Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה סיטיגו 2013 - בעיות בגיר רובוטי

Lev11
שימו לב! השרשור הזה בן 2684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה,

ברשותי סקודה סיטיגו שנת 2013, רובוטית.

רכשתי את הרכב ישירות מהיבואן.

החל מהשבוע הראשון שמתי לב שהרבה פעמים ההילוך נתקע, בעיקר בהילוכים 1-2. כלומר, הרבה פעמים הייתי מאיצה (באופן איטי, לא בפראות) אך הרכב במקום להעביר הילוך, היה ממשיך להישאר על הילוך 1 או 2, אפילו שהמהירות הגיעה כבר ל-80, והסל"ד היה מטפס עד למקסימום האפשרי, תוך רעש מאוד גדול מהרכב. ניסיונות לבלימה או ללחיצה נוספת על הגז - לא היו מניבים תגובה.

פניתי אליהם עשרות פעמים עם צילומי וידאו, והם טענו שנראה מוזר, אך לא מוצאים תקלה.

מעט לפני תום האחריות (שנתיים מקניית הרכב), חששתי מאוד על הגיר אך נעניתי שאין מה לדאוג.

חודשיים לאחר תום האחריות, הרכב הפסיק ליסוע (נורת גיר דולקת, והיתה דולקת הרבה פעמים במהלך תקופת האחריות), ונאלצתי להחליף קלאצ'ים (ומשאבת מים?) על חשבוני. נאמר לי שאקבל שוב אחריות של שנתיים. שילמתי מחוסר ברירה.

כעבור שבועיים, שוב הרכב התחיל להיתקע בדרכים, ושוב הוחלף הקלאצ', הפעם על חשבונם.

כעבור 5 חודשים, שוב הוחלף הקלאץ' על חשבונם (אחרי היתקעויות רבות בדרכים).

כעת הם טוענים, שהם אינם מוכנים לטפל עוד ברכב, למרות שהאחריות בתוקף לעוד שנה, היות והבעיה חוזרת שוב ושוב, ומבחינתם זו אשמתי.

לתהייתי איך תוך 7 חודשים מחליפים 3 פעמים קלאצ'ים בגיר רובוטי (!) לא ידני (שאז השליטה אצלי וזה שונה) נענתה בכל מיני תירוצים.

אני שוקלת תביעה משפטית, בגלל שאני לא רואה מוצא מהסיפור הזה (הבעיה כל הזמן קורית ותמשיך לקרות), וכן בעיקר בשל חוסר היכולת למכור את הרכב... (לא חושבת שהוא תקין, החל מהיום הראשון, ולא אשקר אדם שאני מוכרת לו).

במוסך גיחכו עלי כששמעו את זה, ואמרו שאף שמאי בעולם לא יסכים לומר שיש ירידת ערך לרכב, בשל חוסר היכולת למכור אותו ובגלל הבעיה הזו.

(ובאותה מידה, במוסך גם לא התביישו לומר לי כשאמרתי שאפילו מורי נהיגה לא מחליפים בכזו תדירות קלאצ'ים, ש: "סקודה סיטיגו לא נועדה למורי נהיגה").

אשמח מאוד לחוות דעת.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והרכב טופל במוסכי צ'מפיון כל התקופה ?

אצלך זו תיבה חד מצמדית , אני יכול לנחם אותך שברוב רכבי VW העממיים יש תיבה דו מצמדית וגם שם מחליפים מצמדים בסיטונות (אבל לא בקצב שלך) וגם משאבות מים . אין להם פתרון אמיתי. השחיקה של המצמדים הללו גבוהה מהממוצע והפורום פה רווי במקרים. בדר"כ היבואן מוותר ומחליף על חשבונו.

האם מישהו מהמוסך נסע איתך כדי לראות איך את מחליפה הילוכים ? נתן לך דגשים ? האם את מבלה הרבה בפקקים?

בגיר רובוטי כמו גם בגיר ידני , בנהיגה לא נכונה מאד קל לשרוף קלאצ'.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לגשת בדחיפות למוסך רון לאבחון רציני של התקלה, יש סיכוי ששם הוא יעלה על משהו שצ'מפיון לא גילו, אחרי זה תחליטי אם את רוצה לחזור אליהם לטיפול בבעיה או לטפל אצל רון ולתבוע את הכסף מצ'מפיון כחלק מהתביעה שאת רוצה להגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים דבר פשוט מאוד:

נכנסים לגוגל טרנסלייט, מפרטים את כל הארועים שהתרחשו כולל היחס "היפה" של המוסך המרכזי אל סקודה אירופה. תצפי שתוך מספר ימים יפרסו בפנייך שטיח אדום למוסך ויתחילו מסכת ליקוקים שבסופם הרכב יתוקן.

זה הכל.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה גר באיזור המרכז אני ממליץ לגשת למוסך "איציק ודיצר" ברמלה. הם מוסך מורשה ותיק מאד של סקודה, וצ'מפיון בד"כ נעתרים לבקשות שלהם לתיקון במסגרת אחריות של רצון טוב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיטיגו שלי הייתה בעיה של נקישה בשילוב רוורס, כמובן שבסריקה ממוחשבת לא מצאו כלום. לאחר תקופה הנקישה החמירה, החליפו מפעיל מצמד (שעלותו כ6k ש"ח - למזלי באחריות) לאחר מכן הוחלף המצמד והבעיה נפתרה. הרכב עבר אז רק 16k (!!!). בין ההחלפות עשו עדכוני תוכנה, אדפטציות וכיולים וכלום לא עזר, רק עד שהחליפו מצמד.

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאצ'ים לא נשחקים סתם, בטח לא בתדירות גבוהה כמו אצלך, אולי הבעיה בנהיגה שלך (לגיר רובוטי לא מתנהגים כאילו הוא אוטומטי) או שהמוסך עושה עבודה חאפרית.

נסי מוסך אחר.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי אני כמעט בטוח שזה היה עניין של כיול שלא עשו כהלכה. עובדה שבנסיעה קדימה עבד חלק רק בהכנסת רוורס הייתה הבעיה. כנראה כשהרכיבו קלאצ' חדש הכיול הצליח להם. בקיצור אולי באמת שווה לקבל עוד חוות דעת - אצל רון נגיד.

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים דבר פשוט מאוד:

נכנסים לגוגל טרנסלייט, מפרטים את כל הארועים שהתרחשו כולל היחס "היפה" של המוסך המרכזי אל סקודה אירופה. תצפי שתוך מספר ימים יפרסו בפנייך שטיח אדום למוסך ויתחילו מסכת ליקוקים שבסופם הרכב יתוקן.

זה הכל.

מכתב מפורט לסקודה העולמית רק יעזור, אבל מפה ועד "תוך מספר ימים יפרסו בפניך שטיח אדום" המרחק רב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...