Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים לאיביזה 185.60.15 - מחפש נוחות ואחיזה בשיוט מהיר

שימו לב! השרשור הזה בן 2658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כמעט שלוש שנים ו65K הגיע הזמן להחליף את הצמיגים המקוריים של האיביזה למרות שהם עדיין במצב טוב.

נעזרתי במנוע החיפוש ומצאתי תשובות רבות, רבים ממליצים על הפאלקן 914 כצמיג שנותן

תמורה מעולה למחיר. כמו כן צמיג הGY efficientgrip הוזכר פעמים רבות כצמיג נוח מאוד ואחיזה סבירה.

מה חשוב לי:

- רמת רעש נמוכה בשיוט מהיר בכביש שש (שם אני מבלה רוב הזמן)

- נוחות ע"י שיכוך וספיגה טובים

- אחיזה טובה בקיץ ובחורף, לפעמים אני יוצא יחסית מהר ביציאה במחלפים. לא דורש אחיזת "מסלול"

- מרחק בלימה קצר במצבי חרום

פחות חשוב:

- מחיר, מוכן לשלם עבור צמיג טוב גם 400 שקל ויותר לצמיג

- אורך חיים

- חסכון בדלק

האם יש צמיגים נוספים שיכולים לענות על הדרישות שלי במידה טובה יותר?

תודה

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו צמיגים הגיעו במקור (דגם מלא כולל קוד עומס ומהירות)?

מה קוד המהירות כפי שמופיע ברשיון?

האם אתה מוגבל במקרה ברשיון לקוד עומס 88? ואם כן, האם תסכים לבצע השינוי ל-84 כפי שניתן לכאורה לבצע לפי הוראות רישום שונות/אוטודאטה?

בגדול הכיוון שהייתי ממליץ זה צמיגי פרימיום טורינג כמו - טויו CF2, גודייר אפישנטגריפ פרפורמנס, דנלופ בלוריספונס, קונטיננטל פרימיום קונטקט 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה. אני לא מחפש להחליף את מידת הצמיג. השתמשתי בניסוח לא נכון.

אני מעוניין בצמיג טוב שעונה במידה טובה על הדרישות שלי.

קונטיננטל פריום קונטקט 5 קיבלו מקום ראשון במבחן צמיגים שמצאתי ברשת.

המחיר עומד על 380שקל לצמיג.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Review-Summer-Tyre-Test-205-55R16.htm

http://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=2454&cs=1&diameter=5&aspectRatio=14&width=16&area=22&type=1

ההחלטה כנראה תיפול בין הGY לבין הקונטיננטל בהאם לזמינות וטריות הצמיגים על המדף.

ברישיון הרכב מופיע קוד עומס 84.

הרכב הגיע עם צמיגי הנקוק שעשו עבודה טובה.

מצורפת תמונה עדכנית מהיום.

הנקוק.jpg

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא התכוונתי שתחליף מידה, פשוט זכורים לי שרשורים בהם אנשים העידו שברשיון כתוב להם קוד עומס 88 מסיבה לא ברורה, ואז אתה מוגבל לזה ומעלה. אבל לך אין את הבעיה, אז מצוין.

הנה מבחן טיפה יותר עדכני וגם במידה שלך, אם כי גם כאן הקונטיננטל במקום ראשון:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Auto-Bild-Top-18-Summer-Tyre-Test.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאלקן 914 בסדר, אבל רועשים ונשחקים מהר.

לדנלופ spfm800 אל תתקרב.

עד כה ניסיון אישי במידה זו.

הגודייר והקונטי שציינת נשמעים כמו אופציות טובות מאוד, וכמובן ההמלצה של טום22.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הגעתי הבוקר לפנציריה סגור על קונטי פריום 5.

הצמיג לא היה במלאי ובמקום הציעו לי את הקלבר DYNAXER HP3 שבוע 31 של 2016

ובמחיר מפתה של 1000 שקל לסט של ארבע (במקום 1500 לקונטי).

הפרש של 500 שקל לא הולך ברגל וכמעט השתכנעתי. מזל שבעידן הסלולר המידע מאוד נגיש.

חיפוש קצר ברשת לא העלה תוצאות חיוביות במבחנים השונים ולכן החלטתי לחכות ולהזמין סט חדש וטרי מהמחסן הראשי.

הסט אמור להגיע עד סוף השבוע.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah: לדעתי עשית בשכל.

הקלבר בסדר בתור צמיג תקציבי ממוצע שמציע נוחות ואורך חיים טוב (אולי), אבל שם זה כנראה נגמר פחות או יותר.

אגב, שמתי לב עכשיו שצירפת מקודם לינק (ליד2צמיגים) לאקו-קונטקט ולא לפרימיום קונטקט.

אבל שניהם בחירות טובות בעקרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לדגם ה energy הירוק שנמכר במידה הזאת אין שום יתרון על צמיגים אחרים שהומלצו, אבל המחיר לא זול.

