can spend is on really good tires and really good shocks.

If the braking system is only marginal, upgrading the pads and brake fluid and/or getting more air to the system will probably cure the problem at minimal cost. Replacing the stock rubber flexible hoses with stainless braid armored Teflon hoses will improve the ability to effectively

modulate the braking force at moderate cost.

ולגבי יותר אויר שרושמים שם, אני מניח שמדובר על קירור , ולא על יותר אויר בתוך מערכת הבלימה...

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם. המשקל אצלי מינימלי עד כמה שאפשר. מה שלא נחוץ לא קיים. הצמיגים בסדר גמור. לא פרימיום אבל סה"כ לא רעים.

הבולמים יוחלפו בטיפול הקרוב כאמור. הצמיגים בשלב מאוחר יותר. עכשיואני מתלבט אם להחליף רק בולמים ולראות תוצאות או להחליף גם צלחות לאפטרמרקט קצת יותר טובות מהמקוריות של מאזדה. בדיוק מהסיבה שציינת אני לא אשים בלמים של SL65 על הרכב שלי. אני אשים צלחות מעט טובות יותר ואסתפק בכך. מה שחיפשתי זו המלצה למשהו כזה מבעלי מאזדה. אולי אפילו בלמים של גרסת הספיריט 2.0? אני משער שהם מעט יעילים יותר ממה שמגיע בגרסת ה1.6 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...