Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רצועת טיימינג פיאט גרנדה פונטו

yehudaeitam
שימו לב! השרשור הזה בן 2639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

יש לי פיאט גרנדה פונטו ידנית 1.2 2008.

כרגע אני בסביבות ה120 אלף.

אני לוקח את הרכב לטיפול בשבוע הקרוב ומתלבט האם להחליף טיימינג או לא.

הרכב עבר החלפת טיימינג באפריל 12 כשהיה ב90 אלף קילומטר. מבחינת הק"מ אני ממש רחוק מהמלצת הייצרן (120) אבל מבחינת הזמן אני בגבול (לפי מה שהבנתי 4-5 שנים).

כמו שאתם רואים הרכב היה יחסית מעט בשימוש בתקופה הזאת אבל אני לא יודע איזה שימוש היה בו כי קניתי אותו לפני חצי שנה.. השאלה האם הגיוני לחכות כמה חודשים עד שנה או שזה סיכון מיותר?

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במנוע FIRE עם 60 כ"ס או 69 (תלויי בשנתון הרכב) אז אין מפגש שסתומים ואין נזק למנוע (לפחות בפנדה עם המנוע הנ"ל),אבל הבאסה זה להיתקע באמצע איילון או בערבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במנוע FIRE עם 60 כ"ס או 69 (תלויי בשנתון הרכב) אז אין מפגש שסתומים ואין נזק למנוע (לפחות בפנדה עם המנוע הנ"ל),אבל הבאסה זה להיתקע באמצע איילון או בערבה.

איך אני בודק אם זה המנוע שיש לי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישיון רכב,בנוסף המנוע שלא נגרם נזק עקב קריעת רצועה הוא עם 8 שסתומים 1250 סמ"ק.

אבל אני מחדד זה לא סיבה לא להחליף כי זה יכול לתפוס אותך במקום הכי לא נוח בחיים,יש דברים עדיף להיות מוכן מראש.

היבט נוסף לחשוב עליו זה מערכת הקירור:

נוזל קירור של פיאט צריך להיות מוחלף כל חמש שנים לכם עם הטיימיניג בודקים את מצב משאבת המים ומותחנים רצועת אביזרים.

נוזל קירור שנמצא יותר מידי זמן מאבד מיעילותו ומשאבה מים תקולה יכולה לגרום להתחממות מנוע.

בקיצור נסה להיצמד לפחות להחלפה פעם בחמש שנים כי זה לא רק הפחד ממפגש שסתומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצר גומי מתבלה במשך זמן מסויים (במקרה הזה 4-5 שנים) גם אם לא תסע כלל והרכב יעמוד.

לכן,כדאי להחליף בהזדמנות הראשונה,להחליף מותחנים,ףמשאבת מים אם צריך ומחזירי שמן ולהיות בראש שקט ל 4 השנים הקרובות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטודטה מנוע 1.2 של פונטו ספייס מוגדר כמנוע ללא מפגש שסתום/בוכנה, אבל מנוע 1.2 של גרנדה פונטו מוגד עם מפגש. שניהם 1250 עם 8 שסתומים.

אוטודטה בדרך כלל מדייקים.

הנחיה להחלפת רצועת תזמון לדגם הזה - 5 שנים בתנאי שימוש רגילים, 4 שנים בתנאי שימוש קשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...