Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלדן, פמה מימון רכב, והנציג שעקץ אותי

live4cars
שימו לב! השרשור הזה בן 2528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם,

רוצה לספר את המקרה שלי כדי לדעת אם יש דרך שאוכל לפעול על מנת לצאת מהעסקה המחורבנת שנכנסתי אליה.

בקצרה: קניתי רכב במימון, דחפו לי סעיפים שלא ידעתי\סיכמתי עליהם.

לפני חודשיים הגעתי לאלדן והתעניינתי בקניית רכב במימון. סוכמו הפרטים: 48 אלף במימון ל48 חודשים בהחזר חודשי של 1108 ש"ח. המשכנו עם הפרטים הטכניים וכדרך אגב הנציג זרק שיש עמלת הקמה של 600 ש"ח.

יש לציין כי כל התהליך נעשה בלחץ גם מכיווני היות ובדיוק עברתי דירה ואשתי עמדה להיכנס לחודש תשיעי.

סיכמנו שאשתי תגיע לחתום על המסמכים ולהביא להם את האוטו שלנו (עשינו טרייד). וידאתי (בשיחה מוקלטת שיש לי) שוב שאני אשלם כל חודש 1108 ש"ח,והנציג אישר.

אשתי הגיעה לסניף וחתמה מבלי להסתכל על:

1. עמלת ההקמה תעמוד על 1096 ש"ח.

2. לתשלום של 1108 יתווסף תשלום של 17 ש"ח כדמי גביה.

3. תשלום חודשי נוסף על סך 14 ש"ח בגין חברות במועדון לקוחות של פמה מימון.

4. תשלום ראשון גבוה במאה ש"ח מכיוון שהחיוב הראשון יתבצע ב10.12, (העסקה נחתמה ב27.10).

כך יצא שהחיוב שראיתי בפועל החודש היה 1599, כאשר אני צפוי לעוד 2 תשלומים בסדר גודל דומה עקב חילוק עמלת ההקמה לשלושה תשלומים.

ביקשתי מנציגת פמה מימון לשלם את כל מה שאני חייב להם ולצאת מהעסקה, ואז נתבקשתי לשלם אגרות מסוימות שלא רשומות בשום מקום, ובסיכום של הנציג שירות של אלדן סוכם שלא אצטרך לשלם. כך לדוגמה כאשר סיכמנו על העסקה, העברת הבעלות הייתה אמורה להתבצע על ידי אלדן. אולם כשביקשתי לסלק את יתרת החוב אצל פמה, אחת האגרות שנדרשתי לשלם הינה אגרת העברת בעלות. אזכיר שוב שאגרה זו לא מצוינת בשום מקום בחוזה, לא דובר על אפשרות שכזו בכלל. לטענת נציג המכירות של אלדן, החברה מבצעת העברת בעלות לכל רוכש רכב.

בשורה התחתונה אשתי חתומה על הכל, חוץ מאגרת העברת הבעלות ואולי עוד איזו אגרה שדחפו לי עכשיו בבקשה לסיום ההלוואה.

מתוך סכום של 48,000, ולאחר תשלום של 1599, ביקשו ממני אתמול סכום של 48,300 כדי לסגור את ההלוואה.

כל השיחות הטלפוניות שלי עם הנציג של אלדן מוקלטות, השיחות פנים מול פנים לא. לא עברתי על כל השיחות המוקלטות, אבל באלה שכן עברתי הוא מוקלט אומר לי אני אשלם רק 1108 בכל חודש.

האם יש באפשרותי לפעול באיזושהי צורה כנגד פמה\אלדן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

גילוי נאות, אין לי שום קשר לחברת פמה חוץ מזה שלקחתי הלוואה דרכם.

אתה לא יכול לעשות שום דבר, הכל כתוב, אני לפני שעשיתי את העסקה ידעתי כי קראתי לפני שחתמתי,

אני יודע שאשלם כל חודש

17 ש"ח דמי עמלה, וידעתי שבנוסף למחיר ההלוואה שבמקרה שלך הוא 48K, יתווסף מחיר ההקמה של כ1000 ש"ח כולל מע"מ,

לגבי התשלום הראשון לא עבר עלי אז לא יודע.