למישלין יש דגמים מעולים (ספורטיביים וצמיגים נוחות במידות יותר גדולות), אבל לא במקרה הזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום שבמידה הזו יש רק את דגם האנרג'י.

שהוא בסדר בגדול, אבל לא בהכרח מצדיק את מחירו ביחס לאחרים (למרות הורדת מחירים לפני X זמן), לא מציע ביצועים מיוחדים, נוטה להתייבש מוקדם לפי עדויות מספר חברים בפורום.

מישלין מוצלחים יותר בדגמים היותר בכירים. פרימסי וסדרת הפילוט ספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה הגיעו הצמיגים.

המחסן סיפק דגם טיפה שונה ממה שביקשתי - קונטי פרימיום קונטקט 5 XL בעומס 88 במקום עומס 84 שביקשתי.

בכל מקרה קיבלתי את הצמיגים באותו המחיר - 370 שקל ליחידה.

כל הצמיגים טריים יחסית בין שבוע 25 לשבוע 31 של 2016.

הוספתי 80 שקל נוספים עבור כיוון פרונט ממוחשב - מבוסס חיישני ליזר.

הבדיקה העלתה סטיה קלה של בערך 1mm בכל צד.

סה"כ 1560 ש"ח עבור הצמיגים, איזון, כיוון פרונט ועבודה כמובן.

תודה לכם על העצות המועילות.

איזון3.jpgאיזון.jpgצמיגים.jpg

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

אני מקווה שענין קוד העומס המוגדל לא יורגש מבחינתך באופן משמעותי אם בכלל בכל הנוגע לנוחות וכד'.

בדיוק קראתי איזה מאמר ב-tyrereviews שמתייחס לזה שמישלין הולכים להתחיל לייצר (לפחות בדגמים מסויימים) רק צמיגים עם קוד העומס והמהירות הגבוהים מבין כל האפשרויות שהיו עד כה עבור אותה מידה, כדי לכאורה לפשט את תהליך השיווק/רכישה. ואני מניח שעם הטכנולוגיה שגם כאן מתפתחת, ההבדלים המעשיים הם קטנים.

מענין אם זה משהו שיתפוס ויתרחב לשאר החברות עם הערכות גם מצד יצרני הרכבים בכל הנוגע לכיול מתלים.

בכל אופן, סע במתינות בכמה מאות ק"מ הראשונים (בעיקר על רטוב) ותן לצמיגים "להתיישב".

סע בדרכים טובות וחזור לעדכן על התרשמותך. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברו כבר מס ימים וכ 300 ק"מ.

ברגע שיצאתי מהפנצ'ריה הרגשתי שהרכב קשה מאוד ומתרסק על שיבושי הכביש. גם בכבישים מוכרים שבהם אני מכיר כל קפיצה בע"פ הרגשתי ירידה דרסטית בנוחות הנסיעה.

כמו כן, שמתי לב שנגיעה קלה בדוושת הבלם במהירויות גבהות בבין עירוני גורמת לרטט קל בהגה.

חזרתי לפנצ'ריה ושם הם החליפו בין הגלגלים האחוריים לקדמיים. תופעת הרטט נעלמה.

כדי לפתור את בעיית הנוחות בדקתי לחץ אוויר עם מד לחץ מאוד מדויק שיש לי בבית ולא הייתי מופתע לגלות שהלחץ שנופח בזמן ההתקנה מאוד גבוה יחסית להוראות היצרן.

לאחר השינוי שבצעתי בלחץ האוויר רמת הנוחות השתפרה באופן משמעותי, השיכוך טוב יותר בהשוואה לצמיגים הקודמים למרות שעליתי בתקן העומס (84 ל88 )

בנסיעה בכביש שש הרגשתי את השינוי הגדול ביותר. הנסיעה שקטה יותר עד כדי כך שנראה כאילו הרכב מתאמץ הרבה פחות לתחזק את המהירות הממוצעת בנתיב השמאלי.

הרכב מאוד מאוזן , ההגה מפולס ולא זז או רוטט גם במהירויות גבהות.

לאחר כ200 ק"מ יצאתי מוקדם לעבודה וניצלתי את העובדה שהכבישים ריקים כדי לאתגר טיפה את הצמיגים.

הרכב מתנהג עכשיו הרבה יותר טוב, ההגה מתקשר יותר (יחסית לאיביזה כמובן), רמת החדות עלתה ונורת ESP כמעט ולא דלקה במקומות בהם הייתי רגיל לקבל "חיתוך" של כוח המנוע.

כפי שנטען בעבר, השדרוג הטוב ביותר שאפשר לבצע לרכב, במחיר סביר ושגורם לשינוי גדול בהתנהגות רכב הוא שדרוג הצמיגים.

אני מאוד מאוד מרוצה מהבחירה!

תודה על הליווי בכל התהליך.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...