Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדאו 215/55R16 97W

שימו לב! השרשור הזה בן 2666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני צריך שני צמיגים אחורים לפורד מונדאו 2010. הייתי שמח לשלם ~400 ש"ח לצמיג אבל מוכן לגלוש בשביל הצמיג הנכון

צמיגים קדמים מורכבים אצלי KLEBER 215/55R16/97W שהתקנתי לפני חודשים. צמיגים אחורים הם סינים שנרכשו עם האוטו באותה מידה ( אחד מהם משנת 2010) לפני שנה הם מאבדים אויר אחת לשבוע וחצי ואני ממלא אותם בהתאם . לרכב 120,000 ק"מ

לקראת הטסט הקרב בדקתי ברשיון וראיתי שהמידה ברשיון היא 215/55R16/93V. האם יעשו לי בעיות בטסט ? איזה מידת צמיגים להתקין בצמיגים האחורים 97W או 93V ?

היום אני מרגיש שהצמיג מאוד רך. איזה צמיג איזה חברה ומאיזה פנצריה אתם ממליצים לרכוש ? אני נמצא בפ"ת ועובד בת"א

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח את דלת הנהג ושם מצויינות כל המידות והקודים הנדרשים לרכב.

קח בחשבון, שמי שקובע זה משרד התחבורה באתר שלהם, שבו תוכל למצוא את המידות וקודי העומס המותרים לרכב שלך.

לדוגמא, במונדאו האקו בוסט למשל במדבקה מותר לעלות עד למידה של 19 אינצ', אך בארץ מאושרת מידה של עד 18 אינצ' וכו', ולכן משרד התחבורה קובע מבחינת מה נדרש, תציץ שם בחיפוש, מאוד פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להפנות אותך לשרשור הזה, בענין הקודים למיניהם, אבל יש לי הרגשה שרק תצא משם מבולבל. כמוני.

השורה התחתונה שלו פחות או יותר, זה שהחוק מתייחס לכל סרן בנפרד אבל משה"ת מחמיר ומבקש מהצמיגיות שצמיגים עם קוד מהירות גבוה יותר יורכבו מאחור, ובכל הנוגע לקוד עומס מבקש שיהיה זהה בכל הגלגלים. אבל אין (למיטב ידיעתי והבנתי), לפחות בעבר, הנחיה למכוני הרישוי לבדוק את הנושא ומה שכן נבדק (אולי) זה שלפחות על כל סרן הקודים זהים ושקוד העומס והמהירות שווים או גבוהים מהמצוין ברשיון. האם המצב שונה היום או במכון כזה או אחר, איני יודע להגיד.

עם ובלי קשר, עדיף שארבעת הצמיגים יהיו זהים מכל הבחינות.

לא זהים בדגם, שיהיו זהים על כל סרן בנפרד ושלפחות קוד העומס יהיה זהה בכולם.

מה זה הצמיג הנכון מבחינתך?

על ציר ז'בוטינסקי יש לך את צמיגי שואף בתחנת דלק פז ליד בנייני התאומים בר"ג.

זכורים לו עוד לפחות שתי המלצות באזור פ"ת. נסה לבצע חיפוש או שמישהו אחר יגיב בנידון.

אוטומטי1 - הוא ציין את המידות כפי שמופיעות ברשיון הרכב. זה מה שרלוונטי.

בנוסף, עמית (kompy) שהינו בוחן רישוי, ציין בעבר מספר פעמים שהמדבקה ברכב ו/או ספר רכב אינם רלוונטים מבחינתם (אבסורדי ככל שזה ישמע) והם נסמכים אך ורק על אוטודאטה, הוראת רישום משה"ת או אישור מחלקה טכנית של היבואן.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה

כלומר אם אני מעונין להישאר עם ה

KLEBER החדשים אני צריך להתקין 215/55R16/97W בשום פנים לא 93Y

צמיג נכון זה צמיג שישמור עלי לאורך זמן ויהיה זול יחסית ( לא סיני אבל גם לא יקר מדי) חשבתי שצמיגי הקלבר שקניתי עונים לכך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת, ובהנחה שאתה מעונין להחליף רק זוג צמיגים, שהפתרון הכי טוב עבורך הוא לרכוש עוד זוג צמיגים זהים לחלוטין של קלבר.

כלומר מדגם דינקסר HP3 (אני מניח) ועם קודים 97W.

מבחינת ההחמרה של משה"ת, אתה יכול בעקרון לרכוש זוג צמיגים אחר, אבל שיהיה עם קוד עומס 97, וקוד מהירות שלא יפחת מ-V.

במידה והוא אכן V, תצטרך להעביר את הקדמיים לאחור ולהתקין החדשים מקדימה. אם W או גבוה מכך, אין בעיה להתקין מאחור.

למרות שהחוק היבש מאפשר זאת לכאורה, לא מומלץ באופן כללי לרכוש זוג צמיגים כעת (או בכלל) עם קוד עומס שונה.

בפעם הבאה תוכל להחליף רביעיה ולרכוש צמיגים שעומדים במינימום הנדרש לפי הרשיון.

דגמים נוספים שלדעתי יכנסו בתקציב -

פאלקן ZE914 (תמורה טובה למחיר. פה ושם תלונות על אורך חיים קצר יחסית וטיפה רועש),

טויו CF2 (קוד מהירות V לדעתי),

טויו T1 Sport (קוד מהירות Y, וגם אולי קצת פחות עונה לדרישה שלך לעמידות לאורך זמן),

הנקוק K115,

יוקוהמה C.Drive2.

מעבר לזה כנראה התקציב מתחיל להימתח, אבל צריך לבדוק מה מוצע בפועל בצמיגיות שונות.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

שאלות אחרונות: מה זה

משה"ת ?

כשאני קונה 215/55R16/97W לאור העובדה שיש לי כבר קלבר, זו לדעתך האופציה הכי טובה? או אחד מהצמיגים שהצעת ? ( הציעו לי מישלין ב500 ש"ח האם זו אופציה עדיפה ?)

יש לי מה לדאוג שבטסט יפסלו אותי על בסיס צמיגים לא תואמים לרשיון ?

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה משרד התחבורה...

אם כל הצמיגים יהיו זהים בקוד מהירות ועומס ( שניהם יותר גבוהים ממה שרשום ברישיון הרכב ), לא תהיה בעיה.

תקנה זוג קלבר זהה לזה שיש לך כבר - זה יהיה הכי נכון.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...