מה שכן דמי חברות ביטלתי עוד לפני שחתמתי, אמרתי להם שאני פשוט לא מעוניין להיות חבר מועדון ולשלם 14 ש"ח כל חודש.

ואגב, כתוב שם מה עלות דמי הביטול, הכל בחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה להעיר, בלי קשר לכל עניין העוקץ, שהתנאים המתוארים מגלמים ריבית שנתית של 5.1%, שזה המון. עדיף בהרבה לקחת הלוואה בבנק. כמעט כל אחד יכול לקחת הלוואה בבנק שלו דרך חשבון האינטרנט בריבית של כ-3%-3.2%, וזה לפני מיקוח. אני אחרי מיקוח השגתי לא מזמן בבנק שלי הלוואה של 50000 ש״ח ל-4 שנים בריבית שנתית של 2.1% (וזה עוד היה בשביל בן משפחה, לא אישית בשבילי).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה צרם,

אמנם לא חישבתי בדיוק כמוך malcishua, אבל באופן גס החזר של 1108 ש"ח על כל 1000 ש"ח שלוקחים, גם אם זה ל 4 שנים - נשמע המון. וזה לפני כל האגרות והתוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי למה לקחת מימון חוץ בנקאי בריבית שכזו- בחנו לקיחת משכנתה ורצינו להיות כמה שיותר נזילים ונטולי הלוואות כאשר אנו מגיעים לבקש משכנתה.

1108 בחודש נשמע לי מחיר סביר לשלם על זה, לא היה לי מושג שהתשלום יהיה גבוה יותר בגלל עמלות גביה (wtf, מה עם "עמלת סכום לא עגול"?) וכד'.

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעת נטילת משכנתה הם בודקים מה ההוצאות הקבועות שלך, לא? לכן הלוואה חוץ בנקאית עדיין תילקח בחשבון (הם צריכים לראות יכולת החזר חודשית, לא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי הגיעה לסניף וחתמה מבלי להסתכל...

צר לי אבל הקטע שבציטוט מסכם את כל התשובות שתקבל פה.

אתה יכול להתלונן על הסוכן ואולי אפילו יפטרו אותו אבל מה שחתמת עליו הוא מה שתשלם!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי עמלת העברת בעלות?

לא ראיתי בשום מקום בחוזה שזה רשום, וזה לא מופיע בתעריפון עמלות, ובכל זאת הם דורשים שאשלם להם עמלה זו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמורה להיות עמלה על העברת בעלות.

זו אגרה שנכנסת לקופת האוצר.

סביר להניח שמי שיקנה ממך את המכונית בבוא העת ישלם אותה, ולא אתה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לשחק את המשחק שלהם ואם לא כתוב, אתה לא משלם!

אני בספק אם הם יפוצצו עיסקה על כמה עשרות שקלים ואתה תזכה גם לנקמה קטנה וגם לקיזוז חלק מההפסד הלא מתוכנן.

חן, אולי הוא לא התנסח כראוי, נראה לי שהם דורשים שהוא ישלם את העברת הבעלות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי לפני כחצי שנה רכב מאלדן, אמנם אני לקחתי הלוואה דרך הבנק שלי אך אני שילמתי את העברת הבעלות, זאת הייתה חלק מהעסקה וזה לא מה שהיה גורם לי ״ללכת אחורה״.

באשר לשאר, לצערי אישתך חתמה על אי אלו דברים שכן/לא סוכמו מראש, אך מה שרשום על הדף זה מה שמשנה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה לך מאוד ששיתפת אותנו בעניין.

אני בטוח שלמדת את הלקח ואני מקווה שעוד אנשים למדו כאן - לא חותמים על מסמכים לפני שקוראים אותם.

אם מישהו טרח וכתב 8 עמודים - זה לא בגלל שהיה לו משעמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...