Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לעצור את התדלוק ברגע שהמשאבה קופצת?

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 2677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בכל פעם כדאני מתדלק וכשהמשאבה קופצת אני יכול להמשיך ללחוץ ולמלא עוד 2 ליטר עד שהיא קופצת ולחזור על זה כמה וכמה פעמים. פעם אחרונה תדלקתי 42 ליטר (המיכל הוא 45) כשהיה לי בערך שליש מיכל לפי המד לפי התדלוק.

תהיתי האם אני זורק פה דלק וכסף לשווא, כי מצד אחד לא הגיוני למלא 42 ליטר, מצד שני ככל שאני ממלא יותר אז צריכת הדלק שלי יותר טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לא להוסיף לאחר הקפיצה. יש סיבה לכך שהמשאבה קופצת לפני המילוי המקסימאלי, חשוב שישאר אוויר במיכל.

במילוי יתר יש סכנה להריסת המצוף ולריחות של דלק בכל פנייה בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע יותר וגם נראה שהצריכה טובה יותר.

בתדלוקים האחרונים הצריכה שלי לא יציבה כי היו לי שינויים באופן הנהיגה.

לצורך העניין, מאז התדלוק שעליו כתבתי למעלה, נסעתי כבר 600 קילומטר. לפי המד יש לי חצי מיכל.

בדרך כלל שאני מגיע ל600 קילומטר אז אני כבר לקראת שליש אחרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסתכלים על המד היות והוא משתנה בהתאם לשיפוע הרכב וגם אז הוא לא מדויק.

מתדלקים בדיוק באותה תחנה עד שהיא קופצת ורואים כמה נכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא זורק כסף כי יותר ליטרים במיכל משמע גם כמות ק"מ גדולה יותר,אבל זה ממש לא משפר צריכת דלק,הרכב שלך צורך אותו הדבר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קופץ בגלל אוויר. זה קופץ כי הנוזל מגיע למשאבה.

אם אתה מתדלק בעוצמה מקסימלית, בגלל הנתזים זה יקפוץ מוקדם יותר (באמת משהו כמו ליטר עד 1.5 ליטר) .

אם אתה מתדלק בעוצמה מינימלית, זה יקפוץ מאוחר יותר .

אז אם הליטר הזה קריטי לך - תשתהה ואם לא , סע לשלום.

אין שום משמעות לצריכת הדלק. שום משמעות.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלוקטואציות בצריכת הדלק נובעות משינויים בתנאי הנסיעה וסגנון הנהיגה. לא ממילוי כמות שונה של דלק.

כדי שהמדידה תהיה פחות או יותר אחידה מומלץ לתדלק עד שהמשאבה "קופצת", רצוי באותה תחנה ואפילו עם אותו אקדח תדלוק, ועל אותה שן של התופסן.

בימים שבהם עקבתי אחר צריכת הדלק - ואלה הסתיימו בערך לפני 25 שנה - נהגתי להכניס את הנתונים (תאריך, מד אוץ כמות הדלק והעלות) לגליון אלקטרוני, ומחשב את הממוצע ל-10 תדלוקים אחרונים. כך היה לי מצד אחד ממוצע תקופתי (בחרתי ב-10 תדלוקים. למה? ככה, לא מאיזה סיבה מדעית או מתמטית) שאפשר לי לזהות מגמות. מצד שני שינויים נקודתיים היו מוחלקים על ידי החישוב הממוצע למספר תדלוקים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במונדאו, אם הייתי ממשיך למלא אחרי שהמשאבה הייתה קופצת, הדלק היה פשוט מתחיל לנזול החוצה.

מאמין שזאת אחת הסיבות שלא צריך להמשיך למלא אחרי שהמשאבה קופצת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלוקטואציות בצריכת הדלק נובעות משינויים בתנאי הנסיעה וסגנון הנהיגה. לא ממילוי כמות שונה של דלק.

כדי שהמדידה תהיה פחות או יותר אחידה מומלץ לתדלק עד שהמשאבה "קופצת", רצוי באותה תחנה ואפילו עם אותו אקדח תדלוק, ועל אותה שן של התופסן.

בימים שבהם עקבתי אחר צריכת הדלק - ואלה הסתיימו בערך לפני 25 שנה - נהגתי להכניס את הנתונים (תאריך, מד אוץ כמות הדלק והעלות) לגליון אלקטרוני, ומחשב את הממוצע ל-10 תדלוקים אחרונים. כך היה לי מצד אחד ממוצע תקופתי (בחרתי ב-10 תדלוקים. למה? ככה, לא מאיזה סיבה מדעית או מתמטית) שאפשר לי לזהות מגמות. מצד שני שינויים נקודתיים היו מוחלקים על ידי החישוב הממוצע למספר תדלוקים.

אבל אם תמלא יותר דלק אז האוטו ישקול כמה קג יותר וכך צריכת הדלק תגרע... נו נו נו.

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיתי האם אני זורק פה דלק וכסף לשווא

אם המשאבה ממלאת דלק אל המיכל - אז לא.

אם אתה שופך את זה על הכביש בתחנה - אז כן, וגם אז זה לא לשווא, אתה מעשיר את קופת המדינה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני עושה את זה עם המיצובישי, מרגיש שאני נותן לרכב עוד כמה ליטרים לשתות ואני מסופק עם עצמי.

עם הטויוטה - איך שמפסיק אני עוצר.

בעברי הרחוק שלמדתי על זה הבנתי שזה קשור לאיזשהו אוויר\שסתום כלשהו ועדיף לא לעשות את זה, רק ששכחתי מדוע.

בכל מקרה, זה לא מרגיש טוב וגם הדלק תמיד נשפך על הרכב\רצפה. לא חבל?

עריכה:

אני נתקלתי בבעיה מעצבנת אחרת , תחנות תדלוק שהפיה נתקעת בתדלוק וכל שנייה היא מפסיקה וצריך ללחוץ שוב ושוב כדי לתדלק רצוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...