Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'אנטים וצמיגים שהחלפתי AUDI A6

שימו לב! השרשור הזה בן 2683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה בוודאי לא יפתור את ענין הרעידות, לא חוקי ויכול להיות מסוכן עם עשוי מחומרים באיכות נמוכה.

כן, יש טבעות מרכוז מאלומיניום וכד'.

חפש Hub Centric Rings Aluminium.

אבל אתה צריך לדעת מה הקוטר החיצוני שלהם צריך להיות (בהתאם לקוטר הקדח המרכזי בחישוק), ומה הקוטר הפנימי (בהתאם לקוטר הנאבה בסרן, בדר"כ 57.1 מ"מ ברכבי VAG).

נכון 57.1, הקוטר חיצוני זה 73.1 של הג'אנט החדש

אתה חושב שזה כן יכול להיות קשור או שבכללי יהיה הבדל בנסיעה בין ספייסרים מפלסטיק לאלומיניום?

תודה על העזרה חבר

מה זאת אומרת? לפי מה שאתה טוען יצרני ג'אנטים פשוט מייצרים לפי איזה מידות שבא להם...

זה לא באמת עובד ככה, אני בטוח שאם היית משקיע קצת מחשבה + קונה ממקום טיפה יותר מסודר היו מתאימים לך ג'אנטים מתאימים למפרט שלך ולא היית צריך את כל הבלאגן הזה.

לשאלתך - לצערי אין לי תשובה, תיאלץ לחכות למישהו שמבין קצת יותר ממני בנושא.

קניתי ממקום מאוד אמין, לפי מה שאני זוכר נאמר לי שלא ניתן למצוא ג'אנט עם נאבה מתאימה בול לדגם של הרכב שלי

My Car: Audi A6 C6 2.4 V6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, יצרני אפטרמרקט מייצרים חישוקים כך שיתאימו ליותר מרכב אחד. גם היצרנים המובחרים שבהם.

כך לדוגמה, חישוק של BBS עם קדח מרכזי של 82 מ"מ, וחישוק של Enkei עם קדח של 72.6 מ"מ.

שים לב שבמכירות הנ"ל הם מגיעים עם טבעות תיאום לרכב הנבחר.

אז תפסיקו לרדת על החישוקים (או על פותה"ש שבחר בהם ולא בסט מקורי או עם קדח זהה), מבלי ידע קונקרטי.

אם כי זה לא פוסל שיש בהם בעיית איזון (ומניח שניתן לבדוק זאת אם יסירו את הצמיגים מהם).

מאחר ולא ברור כמה רווח בדיוק נותר בין הקדח המרכזי-טבעות-נאבה, מוטב לבדוק זאת בצורה יותר מהימנה ולקבוע אם נדרשים מתאמים אחרים או לא (עריכה: ציינת את המידות. חפש טבעות מרכוז במידות האלו בדיוק). מפלסטיק או מתכת כלשהי.

וכאמור, לבצע בדיקה חוזרת לאיזון. יתכן וגם למכון פרונט טוב יהיה מה לתרום בנושא, שמא יש חופשים ובושינגים גמורים שאולי תורמים לתגבור רעידות עכשיו כשהחתך נמוך יותר ואולי יש קצת יותר עומס על המתלים באופן כללי מהשינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא יורד על אף אחד, אני רק אומר שלא נעשו שיעורי בית כמו שצריך, כי אם מה שאתה כותב נכון, אז הוא היה אמור לקבל ג'אנטים עם התאמה מקסימלית [בעזרת שימוש בטבעת תיאום לפי מה שאתה כותב] ולא להתחיל לשחק ב"התאם את הג'אנט".

אז כרגע נראה שיש 2 בעיות:

1. הטבעת תיאום ששמו לא מתאימה.

2. הג'אנטים לא מאוזנים, יכול להיות בגלל הג'אנטים ויכול להיות בגלל שבוצע איזון לא טוב.

או שמדובר על פנצ'ריה חובבנית וצריך לגשת למקום יותר רציני כדי שיפתור את הבעיה כמו שצריך אחת ולתמיד או שאכן הבעיה היא בג'אנטים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, יצרני אפטרמרקט מייצרים חישוקים כך שיתאימו ליותר מרכב אחד. גם היצרנים המובחרים שבהם.

כך לדוגמה, חישוק של BBS עם קדח מרכזי של 82 מ"מ, וחישוק של Enkei עם קדח של 72.6 מ"מ.

אז תפסיקו לרדת על החישוקים (או על פותה"ש שבחר בהם ולא בסט מקורי או עם קדח זהה), מבלי ידע קונקרטי.

אם כי זה לא פוסל שיש בהם בעיית איזון (ומניח שניתן לבדוק זאת אם יסירו את הצמיגים מהם).

מאחר ולא ברור כמה רווח בדיוק נותר בין הקדח המרכזי-טבעות-נאבה, מוטב לבדוק זאת בצורה יותר מהימנה ולקבוע אם נדרשים מתאמים אחרים או לא (עריכה: ציינת את המידות. חפש טבעות מרכוז במידות האלו בדיוק). מפלסטיק או מתכת כלשהי.

וכאמור, לבצע בדיקה חוזרת לאיזון. יתכן וגם למכון פרונט טוב יהיה מה לתרום בנושא, שמא יש חופשים ובושינגים גמורים שאולי תורמים לתגבור רעידות עכשיו כשהחתך נמוך יותר ואולי יש קצת יותר עומס על המתלים באופן כללי מהשינוי.

מעריך מאוד את התגובה עזרת לי מאוד, מחר אני ילך למכון אחר ושם אני יבקש שיעשו לי בדיקה לכל הג'אנטים כולל הצמיגים על מכונת Hunter שהבנתי שהיא בהרבה יותר טובה לפחות לגלות שצמיגים והג'אנטים תקינים ואם כן אז אולי להחליף את הספייסרים למשהו טוב יותר.. בכל אופן זה לא יכול לנבוע ממשהו אחר כי לפני שעליתי במידה הרכב נסע פיקס בלי שום רעידה גם במהירות גבוה

אני ממש לא יורד על אף אחד, אני רק אומר שלא נעשו שיעורי בית כמו שצריך, כי אם מה שאתה כותב נכון, אז הוא היה אמור לקבל ג'אנטים עם התאמה מקסימלית [בעזרת שימוש בטבעת תיאום לפי מה שאתה כותב] ולא להתחיל לשחק ב"התאם את הג'אנט".

אז כרגע נראה שיש 2 בעיות:

1. הטבעת תיאום ששמו לא מתאימה.

2. הג'אנטים לא מאוזנים, יכול להיות בגלל הג'אנטים ויכול להיות בגלל שבוצע איזון לא טוב.

או שמדובר על פנצ'ריה חובבנית וצריך לגשת למקום יותר רציני כדי שיפתור את הבעיה כמו שצריך אחת ולתמיד או שאכן הבעיה היא בג'אנטים עצמם.

תודה רבה רועי מעריך מאוד, אני יבדוק מחר הכל ויחזור עם תשובות

תודה חברים ולילה טוב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

אז ככה הבעיה תוקנה הרכב נוסע פיקס

נסעתי לצומת בית עובד לתחנת דלק סונול שם נמצא צמיגי מוריס שהוא אחד האלופים, יש לו שם גם את מכונת הHunter

עכשיו ככה הבעיה התגלתה בזה שיש צמיג אחד תקול

הם אפילו את התוכנה שבעצם מדמה כאילו הצמיג על הכביש וככה הם עלו על זה שהצמיג תקול

בנוסף נאמר לי שהברגים שהרכיבו לי בפאנצ'ריה שאצלהם החלפתי את הצמיגים והג'אנטים שמו לי ברגים שלא מתאימים לרכב זאת אומרת ארוכים יותר

וגם היה כמה איזונים לא תקינים

קיצר יצאו שפיצים והרכב נוסע חלק עכשיו

בוא נגיד ככה שאני יודע פעם הבאה לאן לחזור

ממליץ מאוד על צמיגי מוריס

אפשר לנעול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, יצרני אפטרמרקט מייצרים חישוקים כך שיתאימו ליותר מרכב אחד.

גם היצרנים המובחרים שבהם.

אז תפסיקו לרדת על החישוקים (או על פותה"ש שבחר בהם ולא בסט מקורי או עם קדח זהה),,,,,

,,,,,,

וכאמור, לבצע בדיקה חוזרת לאיזון.

וכרגיל תודה , בד"כ הגיון קר icon_wink.gif עוזר בניתוח והבנת הבעיה, ומציאת פתרונות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגי מוריס מקבלים המלצות שוב ושוב בפורום.

מעולם לא רכשתי אצלהם, כי תמיד הם הציעו מחיר גבוה מאחרים, אבל כנראה שיש דברים בגו. אשקול אותם להחלפה הבאה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שהבעייה נפתרה לך,

תתחדש

תודה רבה :)

טוב לשמוע. תתחדש!

תודה רבה מבסוט מהרכב עד השמיים חח :)

החליפו לך את הצמיג התקול בחדש?

מה בדיוק היה תקול בו?

סתם ליידע כללי שתבין שאת כל ההחלפה שעשיתי שזה הג'אנטים והצמיגים עשיתי בכלל במקום אחר

ישר שהגעתי אליהם לצמיגי מוריס הוא פשוט עשה לי בדיקה לארבעתם וגילה שהאיזון לא תקין ובצמיד אחד נתן לא שגיאה שהצמיד לא יושב על הג'אנט כמו שצריך זאת אומרת הוא פירק אותו כמה וכמה פעמים וניסה לשים אותו על הג'אנט כדיי לפתור את הבעיה אך הוא לא הצליח והוא אמר לי שהצמיג לא מסתובב חלק על הגלגל ושיש לו בליטה טיפה

והוא יצא איתי גבר רצח ולא היה אמור בכלל להחליף לי צמיג כי לא קניתי אצלו.. אז הוא החליף לי והזדכה על התקול אצלו

שתבין שעוד בכלל לא קניתי ממנו את הג'אנטים והצמיגים

צוות נחמד מאוד שם ממליץ בחום

בוא נגיד ככה שבהחלפה הבאה אני נוסע רק אליהם

צמיג תקול בגללך?הרי אמרת שקנית צמיגים חדשים.

בעיית יצור?

פנק אותנו בתמונות.

צמיג לא תקול בגללי חח, סה"כ בעיית יצור

תמונות יש מצב אני יעלה בהמשך עדיין לא יצא לי לדפוק תמונות לרכב חח

נ.ב: תודה לכולם על העזרה והתייעצות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...